Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

To, że nie umiesz znaleźć dobrego pod względem wydajności laptopa za 4000 zł nie oznacza, że takich nie ma :D Piszesz, że ten Asus miał na pokładzie jakiegoś i7 i 32 GB pamięci operacyjnej... Ale co ma to dać w grach, skoro głównie liczy się karta graficzna? To, że grafika ma 1GB o niczym nie świadczy.
Faktem jest, że notebook o takiej samej wydajności w grach jak stacjonarny będzie od niego droższy, ale to wcale nie oznacza, że laptopy się do gier nie nadają. JUż za 3000 zł da się dostać takie, które nawet w nowszych grach sobie bardzo ładnie poradzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptopa zdecydowanie odradzam. Obecnie najsilniejsza mobilna maszyna z dwoma mobilnymi giercowymi grafikami jest za 7000 zł Gdzie Crysis Warhed będzie chodził blisko granicy płynności.
Na desktopowym 780 GTX ta gra chodzi na 60 klatkach ale biorąc pod uwagę wersję mobilną będzie spadek do 35 a druga w SLI wcale nie da dodatkowych 100% bo tak nigdy nie było tym bardziej w notebookach.

Miałem gejmingowego mobilaka z radeonem 5870 i był to na poziomie GF 9800 GTX+ którego miałem w starym blaszaku z duronem i jeszcze 1 gb ramu. Gdy doświadczyłem tego rozczarowania to tam gdzie trafię temat laptop gejmingowy - ODRADZAM.

Wymieniłem sie tym laptopem na blaszaka z Ci7, 12 Gb ramu i włożyłem do niego GF 580 GTX i Wiedźmin 2 i Crysis Wars na ultra bez szwanku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 19:24, Lukasz2525 napisał:

Nie napisałem , że " nie ruszą " . Każdą grę odpalisz , ale co z tego , skoro będzie
się przycinać na wyższych detalach i różnica w płynności na laptopie a na komputerze
będzie ogromna , a pieniądze te same . Sam jeszcze dwa tygodnie temu szukałem laptopa
, więc co nieco się zorientowałem w temacie . Patrzyłem na dosyć drogiego Asusa z i7
, 32gb ramu i grafiką 1gb , ale jak kolega znalazł w internecie i pokazał mi test wydajności
tej karty w grach , to od razu odpuściłem i zacząłem rozglądać się za komputerem . Dwadzieścia
parę klatek na średnich delatach w Hitmanie Absolution na laptopie za 4200 złotych ?
To znaczy że muszę grać na niskich , żeby chodziło płynnie ? Podziękował za laptopa .



To ja mam takie pytanie - czy jak idziesz do sklepu to bierzesz pierwszego lepszego PC-ta z brzegu za X złotych i liczysz na to że będzie wydajny? Tak samo jest z notebookami. Jak poszukasz to znajdziesz coś ciekawego. Jak tego nie zrobisz to fakt, wsadzą ci Core i7 a resztę części fatalną. Zresztą w poprzednim poście dałem przykładową konfigurację typowego lapka za 4 tysiaki. I jego porównanie do maszyn PC-towych.

Zresztą Hitman Absolution to mi ruszy w niskich/średnich detalach na używanym notebooku który na dzień dzisiejszy byłaby warta 1200 zł spokojnie. A taki za 4 tysiaki to ultra high FullHD. O ile oczywiście znajdziesz coś z normalną kartą graficzną a nie Intel HD4000.

Choć nie ma co ukrywać, notebooki będą wolniejsze od PC-tów. Pytanie jednak brzmi - o ile wolniejsze jeśli chodzi o cena/jakość. PC za 2000 zł do którego wliczamy monitor, system operacyjny, napęd optyczny, kamerę, głośniki i mikrofon wcale nie jest 2x szybszy. Różnica pewnie sięgnie 40%. Im drożej tym oczywiście gorzej ale różnice te i tak oznaczają mniej więcej dwukrotną różnicę cenową w najlepszym wypadku dla PC-tów. Trzeba tylko (i aż) umieć szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nAAb question.
Opisze o co mi chodzi wy stwierdzicie czy coś takiego istnieje ;]

Załóżmy, że mam router w jednym pokoju i urządzenie z wejściem ethernet w innym(nie ma możliwości dokupienia żadnego dongla WiFi..) Czy istnieją jakieś urządonka (connectory/adaptery cholera wie jak to nazwać) które wpinał bym w wejścia ethernetowe (wtyk rj45), jedno w router drugie w urządzenie i łączyły by się ono bezprzewodowo zachowując funkcjonalność ethernetu? Oczywiście wraz z minusami sieci bezprzewodowych?

