Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość: 2000-2500zł


Sprzęt będzie służył do: Grania

Co mogę zostawić ze starego komputera ?

- Model: Asus P5E-V
- Larta graficzna:GeForce GTX 260 869MB
- Dysk :500GB 32MB Sata
- Pamięć RAM :2x2048 MB DDR2 800
- Procesor : Core 2 Quad Q9300
- Zasilacz 650W
Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
- Klawiatura z Anty-Ghostingiem

Chciałbym,aby komputer mógł utrzymać najnowsze gry na detalach średnich/wysokich. Sprzęt będzie postawiony albo na Windowsie 7 lub na 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

- Zasilacz 650W


Dokładny model i marka ( etykieta na zasilaczu ) > moc zasilacza , to nie wszytko :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

- Model: Asus P5E-V


Do zmiany.

Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

- Larta graficzna:GeForce GTX 260 869MB


Do zmiany.

Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

- Dysk :500GB 32MB Sata


Dysk można zostawić, choć fajnie byłoby coś już mieć pod SATAIII.

Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

- Pamięć RAM :2x2048 MB DDR2 800


Do zmiany.

Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

- Procesor : Core 2 Quad Q9300


Do zmiany.

Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

- Zasilacz 650W


Zasilacz biedronkowy czy czy jednak dobry ? Jaka firma i model ?

Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
- Klawiatura z Anty-Ghostingiem


Jak nie masz wygórowanych potrzeb proponuje klawiaturę od Microsoftu. Sidewinder X4. Za 180zł dostajemy naprawdę świetny sprzęt z makrami i podświetlanymi klawiszami. Pasuje doliczyć chłodzenie na CPU. Myślę, że spokojnie Fera Pro/Fortis wystarczą, czyli 110zł.

Dnia 30.06.2013 o 15:13, Cornyan napisał:

Chciałbym,aby komputer mógł utrzymać najnowsze gry na detalach średnich/wysokich. Sprzęt
będzie postawiony albo na Windowsie 7 lub na 8.


Luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Będę miał do wydania maksymalnie i nieprzekraczalnie 3100 zł. Dlatego chciałbym orientacyjnie dowiedzieć się, co mogę za to złożyć. Mam swoje typy, ale diabeł tkwi w szczegółach i ciekaw jestem Waszej opinii.

Czego potrzebuję:
Budę i monitor(23-24 cale). Do budżetu nie trzeba wliczać systemu i peryferiów.
Specjalne życzenia:
Obudowa typu desktop(warunek konieczny), więc zestaw będzie raczej(?) na płycie mini-itx.
Do czego:
Granie w ramach czasu wolnego, SPSS i Statistica w czasie mniej wolnym.

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to demon szybkości, dlatego chciałbym żeby dało się ten zestaw w perspektywie roku/dwóch rozbudować.

Nie planuję OC i nie chciałbym mieć suszarki na biurku.

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć potrzebuję porad

W pokoju mam takie coś:
c2d e7200 2.53Ghz 3MB L2, 1066 Mhz
4 GB ram ddr 2 800 Mhz patriot
FOxconn p35-as
Geforce 9600 GT 512 MB gigabyte
Modecom fell III 500 W
Obudowa ( stylizowana na ferrari czerwono czarna włącznik żółty )
Hdd 500 GB

pytanie nr 1: Jeśli chciałbym go sprzedać to za ile ?
pytanie nr 2: Potrzebuję PC do obróbki filmów hd ready oraz full hd czy owy komp ( po zakupie dodatkowego ramu (4GB) da sobie rade?)
pytanie nr 3: Jeśli nie sprzedać to co zmodernizować ? ale.... czy to się opłaca?
pytanie nr 4: Myślałem nad nowym komputerkiem już chyba nawet dawałem konfiguracje w tym wątku ale jeszcze się zastanawiam czy może się wstrzymać.. i zobaczyć jak ten sobie poradzi ( po zakupie ramu i ewentualnie dysku ssd) ?
pytanie nr 5: Może nic z nim nie robić, po prostu kupić nowego PC a tego zostawić "gdyby coś się zepsuło" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 16:40, Chester001 napisał:

pytanie nr 1: jeśli chciałbym go sprzedać to za ile ?


600-700zł będzie niezłym wynikiem.

Dnia 30.06.2013 o 16:40, Chester001 napisał:

pytanie nr 2: potrzebuję PC do obróbki filmów hd ready oraz full hd czy owy komp ( po
zakupie dodatkowego ramu (4GB) da sobie rade?)


Jasne. Weź tylko pod uwagę, że taka obórka zamiast np. 2 godzin będzie trwała 9 godzin przy takim CPU i RAM.

Dnia 30.06.2013 o 16:40, Chester001 napisał:

pytanie nr 3: jeśli nie sprzedać to co zmodernizować ? ale.... czy to się opłaca?


IMHO Wszystko do zmiany. Ale to moje zdanie.

