Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2013 o 20:51, pawbuk napisał:

Za te pieniądze raczej nie dostaniesz niczego lepszego :)

>
Nikt nie mówił , że obudowa ma być za 2 stówki , ale tak jak wspomniałem chyba przeżyję pewne niedoskonałości , bo całkiem fajnie wygląda .

Dnia 10.07.2013 o 20:51, pawbuk napisał:

SilentiumPC dopiero od niedawna produkuje zasilacze, dlatego nie ma ich ani w polecanych,
ani w niepolecanych :D Opinie natomiast mają dobre, poza tym są znakomicie jak na tą
cenę wyposażone :)

Dobra , przekonałeś mnie . A swoją drogą , w co może być znakomicie wyposażony zasilacz ? W komplet kabli ?

Dnia 10.07.2013 o 20:51, pawbuk napisał:

Dlaczego nie Goodram? :D Tylko byś zaoszczędził, a pamięć tak samo dobra :) No i tak
samo jak wszyscy dają dożywotnią gwarancję :D
>


Różnica w cenie 10 złotych

Dnia 10.07.2013 o 20:51, pawbuk napisał:

>

Dnia 10.07.2013 o 20:51, pawbuk napisał:

Jeśli ktoś z góry twierdzi, że Radeony są lepsze, to znaczy, że nie ma o tym zielonego
pojęcia :D GTX760 w tej chwili jest najbardziej opłacalny w tej cenie.
Możesz też wziąć:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx770-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1189-7010-wer-oc-overclock-potrojny-went-windforce-3-gv-n770oc-2gd-581346/
1599 zł
Karta znacznie droższa, ale też wydajniejsza :) Cena całego zestawu by wyniosła ok 4000

W każdym razie GTX760 jest w sumie nie tak wiele mniej wydajny, a 500 zł tańszy :) Za
zaoszczędzone pieniądze możesz też dopłacić do lepszej obudowy, sprawniejszego zasilaczu
itp.


To co w końcu z tym zasilaczem , dobry czy dołożyć do innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 22:09, Lukasz2525 napisał:

Nikt nie mówił , że obudowa ma być za 2 stówki , ale tak jak wspomniałem chyba przeżyję
pewne niedoskonałości , bo całkiem fajnie wygląda .


Jesli masz jeszcze jakieś wolne środki, to możesz kupić lepszą obudowę :)

Dnia 10.07.2013 o 22:09, Lukasz2525 napisał:

Dobra , przekonałeś mnie . A swoją drogą , w co może być znakomicie wyposażony zasilacz
? W komplet kabli ?


Owszem, w komplet kabli ;)

Dnia 10.07.2013 o 22:09, Lukasz2525 napisał:

Różnica w cenie 10 złotych


Ale kupując Goodrama wspierasz polski przemysł ;) No ale to Twój wybór :)

Dnia 10.07.2013 o 22:09, Lukasz2525 napisał:

To co w końcu z tym zasilaczem , dobry czy dołożyć do innego ?


Wystarczająco dobry, ale jeśli być chciał odczepiane kable, większą sprawność itp. to możesz dołożyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 21:02, lis_23 napisał:

mój zasilacz ma już 5 lat i przy okazji jesiennego upgrate kompa myślę też o nowym -
co wybrać?


Działa? Jeśli działa, to nie kupuj nowego :)

Dnia 10.07.2013 o 21:02, lis_23 napisał:


ponownie jakąś 750 w + 80 w dodatkowej mocy za ok. 360 - 400 zł?


Planujesz kupować dwie karty graficzne? ;)

Dnia 10.07.2013 o 21:02, lis_23 napisał:


czy pakować 500 - 600 zł w 850 w?


Twój obecny zestaw nie pobierze więcej niż 400W - po co Ci 850W?

Dnia 10.07.2013 o 21:02, lis_23 napisał:

dodam, ze do obecnego konfingu PC dojdzie karta graficzna pomiędzy GTX 670, 680 a GTX
770 ( na GTX 780 mnie nie stać ;) ).


