Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czołem! Kolega przymierza się do kupienia nowego kompa. Będzie służył głównie do gier. Może wydać 4 - 4,5k, z tym, że jest to cena za wszystkie podzespoły i akcesoria, to jest skrzynka, monitor, myszka i klawiatura. No i oczywiście system. Złożyłem mu taki zestaw. Co można by w nim zmienić/poprawić, ewentualnie zmniejszyć cenę, pozostając przy podobnej wydajności?

20130803125258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 12:55, Denethor napisał:

Czołem! Kolega przymierza się do kupienia nowego kompa. Będzie służył głównie do gier.
Może wydać 4 - 4,5k, z tym, że jest to cena za wszystkie podzespoły i akcesoria, to jest
skrzynka, monitor, myszka i klawiatura. No i oczywiście system. Złożyłem mu taki zestaw.
Co można by w nim zmienić/poprawić, ewentualnie zmniejszyć cenę, pozostając przy podobnej
wydajności?


Wybitnie mi się nie podoba, taka kombinacja procesora, płyty i karty graficznej nie jest szczególna jeśli o czystą wydajność chodzi, w sumie przydałoby się też więcej RAM''u. Nie jestem też pewny czemu chcesz wsadzać Core i5 poprzedniej generacji jak jest już nowszy.

Wstępnie:
Core i5 4570
Gigabyte GA-B85M-D3H
A-Data Premier 8GB
Seagate Barracuda 1TB
Asus DRW-24B5ST
GeForce GTX760 Zotac AMP! Edition
Windows 8 64-bit
Silentium PC Gladius M40 Pure Black
SilentiumPC Deus 600W
Asus PCE-N10 802.11n

Suma: 3612 zł (www.gral.pl)

Potencjalnie więc zostaje prawie 900 zł na monitor, myszkę i klawiaturę. Jeśli wydać na nie mniej to za 1594 zł jest GTX770 od Gainwarda. Któru potrafi momentami wyprzedzać GTX660Ti o dobre 50%. Z kolei wstępnie zaproponowany GTX760 zazwyczaj jest o jakieś 10-15% szybszy od 660tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 13:41, QST07 napisał:

Ja zamiast win 8 dałbym 7, ale to jak kto woli.


System to jeszcze kwestia dogadania, kumpel za mało obcował z ósemką jak na razie, żeby definitywnie zdecydować.

ziptofaf, dzęki bardzo, ja ostatnio jestem mocno do tyłu z wszelkimi nowinkami, także nic dziwnego, że moja konfiguracja była po prostu słaba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz od kombinacji i5 3570K + Asrock Z77 Extreme 4? ;) Do podkręcania idealna, także wydajnościowo i jakościowo prezentuje się fantastycznie ;) No i cena znośna - Z87 Extreme 4 kosztuje ponad 600 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 16:43, pawbuk napisał:

Co Ty chcesz od kombinacji i5 3570K + Asrock Z77 Extreme 4? ;) Do podkręcania idealna,
także wydajnościowo i jakościowo prezentuje się fantastycznie ;) No i cena znośna - Z87
Extreme 4 kosztuje ponad 600 zł :)


Jest jedno ale - co wolisz, mocniejszy procesor który nawet w stockowej wersji sobie poradzi z tym GTX660Ti czy lepsze GPU (a jakby się postarać to wsadzisz tam i GTX770)? Dla mnie sytuacja w której procesor + płyta wychodzi o 500 zł drożej niż karta graficzna to już jakiś kiepski dowcip. Więc jakkolwiek może i wydajność tego nie jest zła sama w sobie to po prostu kosztuje to zbyt wiele i trzeba by wsadzać mid-endową grafikę, mniej RAM'u itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, kombinacja z GTX660 Ti nie jest opłacalna, ale sam duet 3570K + Extreme 4 należy do najbardziej opłacalnych do podkręcania :)
Osobiście jestem zwolennikiem 3350P w duecie z mocnymi kartami graficznymi. Haswelle rozczarowują i warto się zastanowić czy warto do nich dopłacać (droższe procesory i płyty główne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi pomóc i napisać czy mój zestaw jest dobrze dobrany? ne jestem pewny a chce go w weekend zamówić. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 19:32, kabul napisał:

Czy mógłby ktoś mi pomóc i napisać czy mój zestaw jest dobrze dobrany? ne jestem pewny
a chce go w weekend zamówić. Dzięki.



Może tak - podaj ogólny budżet na kompa bo jakoś nie uśmiecha mi się dodawanie w kalkulatorze cen 10 części gdy jeszcze okaże się że w praktyce mogłeś wydać X złotych więcej (lub przeciwnie, wolałbyś wydać mniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mam kompa jak w podpisie.
Chciałbym wymienić grafikę na coś mocniejszego aby pograć z większym komfortem w nowe produkcje.
Póki co wszystko co mnie interesuje działa ok ale nie zaszkodzi aby działało lepiej tym bardziej, że wreszcie przesiadam się na monitor LED w full hd.

