Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jedna 680m wyciąga w Warheadzie 50-60 fps w 1080p na Ultra. A do tego lapka załadujesz dwie takie.


Przestań wpleść bzdury. Gamingowe lapki nie są takie słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym zmodyfikować lub jeżeli nie bedzie się dało, złozyć nowy komputer. tak do 1800 złotych, zakładając, że wymienię tylko to co konieczne. Na pewno nie chodzi mi o high endowy sprzęt, bo takiego w tym przedziale nie ma. Planuję również wymianę monitora, czyli za całość jestem w stanie dać ze 3 tysiące, oczywiscie monitor może być tańszy, a komponenty droższe od 1800 maksymalny próg to 3 tysiące. Podam teraz specyfikację: Pentium Dual-Core CPU E6500 2,93 GHz 2,00 GB RAM. Karta graficzna: nVidia GeForce GT220 512Mb, zasilacz 450 W, no nie wiem czy tyle wystarczy, powiedzcie co zmienić, co może zostać. Monitor mam NEC 17" LCD1701 już jest dosyć stary bo mam go praktycznie od początku uzytkowania komputera. Dodam że "bebechy" były wymieniane we wrześniu 2010. Z góry dziękuję za sugestie i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 12:53, Henrar napisał:

Jedna 680m wyciąga w Warheadzie 50-60 fps w 1080p na Ultra. A do tego lapka załadujesz
dwie takie.


Przestań wpleść bzdury. Gamingowe lapki nie są takie słabe.


Do kogo ty to piszesz ? 60 klatek na niektórych mapach w Crysis Warhed nie wyciągnie nawet desktopowy 680 a tych cesz żeby mobilna pipidówa to zrobiła. I co że druga ? Od kiedy druga grafika daje drugie 100% ?

Mam w desktopie EVGA 580 GTX a miałem kiedyś w lapku 5870M - nie ma porównania. Notebook nadaje się do grania ale to granie jest zdane na kompromis dlatego mówię nie albo że się nie nadaje w tym aspekcie.

Weź zainstaluj sobie Crysis Wars wczytaj mapę Battlegroud i odpal to na jakiejś mobilnej hiendowej grafice to zobaczysz, że nawet przy mniejszych rozdzielczościach i texturach zamiast sztywnego obrazu będzie się ciągnąć z każdym ruchem myszy jak guma.

Miałem też Wiedźmin 2 na full detalach jest na koszmarze nie grywalny, trudniejszego stwora nie zabijesz bo ci obraz będzie spowalniał. Obecnie tylko nowe procki i pamiątki tak do 4gb wystarczą ale grafiki jak zauważyłem muszą być co 2,3 lata kupowane nowe bo nie wyrabiają. Dlatego [m] mobilne bo ani nie dodam nic nowego a jak już chociaż by to i tak słabe. Jak wyjdzie Wiedźmin 3 na którego czekam z niecierpliwością to czym go rusze ?

Od razu mówię, że granie na średnich detalach mnie nie interesują, takie rozwiązania tylko psują klimat gry.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 13:48, QST07 napisał:

Planuję również wymianę monitora NEC 17" LCD1701 już jest dosyć stary.


Po co ?

Lepiej będzie jak dołożysz drugie tyle ramu, zasilacz tagana, ocza albo korsarza 600W, zostawisz monitor jeśli mu nic nie dolega a resztę kasy zainwestujesz w jakąś grafe. Załóżmy, że zostanie ci 1400 zł to za tyle masz nówkę GF 580 GTX/660 - nie polecam radeonów bo są lepsze tylko w benchmarkach i mają brzydszy obraz problematyczne sterowniki, które trzeba czyścić.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5870M to może był gamming, ale w dniu premiery. Dopiero GTX 660M ociera się o dzisiejszy gamming(Lenovo Y580). Różnica taka, że twoją stara karta jest praktycznie nie do podkręcenia(+20MHz na rdzeniu? dodatkowo strasznie gorąca), a wyżej wymieniona po przerobieniu biosu(zmiana napięć) z 835MHz dochodzi do 1300MHz robiąc z niego budżetową 670M(przy laptopie z dobrym chłodzeniem, średnio to idzie +300MHz)

