Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2013 o 11:23, miodus napisał:

Krótki pytanie ile trzeba wyłożyć pieniędzy na kompa(składając go od zera) żeby grać
na maksymalnych ustawieniach w nowe tytułu tj BF4 lub watch dogs ?(nie wspominając o
zbliżającym się Wieśku 3 lub DA ..)


Jeśli w grę wchodzi też system operacyjny, monitor oraz peryferia, to myślę, że 4 - 4,5k zł by takie coś kosztowało. Sama buda to koszt ok 3 - 3,5k, do tego monitor 500 zł, system operacyjny 350 zł i peryferia 150 zł (tutaj według uznania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z trochę innej beczki niż przeważnie zadawane w tym temacie.
Mianowicie dyski zewnętrzne hdd.
Czy zna ktoś jakiś dobry model [fajnie jak by cenowo nie rujnował budżetu] który używał lub używa jako dysku do kopii zapasowej plików multimedialnych ?
Coś solidnego, trwałego, gdzie przez kilka lat można być spokojnym o swoje dane.

Dodać należy, że fajnie gdyby była to konstrukcja przystosowana do zalegania na półce - bo nie będzie to dysk jakoś nader często używany i eksploatowany [ma służyć za magazyn mediów, czyli będzie używany w momencie gdy poszerzana będzie biblioteka muzyki/filmów/grafiki jaką na nim utworze]

Interesują mnie pojemności minimum 500gb [od biedy 200-250 wtedy kupie zwyczajnie kilka sztuk]

P.S.
Nie nie jestem idiota - wiem, że nic nie jest wieczne i zdaje sobie sprawę, ze zabawa w posiadanie kopii zapasowej plików w postaci dysków zewnętrznych wiąże się z koniecznością kontrolnej wymiany takiego "nośnika" co jakiś czas. Zależy mi tylko na tym, żeby kupić taki dysk, który daje spokój na powiedzmy 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 15:34, Jackal-pl napisał:

Proponuję http://www.komputronik.pl/product/190432/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_770_Gigabyte_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

Jeżeli w grę wchodzą tylko te podane przez Ciebie to albo MSI albo EVGA - maja po 3 lata
gwarancji (tak jak ww. GB)


Zależy mi na 4096 MB pamięci graficznej, więc w grę wchodzi jeden z trzech powyższych modeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam grafikę jak w podpisie, to mam ściągać stery ze strony AMD czy na MSI szukać jakichś specjalnych?

A i czy np. alt tabowanie będzie działało lepiej jak dokupię ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 15:34, Jackal-pl napisał:

Będę brał jednak Gigabyte tyle że z 4096 MB pamięci graficznej, wygląd praktycznie taki sam jak w Twoim linku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 19:39, zerohunter napisał:

Jak mam grafikę jak w podpisie, to mam ściągać stery ze strony AMD czy na MSI szukać
jakichś specjalnych?

AMD.COM

Dnia 03.10.2013 o 19:39, zerohunter napisał:

A i czy np. alt tabowanie będzie działało lepiej jak dokupię ramu?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 19:56, lis_23 napisał:

> Proponuję http://www.komputronik.pl/product/190432/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_770_Gigabyte_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

>
Będę brał jednak Gigabyte tyle że z 4096 MB pamięci graficznej, wygląd praktycznie taki
sam jak w Twoim linku ;)

miałem w ręce tą wersje i w przeciwieństwie do Gigabyte z serii 5xx i 6xx jest wykonana świetnie nawet lepiej od Asus''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 22:46, lis_23 napisał:

A czy warto poczekać jeszcze na nowe Radeony i czy w miarę mocne karty będą w podobnej
cenie co ten GTX?.


Warto poczekać, bo możliwa jest obniżka cen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2013 o 22:53, pawbuk napisał:


Warto poczekać, bo możliwa jest obniżka cen :)


A kiedy ma nastąpić ta wielce oczekiwana premiera nowych Radeonów?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 00:09, Niewiernus napisał:

Bodajże 15 ma być ich oficjalna premiera.


Października czy listopada?

a mojej obecnej grafiki to ja już nie rozumiem ... oglądam sobie dłuższy filmik online, wybrałem najwyższą rozdzielczość / 720p / i po jakimś czasie słyszę głośniejsze obroty wentylatorów na grafie, temperatura 49 stopni - obniżyłem rozdziałkę na najniższą, myślałem że to coś da - dało ale chwilowo, po jakimś czasie oglądania znowu miałem temperaturę 48 stopni ...
jak to dobrze, że w przeciągu miesiąca zmieniam obudowę, chłodzenie, dysk i grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 01:19, QST07 napisał:

Powiedziałbym, że to nawet raczej norma.


Tyle, że normalnie mam ok. 38 stopni a temperatura wzrasta w zależności od odwiedzanych stron internetowych - z 36 - 38 do 45 - 50 stopni c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się