Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2013 o 23:39, Niewiernus napisał:

> Tak tylko te nowe geforcy wejdą pod koniec 2014
Pierwsza połowa 2014

Nie jest to potwierdzone na 100% ale jeśli tak ma być to może faktycznie poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie świetne osoby z tego forum okło dwa lata temu pisałem jakiego kompa kupić , byłem bardzo zadowolony z zakupu. dzisaj już moj komp to troche przezytek i chciałbym go troche ulepszyć , a więc tak

1. I5-2400 3.1 ghz
2.4 gb ram goodram
3.gigabyte 6850
4.zasilacz xfx 550
nie wiem czy mam coś jeszcze dodać

Sam myślałem zmienić karte graficzną i kupić koste 4 gigową ramu ( oczywiście najlepiej coś od radka chyba ze nvidia jest duzo lepsza )

Cena którą chce wydać to 500-700 na samą karte a ramu już nie licze bo jest nie ważny bo nie ma problemu żeby go sobie dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 16:42, czeku napisał:

Witam wszystkie świetne osoby z tego forum okło dwa lata temu pisałem jakiego kompa kupić
, byłem bardzo zadowolony z zakupu. dzisaj już moj komp to troche przezytek i chciałbym
go troche ulepszyć , a więc tak

1. I5-2400 3.1 ghz
2.4 gb ram goodram
3.gigabyte 6850
4.zasilacz xfx 550
nie wiem czy mam coś jeszcze dodać

Polecam radeona 7870:)

Dnia 10.11.2013 o 16:42, czeku napisał:

Sam myślałem zmienić karte graficzną i kupić koste 4 gigową ramu ( oczywiście najlepiej
coś od radka chyba ze nvidia jest duzo lepsza )

Cena którą chce wydać to 500-700 na samą karte a ramu już nie licze bo jest nie ważny
bo nie ma problemu żeby go sobie dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 16:42, czeku napisał:

Cena którą chce wydać to 500-700 na samą karte a ramu już nie licze bo jest nie ważny
bo nie ma problemu żeby go sobie dokupić

Do 550: GTX 650 Ti Boost, do 700: GTX 660. Do 750: Radeony 7870; 7870 XT oraz R9 270X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanka, treściwe i konkretne. Będę się nosił z zamiarem ulepszenia sprzętu, ale nie zamierzam budować żadnej high-endowej jednostki, bo mija sie to dla mnie z celem. Chce komputer, na którym będę po prostu w stanie pograć w nowe gry typu BF4, CoD etc etc. Mój leciwy sprzęt już niestety nie daje rady, ostatnio odpuściła sobie karta graficzna, w związku z czym jestem zmuszony sprzęt zmienić. Gram i tak póki co na monitorze 17'' w 1280x1024, planuje kiedys tam moze zmiane na monitor z rozdzialka 1680, ale napewno nie wiecej. Wybralem sobie juz karte, ktora kupie za jakis tydzien - HD7790. Pytaniem pozostaje reszta kompa. Zastanawialem sie nad i5 pierwszej gen (750), ale jej dostepnosc i plyt glownych pod ta podstawke odwodzi mnie od tego pomyslu. Na sam procesor chcialbym wydac max 450 zl, co daje mi wlasciwie (chyba) jedyna dobra opcje - AMD FX6300. A przynajmniej tak mi sie wydaje na stan moich obecnych poszukiwan. W 800 zl chcialbym sie zamknac z plyta glowna i ramem ( tak ze 4 gb, potem ew dokupie ). Tutaj pytanko, czy proc jest warty swojej ceny ( powtarzam, ze nie oczekuje bicia wynikow w 3dmarku, a chce ze 30 klatek w nowych grach i to tyle ), jak z jego awaryjnoscia i ewentualnie jaka wybrac plytke pod niego. No i jeszcze jaki bym zasilacz potrzebowal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 20:21, Pernia napisał:

Na sam procesor chcialbym wydac max 450 zl, co daje mi wlasciwie (chyba) jedyna dobra opcje - AMD FX6300. A przynajmniej
tak mi sie wydaje na stan moich obecnych poszukiwan.


