Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2013 o 22:25, martat84 napisał:

Dobrze, że ktoś to czyta :) Planowałam teraz wymienić RAM i grafikę, a za rok czy 2 lata
płytę. Ja jestem takim laikiem, że nie miałam pojęcia, że jest takie ograniczenie na
płycie ;) Dzięki.
Tylko teraz nadal jestem w punkcie wyjścia ;] Nie wiem czy doinwestować do minimum, czy
teraz wszystko wymieniać - może z wyjątkiem procesora. Mam fundusz na większe zakupy,
ale jeśli ma to być tylko fanaberia, to tak bym nie chciała...

Jesteś i nie jesteś bo podstawka1156 jaką masz teraz jak i ta nowa 1155 to DDR3 więc jak kupisz dobre pamięci to je do nowej płyty przełożysz .No chyba ,że za rok ddr4 wyjdą ale jokoś nic nie słychać .A procek naprawde mocny .Ja mam taki tylko I5 z zegarem 2.66 i nie nażekam jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 23:11, Carter napisał:

Jesteś i nie jesteś bo podstawka1156 jaką masz teraz jak i ta nowa 1155 to DDR3 więc
jak kupisz dobre pamięci to je do nowej płyty przełożysz .No chyba ,że za rok ddr4 wyjdą
ale jokoś nic nie słychać .A procek naprawde mocny .Ja mam taki tylko I5 z zegarem 2.66
i nie nażekam jak narazie.


Teraz myślę o Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP. Karta chyba jakaś z serii gtx 6x0, tylko nie wiem co wstawić zamiast x ;) Poradźcie. A za max 2 lata wymieniłabym na nowo, tylko że więcej podzespołów. Dobrze planuję? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 23:26, martat84 napisał:

Teraz myślę o Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP. Karta chyba jakaś z serii
gtx 6x0, tylko nie wiem co wstawić zamiast x ;) Poradźcie. A za max 2 lata wymieniłabym
na nowo, tylko że więcej podzespołów. Dobrze planuję? ;)

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html tu możesz zerknąć co jaka karta ma a tak na marginesie to ta płyta ma CrossFireX znaczy że możesz 2 radeony spiąć naraz tylko tu niech sie wypowie ktoś lepszy aż tak się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 01:58, pawbuk napisał:

Moim zdaniem bardzo sensowny zestaw :) Porządny procesor, płyta głowna i karta graficzna,
8 GB pamięci operacyjnej - wszystko odpiowiednio zbalansowane :)

To dobrze, już myślałem, że coś będzie nie tak. Zastanawiam się tylko, czy mój stary 500W Chieftec da radę obsłużyć tą konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 00:49, maniekk napisał:

To dobrze, już myślałem, że coś będzie nie tak. Zastanawiam się tylko, czy mój stary
500W Chieftec da radę obsłużyć tą konfigurację.


Powinien sobie poradzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 01:25, martat84 napisał:

ale jokoś nic nie słychać .

Słychać. W 2014 mają się pojawić ddr 4, tam samo jak w intelu jak i w AMD

Dnia 27.10.2013 o 01:25, martat84 napisał:

Padło na EVGA GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1059/6008). W tym
roku jednak przyoszczędzę ;] Dzięki za pomoc Panowie!


A po co to ? Skoro była już premiera radeona r9 270 ? posaida on w odróżnieniu od tego geforca mapięc 256 bit. no i lepsza architektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 01:25, martat84 napisał:

Padło na EVGA GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1059/6008). W tym
roku jednak przyoszczędzę ;] Dzięki za pomoc Panowie!

A tak z ciekawośći to co ze starym gt260? jak niedrogo to może bym się skusił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 07:35, Chester001 napisał:

A po co to ? Skoro była już premiera radeona r9 270 ? posaida on w odróżnieniu od tego
geforca mapięc 256 bit. no i lepsza architektura.


Już za późno, gdyż zamówienie wczoraj poszło i opłacone. Już mam dość myślenia o tym ;) Ja kompletnie nie znam się na sprzęcie i nie potrafię wyłapywać takich informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 08:39, Carter napisał:

