Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Niestety obie informacje są bezużyteczne.

Musiszp odać markę płyty głównej, sprawdzisz to w CPU-Z. Natomiast zasilacz -- jw. Musisz ściągnąć bok obudowy i najlepiej cyknij zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza.
Jeszcze trochę wyjaśnienia - SATA to cienki kabel, zazwyczaj w kolorze czerwonym, zółtym lub czarnym, natomiast ATA to taka szeroka taśma (czarna lub szara).

Jeżeli kupiłbyś Quada q6600 lub q9xxx oraz HD7770 to w bfa zagrałbyś nawet na wysokich ustawieniach, natomiast BF4 również będzie grywalny, choć pewnie w nieco biedniejszej szacie graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 16:43, pawbuk napisał:

He, he - masz bardzo podobny zestaw jak mój poprzedni :D Chyba nawet gdzieś jeszcze w
domu taki stoi :D Bardzo ważny jest zasilacz - jaki to model możesz sprawdzić po zajrzeniu
do obudowy.
Pamięć operacyjną masz w dwóch kościach, czy w jednej? Zresztą, DDR2 jest bardzo droga.
Najlepszym wyjściem bałaby chyba zmiana procesora na jakiegoś Quada - tak jak napisał
Jackal-pl. Do tego rzeczywiście karta graficzna do 500 zł i możliwe, że zasilacz. Ale
jeśli więcej pamięci operacyjnej nie wejdzie, to będzie problem. 2GB to trochę mało do
gier, przydałoby się 4GB :)
Najlepszym wyjściem byłaby w ogóle zmiana podstawki, ale musiałbyś dołożyć trochę kasy.
Ważne by też było jaki dokładnie masz dysk i napęd- czy są podłączone już poprzez SATA,
czy jeszcze przez ATA.


Powiem ci ze nie miałeś racji z tym ze nie potrzebnie zmieniam procka wymieniam ramy i płytę , od kad mam nowego i7 4770k wydajność w grach mi skoczyła o 30 % przy 680 gtx strach pomyśleć co by się działo przy titanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 20:50, Assassin3 napisał:

od kad mam nowego i7 4770k wydajność w grach mi skoczyła o 30 %

Bujdy na resorach ;)


Polecam Ci bardziej zainwestować w słownik, aniżeli sprzęt który i tak nic nie zmieni.
Wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 20:55, Mafioso_PL napisał:

> od kad mam nowego i7 4770k wydajność w grach mi skoczyła o 30 %
Bujdy na resorach ;)


Polecam Ci bardziej zainwestować w słownik, aniżeli sprzęt który i tak nic nie zmieni.
Wydajność

mi zmienił np crysis 3 o niebo lepiej mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś zwrotu wydajność w grach mi skoczyła o 30 % także chciałbym aby było to poparte jakimiś dowodami.

Póki co pawbuk miał rację, wystarczy zobaczyć testy 4770k w necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 21:15, Mafioso_PL napisał:

Użyłeś zwrotu wydajność w grach mi skoczyła o 30 % także chciałbym aby było to
poparte jakimiś dowodami.

Póki co pawbuk miał rację, wystarczy zobaczyć testy 4770k w necie...


To nie wiem :P mi dużo gier chodzi lepiej możliwe tez ze przez wgranie nowego systema i formatów aczkolwiek jestem zadowolony z wymiany tych części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 20:50, Assassin3 napisał:

Powiem ci ze nie miałeś racji z tym ze nie potrzebnie zmieniam procka wymieniam ramy
i płytę , od kad mam nowego i7 4770k wydajność w grach mi skoczyła o 30 % przy 680 gtx
strach pomyśleć co by się działo przy titanie ;)


Może zadziałała autosugestia? :D Testy nie potwierdzają tego, o czym piszesz - chyba, że zmiana leży w oprogramowaniu, a nie w sprzęcie :)
A i7 do gier to jedynie dla szpanu jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest sens kupować płytę główną z PCI Express 3.0 pod nowe karty graficzne?
Poza tym, aktualnie posiadam płytę z socketem 1366 i Core i7 920. Czy na ten socket jest sens pchać się jeszcze w jakieś lepsze modele Core i7, czy lepiej zmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 22:21, Fisher7 napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest sens kupować płytę główną z PCI Express 3.0 pod nowe
karty graficzne?

Stare 2.0 są równie zgodne.

Dnia 12.09.2013 o 22:21, Fisher7 napisał:

Poza tym, aktualnie posiadam płytę z socketem 1366 i Core i7 920. Czy na ten socket jest
sens pchać się jeszcze w jakieś lepsze modele Core i7, czy lepiej zmieniać?

Nie, poza tym jak dla mnie to dalej solidny kawał krzemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 22:26, Zgreed66 napisał:

> Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest sens kupować płytę główną z PCI Express 3.0
pod nowe
> karty graficzne?
Stare 2.0 są równie zgodne.

> Poza tym, aktualnie posiadam płytę z socketem 1366 i Core i7 920. Czy na ten socket
jest
> sens pchać się jeszcze w jakieś lepsze modele Core i7, czy lepiej zmieniać?
Nie, poza tym jak dla mnie to dalej solidny kawał krzemu.