Hej :) W zeszłym tygodnu byłem w podobnej sytuacji - sam sobie upgradowałem kompa. Po analizie masy testów zdecydowałem się na i3 4130 @ 3,4 GHz. Jest to Haswell pod LGA1150, więc jeśli kiedyś przestanie się sprawdzać to będzie można wrzucić mocniejszą i5 czy i7.
Fizycznie ma 2 rdzenie, ale z HT pociągnie 4 wątki.
Jeśli interesują Cię cyferki to tutaj dosyć obszerny test w języku polskim: http://pclab.pl/art54006.html

Dnia 10.11.2013 o 20:21, Pernia napisał:

plyta glowna i ramem ( tak ze 4 gb, potem ew dokupie ). Tutaj pytanko, czy proc jest
warty swojej ceny ( powtarzam, ze nie oczekuje bicia wynikow w 3dmarku, a chce ze 30
klatek w nowych grach i to tyle ), jak z jego awaryjnoscia i ewentualnie jaka wybrac
plytke pod niego. No i jeszcze jaki bym zasilacz potrzebowal ;)


Jak wcześniej doradził mi @Zgreed66 kupiłem MSI-B85 - na razie nic złego się nie dzieje, płytka całkiem fajna - dźwięk nawet ładny jak na zintegrowaną kartę muzyczną. Do tego dokupiłem 4GB ramu Kingstone HyperX. Taki komplet wyniósł mnie ~950 polskich pesos (zakupy w komputroniku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co gościowi radzisz kupować tak drogie kość ppamięci tylko po to aby miała obudowe jakąś nie potrzebną tańsze są pamięci zwykłe z good ram sam takie posiadam z 1333 Mhz a procek niech bierze i5 po za pare miesięcy nie pogra w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On tylko powiedział, jakie sam kupił pamięci. Myślę, że kolega się zna i kupił by pamięci takie, jakie mu odpowiadają.
Stawiaj również znaki interpunkcyjne, bo strasznie ciężko czyta się Twoje posty :).
@Pernia
Dużo lepszym rozwiązaniem będzie, jak kupisz coś z nowej generacji I3 np:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4130-3m-cache-3-40-ghz-box-bx80646i34130-603029/
Płytę główną pod nowy socket, czyli :
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-g43-intel-b87-lga-1150-matx-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-b85m-g43-585576/
Oraz jedną kostkę 4GB :
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/
Razem: 801zł
To rozwiązanie jest dużo lepsze. Za praktycznie taką samą cenę masz zestaw oparty na nowym sockecie oraz możliwość rozbudowania zestawu o I5, co daję spokój na kilka lat. Również taki zestaw później łatwiej sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 11:58, Bralo napisał:

On tylko powiedział, jakie sam kupił pamięci. Myślę, że kolega się zna i kupił by pamięci
takie, jakie mu odpowiadają.
Stawiaj również znaki interpunkcyjne, bo strasznie ciężko czyta się Twoje posty :).
@Pernia
Dużo lepszy rozwiązaniem będzie, jak kupisz coś z nowej generacji I3 np:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4130-3m-cache-3-40-ghz-box-bx80646i34130-603029/
Płytę główną pod nowy socket, czyli :
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-g43-intel-b87-lga-1150-matx-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-b85m-g43-585576/
Oraz jedną kostkę 4GB :
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/
Razem: 801zł
To rozwiązanie jest dużo lepsze. Za praktycznie taką samą cenę masz zestaw oparty na
nowym sockecie oraz możliwość rozbudowania zestawu o I5, co daję spokój na kilka lat.
Również taki zestaw później łatwiej sprzedać.

