Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Tak jak pawbuk napisal, za 3500 juz mozesz miec solidny sprzet (srednio-wysoka polka), jesli mowimy tylko o samej skrzynce. W wiekszosci gier do rozdzielczosci fullhd wlacznie nie bedzie duzej roznicy miedzy sprzetem za 3500zl, a 5000zl (roznica bedzie taka, ze doplacac sie nie bedzie oplacalo).

Stare czesci mozesz sprzedac i troche taniej ci wyjdzie.

Ceny dlugoterminowo zawsze beda miec tendencje spadkowa (pomijajac czasami sprzet, ktory jest wycofywany z produkcji, duze roznice kursowe, albo zdarzenia losowe typu powodzie w Tajlandii, po ktorych wysokie ceny HDD utrzymywaly sie przez dluzej niz rok).
Jesli nie potrzebujesz w danym momencie kupowac to nie kupuj na zapas.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że chciałem dać 3000 za box, te 3500 to absolutne maksimum a te dodatkowe pół tysiąca to nazwijmy to bufor, który może być ale nie musi - zależy on od paru czynników, no nieważne.

A swoją drogą ile może kosztować taki zwykły, dobry monitor [ nówka, płaski bo oczywiście innych już nie ma właściwie i to tylko panoramki ... ]? Nie potrzebuję cudów, serio. Mnie by wystarczyła 17-19stka [ od wieków siedzę na 17 i nie narzekam ]. A detali za które ludzie dopłacają setki złotych i tak nie zauważę - jedyny wymóg to tylko właściwie to by monitor nie katował oczu ponad miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja już sam nie wiem ... nie siedzę w temacie ale spojrzałem sobie na sklep online w którym najprawdopodobniej będę kupował. Zerknąłem mniej więcej [ ważne ] na ceny i sam nie wiem czy te górne 3500 zł wystarczy. Oczywiście to są wyliczenia na oko ale tak to sobie mniej więcej porachowałem:

- obudowa - około 200 zł
- płyta główna - 300-350 zł
- grafika - 1500 - 1700 zł [ co za ból ... ]
- pamięć [ 8 GB ] - około 250 zł
- dysk [ NIE SSD, 1 TB - może więcej ] - 300 - 350 zł
- napęd - około 100 zł
- procesor - około 700 zł
- zasilacz - około 250 zł

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 19:35, Tyler_D napisał:

Co o tym myślicie?


Nie wiem gdzie będziesz kupował, ale w takim morele.net czy agito.pl na niektórych podzespołach na pewno dałoby się oszczędzić :D
W tej chwili ja bym to widział tak:
- procesor - 750 zł
- płyta głowna - 300 - 350 zł
- pamięć - do 220 zł
- karta graficzna - max 1600 zł
- dysk twardy (1TB) - 250 zł
- napęd - 70 zł
- obudowa - 200 zł
- zasilacz - 230 zł

RAZEM: 3700 zł
Tą cenę przede wszystkim można obniżyć na płycie głównej i karcie graficznej. Jeśli chcesz, to mogę Ci już w tej chwili podać optymalny zestaw za ok 3700 zł - przez te kilka miesięcy cena powinna spaść o 200 zł, bo raczej nic na rynku przez ten czas się nie będzie zmieniało :)

W tym poście jest link do zestawu, który by Tobie pasował:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=66121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam właśnie kupić zestaw na morele.net. ;-) Wygląda dosyć ciekawie choć nadal to nieco za drogo [ i tak, zdaję sobie sprawę z tego, że to obecne ceny i mogą za ten miesiąc czy dwa nieco spaść ]. A jak wygląda sprawa z monitorem? To byłby wydatek jakiego rzędu patrząc na moje wymogi co do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 19:57, Tyler_D napisał:

Zamierzam właśnie kupić zestaw na morele.net. ;-) Wygląda dosyć ciekawie choć nadal to
nieco za drogo [ i tak, zdaję sobie sprawę z tego, że to obecne ceny i mogą za ten miesiąc
czy dwa nieco spaść ]. A jak wygląda sprawa z monitorem? To byłby wydatek jakiego rzędu
patrząc na moje wymogi co do niego?