Warto kupić używanego R4890 czy nic to nie da i trzeba coś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że ogólny budżet wynosi 3200 z, ale zestaw który podałem kosztuje 3370 zł. Nie zawiera jak widać napędu i mam zamiar kupić 4 Gb, a potem z czasem dokupić obie części. W takiej sytuacji koszt maleje do 3250 zł i to górna granica jaką mogę wydać. Prosił bym o sprawdzenie bo uważam że to rozwiązanie jest dobre, ale chcę się dowiedzieć czy nie masz jakiś uwag.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 21:07, Citkowsky napisał:

Warto kupić używanego R4890 czy nic to nie da i trzeba coś nowego?


Tak prawdę mówiąc - nic ci to nie da. I nie mam na myśli tylko wymiany karty bo wtedy procesor zacznie ograniczać ją i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 21:20, kabul napisał:

Sprawa wygląda tak że ogólny budżet wynosi 3200 z, ale zestaw który podałem kosztuje
3370 zł. Nie zawiera jak widać napędu i mam zamiar kupić 4 Gb, a potem z czasem dokupić
obie części. W takiej sytuacji koszt maleje do 3250 zł i to górna granica jaką mogę wydać.
Prosił bym o sprawdzenie bo uważam że to rozwiązanie jest dobre, ale chcę się dowiedzieć
czy nie masz jakiś uwag.
Dzięki.



Ucinamy trochę tu, trochę tam, zmieniamy sklepik na nieco tańszy i...
Core i5 3350P
Asrock B75 Pro3
4GB RAM Kingston HyperX
Seagate Barracuda 1TB
Asus DRW-24B5ST Black
GeForce GTX760 MSI
SilentiumPC Brutus M23
Benq 21.5" RL2240H
TP-Link WN781ND
SilentiumPC Deus 500W

Suma: 3240 zł (www.gral.pl)

No i mamy kartę graficzną o wydajności równej HD7950 ( http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-760-test/strona/20374.html? - recenzja). Co oznacza przynajmniej 30% wzrost wydajności względem HD7870. Co prawda w zamian jest słabszy procesor ale jak pisałem kilka postów wyżej - łączenie droższego CPU z tańszym GPU nie ma dla mnie najmniejszego sensu w maszynach do grania. Zwłaszcza że i tak jest to szybki model który sobie poradzi z tą kartą.

EDIT
A, mój błąd. Nie potrzebujesz napędu przecież. To będzie 80 zł taniej. Które można wsadzić np. w Core i5 4430 + Asrock B85M. Bądź ładniejszą obudowę/zasilacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. O tym sklepie kiedyś słyszałem, ale zapomniałem o nim. Podoba mi się to rozwiązanie. Dołożę do Core i5 4430 + Asrock B85M bo przede wszystko wydajność :)
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 21:22, ziptofaf napisał:

> Warto kupić używanego R4890 czy nic to nie da i trzeba coś nowego?

Tak prawdę mówiąc - nic ci to nie da. I nie mam na myśli tylko wymiany karty bo wtedy
procesor zacznie ograniczać ją i vice versa.



No ale przyrost FPS w grach w które gram powinien jednak jakiś być? Aktualnie od 2-3 miesięcy dość sporo gram w Far Cry''a 3. Przyjemnie się gra na wysokich detalach na rozdziałce 1280x1024 (tak, mam jeszcze CRT) ale obawiam się, że po zmianie monitora na taki z full hd może nie być tak różowo. Co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poszukuję karty graficznej, która zapewni obsługę wszystkich gier na pełnych detalach (MSAA etc) w rozdzielczości 1680x1050. Zastanawiałem się nad kupnem GTX770, ale jest chyba za mocna do takiej rozdzielczości. Nie chce wydawać Bóg wie ilu pieniędzy. Interesują mnie tylko karty od zielonych. Ktoś ma jakieś propozycje? Myślałem nad GTX650Ti lub GTX660. Może coś lepszego jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 12:11, 4ny4 napisał:

Hej,

Poszukuję karty graficznej, która zapewni obsługę wszystkich gier na pełnych detalach
(MSAA etc) w rozdzielczości 1680x1050. Zastanawiałem się nad kupnem GTX770, ale jest
chyba za mocna do takiej rozdzielczości. Nie chce wydawać Bóg wie ilu pieniędzy. Interesują
mnie tylko karty od zielonych. Ktoś ma jakieś propozycje? Myślałem nad GTX650Ti lub GTX660.
Może coś lepszego jest?


I... chcesz to łączyć z Phenomem II? To zostań przy GTX660. Faktem jest że GTX770 LEPIEJ by sobie radził w najnowszych grach z wszystkimi detalami i nawet w 1680x1050 byłoby to zauważalne ale przy tym procesorze nie ma to najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się