Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2013 o 22:14, sirufok napisał:

Czy jest jakiś temat w którym ktoś pomoże mi wycenić zestaw komputerowy na sprzedaż czy
można to zrobić tutaj?


Wrzuć tutaj i po sprawie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oke ;)

Jest więc taki zestawik:
Gigabyte GA-870A-UD3
AMD Phenom II X6 1055T 2,8GHz
8GB RAM
GF GTX 460

Do tego być może dysk coś koło 500GB. I jakiś monitor bliżej mi jeszcze nie znany.
Ale najbardziej zależy mi na tym wymienionym zestawie, żeby mniej więcej znać aktualną wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 01:19, sirufok napisał:

Oke ;)

Jest więc taki zestawik:
Gigabyte GA-870A-UD3
AMD Phenom II X6 1055T 2,8GHz
8GB RAM
GF GTX 460


CPU-->200-250zł myślę, że bez problemu.
MOBO--> 200zł
Ram--> Zależy od taktowania, firmy itp. Strzelam na 150-200zł.
GPU-->250-300zł
-------------------------------------------+
Cena min. zestawu: 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 14:53, 4ny4 napisał:

> Oke ;)
>
> Jest więc taki zestawik:
> Gigabyte GA-870A-UD3
> AMD Phenom II X6 1055T 2,8GHz
> 8GB RAM
> GF GTX 460

CPU-->200-250zł myślę, że bez problemu.
MOBO--> 200zł
Ram--> Zależy od taktowania, firmy itp. Strzelam na 150-200zł.
GPU-->250-300zł
-------------------------------------------+
Cena min. zestawu: 800zł


Nie żartuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2013 o 14:53, 4ny4 napisał:

CPU-->200-250zł myślę, że bez problemu.


Niedawno kupiłem właśnie taki procesor, niewiele drożej właśnie i szczerze powiem, że wystarcza do wszystkiego...
W sumie, dopiero nowe konsole wymuszą zmianę podstawki.
Stąd moje pytanie- jaką karte graficzną kupić w miejsce mojej- Geforce 9600 GT 512 MB.
Zależy mi na dobrym działaniu z Shogunem 2 i Skyrimem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 15:43, kuba9876543210 napisał:

Podaj budzet oraz jaki masz zasilacz.


Budżet 300-500.
Zasilacz BeQuiet 500 W.

W sumie bardziej chciałem być na bieżąco, ponieważ chyba ominąła mnie generacja albo dwie kart graficznych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 15:46, Boguslav4 napisał:

Budżet 300-500.
Zasilacz BeQuiet 500 W.


Jeżeli nie zależy Ci na graniu w rozdzielczości większej niż 1680x1050 lub max. 1920x1024 to osobiście wybrałbym GeForce''a 650Ti lub 650Ti Boost. W tych rozdzielczościach te karty wystarczą w 100% i żadna gra ich nie zatnie. Ani Crysis 3 ani Far Cy 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców i ludzi, którzy siedzą w tej tematyce.

Czy teraz [ powiedzmy plus minus miesiąc do dwóch ] jest dobry czas na upgrade sprzętu [ całkiem nowy komp ] czy może lepiej poczekać do końca roku / na inny termin ze względu na nie wiem ... premiery sprzętowe / spadek cen / whatever? Cały czas mam za plecami dość słabo chodzącego peceta i wizja nowego chodzi za mną od jakiegoś czasu ale cały czas się wstrzymuję [ 6letni sprzęt ... ] ... te powiedzmy 3000-3500 zł to dość sporo jakby nie patrzeć. Co radzicie? I czy za takie pieniądze dałoby radę złożyć coś normalnego? Nie stać mnie na kompa za te powiedzmy 5000 zł i więcej ale chciałbym na nim w przyszłości normalnie pracować i odpalić hity ostatnich powiedzmy 3-4 lat. Typu ostatni Stalker, GTA 4, DX:HR, Mafia 2, te nowsze CoDy etc.

Więc jak? Warto jeszcze czekać czy może szukać podzespołów do składaka ''na dniach''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 16:14, 4ny4 napisał:

> Budżet 300-500.
> Zasilacz BeQuiet 500 W.

Jeżeli nie zależy Ci na graniu w rozdzielczości większej niż 1680x1050 lub max. 1920x1024
to osobiście wybrałbym GeForce''a 650Ti lub 650Ti Boost. W tych rozdzielczościach te
karty wystarczą w 100% i żadna gra ich nie zatnie. Ani Crysis 3 ani Far Cy 3.