Nawet jak dołożysz Titana, to i tak Twój zestaw będzie pobierał jakieś 450W :D Nie ma sensu, żebyś wymieniał zasilacz, skoro obecny działa dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 22:28, pawbuk napisał:

Jesli masz jeszcze jakieś wolne środki, to możesz kupić lepszą obudowę :)


A możesz zarzucić coś ciutkę lepszego ? I w czym ta lepszość się będzie przejawiać ?

Zasilacz w takim razie zatwierdzam , jeżeli wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz działa ale ma już 5 lat i przez cały czas był zamontowany u góry - w nowej budzie będzie u dołu i obawiam się, że to może być problem ( choć się na tym nie znam ), poza tym, podczas gry w bardziej wymagające tytuły zasilacz potrafił się bardzo mocno grzać / np. Metro 2033 /.

Nie planuję kupna dwóch kart graficznych, tylko chcę kupić grafikę z przedziału pomiędzy GTX 670 a GTX 770 - ale rozumiem, że Tobie chodziło o to, że mocniejszy zasilacz potrzebny byłby wtedy, gdybym miał dwie karty, tak? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz straszny dylemat między tą http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-x80-pure-black-517202/ , a tą http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-l50-pure-black-2xusb3-0-atx-ssd-ready-2x120mm-140-mm-bez-zasilacza-426471/ , muszę się zastanowić , ale generalnie mam już cały zestaw dobrany :) , teraz poluję na niskie ceny , mam nadzieję , że będzie ładnie śmigać w full hd . Morele nie plombują obudów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz , trafiłem na procesor polecany przez eksperta http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box-bx80623i52500k-358735/ , co powiecie ? Podobno fajnie się kręci i w ogóle dobre komentarze . Poprzedni dla porównania http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz u dołu powinien działać lepiej :) Jeśli kable ma wystarczająco długie, to nie będzie problemów ;)

Dnia 10.07.2013 o 22:44, lis_23 napisał:


Nie planuję kupna dwóch kart graficznych, tylko chcę kupić grafikę z przedziału pomiędzy
GTX 670 a GTX 770 - ale rozumiem, że Tobie chodziło o to, że mocniejszy zasilacz potrzebny
byłby wtedy, gdybym miał dwie karty, tak? ;)


Tak, choć nawet z dwoma kartami Twój obecny zasilacz powinien dać sobie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 23:57, Lukasz2525 napisał:

A co z tym moim procesorem ?


2500K to rzeczywiście fantastyczny i trochę już legendarny procesor :D Jednak jest to druga generacja i5, a ten, którego podałem jest już czwartą generacją :) Jeśli już coś brać za tyle kasy, to warto mieć najnowsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 00:09, pawbuk napisał:

> A co z tym moim procesorem ?

2500K to rzeczywiście fantastyczny i trochę już legendarny procesor :D Jednak jest to
druga generacja i5, a ten, którego podałem jest już czwartą generacją :) Jeśli już coś
brać za tyle kasy, to warto mieć najnowsze ;)


A jak to się ma do wydajności ?


Poszukałem porównania , 4570 ma lepsze wyniki w granicach kilku % , ale pewnie 2500 jest niepodkręcony podczas testów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 16:40, ziptofaf napisał:

/.../ /.../



___________________________
Standartowo VMware(Zazwyczaj w tle są odpalone (2 / 3) systemy Windows Server, Gentoo/ Ubutnu i stacja Kliencka - do szybkich testów)

//Zazwyczaj na Virtualkach tez chodza MS-SQL, MySQL, PG-SQL, SVN-y ITP
//Jak sie zwali to tylko kopiuje obraz restart i heja : )

//Główny cel to testowanie oprogramowania w różnych środowiskach lub odwzorowanie

//Obliczenia numeryczne
Matlab with simulink

I własne wielowątkowe programy pisane pod CPU / GPU (OpenCL / Cuda)

//3dsmax -> Tworzenie scenerii do symulacji fizyki.

