Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No ogólnie wszystkie złacza tryb Crossfire lub SLI do 32 GB pamiec ram i pewnie troszke chciałbym podkrecic procesor tak jak to zrobiłem z obecnym AMD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 17:59, maziiii napisał:

No ogólnie wszystkie złacza tryb Crossfire lub SLI do 32 GB pamiec ram i pewnie troszke
chciałbym podkrecic procesor tak jak to zrobiłem z obecnym AMD .


Więc I5 z odblokowanym mnożnikiem ( dopisek "K" przy nazwie ) I5-3570K na te moment kosztuje 860zł.
Płyta główna np: MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 , koszt 333zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czysto techniczne mianowicie jak poprawnie zamontować zasilacz tego typu?
Tak żeby wiatrak był od góry czy od dołu obudowy?
Wiem że dla wielu z was to pytanie banalne, ale mam problem z tego względu że dotychczas wiatraki w moich zasilaczach były w tylnej części.

20130911190907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 19:12, twardy90 napisał:

Mam pytanie czysto techniczne mianowicie jak poprawnie zamontować zasilacz tego typu?
Tak żeby wiatrak był od góry czy od dołu obudowy?
Wiem że dla wielu z was to pytanie banalne, ale mam problem z tego względu że dotychczas
wiatraki w moich zasilaczach były w tylnej części.


Jak rozumiem zasilacz masz montowany u dołu obudowy? :) Zresztą nieważne, wentylator ma iść od dołu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 14:56, pawbuk napisał:

> No spokojnie ja cie nie.pouczam oczywiście Ale jeżeli gość chcę sprzęt do gier to
już
> lepiej Poczekać doskladac kase i tyle do.tych 4k tak ja myślę :) aczkolwiek z tym
masz
> rację nie da się dobrać zestawu do 2800 z kartą za 1500 xD

Nie każdy może poczekać i dołożyć kasę :D Jak ktoś podaje jakiś budżet, to staram się
go maksymalnie przekroczyć o 50-100 zł. Tyle każdy może spokojnie dołożyć - 1000 zł już
niekoniecznie. Poza tym GTX760 to bardzo wydajna karta graficzna, niewiele jedynie ustępująca
GTX670. I kosztuje "tylko" ok 1000 zł, a to stosunkowo niewiele.
Na Twoim miejscu bym poczekał z wymianą karty do przyszłego roku. Jasne, zawsze znajdzie
się gra, która będzie potrafiła zajechać kartę za 3000 zł, ale chyba nie ma się co tym
przejmować - Crysis 3 działa mi płynnie na wysokich, a mój GTX560 do potworów nie należy
:D

Myślę ze masz rację poczekam do 2014 wtedy zmienię.grafe :) kupie.większą.obudowę i wloze dwa gtx Titanium co ty na to? :D będę miał sierść w wiedźminie 3 ha ha xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 08:45, Assassin3 napisał:

Myślę ze masz rację poczekam do 2014 wtedy zmienię.grafe :) kupie.większą.obudowę i wloze
dwa gtx Titanium co ty na to? :D będę miał sierść w wiedźminie 3 ha ha xd


Tak jak pisałem - możliwe, że Titan nie będzie już najwydajniejszą kartą na rynku. Zobaczymy w przyszłym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 08:59, pawbuk napisał:

> Myślę ze masz rację poczekam do 2014 wtedy zmienię.grafe :) kupie.większą.obudowę
i wloze
> dwa gtx Titanium co ty na to? :D będę miał sierść w wiedźminie 3 ha ha xd

Tak jak pisałem - możliwe, że Titan nie będzie już najwydajniejszą kartą na rynku. Zobaczymy
w przyszłym roku :)

No to co za problem? wloze dwie lepsze he.he :D ja ja nie mam ograniczonego budżetu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 08:59, pawbuk napisał:

> Myślę ze masz rację poczekam do 2014 wtedy zmienię.grafe :) kupie.większą.obudowę
i wloze
> dwa gtx Titanium co ty na to? :D będę miał sierść w wiedźminie 3 ha ha xd

Tak jak pisałem - możliwe, że Titan nie będzie już najwydajniejszą kartą na rynku. Zobaczymy
w przyszłym roku :)

A wracając do twojego gtx 560 jeśli masz versie ti to sobie ja śmiało kręc kolega ma tą karta i fajnie sobie ja podkręcil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 17:59, maziiii napisał:

No ogólnie wszystkie złacza tryb Crossfire lub SLI.

Pozwolę sobie wtrącić. Jak ciebie interesuje Crossfire/SLI to musisz wiedzieć 2 rzeczy.
Musisz patrzeć, aby płyta miała elektycznie 2 złącza PCI-E 16x.
Np MSI Z77A-G43 ma właśnie 1 złącze 16x, drugie które pomimo, że wygląda na 16x jest realnie 4x.
Tak w zasadzie wygląda każda tania płyta główna. Więc podbija to cenę.
Narzut sterownika w trybie SLI/Crossfire jest znacznie wyższy, więc wymaga lepszego, a w zasadzie kręconego procka.

