Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jak tak sobie patrzę, to 1 dysk SDD 126 GB + 1 dysk HDD 2 TB będą mnie kosztować 730 zł
a 1 dysk HDD 1 TB + 1 dysk HDD 2 TB to koszt ok. 600 zł
więc, chyba zdecyduję się na takie wyjście i na dysku 1 TB zainstaluję system i Steam + jakieś zdjęcia, itp. a całą resztę na dysk 2 TB
+ zostanie mi jeszcze 1 dysk HDD 1 TB, który zakupiłem rok temu, gdy padł mi zewnętrzny dysk WD 1 TB
kompem nie rzucam, będzie teraz stał na podłodze, więc powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , zostało mi jeszcze parę pasków ledowych z auta , więc chodzi mi tylko o samo napięcie . Czyli żółty + czarny . Komputer będzie na jutro , brakuje tylko pamięci , która ma być na poniedziałek . Jak będzie to sobie zobaczę czy ciekawie wygląda i czy kupować szybę . Na pewno dam znać i pokażę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o radę, gdyż nie jestem w temacie ostatnio a czeka mnie w najbliższym czasie zakup komputera/laptopa i chciałem się was poradzić co lepiej, stacjonarka do 3,5-5 tysiecy i smieszny laptop lub później ultrabook czy od razu laptop jakieś clevo do 6-7 tysiecy ~15,6''?

Zapomniałem dodać, że wybieram się na studia i zamierzam pograć w najnowsze gry w jak najlepszych ustawieniach na jakie będzie mnie stać dlatego zależy mi aby każda złotówka była jak najlepiej zainwestowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 13:48, wilqu94 napisał:

Chciałem zapytać o radę, gdyż nie jestem w temacie ostatnio a czeka mnie w najbliższym
czasie zakup komputera/laptopa i chciałem się was poradzić co lepiej, stacjonarka do
3,5-5 tysiecy i smieszny laptop lub później ultrabook czy od razu laptop jakieś clevo
do 6-7 tysiecy ~15,6''?

Zapomniałem dodać, że wybieram się na studia i zamierzam pograć w najnowsze gry w jak
najlepszych ustawieniach na jakie będzie mnie stać dlatego zależy mi aby każda złotówka
była jak najlepiej zainwestowana :)


Nie za bardzo się znam ale jeżeli chodzi o granie, to laptop nie jest dobrym wyjściem ...
siostra zakupiła rok temu laptopa za ok. 2 tysiące zł i może na nim grać tylko w gry LEGO - próbowałem jej zainstalować pierwszego " Wiedźmina " ale, gdzie tam - sprzęt nie spełnia nawet minimalnych wymagań dla gry z 2007 roku ...
zapewne są mocniejsze laptopy ale to nigdy nie będzie sprzęt dorównujący porządnemu PC towi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 13:48, wilqu94 napisał:

Chciałem zapytać o radę, gdyż nie jestem w temacie ostatnio a czeka mnie w najbliższym
czasie zakup komputera/laptopa i chciałem się was poradzić co lepiej, stacjonarka do
3,5-5 tysiecy i smieszny laptop lub później ultrabook czy od razu laptop jakieś clevo
do 6-7 tysiecy ~15,6''?


Wszystko zależy w jakich warunkach będziesz mieszkał w czasie studiów :) Jesli akademik, to warto chyba tylko brać laptopa albo mocnego ultrabooka. Jeśli warunki gwarantują większą prywatność to bardzo dobrym pomysłem jest zakup komputera stacjonarnego za 4000 zł i do tego jakiegoś przeciętnego ultrabooka za 2500 zł. Pierwszy zapewni wydajność (za 4000 zł można złożyć już bardzo mocny sprzęt), drugi mobilność :)

@lis_23
Oczywiście, że da się złożyć (to nie pomyłka) laptopa, który będzie dorównywał mocnej stacjonarce, tylko jego koszt będzie znacznie wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 13:48, wilqu94 napisał:

Zapomniałem dodać, że wybieram się na studia i zamierzam pograć w najnowsze gry w jak
najlepszych ustawieniach na jakie będzie mnie stać dlatego zależy mi aby każda złotówka
była jak najlepiej zainwestowana :)


