Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2013 o 22:11, gracek4444 napisał:

1440 na 900


Spokojnie da radę w średnich ( tak mi się przynajmniej wydaje ). Trzeba by testy przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 22:26, Bralo napisał:

> 1440 na 900

Spokojnie da radę w średnich ( tak mi się przynajmniej wydaje ). Trzeba by testy przejrzeć.


a twoj ile wart jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 22:35, gracek4444 napisał:

a twoj ile wart jest?


Ciężko już takie coś w sklepie dostać. Ale lekko ponad rok temu dałem za to nie całe 1000zł (procek+ram+plyta)
Karta była kupiona jako używka za 200zł , zasilacz tez 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 23:26, gracek4444 napisał:

batlefield4
Quad Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy), 20 GB
HDD, Windows Vista/7
poszedl by na tym co podalem i na jakich?


ta sa wymagania , na tamtym za 1500 czy pojdzie ta gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 23:43, gracek4444 napisał:

i na ile lat on wastarczy?

Wątpię abyśmy mieli na stanie jasnowidza, ale zanim gry przestaną latać powinno minąć z 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Otóż planuje zakup nowej płyty głównej z prockiem i zastanawiam się nad MSI B85-G43 .Mam jednak pytanie czym rózni się MSI B85-G43 od wersji B85M-G43 ? Czy chodzi tylko o rozmiar ATX/mATX czy różni się to czymś więcej?
Intel I5 4570 pod to podejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2013 o 19:13, danielbr napisał:

Mam takie pytanie. Otóż planuje zakup nowej płyty głównej z prockiem i zastanawiam się
nad MSI B85-G43 .Mam jednak pytanie czym rózni się MSI B85-G43 od wersji B85M-G43 ?
Czy chodzi tylko o rozmiar ATX/mATX czy różni się to czymś więcej?
Intel I5 4570 pod to podejdzie ?

Tak. B85m jest mATX i ma braki w chłodzeniu na sekcji zasilania (wręcz jest jego pozbawiona), ale bez OC nie ma z tym problemu.
Tak, 4570 poleci. Sam go na tym trzymam. Jeszcze różnica jest taka, że B85M nie ma żadnego slotu na PCI. Wiec jakbyś coś chciał podłączyć osobno np dźwiękówkę. To nie na tym złączu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego monitora tak do 750-800zl, cel: granie, ogladanie filmow, chodzenie po necie, gora 24''. Mógłby ktoś doradzić jakieś dobre modele? Z tego co słyszałem, najlepiej wejść w matryce IPS, ale nic dalej konkretnego niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym mogę od siebie polecić Dell 23" LED U2312HM:

http://www.ceneo.pl/15069344

IPS to moim zdaniem podstawa, szczególnie jeśli wykorzystujemy monitor do czegoś innego niż gry. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety, więcej na ten temat znajdziesz w sieci.

Dajmy na to tutaj: http://pclab.pl/art47360.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
specyfikacja drugiego komputera, uszkodzeniu uległa karta graficzna:
- procesor - Intel Pentium 4 3.2GHz
- RAM - 1.5 GB
- karta graficzna - (uszkodzona) ATI X1300 AGPx8 64bit
- zasilacz - Modecom Feel II 350 ATX (wiem, że szału nie ma, ale nie ja składałem tego kompa ;) )
- płyta główna - Gigabyte, dokładnie nie pamiętam (nie sprawdzę, gdyż nie mogę uruchomić komputera), w każdym razie z AGPx8

Zastanawiam się na jaką kartę graficzną wymienić, oczywiście nie chcę przepłacać, nie oszukujmy się, czas świetności tego komputera dawno już minął, czyli wolałbym kupić używaną, ze względu na cenę. Karta ma służyć do przeglądania neta, grania w starsze gry i League of Legends (starsza grafa dawała radę na b.niskich) ;)
Nie bardzo się orientuję w starszych kartach, nie wiem które były lepsze, Radeon czy GeForce, dlatego pytam, no i też sprawa zasilacza, nie chcę popełnić błędu i kupić za mocnej karty do niego, bo wiem, że jest on na czarnej liście.. Myślę, że karta powinna mieć te 256MB pamięci, najlepiej GDDR3 i szynę 128 bitową, oczywiście mowa o AGPx8, koszt około 100zł.

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim postem, Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się między:
GEFORCE 6800 XTREME (tą, którą podałeś)
http://allegro.pl/geforce-6800-xtreme-okazja-i3592598181.html

ATI Radeon X1650 Pro 256MB DDR 3
http://allegro.pl/ati-radeon-x1650-pro-256mb-ddr-3-i3594184088.html

GeForce wydaje się być lepszy, tylko czy mój zasilacz go uciągnie? (Modecom Feel II 350 ATX)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótki pytanie ile trzeba wyłożyć pieniędzy na kompa(składając go od zera) żeby grać na maksymalnych ustawieniach w nowe tytułu tj BF4 lub watch dogs ?(nie wspominając o zbliżającym się Wieśku 3 lub DA ..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się