Ceny powinny trochę spaść, poza tym procesor można brać ok 100 zł tańszy :) Ale mniej więcej w cenie ok 3500 zł taki zestaw byłby optymalny :)
Na monitorach się nie znam, ale myslę, że wystarczyłoby Ci 500-600 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morele lubi windować ceny w "ruchliwych godzinach" na najbardziej popytowe produkty.
Nie zdziw się, jak wieczorem(po 23) cena może różnić się znacząco.
Tak czy inaczej polecam u nich zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, popatrzę, pośledzę produkty i zobaczę jak to wygląda. Na morelach zamawiałem już raz [ nie dla siebie ] i też polecam choć spotkałem się pewnym upierdliwym problem. Mianowicie złożony zestaw domyślnie był ustawiony na poprawne uruchomienie z gniazdem do monitora nowego typu a monitor miał stare gniazdo. Konieczne było podłączenie zestawu do nowego gniazda [ cyfrowego ], włączenie, zmiany w biosie i dopiero zatrybiło. Co prawda ciężko winić o taki stan rzeczy sam sklep aczkolwiek mały zgrzyt pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualnie musisz uważać na bardzo chodliwe produkty bo to że jest na stronie nie znaczy że fizycznie go mają :) miałem tak z procesorem że na stronie 8 sklepów był ale po telefonie okazywało się że go jednak nie mają. Wszystko dlatego że sklepy biorą stany nie z magazynu a z hurtowni. Dlatego np nie polecam net-s bo kontakt z nimi jest tragiczny. A w Saturionie ostatni jedne pamięci w ciągu 24h podskoczyły z 500 na 800 zł. Trzeba uważać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę do dobrych rad - najlepiej przez jakiś czas śledzić na bieżąco ceny wybranych podzespołów, żeby kupić, kiedy będą one stosunkowo najtańsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś niedrogi monitor z rozdzielczością 1280x1024 pod PC?

piec to, min. Athlon 64 4200+, 3GB RAM, ATI Radeon X1900XT

siostra zakupiła sobie laptopa ale tam nie może sobie nawet zagrać w " Wiedźmina ", gdyż laptop nie spełnia minimalnych wymagań, a komp stoi rok i się kurzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić nowy komputer, i prosiłbym o rad... pomo... a zresztą, bez owijania... Nie mam ŻADNEGO doświadczenia w składaniu komputerów, już prawie 10 lat temu kupiłem gotowiec, później laptop, teraz najwyżej miejscowy serwisant mi złoży. Rzecz w tym, że nie jestem w tym obeznany i nie wiem, co okaże się najlepsze w moim przypadku jeśli chodzi o sprzęt. Więc tak: Mam do dyspozycji ok. 2800-3000 zł, a jeżeli ma wyjść 3200 zł a zrobi to ogromną różnicę - nie ma problemu, jednak tylko, gdy rzeczywiście dużo by to zmieniło. Z 10-letniego grata raczej nic nie wyciągnę, z obudowy schodzi farba, więc liczymy w cenie obudowę i ogólnie wszystko od zera. Nawet system, a postaram się o siódemkę. Ale nie ma potrzeby, aby łączyć komputer z TV, a mysz, klawiaturę, monitor mam, głośniki na przeczekanie, bo je mogę później dokupić posługując się w ten czas słuchawkami, z których i tak najczęściej korzystam. I bym zapomniał o najważniejszym... To ma być sprzęt służący jak najdłużej do cieszenia się wodotryskami gier bez ścinania - na komputerze nie tyllko gram, ale to wtedy liczy się na mnie komfort. Na czym można oszczędzić, by więcej poświęcić na resztę... Dźwięk, jeżeli nie będzie to mocno zauważalna różnica, nie potrzebuję też bajeranckich rozdzielczości. Nie mam też uprzedzeń do żadnej firmy, aby nie było to bardziej awaryjne po prostu. Kupno mogę przełożyć do sierpnia/września, o ile szykowałaby się jakaś rewolucja cenowa przez wejście czegoś nowego, o ile :) Bardzo, ale to bardzo byłbym wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2- 3 miesiące to sporo czasu. Tydzień, dwa przez zakupem polecałbym się tutaj odezwać.
Kurs euro może sporo namieszać(obecnie lekka podwyżka winduje ceny procesorów Intela o kilkanaście złotych). Producenci płyt głównych nie zaoferowali sporej ilości produktów do wyboru. Dochodzi do tego fakt, iż niedawno wyszło sporo nowości i producenci lubią ustawić wysoki pułap cenowy przy wejściu.