Dnia 30.06.2013 o 16:40, Chester001 napisał:

pytanie nr 4: myślałem nad nowym komputerkiem już chyba nawet dawałem konfiguracje w
tym wątku ale jeszcze się zastanawiam czy może się wstrzymać.. i zobaczyć jak ten sobie
poradzi ( po zakupie ramu i ewentualnie dysku ssd)


Moim zdaniem nie opłaca się nic modernizować, w szczególności że Ram DDR2 jest droższy od DDR3 więc w ogóle paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
z okazji nadchodzącej wymiany karty graficznej poszukuję jakiegoś przyzwoitego zasilacza do komputera
Moja obecna konfiguracja wygląda następująco :
Procesor :
Intel Core i5-2500K
Plyta głowna :
MSI P67A-GD65
Pamięć operacyjna :
8 GB RAM (2 x 4 096 MB Kingston DDR3 @ 667 MHz)
HDD :
SAMSUNG HD753LJ ATA Device
SAMSUNG HD155UI ATA Device
ST2000DM001-1CH164 ATA Device

Do wymiany
Karta Graficzna :
PALIT GTX460 768MB DDR5 192bit HDMI PCI-E
http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=1475
Zasilacz :
OZC Mod X Stream - PRO 500 W
http://www.komputronik.pl/product/60892/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/OCZ_ModXStream_Pro_500W_80_modular_SLI_PSU.html

Jeśli chodzi o kartę graficzną to zastanawiam się nad nabyciem GeForce GTX 670
http://www.komputronik.pl/product/159218/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_670_Gigabyte_2GB_2xDVI_HDM_DPI_PCI_E_OC_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html
i tutaj pojawia się kwestia zasilacza, ponieważ stary raczej nie podoła nowemu wyzwaniu.
Zatem jaką moc i producenta można polecić pod zestaw znajdujący się powyżej z uwzględnieniem 670 na pokładzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 18:32, Szalony_Max napisał:

Zatem jaką moc i producenta można polecić pod zestaw znajdujący się powyżej z uwzględnieniem
670 na pokładzie ?


Niby dlaczego obecny OCZ miałby nie podołać ? http://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-670-pl.html#pdpContent=2

Jeżeli koniecznie chcesz zmieniać zasilacz to polecam: http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 18:35, 4ny4 napisał:



W zależności od strony producenta są podawane różne wymagania na moc, NVidia podaje minimum 500 W na stronie Gigabyte jest już 550W (przy autorskiej wersji karty), ja natomiast wolę być przygotowanym i mieć jakiś zapas mocy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 19:27, Szalony_Max napisał:

W zależności od strony producenta są podawane różne wymagania na moc, NVidia podaje minimum
500 W na stronie Gigabyte jest już 550W (przy autorskiej wersji karty), ja natomiast
wolę być przygotowanym i mieć jakiś zapas mocy.


Na to co piszą na stronie producenta karty nie patrz w ogóle :D Cofam to, co napisałem w poprzednim poście ;) Źle popatrzyłem na tabele i wyszedł mi znacznie wyższy pobór prądu niż powinien. Twój zasilacz spokojnie powinien sobie dać radę z tym zestawem, nawet jak w nim będzie GTX670 ;) Warto jednak pomysleć o zmianie zasilacza na solidniejszy, ze stabilniejszymi napięciami i większą liczbą złączy. Ale nie jest to żadna konieczność. I wybacz za poprzedni post ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż okazało się że muszę wymienić wentylator w mojej karcie graficznej(radeon 4890). Zastanawiam się czy wystarczy rozmontowanie starego wentylatora, odczepienie go od złącza pin na karcie i podłączenie tam ARCTIC COOLING ACCELERO TURBO MODULE. Chciałbym się dowiedzieć czy takie podłączenie ma prawo działać, czy lepiej zainwestować w nowe chłodzenie karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 17:04, pawbuk napisał:

Ja bym proponował coś takiego:

RAZEM: 2643 zł

Zostaje 500 zł na monitor :)


Dzięki:) Złożyłeś tak, że jak przyoszczędzę na obudowę to na monitor spokojnie starczy. A mnie wyszła podobna konfiguracja z i3...

4ny4 - również dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 22:15, ScaredOfGhosts napisał:

Dzięki:) Złożyłeś tak, że jak przyoszczędzę na obudowę to na monitor spokojnie starczy.
A mnie wyszła podobna konfiguracja z i3...


Trzeba wiedzieć na czym można trochę oszczędzić :D Uważaj tylko ze zmianą obudowy, żeby wszystko się do niej zmieściło - w tym zestawie, sprawdzałem, wszystko pasuje do wymiarów obudowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powinno wystarczyć. Pytanie tylko, czy będziesz w stanie zamontować ten wentylator na karcie. Musisz to zrobić na tyle dobrze, żeby nie odpadł od radiatora. Jak go zamocujesz, to przez kilka dni monitoruj temperatury karty, najlepiej programem GPU-z. Według mnie powinno być ok, ale lepiej muchać na zimne.
Gdybyś jednak chciał zmienić całowicie chłodzenie karty, czeka Cię nie lada wyzwanie. Sam miałem okazję coś takiego robić i z doświadczenia wiem, że z reguły są problemy z radiatorami na kości pamięci i sekcji zasilania. Te z zestawu z chłodzenia mogą mieć słaby klej i potrafią odpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mogę rozkręcić komputera jednak pewnym jest to,że zasilacz który obecnie gnieździ się w moim komputerze to typowy "biedronkowy".

Tak więc ze starego zestawu zostaje : Obudowa / Dysk

A teraz prosiłbym was o dobór podzespołów do 2500k MAX pod moje wymogi,które napisałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się