Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2013 o 20:28, lis_23 napisał:

/.../ od kilku dni mój monitor dziwnie się zachowuje, tzn. załącza się ze sporym, ok.
10 - cio sekundowym opóźnieniem, czego wcześniej nie było, więc i tu mnie głowa boli
- co z tego, że zakupię obudowę, dyski twarde, wentylatory i wezmę na raty grafikę, jeżeli
padnie mi monitor?
;)

Normalne świetlówki też sie psują. Najpierw długo się właczają, poten migoczą a jeśli Ty masz monitor LCD prawdopodobnie jest właśnie ze świetlówką. Na pewno w koncu padnie, ale na razie się tym nie przejmuj, tylko poszukaj warsztatu naprawiającego monitory LCD. Ale jeśli naprawa będzie zbyt droga, to rzeczywiście składaj na nowy monitor.
Mnie już padły dwa monitory LCD (jeden był, na szczęście, na gwarancji i padła matryca, nie świetlówka, więc tylko musiałem czekać trzy tygodnie, aż sprowadzą nową z Niemiec).
Dyski twarde też padają, podobnie jak nagrywarki DVD, dlatego rób sobie kopie zapasowe swoich dokumentów, zdjęć i poczty. Kopia na DVD niewiele kosztuje, a może się przydać (kiedyś na pewno się przyda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super - monitor liczy sobie 32 miesiąca, dwa miesiące temu skończyłem go spłacać .....
niby jest na gwarancji ale gwarancji nie podbili mi w momencie zakupu / kupowałem go dosyć daleko i od tamtej pory tam nie byłem / ale nawet jak mi podbiją to nie wiem, czy mi przyjmą - mam co prawda pudełko ale nie mam styropianów, woreczków i tych wszystkich innych bajerów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... ale skoro przepala się ta świetlówka to monitor nie powinien się, no nie wiem, w ogóle nie włączać?
ja się na tym, niestety, nie znam ....

i tak, monitor krzyżuje mi plany, bo w planach mam zakup obudowy, dodatkowego chłodzenia i dwóch dysków twardych a na raty nowej karty graficznej .... ale co mi po nowym sprzęcie, gdy mi padnie monitor/ ...

A w kwestii dysków SDD: czytałem dziś, że dysk SDD całkowicie kasuje pliki usunięte z kosza / dysk HDD nie / i nie da się na nich odzyskać utraconych danych - czy nie da się też przywrócić kopii zapasowej / przywracanie systemu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z dysku ssd można odzyskać utracone dane ale znacznie trudniej niż z HDD i tylko przez krótki czas, najlepiej jak nie był używany od czasu utraty danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 16:46, lord0 napisał:

z dysku ssd można odzyskać utracone dane ale znacznie trudniej niż z HDD i tylko przez
krótki czas, najlepiej jak nie był używany od czasu utraty danych.


A da się użyć systemowej funkcji " przywracanie systemu "?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 20:01, lis_23 napisał:

A da się użyć systemowej funkcji " przywracanie systemu "?.


Funkcja ta będzie działać poprawnie. Pliki przywracane przez odzyskiwanie systemu są "odzyskiwane" z kopii zapasowej umieszczonej na dysku a nie bezpośrednio z pozostałości danych dyskowych. Inna sprawa że funkcja ta działa na pliki systemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 20:18, Nufiko napisał:

> A da się użyć systemowej funkcji " przywracanie systemu "?.

Funkcja ta będzie działać poprawnie. Pliki przywracane przez odzyskiwanie systemu są
"odzyskiwane" z kopii zapasowej umieszczonej na dysku a nie bezpośrednio z pozostałości
danych dyskowych. Inna sprawa że funkcja ta działa na pliki systemowe.