Zależy, czy będziesz mieszkał sam czy z innymi ludźmi.
Na studiach tak czy siak przyda się netbook albo mniejszy komputer (powiedzmy 10-13") - do dokumentów, prezentacji, notatek, łatwiej takiego zabrać na uczelnię niż 15" kloca.
Jeśli nie będziesz mieszkał z innymi albo będziesz miał osobny pokój, to możesz według mnie dodać do tego stacjonarkę. Wyjdzie taniej niż w miarę porządny laptop do grania, a mobilność i przenoszenie dokumentów zapewnia Ci netbook.
Już za połowę podanej przez Ciebie kwoty możesz złożyć satysfakcjonujący zestaw w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak: Miałem gejmingowego laptopa z radeonem 5870M i jego wydajność w grach była na poziomie GF 9800GTX tego pod desktopa.

Wg statystyk np. w takiej grze jak Crysis Warhed spadek jest ponad 50% wydajności a więc każdy gejmingowy laptop kontra gejmingowy dekstop to stara nawet ponad 50% a kasa ta sama. Nie opyla się.

P.S. Dobrze, że znalazłem kogoś na sieci co się wymienił stacjonarką.
I nigdy się więcej nie dam wkręcić w mobilne gówna, które są dobre
do gier co najwyżej przeglądarkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe - mieszkanie wynajmujesz, czy masz własne? Mieszkasz w akademiku?
Pytanie drugie - zamierasz często się przemieszczać na studiach (ale raczej między domem a mieszkaniem, tam gdzie studiujesz a nie uczelnią/mieszkaniem).

Stacjonarkę warto brać wtedy, gdy nie zamierzasz się za bardzo ruszać. W innym wypadku laptop.

@lis_23:

Dnia 17.07.2013 o 13:48, wilqu94 napisał:

zapewne są mocniejsze laptopy

Polecam zapoznać się z takimi modelami jak P370SM/EM, m18x, G750 czy GT70. Zdziwisz się.
Nowy Alienware z dwoma 780m zapewnia wydajność desktopa z Titanem. Owszem, będzie w cholerę droższy, ale jego przemieszczenie będzie o wiele bardziej komfortowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mieszkanie na studiach to na 100% będzie to 2 osobowe mieszkanie.

Co do mojej mobilności na studiach to na początku to się jeździ co tydzień później już coraz rzadziej, a znowu laptop z zadowalającą wydajnością ma wymiary encyklopedii PWN...

Teraz wychodzą te haswelle także chyba ivy idzie w dół ?

A znowu jeszcze mam starą stacjonarkę z którą zapewne będę miał problem się pozbyć - i5 750, hd5850 (wentylator chodzi jak bombowiec póki się nie rozgrzeje - referent) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 15:17, wilqu94 napisał:

A znowu jeszcze mam starą stacjonarkę z którą zapewne będę miał problem się pozbyć -

Jeśli już tak no to tablica.pl i wpisywać hasło "zamienię laptopa na stacjonarkę".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 15:17, wilqu94 napisał:

Jeśli chodzi o mieszkanie na studiach to na 100% będzie to 2 osobowe mieszkanie.


Jeśli tak to najlepiej połączyć stacjonarkę z 13 calowym ultrabookiem :)

Dnia 17.07.2013 o 15:17, wilqu94 napisał:

Teraz wychodzą te haswelle także chyba ivy idzie w dół ?


Haswelle już wyszły, ale ceny IB nie pójdą w dół - raczej w tych samych cenach będzie można kupić wydajniejsze Haswelle.

Dnia 17.07.2013 o 15:17, wilqu94 napisał:


A znowu jeszcze mam starą stacjonarkę z którą zapewne będę miał problem się pozbyć -
i5 750, hd5850 (wentylator chodzi jak bombowiec póki się nie rozgrzeje - referent) ...


A co możesz z niej zostawić? Obudowę, dysk, napęd, zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie zdążyłem przekopać google , ale dzięki :) . Dzisiaj powinien być komputer , a pamięć na poniedziałek , zastanawiam się czy nie odebrać go dzisiaj , a pamięci nie kupić w innym sklepie parę dyszek drożej , ale od ręki .


