Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2013 o 18:06, diabolo20 napisał:

ale turbo nie działa przypadkiem jedynie przy aplikacjach jednowatkowych a przy 4 watkach
działa z nominalna predkoscia gdzies o tym było kiedys

Już przy 1.0 i Lynnfieldzie pamiętam, że podbijał i 4rdzenie. Choć działało to na innych warunkach, może w tym jest problem? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 19:34, diabolo20 napisał:

Czyli załużmy że gra wymaga procka i7 z 3.0Ghz a nominalnie procek pracuje z 2,2Ghz przy
Turbo skacze do 3,2Ghz to już spełniam wymogi czy raczej nie?

Jeżeli wchodzi na 3.2Ghz to czego nie? Równie dobrze można by się sprzeczać o Q&Q, czy Speedstepa, które taktowanie zbijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 19:34, diabolo20 napisał:

Czyli załużmy że gra wymaga procka i7 z 3.0Ghz a nominalnie procek pracuje z 2,2Ghz przy
Turbo skacze do 3,2Ghz to już spełniam wymogi czy raczej nie?

1. Nie spotkałem jeszcze gry, która blokowałaby uruchomienie przez sprawdzenie ilości MHz czy GHz procesora. Najwyżej obsługiwane przez niego instrukcje.
2. Gra wykorzystuje taktowanie procesora w danej chwili. Jeżeli tryb Turbo uruchamia się, gdy procesor jest obciążony i gra obciąża go dostatecznie mocno, to będzie przecież taktowany na te 3,2 GHz. To, czy w Windowsie jest 2 GHz czy 4 GHz nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stała się rzecz straszna. Padł mi procek (Phenom 955BE). Trzeba będzie zmodernizować kompa. Trochę poczytałem o nowych prockach i nie wiem co tu kupić. Dosyć często jest tu polecany Core i5-3350P, jednak on odpada przez brak możliwości kręcenia. Inwestować w stare LGA1155 czy lepiej od razu jakiegoś Haswella? Z obecnego kompa zostanie grafika Gigabyte Gtx 660 Ti OC i być może zasilacz Chieftec 550W.
W oko wpadło mi coś takiego: I5-3570k, I5-4670k (tu na morele dodają Grid 2)
Jeżeli jednak nie będę podkręcał to może to: I5-4670 (tylko tutaj różnica w cenie między 4670k to tylko 70zł).
Czekam na jakieś propozycje. Potrzebna byłaby jeszcze do zestawu płyta główna, pamięć, obudowa, chłodzenie (nie wiem jak głośne są boxowe, wole nie ryzykować bo ten na Phenomie to była tragedia).
Zestaw zamówię z morele więc prosiłbym o linki z tego sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 10:21, pawbuk napisał:

Nie napisałeś ile jesteś w stanie wydać na ten upgrade sprzętu :)


Mam odłożone na kompa 2 tys. Jakieś 200zł więcej też się znajdzie.
Ściągnąlem jeszcze obudowę i model zasilacza to Chieftec ctg-550-80p (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale lepiej podać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 10:27, nildonar napisał:

Mam odłożone na kompa 2 tys. Jakieś 200zł więcej też się znajdzie.
Ściągnąlem jeszcze obudowę i model zasilacza to Chieftec ctg-550-80p (nie wiem czy to
ma jakieś znaczenie ale lepiej podać).


W tej chwili jest problem z wyborem zestawu, bo nie wiadomo czy brać jeszcze Ivy Bridge, czy już Haswella. Postaram się coś zaproponować z nowej generacji:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-kod-do-gry-grid2-w-zestawie-546530/ 884 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/ 410 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ 252 zł

Chłodzenie:
http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-517030/ 175 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-500r-422008/ 389 zł

RAZEM: 2108 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się was doradzić w sprawie kupna nowej karty graficznej. Obecny ZOTAC GeForce GTX 560 Ti już mnie zbytnio irytuje temperaturami (następnym razem lepiej będę szukał karty graficznej) i zamierzam go wymienić na lepszy model. Mam do wydania około 800-900 zł. Najlepiej żeby było to coś od geforce''a, oczywiście do grania, z DOBRYM chłodzeniem (bo co mi z mocy zotaca, jak karta się przegrzewa i gry mi wywala?) żeby nie było magicznych 80-90 stopni, no i oczywiście żeby sobie z nowymi grami ładnie radziła.

Tak zarazem ogarnia ktoś rynek kart używanych? Czy jest duża szansa sprzedania mojego ZOTACa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 13:36, nildonar napisał:

Dzięki za zestawik. To teraz tylko zostaje zamówić.


Jest tylko jeden mały problem - Twój zasilacz może nie być do końca kompatybilny z Haswellem i być może będziesz musiał zmienić jedną opcję w BIOSIie. To nie jest nic poważnego, aczkolwiek na wszelki wypadek lepiej to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 17:25, KamyK_84 napisał:


Zastanowię się :) Mógłbyś jeszcze podać jakieś karty warte uwagi, które cenowo stoją
bliżej 800 zł?


Radeon HD 7870 , oraz słabszy GTX 660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu są i karty za niewiele ponad 1000 zł jak i takie za ponad 1500 zł :D Wiadomo, że najlepszy GTX770. Ja bym brał albo GTX770 albo GTX760 od Gigabyte - wszystko zależy od tego ile możesz kasy przeznaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się