I tutaj wspominany przez ciebie Wiedźmin 2 na ultra przy tylko laptopowej laptopowej grafice:
http://imgur.com/a/RkFhO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie:

procesor: i5 750 stockowe chłodzenie nigdy nie kręcony

grafika: hd 5850 referent stockowe zegary cały czas

obudowa: http://obudowy.info/produkty.php?id=3091&kategoria_id=112

twardziel: 500 gb jakiś samsunga

ram (chyba ten) : http://www.kingston.com/us/memory/hyperx/genesis 2 x 2gb 1333

zasilacz: corsair 650w z tego co pamiętam bez + na końcu

napęd...
monitor: NEC 22" 16:10 1680x1050

Płyta główna: g55 ud3r gigabyte jeśli dobrze pamiętam

Co mogło by zostać: dysk, buda, zasilacz?, napęd, monitor.
Wymiana : procesor, grafika, ram ?

Wybaczcie, że tak wszystko podawane niepewnie, ale nie jestem w polsce aktualnie więc nie mam jak tego sprawdzić.

Także co byście radzili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obudowa raczej jest ok,
Dysk: HDD WD WD5000AAKS 500GB Caviar SE16 7200 16MB SATA
Zasilacz: Tracer 450W Highlander Silent FAN 120mm
Płyta: ASUS P5KPL/EPU Intel G31 S775 (PCX/GLAN/SATA/DDR2)
Napęd/Nagrywarka: DVD RW SAMSUNG SH-S223C bulk SATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 17:19, Niewiernus napisał:

I tutaj wspominany przez ciebie Wiedźmin 2 na ultra przy tylko laptopowej laptopowej
grafice:
http://imgur.com/a/RkFhO


Nie biorę pod uwage samego wyglądu bo wiedźmin 2 do screena to ładnie będzie się prezentował na GF 8800GTX i lepszych równie tak samo, pytanie jak to będzie chodzić/działać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem komputer . Gladius x80 jest rewelacyjny , polecam wszystkim , warto dołożyć . A powiedzcie mi gdzie ustawię sobie zasilanie na usb po wyłączeniu/uśpieniu komputera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, poszukam pomyślę, konfiguracja całkiem niezła i że w gry z 2014 roku pogram na przyzwoitych detalach. Nie wiem czy są tu jakieś okejki za posty czy piwa czy coś, ale jakby były to bym dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty pytasz? Czy proponujesz kupno mi? Jeżeli to pierwsze, to zależy do czego podepniesz, wg mnie różnica w użytkowaniu nie powinna być duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 23:25, QST07 napisał:

Ty pytasz? Czy proponujesz kupno mi? Jeżeli to pierwsze, to zależy do czego podepniesz,
wg mnie różnica w użytkowaniu nie powinna być duża.


Ja chcę kupić dla siebie ;)

obecnie mam Samsung SyncMaster P2470HD ale siada mi prawdopodobnie świetlówka lub matryca - byłem dziś w serwisie i stwierdzili, że wymiana jest nieopłacalna / trzeba by wymienić całą matrycę /
podpiąć chcę pod DVI lub D-SUB, lub nawet pod HDMI, o ile są tam dwa wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi jedno usb 3.0 z przodu , a drugie przerywa . Czytnik kart również . Zajrzałem do obudowy i ujrzałem to http://img15.imageshack.us/img15/3648/tmnz.jpg . Dlaczego ta płyta nie ma pinów pod usb2 i czy mogę tam dolutować te 4 kabelki od czytnika kart ? Szczerze mówiąc to mi na nim zależało . Postaram się jeszcze poszukać co z tym usb nie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałbym solidnego desktopa tak za 2 tyś (ewentualnie 2,5 ale byłoby miło do 2 się zmieścić) by móc w coś pograć głównie LoL, SC2, CS:GO ewentualnie jakieś nowości, a także pobawić się grafiką, montaż filmów itd.

Pomożecie ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się