Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam,prosiłbym o pomoc w dobraniu sprzętu do kompa który ma służyć głównie do gier.Na ten cel mogę przeznaczyć do 2700zł (jak trzeba będzie to max stówkę jeszcze można dołożyć).
Jeśli chodzi o procesor zastanawiam się nad i5 4570 3,2GHz,myślicie ,że to dobra propozycja? Procesor w grach chyba nie jest aż tak bardzo ważny ,wole zamiast i7 dołożyć do lepszej karty.Co o tym sądzicie?
Następny dylemat.Co brać GTX 660/660 Ti czy GTX 760 (da radę się zmieścić w tym przedziale cenowym?)
Jeśli chodzi o resztę podzespołów i obudowę proszę już Was o pomoc.Płytę główną preferowałbym z Asusa.Dysk twardy może mieć pojemność 500Gb,więcej i tak nie wykorzystam.
Systemu oraz napędu DVD nie potrzebuje.

PS.Nie będę się bawił w żadne podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam przeinstalować system z XP na Win 7 na komputerze o konfiguracji (zdjęcie) + płyta głowna GA-A75M-S2V. Mam pytanie, czy w ogóle warto instalować win 7 na tym komputerze ? I drugie czy moglibyście podać linki do sterowników (karta graficzna) + wszystko do płyty głownej ? Bo kurczę mama mi płyty powyrzucała :( i nie mogę znaleźć żadnych (nie wiem co ściągnąć ) z góry dziękuję.

20130925190600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję monitora do 400 zł, ale nie chcę jakiegoś bardzo dużego, gdyż nie wiem, czy będę mógł uciągnać full HD z moim PC (GTX 260, C2D E4300, 2gb ram), a chcę mieć możliwość grania przykładowo w GW2 (które i tak ciężko chodziło na 1280x1024). Jakieś porady co do wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 16:35, filip1-1 napisał:

Nie powinieneś mieć problemu z windowsem 7. Jako, że jest to jeszcze Llano, a nie Vishera.
Jak szukasz sterowników Płyta
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-a75m-s2vrev_10/download/

oraz amd.com po prawej wybierasz apu -> desktop apu -> A series -> windows któy cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę dźwiękową na USB moglibyście polecić ?
Do tej pory korzystałem z karty która była dołączona do moich starych słuchawek (Creative SB Tactic 3D Alpha) jednak ta odmówiła ostatnio posłuszeństwa, a dźwięk ze zintegrowanej, jest o wiele gorszy + brak wzmacniania dla słuchawek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 17:39, Mafioso_PL napisał:

Jaką kartę dźwiękową na USB moglibyście polecić ?
Do tej pory korzystałem z karty która była dołączona do moich starych słuchawek (Creative
SB Tactic 3D Alpha) jednak ta odmówiła ostatnio posłuszeństwa, a dźwięk ze zintegrowanej,
jest o wiele gorszy + brak wzmacniania dla słuchawek ...

Zależy ile masz do wydania oraz czy to stacjonarka czy laptop(ale po opisie sądzę, że stacjonarka). Osobiście jako NAJTAŃSZE, dobre rozwiązanie polecę Asus Xonar DG pod PCI(ma wzmacniacz), który kosztuje około 100zł i w zupełności wystarcza do podstawowych wymagań większości ludzi. Pod USB zaś możesz brać właściwie cokolwiek jeśli kosztuje mniej niż ~300zł za które dostaniesz Creative x-fi hd usb albo FiiO Olympus E10, bo dopiero przy nich usłyszysz konkretną różnicę. Może troszkę przesadzam, ale KAŻDA karta dźwiękowa pod USB z jaką miałem do czynienia w kosztach poniżej 100zł ewidentnie szumiła i szła do zwrotu.
Polecam kierować się tym http://www.audiofanatyk.pl/polecane-komputerowe-karty-dzwiekowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Prośba do forumowiczów. Gdyby ktoś mógł podać jakąś rozsądną konfigurację pc. Znajomy zna się jeszcze mniej ode mnie. Chodzi o pc, który bez problemu umożliwiałby przeglądanie internetu, odtwarzanie filmów i pozwalał na odpalanie gier AAA przynajmniej na low detalach. Monitor już ma.
Najfajniej byłoby gdyby ktoś podał warianty do : 1500 zł (jeśli to realne), 2000 zł, 2500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie wysłali :P

Nie wiem czy będzie mogli mi pomóc, ale nie raz udowodniliście że jesteście świetni jeśli chodzi o hardware :D
Posiadam:

Intel Core i5-2400 CPU 3.10 GHz
NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
z 750 GB HDD
4 GB RAM DDR3
Gigabyte GA-PH67-DS3-B3

O tego ostatniego się rozchodzi. Warto coś dodawać czy to wystarczy? Z Far Cry 3 nie miałem większych problemów by płynnie działał nawet na high detalach itp.
Znajomy poleca te dwie opcje:
http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballisti...0ceu-472804/

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulca...dc01-576831/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ram to ram, różnic prawie nie ma, ja mam te vulcany, które linknąłeś i problemów nie sprawiają. Dowolne 8GB 1333/1600 i to chyba tyle.
Linki mi nie działają. Źle je wkleiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 22:52, Hummer napisał:

Ram to ram, różnic prawie nie ma, ja mam te vulcany, które linknąłeś i problemów nie
sprawiają. Dowolne 8GB 1333/1600 i to chyba tyle.
Linki mi nie działają. Źle je wkleiłeś.


Raczej chodzi mi o to, że warto dokupywać kość 4 GB czy nie ma takiej potrzeby ? :D Swoja drogą czołem Reguliusz :D

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-gold-ddr3-1600-cl9-8-gb-2x4gb-tlyd38g1600hc9dc01-576831/

Poprawione linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto dokupić kolejne 4 GB - najlepiej takie same jak już masz. Jeśli się nie da, to o jak najbardziej zbliżonych parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak chcę kupić kartę graficznę geforce GTX650 która ma typ złącza PCI Express 3,0 a moja płyta główna ma PCI Express 2,0 to ta karta wejdzie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się