Zapewne sprzęt opierałby się o procesor Intela z najnowszej generacji + płyta główna i zapewne GeForce GTX 760. Karta graficzna to niezły świeżak. Obecnie kosztuje około 1000 złotych. Liczyć trzeba, że cena trochę spadnie, lecz nawet na obecną cenę to ta karta oferuje sporo.
Tutaj masz polską recenzję: http://pclab.pl/art53817.html

Reszta z tych 3 komponentów powinna wynieść 1100-1200 złotych. Za te pieniądze spokojnie dokupi się dysk, ram, zasilacz, obudowę i zasilacz. Może nawet na jakieś małe SSD wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem w tych 3000 zł musi się też zmieścić system operacyjny? ;) Skoro tak, to zostaje ok 2700 zł. W tej chwili w tej cenie mógłbyś złożyć coś takiego:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/ 669 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8b75-m-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-p8b75-m-lx-500556/ 231 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-8-gb-1333mhz-gr1333d364l9-8g-429828/ 218 zł

Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-cuda-gtx660ti-2gb-ddr5-192bit-2dvi-hdmi-dp-box-gtx660-ti-dc2t-2gd5-528753/ 999 zł

Dysk twardy:
http://www.morele.net/dysk-seagate-1tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/ 235 zł

Napęd:
http://www.morele.net/lg-gh24ns95-532166/ 64 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/ 192 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/ 146 zł

RAZEM: 2754 zł

W tej chwili taki zestaw byłby bez wątpienia najbardziej opłacalny. Jeśli jednak dołożylbyś 200 zł, to mógłbyś kupić i procesor nowej generacji Intela Haswell, i płytę główną pod niego przeznaczoną. W ciągu 3 miesięcy ceny powinny spaść i za 2900 zł dałbyś radę też złożyć zestaw z GTX760 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 10:39, Chester001 napisał:

Mam takie pytanie czemu wszyscy dają zestawy z morele.net? to jakaś forma reklamy na
forum czy ceny tam są niższe niż np w takim proline.pl ?

Dobre pytanie nad którym sam często się zastanawiałem, ponieważ nie - nie są. Ot, przykładowo:
http://proline.pl/?p=VGAASUNVD0321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 11:03, hans_olo napisał:

> Mam takie pytanie czemu wszyscy dają zestawy z morele.net? to jakaś forma reklamy
na
> forum czy ceny tam są niższe niż np w takim proline.pl ?
Dobre pytanie nad którym sam często się zastanawiałem, ponieważ nie - nie są. Ot, przykładowo:
http://proline.pl/?p=VGAASUNVD0321

Dobre dobre 70 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 10:39, Chester001 napisał:

Mam takie pytanie czemu wszyscy dają zestawy z morele.net? to jakaś forma reklamy na
forum czy ceny tam są niższe niż np w takim proline.pl ?


Podaje zestawy z morele.net i agito, bo te sklepy mają oddziały (odbiór osobisty) w wielu miastach w całej Polsce. Proline.pl ma oddziały w Dolnośląskim, Wielkopolsce i na Śląsku, a nie ma choćby w trzech największych miastach w Polsce :D
Jesli ktoś zaznaczy, że chce kupować w konkretnym sklepie, to mogę mu złożyć zestaw w danym sklepie :D Poza tym, sam często kupuję w morele.net (czasami w agito) i nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Ostatnio kupiłem w morelach słuchawki, brakowało zewnętrznej karty dźwiękowej i 2 dni później już ją mogłem odebrać - żadnych problemów nie robili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 11:06, Chester001 napisał:

> > Mam takie pytanie czemu wszyscy dają zestawy z morele.net? to jakaś forma reklamy

> na
> > forum czy ceny tam są niższe niż np w takim proline.pl ?
> Dobre pytanie nad którym sam często się zastanawiałem, ponieważ nie - nie są. Ot,
przykładowo:
> http://proline.pl/?p=VGAASUNVD0321
Dobre dobre 70 zł :D

Ehh, kropłem się, ten to jest 660, a nie 660ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 11:47, hans_olo napisał:

Ehh, kropłem się, ten to jest 660, a nie 660ti.

W dodatku jest niedostępny w sklepie, jak połowa ich towarów. A gdyby był dostępny, to i tak byłby o 100 zł droższy :P
Ja ogólnie proline nie lubię za reklamiarzy. Na wielu forach spotkałem sięz przypadkiem, gdzie wpada jakiś nowy użytkownik do wątku, poleca jakiś towar z tego sklepu i zachwala wniebogłosy. Potem się okazuje, że towar nijak się ma do rzeczywistych wymaganiami użytkownika pytającego o radę, bo na przykład do kablówki polecony został router ADSL, lub do karty graficznej jako chłodzenie wentylator na procesor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się