//Przyszłościowe zastosowanie -> to eksperymenty z własnym silnikiem fizyki, a potem może i 3D

_______________________________________________________


//Dyski:

o Raidzie to bym myślał wersja 1 + 0
Wydajność (0) + bezpieczeństwo(1) w razie awarii


//SSD -> na chwilę obecną to bardziej jako dysk na podstawke podsystem.

(Jednak GB per zł > od zwykłych magneciaków :) )
(1TB / 2TB - przy kopiach VM-ek to mało, wiec na SDD bym poszedł z torbami : ) )
(I też wiadomo, że na dysku który używam bardziej do przechowywania niż do używania -> nie opłaca się płacić za szybkośc jego z której skorzystam może 10 razy w ciągu miesiąca na okres 10 - 30min)


//Proc
Co do Proca to może ten byłby lepszy wariantem:
E3-1285 v3

mniejsze, zużycie energii
Większy zakres instrukcji. (Możliwa dodatkowa optymalizacja) SSE 4.1/4.2 / AVX 2.0


//Zasilacz
Może nawet lepiej by było wsadzić 1KW -> Aktualnie w swoim mam 1Kw (Aczkolwiek ma 5 lat, wiec lepiej nowy kupić) i (dość często ratował mi tyłek, przez krótkimi przerwami w dostawie prądu)

ew. mógłbym pomyśleć o ups


//Co do grafy
To coś czuje, że 2x GTX będa tansze i szybsze od Quadro : )

//Tylko może być problem z ciepłem. (Radek 4870x2 Gotował mi RAM-y co pół roku z radiatorami)


//RAM
Te 16GB to czasem może być za mało

(6GB Server (W)- VM, 6GB Server (L), Kliencka - 2-4GB)

I matce zaczyna wtedy brakować.
(A w przypadku jakbym musiał symulować np. zachowanie np. 6 - 8 komputerów to wtedy braki czuć)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 23:47, pawbuk napisał:

Zasilacz u dołu powinien działać lepiej :) Jeśli kable ma wystarczająco długie, to nie
będzie problemów ;)

Dnia 10.07.2013 o 23:47, pawbuk napisał:


Tak, choć nawet z dwoma kartami Twój obecny zasilacz powinien dać sobie radę :)


Dzięki :P

a może Ty będziesz wiedział, czy mam się martwić o swój monitor ;)
monitor to Samsung SyncNaster P2470HD i dotychczas było wszystko ok ale od dwóch dni przy starcie systemu gdy załączam monitor pilotem / monitor z tunerem tv / to przez ok. 5 sekund mam czarne tło, potem wyskakuje komunikat " brak sygnału " a ułamek sekundy później wskakuje ładowanie się systemu ....
czy to oznacza, że monitor zaczyna się sypać/ - w listopadzie skończy trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety samsung nie jest zbyt dobrą firmą , mam z nimi złe wspomnienia , jakościowo kiepsko , awaryjnie , a serwis totalna olewka , nigdy więcej nie zobaczą ani jednej mojej złotówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra , wstępnie wrzuciłem wszystko do koszyka , wyszło mi 3424 i muszę jeszcze dobrać obudowę , a póki co nie mogę się zdecydować , ale chciałem jeszcze wrócić do procesora :D . Nie lepiej wziąć 4670 3.4ghz , który jest 6 dyszek droższy od 4570 3.2 ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 01:15, Lukasz2525 napisał:

Niestety samsung nie jest zbyt dobrą firmą , mam z nimi złe wspomnienia , jakościowo
kiepsko , awaryjnie , a serwis totalna olewka , nigdy więcej nie zobaczą ani jednej mojej
złotówki .