Ok, więc na PCI Express 3.0 nie będzie jakiejś większej przepustowości, co 2.0 by nie ogarnęło, tak?
Jak sądzisz, ten 920 po solidnym OC da radę bardziej wymagającym tytom, jak np. Metro Last Light?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 21:24, Assassin3 napisał:

> Użyłeś zwrotu wydajność w grach mi skoczyła o 30 % także chciałbym aby było
to
> poparte jakimiś dowodami.
>
> Póki co pawbuk miał rację, wystarczy zobaczyć testy 4770k w necie...


Obserwuję Twoje posty od momentu, jak napisałeś o sprzęcie. Doszedłem do wniosku, że chcesz się tylko pochwalić, tym co masz, aby inni Ci pozazdrościli. Fajnie, że masz nieograniczony budżet na sprzęt i możesz sobie szaleć, ale daj już spokój. Koledzy Ci wszystko ładnie napisali i na prawdę kupowanie I7 do grania, mija się z cele.
Ale, kto bogatemu zabroni ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 22:30, Fisher7 napisał:

Ok, więc na PCI Express 3.0 nie będzie jakiejś większej przepustowości, co 2.0 by nie ogarnęło, tak?

Żadnych

Dnia 12.09.2013 o 22:30, Fisher7 napisał:

Jak sądzisz, ten 920 po solidnym OC da radę bardziej wymagającym tytom, jak np. Metro
Last Light?

Jak pamiętam Metro Last Light nie jest wymagające w stosunku do procesora. Wiec nawet i bez OC będzie ok.
EDIT: Yep, dobrze pamietam
http://pclab.pl/art53386-6.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 22:41, Zgreed66 napisał:

> Ok, więc na PCI Express 3.0 nie będzie jakiejś większej przepustowości, co 2.0 by
nie ogarnęło, tak?
Żadnych

> Jak sądzisz, ten 920 po solidnym OC da radę bardziej wymagającym tytom, jak np.
Metro
> Last Light?
Jak pamiętam Metro Last Light nie jest wymagające w stosunku do procesora. Wiec nawet
i bez OC będzie ok.
EDIT: Yep, dobrze pamietam
http://pclab.pl/art53386-6.html


Serdeczne dzięki :) Mógłbym dostać jeszcze propozycję jakiejś karty graficznej, aby to wszystko mniej więcej banglało? Załóżmy fundusz ok 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 22:46, Fisher7 napisał:

Serdeczne dzięki :) Mógłbym dostać jeszcze propozycję jakiejś karty graficznej, aby to
wszystko mniej więcej banglało? Załóżmy fundusz ok 1500zł.

Złapiesz GTX 770. Jednak GTX 760 specjalnie gorszy nie bedzie. Dla nich alternatywą jest Radeon 7970.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 22:54, Jackal-pl napisał:

Za tyle pieniędzy można kupić nawet jedne z najlepszych kart.
Albo 7970 albo GTX770. Wybór należy do Ciebie, obie karty są niesamowicie wydajne.


Ok, dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że po czterech latach od kupna będę musiał wszystko wymieniać, ale jednak nie jest źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 22:56, Fisher7 napisał:

> Za tyle pieniędzy można kupić nawet jedne z najlepszych kart.
> Albo 7970 albo GTX770. Wybór należy do Ciebie, obie karty są niesamowicie wydajne.

>

Ok, dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że po czterech latach od kupna będę musiał wszystko
wymieniać, ale jednak nie jest źle :)


Patrząc na swój komputer kupiony N lat temu to chyba rozwój sprzętu komputerowego zatrzymał się w miejscu i nie bardzo mają pomysł co jeszcze można wymyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 06:46, Konrad162 napisał:

> > Za tyle pieniędzy można kupić nawet jedne z najlepszych kart.
> > Albo 7970 albo GTX770. Wybór należy do Ciebie, obie karty są niesamowicie wydajne.

>
> >
>
> Ok, dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że po czterech latach od kupna będę musiał
wszystko
> wymieniać, ale jednak nie jest źle :)

Patrząc na swój komputer kupiony N lat temu to chyba rozwój sprzętu komputerowego zatrzymał
się w miejscu i nie bardzo mają pomysł co jeszcze można wymyślać.


Coś w tym jest, bo właśnie piszę z 3 letniego laptopa, kupionego za 2500zł i co zabawne nie ma większych problemów z grami, ostatnio ograłem na nim Skyrima na średnio-wysokich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc? Mianowicie coś mi się poddziało z komputerem włącza się a obraz nie odpala monitor.chodzi jak myślicie co mogło się stać? Wczoraj wszystko normalnie chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 09:17, Assassin3 napisał:

Witam proszę o pomoc? Mianowicie coś mi się poddziało z komputerem włącza się a obraz
nie odpala monitor.chodzi jak myślicie co mogło się stać? Wczoraj wszystko normalnie
chodziło...


Nie ten temat, napisz w Problemy z komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się