I know i know stupid as hell, ale nie zaciekawiło mnie takie rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doooobra widzę, że dyskusja się nawiązała nijak mająca wspólna z moim pytaniem, więc może kilka szczegółów uzupełniających. Chcę laptopa, nie stacjonarkę. Stacjonarki nie używam już od 4 lat, tylko mobilniaki od tego czasu, co jest mega bardziej wygodne w trakcie studiów i ogólnego mojego częstego poruszania się po kraju. Tak samo teraz w trakcie studiów 2 stopnia nie zamierzam nigdzie tachać stacjonarki. Wiem, że wydajność mobilniaków jest mniejsza niż stacjonarki ale patrz wyżej. Poza tym jakby co to w odwodzie mam konsolę więc cała ta strona postów o tym jak to stacjonarki rządzą, niepotrzebna. Dałem przykład sprzętu, na który się wstępnie zdecydowałem, a chodziło mi głównie o opinie czy taki zestaw nie jest przekombinowany. Czy właśnie jego jedyną mocną stroną nie jest i7 np. lub 16 GB RAM-u, a reszta be, albo mało ze sobą współgrająca; przełożenie na wydajność. A jeśli tak jest, to czy w granicach cenowych mieści się inny laptop, który ma bardziej grające ze sobą części? I nie, nie musi to być jakiś high-endowy allienware, z najnowszymi podzespołami. To może być sprzęt ciut starszy, ale tak do roku max starszy ;) Mam nadzieję, że teraz bardziej wyjaśniłem sprawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być laptop nie hi-end, nie do grania, na studia to bierzesz takiego za 1500 zł toshiby.
Tyle w temacie.

A posty na temat stacjonarek które rządzą są po to aby ostrzec ślepo zapatrzonych na mobilne gejmingowe rozwiązania.

Konsole można włożyc między kszaki bo ani w FPSa i RTSa nie pograsz -

- dziękuję wyjaśnił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idiots... Idiots everywhere.... Napisałem że laptop ma być do grania i że wstępnie się zdecydowałem na konkretny ale jest jeden szkopuł, o którym już wspomniałem, więc łaskawie najpierw przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem o co chodzi a potem ewentualnie jak masz coś mądrego do napisania to pisz. Twoja opinia o konsolach mnie nie interesuje i nie jest w żadnym stopniu nawet nawiązująca do problemu i nie niczego nie wyjaśniłeś. Więc tak dalej czekam na bardziej konstruktywne odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem twoich poprzednich postów.
Przpraszam.
Nawiązując do twoich poprzednich postów mam dla ciebie taką propozycję wzorując się na twoim przykładzie
http://www.komputronik.pl/product/192061/Komputery/Laptopy_i_netbooki/MSI_GX70_3BE_014XPL.html

Sprawa dużej ilości ramu jest obecnie bezsensowana, natomiast grafika jaką masz w tym dellu jest nie warta ceny w tym lapku a to co jest w tym MSI jest za podobną cenę i przedewszystkim HI-endowym rozwiązaniem, a 4 razy mniej RAMU wielkiej różnicy nie poczujesz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz kupować gammingowego laptopa za 5 tysięcy to patrz tylko na: Dell Alienware(w tej cenie tylko refurbished), Clevo(nowy to tylko P150EM), MSI(wersję z procesorami AMD z miejsca odpuść sobie) oraz Asusy gammingowe.
Tak w skrócie: Asusy mają świetne wykończenie oraz kulturę pracy, jednak cenią się. MSI to taki śmieszny plastikowy design dla graczy, za to mają znośną cenę i kilka ciekawych rozwiązań. Zaletą Alienware''a jest gwarancja NBD, jednakże lustrzana matryca(od nowej serii dopiero jest mat) oraz charakterystyczny, lekko zdziecinniały design nie przekonują mnie. Clevo to surowy wygląd, cena(jak na możliwości rozbudowy/grzebania) oraz niska awaryjność. Za to lubią w każdej serii coś skopać(wersja EM to soboofer oraz zwalone audio).

Osobiście nie patrzyłbym na laptopy z Haswellem. Obecnie brak jakichkolwiek zamienników, wysokie ceny(monopol) i brak sensownych ulepszeń nie kuszą tym, aby je kupować. Mówię to z obserwacji Alienów/Clevo.

Najlepszą kartę jaką dorwiesz w tym przedziale będzie AMD HD7970M. W kategorii cena/wydajność wypada świetnie(2 razy tańszy od 680/780M), lecz problemy z przełączaniem grafik oraz sterowniki mogą przysporzyć problemów. Tak więc jeżeli ta karta to tylko coś obsługujące SLI/CrossFire lub Alienware(ręczne wybieranie karty w biosie). 8970M to tylko boost na rdzeniu o 50MHz i poprawione enduro(a cena o jakieś 700-800zł większa). Z kart GeForce''a to można pokusić się o 675MX, jednak po podkręceniu dopiero dogania wyżej wspominanego Radeona.

Można pokusić się jeszcze o koncepcje zakupu małego laptopa(13") z i7 oraz zakupieniu eGPU(o tym możesz szerzej w sieci poczytać)


Ps. Jakby interesowałby ciebie używany laptop to pozbywam się ze swojego P370EM. Jak przeglądasz allegro to zapewne mogłeś się z moją ofertą spotkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 21:13, nightfaler napisał:

I know i know stupid as hell, ale nie zaciekawiło mnie takie rozwiązanie...