A tak z ciekawośći to co ze starym gt260? jak niedrogo to może bym się skusił


Prawdopodobnie będę odsprzedawać, ale nie wiem za ile i nie wiem czy w ogóle się to uda, bo karta nie ma oryginalnego chłodzenia. Miała zmienione na lepsze chłodzenie zaraz po zakupie, czego do dziś żałuję, bo tak naprawdę niepotrzebnie to było zrobione. Straciłam wtedy przez to gwarancję, ale na szczęście karta chodziła mimo to bez zarzutu. A czemu chłodzenie było zmieniane? Bo niestety zaniosłam pc do naprawy do serwisu beznadziejnego. Gdy odpalałam CoDa MW2, wtedy pc sam się restartował. W serwisie stwierdzili, że robili testy i że wszystko jest ok, tylko że ja nadal miałam ten sam problem. W końcu stwierdzili, że to może wina chłodzenia grafiki, mimo że temperatury rosły do normalnych wartości. Niestety, wróciłam do domu ze zmienionym chłodzeniem i dalej to samo było. Wtedy już do nich nie wracałam. Ktoś ze znajomych zasugerował, że zasilacz zbyt słaby i trafił w 10. Wymieniłam zasilacz na mocniejszy i restarty samoistne w trakcie grania się skończyły. Do dziś nie mogę pojąć, jak fachowcy mogli to przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami niestety trafi się na takich "fachowców" :D Co do karty - dokonałaś zakupu, kupiłaś porządną kartę i nie musisz niczego żałować :D Zawsze można się zastanawiać czy to najlepszy był wybór, ale nie ma to sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 07:35, Chester001 napisał:

A po co to ? Skoro była już premiera radeona r9 270 ? posaida on w odróżnieniu od tego
geforca mapięc 256 bit. no i lepsza architektura.

Akurat dobrze, że jest GeForce, a nie R270 (7870). Radeon obciąża 2 rdzenie, a nie wszystkie. Przez co Lynnfield załapie parę klatek z narzutu jeżeli to on będzię blokował. Drugą sprawą jest, że sam mam GTX 660 od Giga i wierz mi. Szyna pamięci nie jest ograniczeniem starcza spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham ludzi, którzy "obliczają wydajność" na podstawie szerokości szyny, typu pamięci i jej ilości....
Szyna 192bit lub 256bit (i więcej) wystarczy by sprawnie komunikować się ze znaczną ilością RAMU - 2GB+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 08:39, Carter napisał:

> > > > Jesteś i nie jesteś bo podstawka1156 jaką masz teraz jak i ta nowa
1155
> to
> > DDR3
> > > więc
> > > > jak kupisz dobre pamięci to je do nowej płyty przełożysz .No chyba
,że
> za rok
> > ddr4
> > > wyjdą
> > > > ale jokoś nic nie słychać .A procek naprawde mocny .Ja mam taki
tylko
> I5 z
> > zegarem
> > > 2.66
> > > > i nie nażekam jak narazie.
> > > >
> > >
> > > Teraz myślę o Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP. Karta
chyba
> jakaś
> > z serii
> > > gtx 6x0, tylko nie wiem co wstawić zamiast x ;) Poradźcie. A za max 2
lata
> wymieniłabym
> >
> > > na nowo, tylko że więcej podzespołów. Dobrze planuję? ;)
> > http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html tu możesz zerknąć co jaka karta
ma a
> tak
> > na marginesie to ta płyta ma CrossFireX znaczy że możesz 2 radeony spiąć naraz
tylko
>
> > tu niech sie wypowie ktoś lepszy aż tak się nie znam
>
> Padło na EVGA GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1059/6008).
W tym
> roku jednak przyoszczędzę ;] Dzięki za pomoc Panowie!
A tak z ciekawośći to co ze starym gt260? jak niedrogo to może bym się skusił


Proszę ciąć cytaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 23:41, lis_23 napisał:

Nvidia szybko wzięła się do roboty: GTX 770 ma kosztować 1169 zł a GTX 780 - 1799 zł.

Pominąłeś jeszcze gry, które do tych kart dodają ;)
Między innymi AC IV lub najnowszy Splinter Cell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach służby mój zasłużony Palit 8800 GT 1GB zakończył żywot sypiąc artefaktami. Planuje zakup nowej karty o podobnej wydajności ale nie chce zmieniac pozostalych podzespołów gdyż ich wydajność jest dla mnie wystarczająca i nie planuję w obecnej chwili inwestować większych pieniędzy na wymianę komputera. Posiadam Intel Core2Duo E6750 2.66 niepodkręcany,2Gb Ram Kingston 677Mhz, zasilacz Xilence 550W i płytę główną Gigabyte S-Series GA-P35-DS3 z Pci-Express 2.0. Zastanawiałem się nad Gigabyte GF 550TI - warto ? Czy jest może inna karta dostępna w sklepach (nowa, nie chcę używek z allegro) do 400 zł o podobnej wydajności co 8800 gt której nie będzie zbytnio ograniczał mój procesor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 16:40, diabolo20 napisał:

Czemu geforce 770 nie ma na pokładzie 4 gb mimo że np taki battlefield 4 juz wymaga 3
gb na karcie


nie wymaga tylko ma rekomendowane.

poza tym chyba nie sprawdzałeś - 770 a nawet 760 są w wersjach 4GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się