A polecacie się wyposażyć w jakiś antywirus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma służyć do grania głównie. Znalazłem taką ofertę http://www.komputronik.pl/product/192465/Komputery/Laptopy_i_netbooki/DELL_Inspiron_17R_7720_i7_3630QM-FHD-nVidia_GT650M-16GB-1TB-W7HP_GP_2YNBD.html i chciałbym prosić o opinię, czy taki zestaw się opłaca, czy lepiej poszukać czegoś innego, ewentualnie może niedługo szykuje się jakaś wyprzedaż/promocja? Cena mi pasuje, znaczy się mieści się w przedziale do 5 tyś. więc jest ok, jednakże jakby istniała jakaś inna bardziej wydajna, tańsza opcja to nie obrażę się za podpowiedź, linka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptopy nie nadają się do grania . Parę postów wyżej było dokładnie o tym samym . Za 4 tysiące możesz kupić mocny komputer , lub laptopa , który nie spełnia wymagań dla kilku letniej gry . Lepiej sobie skonfigurować komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 18:28, Lukasz2525 napisał:

Laptopy nie nadają się do grania . /.../

Dokładnie rzecz biorąc, laptopy nadają się do grania. Ale ekran mają zdecydowanie mniejszy i ich cena, w stosunku do stacjonarnego komputerów o porównywalnych parametrach, jest, z grubsza biorąc, dwa razy wyższa. Każdy ma wybór - co preferuje i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 18:28, Lukasz2525 napisał:

Laptopy nie nadają się do grania . Parę postów wyżej było dokładnie o tym samym . Za
4 tysiące możesz kupić mocny komputer , lub laptopa , który nie spełnia wymagań dla kilku
letniej gry . Lepiej sobie skonfigurować komputer.


Proszę o jeden przykład gry sprzed kilku lat która nie ruszy na lapku np. z takimi parametrami (który swoją drogą kosztuje właśnie te 4 tysiaki):
Core i5 3210M
GeForce GTX675M
8GB RAM

Bo ja to się może nie znam ale na tym da się grać w Bioshocka Infinite w high mając z 90 fps-ów i w ultra mając ok. 30, podobnie z Grid 2, nowym Tomb Raiderem, Crysisem 3... Borderlands 2 czy Darksiders 2 śmigają w max... to teraz proszę o te przykłady gier sprzed 2-3 lat których wymagań laptop za 4 tysiące NIE spełni. Bo skoro twierdzisz że takie są to ja bardzo chętnie je zobaczę.

Wydajnościowo ta maszynka wyciąga zresztą coś koło 3.5k w 3D Mark''11. Wydajnościowo jest to więc porównywalne z całkiem niezłymi układami - GTX560, HD6850.

A oczywiście w zbliżonej cenie, jeśli trochę poszukasz to da się też upolować jeszcze nowsze układy - GTX765M choćby. Który wydajnościowo jest wyjątkowo podobny do GTX-a 470 czy HD5870. Naprawdę są już gry które nie ruszą na tych kartach? Kilkuletnie w dodatku?! Znowu - proszę o przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chłam.

Może tak - jakie masz konkretne wymagania co do laptopa? Nie cenowe a raczej:

- Jak bardzo to ma (nie) być przenośne?
- Jakieś wymagania co do portów czy napędu (USB 3.0, E-sata, Blu-ray itp)?
- Czego konkretnie oczekujesz w kwestii wydajności?
- Jak długo to ma pracować na bateriach?
- Do czego planujesz go używać (desktop replacement czy jednak notebook)
- Jaki rozmiar ekranu i rozdzielczość cię interesują?
- W jaką pojemność dysku celujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem , że " nie ruszą " . Każdą grę odpalisz , ale co z tego , skoro będzie się przycinać na wyższych detalach i różnica w płynności na laptopie a na komputerze będzie ogromna , a pieniądze te same . Sam jeszcze dwa tygodnie temu szukałem laptopa , więc co nieco się zorientowałem w temacie . Patrzyłem na dosyć drogiego Asusa z i7 , 32gb ramu i grafiką 1gb , ale jak kolega znalazł w internecie i pokazał mi test wydajności tej karty w grach , to od razu odpuściłem i zacząłem rozglądać się za komputerem . Dwadzieścia parę klatek na średnich delatach w Hitmanie Absolution na laptopie za 4200 złotych ? To znaczy że muszę grać na niskich , żeby chodziło płynnie ? Podziękował za laptopa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się