Tak, da się i to całkiem prosto.
Do złącza rj45.... podłączasz drugi router. Z Wi-Fi. Wyłącz tylko w nim DHCP i voilla. Łącząc się z drugim routerem tak naprawdę połączysz się z pierwszym, drugi stanie się tylko pomostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 19:44, Rebal napisał:

Laptopa zdecydowanie odradzam. Obecnie najsilniejsza mobilna maszyna z dwoma mobilnymi
giercowymi grafikami jest za 7000 zł Gdzie Crysis Warhed będzie chodził blisko granicy
płynności.

Poproszę specyfikację tego laptopa, jego markę oraz linki do benchmarków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-mobilne to mobilne, znaczy niestacjonarne, znaczy się że jak wrócę do domu to laptop ma być w torbie a jak potem pojadę na drugie mieszkanie to znowu do torby pakuję laptopa
-napęd dvd zwykły, blu-ray już mam. USB 3.0 ok pasuje
-wydajność na tyle by taki wiesiek 2 poszedł płynnie ale też żeby w ciągu 2 lat też nic nie przycięło. Czyli Wydajny
-na bateriach co najmniej 2 godziny
-planuję używać do grania głównie
-17" Full HD
-1TB
-procesor 4 rdzeniowy, taki mój kaprys
-ile RAMu jest wystarczające ale też tak by za 2 lata też starczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hmm... czyli ogólne założenia przekraczające to co da się zrobić w tej cenie.
Jeśli bowiem brać 17" Full HD + Core i7 to do 4.5 tysiaka nie dostaniesz niczego lepszego niż GT650M. Która to karta wygląda wydajnościowo dokładnie tak:
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-650M.72058.0.html (na dole masz testy z gier).

Za 3600 możesz dostać Lenovo IdeaPad Y580 - Core i7 3630QM 2.4 GHz, GTX660M, o ok. 30% szybszy. Wada? 15 cali.

Od 4481 zł jest MSI GE60 20E-045XPL - Core i7 4700HQ, GeForce GTX765M, 8 GB RAM. Wydajność o 50% wyższa od GTX660M.
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-765M.92907.0.html

Na tym już DA SIĘ grać w najnowsze tytuły w najwyższych detalach w nowe produkcje. Ale znowu - 15 cali i trzeba sobie dokupić system operacyjny samemu.

Wersja 17 calowa też jest - MSI GE70 2OE-044XPL. Od 4764 zł plus osobno system operacyjny. I dopiero ten w pełni spełnia wszystko twoje założenia. Fakt że akurat brak systemu nie jest chyba nadmiernym problemem jeśli studiujesz, Microsoft akurat Windowsami dla studentów rzuca na lewo i prawo...

A RAM-em to bym się nie przejmował nadmiernie, akurat dołożenie tego jest proste - trwa ze 3 minuty, odkręcasz ze 2 śrubki i wsadzasz kostkę. Ilością "normalną" która na jakiś czas starczy jest 8GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2013 o 22:20, ziptofaf napisał:

Fakt że akurat brak systemu nie
jest chyba nadmiernym problemem jeśli studiujesz, Microsoft akurat Windowsami dla studentów
rzuca na lewo i prawo...


Jak rzuca na lewo i prawo? Gdzie?? jak?? za darmo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 23:16, M_S_13 napisał:

Jak rzuca na lewo i prawo? Gdzie?? jak?? za darmo???


No... za darmo. Ja mogłem sobie pobrać Windowsa 7 Pro po angielsku i po polsku, Windowsa Vistę Pro, Windows 8 Pro chyba też już jest. Poczytaj o MSDNAA, chyba każda większa uczelnia w Polsce współpracuje z Microsoftem, czasem trzeba się u nich rejestrować ręcznie, czasem robi to któryś z profesorów, różnie bywa. Zresztą nie tylko Windowsa - pakiet developerski do tworzenia gier na Xboxa czy bodajże Office''a też widziałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Mają matematycy, mają informatycy, chemicy się nawet załapali.. Angliści już nie... Szkoda, ale z tego co widziałem 7 za 3 setki idzie znaleźć, więc nie tak źle. Dzięki za propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem ci przykład powyżej - za 5k zł to nie wiem co ty byś chciał i dużo ramu i super grafę.
Moja opcja to dobry proc i super grafa a ram aż tak nie jest za bardzo potrzebny bo 4 Gb wystarczy na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 20:11, Henrar napisał:

Poproszę specyfikację tego laptopa, jego markę oraz linki do benchmarków.


Nie mam czasu teraz wyszukiwać reszty
to: EUROCOM P370EM Scorpius

http://web.eurocom.com/EC/ec_model_config1%281,230,0%29

powinno ci wystarczyć.

Jego druga wersja Scorpius 2 jest jeszcze lepsza ale cena nie jest jeszcze znana.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się