A nie lepiej odrazu i5 przecież i tak wymieni z i3 za pare miesięcy. Można kupić używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 12:01, diabolo20 napisał:

A nie lepiej odrazu i5 przecież i tak wymieni z i3 za pare miesięcy. Można kupić używane


Można, ale przecież kolega jasno napisał, że wystarcza mu 30FPs w grze oraz gra na 17-calowym monitorze.
Dałoby radę złożyć coś na I5 z allegro, z 2-giej generacji i wyszłoby pewnie ok 1tyś.
Np: I5-2400 515zł. Płyta jakaś za 250zł i pamięci 140zł.
Zawsze może napisać jeszcze raz, czego oczekuje, to coś się pomyśli. Ja na razie zaproponowałem to, czego mniej więcej wymaga :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 12:12, Bralo napisał:

> A nie lepiej odrazu i5 przecież i tak wymieni z i3 za pare miesięcy. Można kupić
używane

Można, ale przecież kolega jasno napisał, że wystarcza mu 30FPs w grze oraz gra na 17-calowym
monitorze.
Dałoby radę złożyć coś na I5 z allegro, z 2-giej generacji i wyszłoby pewnie ok 1tyś.
Np: I5-2400 515zł. Płyta jakaś za 250zł i pamięci 140zł.
Zawsze może napisać jeszcze raz, czego oczekuje, to coś się pomyśli. Ja na razie zaproponowałem
to, czego mniej więcej wymaga :).

Kolesia można uświadomić że za pare miesięcy nie zagra w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 10:11, diabolo20 napisał:

Po co gościowi radzisz kupować tak drogie kość ppamięci tylko po to aby miała obudowe
jakąś nie potrzebną tańsze są pamięci zwykłe z good ram sam takie posiadam z 1333 Mhz
a procek niech bierze i5 po za pare miesięcy nie pogra w ogóle.


Pierwszej części zdania nie zrozumiałem, a co do procka, to spokojnie pogra za pare miesięcy. Kolega ma ograniczony budżet, a i3 mieści się w granicach rozsądku. Oczywiście można powiedzieć żeby poczekał, aż kasy troche wpadnie lub ceny spadną i dorzucił trochę grosza do i5, ale w ten sposób można czekać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 13:47, eNcore napisał:

>
Pierwszej części zdania nie zrozumiałem,

Zdaje się, że koledze chodziło o radiator.Chociaż pewien nie jestem, bo pamięci HyperX są droższe raptem o 6 zł od dosyć budżetowego GoodRAM''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 13:55, ScaredOfGhosts napisał:

Zdaje się, że koledze chodziło o radiator.Chociaż pewien nie jestem, bo pamięci HyperX
są droższe raptem o 6 zł od dosyć budżetowego GoodRAM''u.

Dokładnie, Blu i Genesisy są tanie jak barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, potrzebowałbym pomocy ekspertów, specjalistów czy innych majstrów w kwestii złozenia zestawu.
Mam do wydania około 500zł, potrzebuję taniego PCta, służącego głównie do przeglądania internetu, zdjęć, kilku prac w MS Office i tego typu proste rzeczy.

Mam:
- stary zasilacz 350W, ale jest sprawny
- kartę graficzną Nvidia 9500GT
- 2,5GB DDR2
- stary napęd DVD PATA.
- obudowę ATX

Dałoby radę coś złożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:05, Xanas napisał:

Czy moglbyscie mi coś polecić w tym przedziale?


Wszystko zależy od tego do czego ten monitor ma być. Jeśli orientujesz się w matrycach to wskazanie jednej z nich będzie pomocne. Tutaj znajdziesz trochę artykułów na ten temat, łącznie z testami.

http://pclab.pl/kat10.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 20:00, Shinigami napisał:

> Czy moglbyscie mi coś polecić w tym przedziale?

Wszystko zależy od tego do czego ten monitor ma być. Jeśli orientujesz się w matrycach
to wskazanie jednej z nich będzie pomocne. Tutaj znajdziesz trochę artykułów na ten temat,
łącznie z testami.

http://pclab.pl/kat10.html


Miałby to być monitor do gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się