Dnia 11.09.2013 o 17:59, maziiii napisał:

chciałbym podkrecic procesor tak jak to zrobiłem z obecnym AMD

Za możliwość podkrecania w przypadku intela trzeba dopłacić kupując model z literą k w nazwie.
A to jest koło ~80-100zł. Więc warto się w ogóle zastanowić, czy jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że od razu Crossfire lub SLI i dwie karty ale może kiedyś rozważyłbym takie rozwiązanie, to nie opłaca sie kręcić procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 10:15, maziiii napisał:

Nie twierdze że od razu Crossfire lub SLI i dwie karty ale może kiedyś rozważyłbym takie
rozwiązanie

Nie tyle co od razu, ale aby to było sensowne ;)

Dnia 12.09.2013 o 10:15, maziiii napisał:

to nie opłaca sie kręcić procka?

Zalezy od konkretnego przypadku. Głównie od karty graficznej i czy jest to SLI czy CF.
Trzeba pamiętać, że trzeba dołożyć te 80zł do procesora który umożliwia podkręcanie.
A w przypadku SLI, czy CF. Dochodzi droższa płyta główna.
Dla przykładu mam i5 4570 (Uzyskuje zbliżone wyniki do 3470 z podniesionym taktowniem do 3.8-4.0.)
w połączeniu z GTX 660. Nawet jakby możliwe było podkręcanie to i tak to marny pomysł IMO bo mam jeszcze sporo zapasu nawet aby pozwolić sobie na CF. Więc warto się zastanowić, czy w ogóle jest sens aby dokładać kolejne pieniądze za samą możliwośc podkręcania;CF/SLI zamiast dopłacić te pieniądze po prostu do karty graficznej albo coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się na tą chwilę zapytać na temat mojego pc chodzi mi co by najlepiej wymienić za sprzęt żeby gry ładnie chodziły oczywiście nie tak drogo bo nawet z gta 4 mam problemy żeby normlanie pograć bo tnie się jak diabli.
Parametry
Intel Core2Duo CPU E7200
2.53GHz
2GB RAM
GeForce 8600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 13:44, Kubson023 napisał:

Witam, chciałbym się na tą chwilę zapytać na temat mojego pc chodzi mi co by najlepiej
wymienić za sprzęt żeby gry ładnie chodziły oczywiście nie tak drogo bo nawet z gta 4
mam problemy żeby normlanie pograć bo tnie się jak diabli.
Parametry
Intel Core2Duo CPU E7200
2.53GHz
2GB RAM
GeForce 8600GT

Część proponuje ci coś takiego : i5 4670k, płyta Asus Z87-K, 16gb ramu lub 8 , grafika Geforce 770 lub 760 gtx 2-3 gb powinien wystarczyć.do gier cena gdzieś około 3.5 tys zależy czy gf770 czy 760 przy tej karcie cena będzie niższa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 14:11, Assassin3 napisał:

> Witam, chciałbym się na tą chwilę zapytać na temat mojego pc chodzi mi co by najlepiej

> wymienić za sprzęt żeby gry ładnie chodziły oczywiście nie tak drogo bo nawet z
gta 4
> mam problemy żeby normlanie pograć bo tnie się jak diabli.
> Parametry
> Intel Core2Duo CPU E7200
> 2.53GHz
> 2GB RAM
> GeForce 8600GT
Część proponuje ci coś takiego : i5 4670k, płyta Asus Z87-K, 16gb ramu lub 8 , grafika
Geforce 770 lub 760 gtx 2-3 gb powinien wystarczyć.do gier cena gdzieś około 3.5 tys
zależy czy gf770 czy 760 przy tej karcie cena będzie niższa:)

za dużo trochę a tak do 1tyś? to i tak pewnie bd złom ;>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główną? Jak ma chłodzoną sekcję xzasilania to możesz mu wsadzić core2quad q6600, koszt około 300zł, ponadto hd7770 i dołożyć 2GB RAM.

I jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 15:56, Jackal-pl napisał:

Jaką masz płytę główną? Jak ma chłodzoną sekcję xzasilania to możesz mu wsadzić core2quad
q6600, koszt około 300zł, ponadto hd7770 i dołożyć 2GB RAM.

I jaki masz zasilacz?

płyta główna nie wiem czy dobrze sprawdziłem Pole
ID płyty głównej 63-006-0000010-00101111-022310-INTEL$AS335006_G31M-VS2 BIOS P1.00ć
Typ magistrali Intel AGTL+
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

a zasilacz podajrze 250V.

ps. czyli to co podałeś bd dobrą opcją np do odpalenia np BF3 i 4? czy trzeba trochę dorzucić :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He, he - masz bardzo podobny zestaw jak mój poprzedni :D Chyba nawet gdzieś jeszcze w domu taki stoi :D Bardzo ważny jest zasilacz - jaki to model możesz sprawdzić po zajrzeniu do obudowy.
Pamięć operacyjną masz w dwóch kościach, czy w jednej? Zresztą, DDR2 jest bardzo droga. Najlepszym wyjściem bałaby chyba zmiana procesora na jakiegoś Quada - tak jak napisał Jackal-pl. Do tego rzeczywiście karta graficzna do 500 zł i możliwe, że zasilacz. Ale jeśli więcej pamięci operacyjnej nie wejdzie, to będzie problem. 2GB to trochę mało do gier, przydałoby się 4GB :)
Najlepszym wyjściem byłaby w ogóle zmiana podstawki, ale musiałbyś dołożyć trochę kasy. Ważne by też było jaki dokładnie masz dysk i napęd- czy są podłączone już poprzez SATA, czy jeszcze przez ATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się