Ja miałem już problem z Samsungiem / 19 cali / i z LG / 17 cali / ( choć to ponoć to samo ) - pierwszy miał tak jakby duże plamy po prawej stronie ekranu, ten drugi liczy sobie już 8 lat i od kilku lat ma czarną, poziomą plamę / taki pas / u dołu ekranu
niestety, na markach monitorów się nie znam a biorąc obecny na raty, korzystałem z okazji - chciałem mieć monitor FHD z tunerem tv, zależało mi i nadal zależy na pilocie, gdyż wciskanie guziczków na monitorze doprowadza mnie do szewskiej pasji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obydwie firmy są z korei , więc nie ma się czego spodziewać , być może są jakoś " spokrewnione " . Asus jest dobrą firmą , ale u nich różnie ze stylistyką , jednym się podoba , innym nie , Iiyama również jest bardzo fajna . Mój samsung był dosyć drogi i podobno najlepszy jaki był , a okazał się gorszy od 3 letniej Iiyamy , straszne kąty widzenia , musisz patrzeć idealnie prosto , bo przy drobnym odchyleniu kolory się zmieniają , kontrast taki , że nie jesteś w stanie odróżnić jasnych kolorów , czy to jasny zielony , różowy czy żółty to wygląda tak samo , zwłaszcza jak patrzysz trochę z dołu lub z góry , oczywiście wyskoczył mi czerwony piksel na samym środku , później wypaliła się cała pionowa linia i jest dużo ciemniejsza , co widać z daleka , później padł zasilacz i serwis z wielką łaską naprawiał go 6 tygodni ( podobną usterkę w telewizorze serwis Sharpa zrobił mi w 3 dni ) , do tego strasznie oszukują , na pudełku było napisane , że ma kontrast dynamiczny 2000 : 1 , a tak naprawdę dynamiczny jest osiągany chwilowo i bardzo rzadko i monitor miał 800 : 1 kontrastu rzeczywistego , tak jak wszystkie inne monitory . Dzisiaj robią to samo , potrafią na telewizorze napisać 50 000 000 : 1 , co jest totalną bzdurą , a ludzie się nabierają i kupują . Tak samo jak odświeżanie , zrobią 800mhz i ludzie pójdą kupić , bo niby takie szybkie i do gier , gdzie lg robi 400 , a Sharp czy Sony 100-200mhz , a później się okazuje , że telewizor żeby osiągnąć takie odświeżanie musi każdą klatkę wyświetlić x razy , więc musi opóźnić obraz i ludzie marudzą , że straszne opóźnienie w grach , nie da się celować i trzeba wyłączyć te 800mhz i takie to są interesy z szajsungiem . A największą bekę mam z tego , że produkują pralki , lodówki , odkurzacze , mikrofale , wózki widłowe , koparki , projektują ubrania i samochody , budują barki , a twierdzą że zajmują się elektroniką . No nic , nie polecam ich , a nawet odradzam na przyszłość . To co z tym moim procesorem :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że ponoś Samsung i LG jadą na tych samych częściach

cóż, ja do patrzenia na wprost jestem przyzwyczajony i nie patrzę na monitor z dołu, z góry ani z boku - jestem osobą słabowidzącą, więc aż tak mi to nie doskwiera, problem w tym, ze muszę patrzeć na ekran z dosyć bliska i tu jest trochę gorzej ;)
mi pisze, że kontrast to 5 0000 - 1 / o ile dobrze odczytałem te małe cyferki /
i mimo wszystko, nadal podobają mi się Samsungi, np. ten:

http://samsung.strefamarek.allegro.pl/samsung-27-led-t27b750ew.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też słabo widzę i nie lubię nosić okularów , ale chodzi naprawdę o minimalne przesunięcie , gdzie na Iyamę mogłem patrzeć jak tylko mi się podobało . Nie wiem jak w przypadku monitorów , ale jeżeli chodzi o telewizory to Sony , Sharp i samsung mieli spółkę produkującą matryce , które trafiały do telewizorów tych marek , ale samsung zawsze rozkładał elektronikę , więc mimo identycznych matryc samsungi były gorsze . Jak nie lubię samsunga , to tak muszę przyznać , że ten jest całkiem ładny . Natomiast tak jak mówiłem , ani jednej mojej złotówki więcej nie dostaną , a i w ogóle monitora nie będę kupować , chcę używać komputera na telewizorze , mam nadzieje że uda mi się ustawić rozdzielczości , bo z laptopem miałem teraz problem , mimo 1920x1080 na telewizorze ucina mi krawędzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się