Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2013 o 11:50, lis_23 napisał:

Da się jeszcze nabyć dysk HDD 256 GB, czy najmniejszy dysk to już tylko 500 GB?.


http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/dyski-twarde-3-5-4/0,0,,,,,,p,0,15278O537628/1/#product_list
Całkowicie nieopłacalna sprawa, bo w tej cenie są już dyski 500 GB, a 40 zł droższe 1TB ;) Tak swoją drogą, po co Ci tak mały dysk? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2013 o 12:12, pawbuk napisał:



http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/dyski-twarde-3-5-4/0,0,,,,,,p,0,15278O537628/1/#product_list
Całkowicie nieopłacalna sprawa, bo w tej cenie są już dyski 500 GB, a 40 zł droższe 1TB
;) Tak swoją drogą, po co Ci tak mały dysk? ;)



Chcę dysk tylko na system a całą resztę chcę mieć na dużym dysku, 2 TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 12:15, lis_23 napisał:

Chcę dysk tylko na system a całą resztę chcę mieć na dużym dysku, 2 TB.


Nie lepiej małe SSD? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 12:18, pawbuk napisał:

> Chcę dysk tylko na system a całą resztę chcę mieć na dużym dysku, 2 TB.

Nie lepiej małe SSD? ;)


Właśnie biorę pod uwagę dysk SDD 128 GB lub dysk HDD 256 GB - tyle, że na razie przeczytałem wiele negatywnych opinii o dyskach SDD: nie są trwalsze od dysków HDD, trzeba na nich blokować pewne funkcje systemu, żeby dysk się szybciej nie zajechał, usunięte dane są usuwane na amen i ponoć są problemy z przywracaniem systemu - choć pisano mi tu, ze system da się przywrócić ale gdzie indziej czytałem, ze tę funkcję najlepiej wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rzeczywiście z dyskami SSD były takie wielkie problemy, to nie były by tak popularne :D HDD 250 GB jest całkowicie nieopłacalnym wyborem, ewentualnie można brać 500 GB, ale pod system najlepiej wziąć SSD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze znalezieniem odpowiedniego monitora. Szukam standardowego 24'''' LED 1920x1080 16:9 120 Hz z maksymalną ceną do 1000 zł. Niestety mam problem z tym ostatnim parametrem. Wszystkie modele Benq, Asusa czy Acera z 120 Hz kosztują powyżej 1200 zł i zawierają niepotrzebne bajery jak 3D, 20 portów USB czy wbudowane głośniki. Czy istnieje porządny 120 Hz monitor, odpowiedni do grania w takie tytuły jak SC2, w oczekiwanej przeze mnie cenie i bez tych wszystkich dodatków zawyżających cenę? Marka nie ma znaczenia, monitor ma mieć po prostu solidne recenzje.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemuś się tak uparł na te 120hz ?

Będzie gdzieś w komputerze zasilania 12v , żeby podświetlić go sobie ledami i kupić bok z szybą ? Ewentualnie mniejsze typu 1,5 , 3 , 6 lub 9 voltów , ale wolałbym 12 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 12:28, lis_23 napisał:

> > Chcę dysk tylko na system a całą resztę chcę mieć na dużym dysku, 2 TB.
>
> Nie lepiej małe SSD? ;)

Właśnie biorę pod uwagę dysk SDD 128 GB lub dysk HDD 256 GB - tyle, że na razie przeczytałem
wiele negatywnych opinii o dyskach SDD: nie są trwalsze od dysków HDD, trzeba na nich
blokować pewne funkcje systemu, żeby dysk się szybciej nie zajechał, usunięte dane są
usuwane na amen i ponoć są problemy z przywracaniem systemu - choć pisano mi tu, ze system
da się przywrócić ale gdzie indziej czytałem, ze tę funkcję najlepiej wyłączyć.


Jeżeli korzystasz z komputera tylko do internetu, filmów i gier to nie ma sensu brać ssd, lepiej kupić 500gb/1tbi podzielić na 2 partycje. Te kilka sekund Cię nie zbawi. Natomiast jeżeli robisz coś większego, to tylko ssd. Mimo wszystkich wad dyski SSD to naprawdę fajna rzecz i po zakupie dobrego dysku przez 5 lat masz na 95% spokój. Nie to co dyski HDD które psują się nagminnie a sklepy skracają im gwarancje ...