To dobrze, mi ta funkcja już kilkukrotnie uratowała tyłek po jakimś wirusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 20:46, lis_23 napisał:

To dobrze, mi ta funkcja już kilkukrotnie uratowała tyłek po jakimś wirusie.

do takich problemów polecałbym bym jakiś rescucd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 21:03, lord0 napisał:

> To dobrze, mi ta funkcja już kilkukrotnie uratowała tyłek po jakimś wirusie.
do takich problemów polecałbym bym jakiś rescucd ;)


A co to dokładnie jest?
ja tam się na tym nie znam a systemu sam jeszcze nie instalowałem, zawsze ktoś mi to robił ;)

najbardziej teraz martwi mnie ten monitor .... choć znalazłem coś takiego ale ktoś musiałby się na tym znać:

http://majsterkowo.pl/naprawiamy-monitor-lcd-czyli-jak-nie-dac-sie-zlapac-na-planned-obsolescence/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 21:05, lis_23 napisał:

A co to dokładnie jest?
ja tam się na tym nie znam a systemu sam jeszcze nie instalowałem, zawsze ktoś mi to
robił ;)

rescucd to jest bootowalny antywirus którego możesz odpalić bez uruchamiania systemu i usunąć wirusy, przydatne przy "policjantach" i jak wirusy zjadły Ci system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 22:21, lord0 napisał:

> A co to dokładnie jest?
> ja tam się na tym nie znam a systemu sam jeszcze nie instalowałem, zawsze ktoś mi
to
> robił ;)
rescucd to jest bootowalny antywirus którego możesz odpalić bez uruchamiania systemu
i usunąć wirusy, przydatne przy "policjantach" i jak wirusy zjadły Ci system


Dzięki :P

a Mógłbyś mi pomóc w innej kwestii? - przypadkowo w " Synchronizacji '' uruchomiłem sobie " Podstawowy Windows 7 '' i nie mam teraz przeźroczystości i mam dosyć brzydki wygląd okienek - jak to cofnąć i przywrócić styl Aero? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 22:25, lis_23 napisał:

a Mógłbyś mi pomóc w innej kwestii? - przypadkowo w " Synchronizacji '' uruchomiłem sobie
" Podstawowy Windows 7 '' i nie mam teraz przeźroczystości i mam dosyć brzydki wygląd
okienek - jak to cofnąć i przywrócić styl Aero? ...


nie bardzo wiem co nadusiłeś ani co ma synchronizacja do wyglądu ale przezroczystość włączasz na pulpicie ppm>personalizuj>na dole masz kolor okna>po środku jest włącz przezroczystość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2013 o 22:46, lord0 napisał:


nie bardzo wiem co nadusiłeś ani co ma synchronizacja do wyglądu ale przezroczystość
włączasz na pulpicie ppm>personalizuj>na dole masz kolor okna>po środku jest
włącz przezroczystość


Już sobie poradziłem, wybrałem inną kompozycję i wszystko wróciło do normy ;)

w kwestii mojego monitora: wyłączyłem go i włączyłem przed chwilą, podczas działania systemu i wygląda to tak:

wyłączam monitor, obraz gaśnie, jest dźwięk sygnalizujący wyłączenie urządzenia
włączam monitor, ten sam dźwięk, ciemno, potem pojawia się jakby jaśniejsza czerń i komunikat " brak sygnału " a po ułamku sekundy wraca obraz i napis: " DVI 1920X1080 60 hz ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy pomożecie w złożeniu zestawu za 4000 zł? Sam komputer do grania bez monitora. Nie będę podkręcał a karta, która mnie interesuje to gtx 770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż podpowie ktoś jaką płytę główną wybrać do i5-4670 - nie podkręcam, dlatego bez literki k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 18:04, Panotedix napisał:

Która płyta jest lepsza i dlaczego?

GIGABYTE GA-B75M-D2V czy ASROCK B75M-DGS


Praktycznie takie same, ale ja bym brał jednak Gigabyte - tańsza i ma więcej złączy wewnętrznych SATA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki :)

Zasilacz 600W wystarczy?
Czy bez podkręcania opłaca się zmienić wiatrak na procesorze, czy też ten boxowy ma znośną kulturę pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 18:27, 3po napisał:

Zasilacz 600W wystarczy?


Spokojnie wystarczy i jeszcze będzie spory zapas :)

Dnia 15.07.2013 o 18:27, 3po napisał:

Czy bez podkręcania opłaca się zmienić wiatrak na procesorze, czy też ten boxowy ma znośną
kulturę pracy?


Jest dość głośny :) Możesz wziąć coś takiego:
http://www.silentiumpc.com/fera-pro-he1224/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się