Niestety lub nie, mam monitor HD (przydatny w programowaniu, a przynajmniej tak mówie jesli ktoś pyta :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 16:26, Tyler_D napisał:

Pytanie do znawców i ludzi, którzy siedzą w tej tematyce. /.../
Więc jak? Warto jeszcze czekać czy może szukać podzespołów do składaka ''na dniach''?

Pewien mój znajomy, który niedyś miał własną firmę komuterową, twierdził, że najlepszym okresem do zakupu sprzetu jest październik. Nie podejmuję się przytaczać pełnego uzasadnienia, ale w większości spraw, jeśli chodzi o cenę zakupu części, miał rację - co nie znaczy, że jest to aktuaulne dzisiaj. Ja na pewno zaczekam do października, chyba, że wygram w Lotto, bo wtedy, to nawet monitor 4k kupie...
1. Im dłużej będziesz czekał, tym lepszy/tańszy komputer kupisz. To jest pewnik. I kupuj nowy komputer dopiero wtedy, kiedy już w żaden sposób nie mozesz korzystać ze starego.
2. Ja sam ma, komputer 5 letni, w którym wymieniłem tylko kartę graficzną (z Radeona 3870 na GF GTX460) i, jak dotąd wystarcza, albo prawie wystarcza.
3. Jaką masz kartę graficzną? Jeśli słabszą, niż Radeon 3870, to mogę Co takową oddać, bo szkoda, żeby się marnowała. Warunek jest jeden: spełnisz jakiś dobry uczynek (nie mnie, komuś innemu, w dowolnym czasie i miejscu!).
Możemu się porozumieć co do przekazania Twojego adresu, ale to już potem, jak stwierdzisz, że taka karta urządza Cie na jakieś parę miesięcy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz grać w wyższych rozdzielczościach to musisz liczyć się z większymi kosztami. Możesz uderzać w GTX660 ale to już cena na poziomie 700zł minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 3500zł bez monitora jesteś w stanie złożyć zestaw, który odpali wszystkie gry na pełnym maksie przez minimum dwa najbliższe lata bądź nawet dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Październik? To praktycznie cztery miesiące ... sporo czasu. Zdaje sobie sprawę z tego, że im później kupię tym teoretycznie lepszy [ może i taniej ] sprzęt dostanę ale ...

Z tym kompem dzieje się coś dziwnego, nie wiem co jest przyczyną takich a nie innych usterek, nie wiem też jak długo on podziała [ a nie chciałbym przez jedną spaloną / zniszczoną część stracić większość / całość pozostałego hardware''u ] i przede wszystkim nie wiem czy i co można naprawić, wydaje mi się, że raczej nic a poza tym to na 99 % jest nieopłacalne.

A karta do Radeon X1950 Pro 256 MB - nie wiem jak to się ma do tej wspomnianej ale obstawiam, że i tak moja jest gorsza ale jak mówiłem - tutaj przydałby się nowy sprzęt. Ładowanie w pojedyńcze części nie ma raczej sensu na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiści poczekałbym do sierpnia aż ceny procków i płyt pod nowe Intele się ustatkują i będzie ich większa dostępność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział tak - dobrym momentem na kupno komputera będzie albo wrzesień/październik albo dopiero styczeń. Wrzesień, bo do tego czasu spadną ceny procesorów Intel Haswell i płyt głównych z podstawką LGA1150. Styczeń, bo na pewno będziemy mieli już na rynku Radeony HD8xxx, co wymusi spadek cen wszystkich kart graficznych.
Za 3500 zł spokojnie da się złożyć znakomity sprzęt do grania :D Może nawet GTX770 dałoby się w tej cenie zmieścić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie, żeby była jasność. Ja nie zamierzam kupować całkiem najnowszych części bo jak sądzę nie byłoby mnie na nie stać / nie zmieściłbym się w tym limicie. Chciałbym po prostu kupić coś nowego i zarazem dobrego w normalnej cenie ale przy tym też coś takiego, co nie byłoby wielce stare w momencie kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 3500 zł, to możesz już myśleć o wysokiej półce kart graficznych (i to mówimy o najnowszych konstrukcjach) :D Do tego i5 Intela, czyli wysoka półka procesorów dla graczy, 8 GB pamięci operacyjnej, solidna płyta główna...spokojnie da się w tej kwocie zmieścić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się