@Full_Wypas


monitory 120Hz mają 3D bo wtedy 120Hz ma sens ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2013 o 18:13, lord0 napisał:


Jeżeli korzystasz z komputera tylko do internetu, filmów i gier to nie ma sensu brać
ssd, lepiej kupić 500gb/1tbi podzielić na 2 partycje. Te kilka sekund Cię nie zbawi.
Natomiast jeżeli robisz coś większego, to tylko ssd. Mimo wszystkich wad dyski SSD to
naprawdę fajna rzecz i po zakupie dobrego dysku przez 5 lat masz na 95% spokój. Nie to
co dyski HDD które psują się nagminnie a sklepy skracają im gwarancje ...

Właśnie używam internetu do tych pierwszych czynności ( internet, gry, filmy ) ale też wolałbym mieć spokój przez 5 lat, a nie problem co dwa lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry dysk SSD to jest bardzo bezpieczne rozwiązanie, którego jedynym minusem jest to że w momencie aktualizacji oprogramowania dysku musisz na nowo stawiać system. Poza tym i ceną jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 18:48, lord0 napisał:

dobry dysk SSD to jest bardzo bezpieczne rozwiązanie, którego jedynym minusem jest to
że w momencie aktualizacji oprogramowania dysku musisz na nowo stawiać system. Poza tym
i ceną jest super :)

Jaka aktualizacja oprogramowania?
ona się pobiera sama?
chciałbym nie stawiać systemu co parę miesięcy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 19:05, lis_23 napisał:

> dobry dysk SSD to jest bardzo bezpieczne rozwiązanie, którego jedynym minusem jest
to
> że w momencie aktualizacji oprogramowania dysku musisz na nowo stawiać system. Poza
tym
> i ceną jest super :)
>
Jaka aktualizacja oprogramowania?
ona się pobiera sama?
chciałbym nie stawiać systemu co parę miesięcy ...

Dyski SSD posiadają wewnętrzne oprogramowanie, tak jak płyta główna, karta sieciowa itd. Co jakiś czas wychodzi nowa wersja która np. może przyspieszyć dysk albo naprawia jakieś błędy. Z tego co widzę w internecie nie zawsze dysk jest formatowany podczas aktualizacji, ale i tak trzeba jej dokonać pod systemem prasującym na innym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2013 o 19:36, lord0 napisał:

Dyski SSD posiadają wewnętrzne oprogramowanie, tak jak płyta główna, karta sieciowa itd.
Co jakiś czas wychodzi nowa wersja która np. może przyspieszyć dysk albo naprawia jakieś
błędy. Z tego co widzę w internecie nie zawsze dysk jest formatowany podczas aktualizacji,
ale i tak trzeba jej dokonać pod systemem prasującym na innym dysku.


Prasującym? ;)

jak pod systemem na innym dysku?, ja chciałbym mieć Windowsa właśnie na tym dysku ...
coś mi się wydaje, że jak najmniejszy dysk HDD będzie najlepszym wyborem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad dyskiem HDD 500 GB - dwie partycje, ok. 200 GB na system i reszta na Steam
obecnie, moja partycja systemowa to 325 GB z czego 191 GB to Steam .... więc ok. 300 GB może by starczyło - a może nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 19:48, lis_23 napisał:

Prasującym? ;)


czepiasz się, wiesz o co chodzi ;D

Dnia 16.07.2013 o 19:48, lis_23 napisał:

jak pod systemem na innym dysku?, ja chciałbym mieć Windowsa właśnie na tym dysku ...
coś mi się wydaje, że jak najmniejszy dysk HDD będzie najlepszym wyborem ...


np. do laptopa pod usb podłączyć albo inny piec, dlatego jest to problematyczne. Ja bym kupił 1tb, różnica w cenie nieznaczna, prędkość ta sama a miejsca nie musisz używać, ale w razie czego będzie zapas.

@Lukasz2525

http://www.frazpc.pl/b/74897

ale jak chcesz sobie podświetlać komputer to masz specjalne katody zasilane z molexa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się