Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Polecicie mi jakiś zasilacz na wszelki wypadek, gdyby mój okazał się już bezużyteczny?
podzespoły, które miałby zasilać:

Asrock P67 PRO3 B3
I5 - 2500K
8 GB RAM
GTX 780 ( prawdopodobnie )
HDD 3 x 1 TB
nagrywarka DVD
napęd Blu Ray
klawiatura, mysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:05, pawbuk napisał:

A co się dzieje z Twoim Chiefteciem? :) No i podaj swój budżet :)

Raczej nic ale sprzedawca cały czas mi sugeruje, że przy przenoszeniu części do nowej obudowy może się okazać, że zasilacz już niedomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w grach opartych na GPU i3 wypada podobnie do FXa do którego się przymierzam. W grach natomiast, w których liczy się już ilość rdzeni, typu BF3/4 i GW2 AMD potrafi osiągnąc już lepsze rezultaty, przez co jest dla mnie świetną propozycją - zwłaszcza, że jest tańszy, ma dobre OC i sprawdzi się w tym, do czego procka chcę. Obecne c2d jest już zabytkiem nie tylko przez technologię, ale też przez ilość rdzeni. A niespecjalnie mi się uśmiecha zmienianie dwurdzeniówki na dwurdzeniówkę, nawet pomimo HT, które mnie osobiście nie przekonuje. Jeżeli miałbym brać intela, to i5-tkę. Są demonami wydajności, ale zarazem są strasznie drogie, ten FX wydaje mi się być strasznie fajną alternatywą z genialnym stosunkiem ceny do jakości, ale może jestem wybitnie w błędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:22, lis_23 napisał:

Raczej nic ale sprzedawca cały czas mi sugeruje, że przy przenoszeniu części do nowej
obudowy może się okazać, że zasilacz już niedomaga.


Sprzedawca będzie Ci sugerował każdy idiotyzm, żeby tylko zarobić :D Jeśli zasilacz jest w pełni sprawny, to po co go zmieniać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:22, lis_23 napisał:

Raczej nic ale sprzedawca cały czas mi sugeruje, że przy przenoszeniu części do nowej
obudowy może się okazać, że zasilacz już niedomaga.


Trochę już siedzisz w tym temacie, więc zakładając przełożenie tych samych części do nowej budy co ma pobierać więcej? Obudowa? Post tygodnia, możesz pogratulować sprzedawcy ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:30, Pernia napisał:

w grach opartych na GPU i3 wypada podobnie do FXa do którego się przymierzam. W grach
natomiast, w których liczy się już ilość rdzeni, typu BF3/4 i GW2 AMD potrafi osiągnąc
już lepsze rezultaty, przez co jest dla mnie świetną propozycją - zwłaszcza, że jest
tańszy, ma dobre OC i sprawdzi się w tym, do czego procka chcę. Obecne c2d jest już zabytkiem
nie tylko przez technologię, ale też przez ilość rdzeni. A niespecjalnie mi się uśmiecha
zmienianie dwurdzeniówki na dwurdzeniówkę, nawet pomimo HT, które mnie osobiście nie
przekonuje. Jeżeli miałbym brać intela, to i5-tkę. Są demonami wydajności, ale zarazem
są strasznie drogie, ten FX wydaje mi się być strasznie fajną alternatywą z genialnym
stosunkiem ceny do jakości, ale może jestem wybitnie w błędzie...


Jeśli robisz OC i nie przeszkadza Ci pobór prądu oraz temperatury to próbuj - do i5 w większości zastosowań raczej nie dobijesz, ale i3 przegonisz. Tylko musisz doliczyć do tej zabawy porządne chłodzenie, czyli też pewnie około 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tylko musisz doliczyć do tej zabawy porządne chłodzenie, czyli też pewnie około 100 zł.

Oraz ponadprzeciętną płytę główną, aby można było coś wykręcić z procka. Więc nie wiem, czy jest to tak dobry interes, ale kto co woli :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej wspomnieli - może i FX jest sam w sobie dość tani, ale jeśli do tego doliczysz solidniejszą płytę głowną i dodatkowe chłodzenie (aby skutecznie podkręcić procka) robią się trochę większe kwoty :) Ja bym Ci jednak sugerował zastanowienie się nad i3 Haswell - nie będziesz musiał inwestować w dodatkowe chłodzenie, możesz wziąć też najtańszą płytę głowną.
Możesz też się zastanowić nad najtańszymi i5 - zestaw do podkręcania z FX-em będzie niewiele tańszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2013 o 02:06, Shinigami napisał:


Trochę już siedzisz w tym temacie, więc zakładając przełożenie tych samych części do
nowej budy co ma pobierać więcej? Obudowa? Post tygodnia, możesz pogratulować sprzedawcy
;F


Sprzedawca twierdzi, że po oczyszczeniu zasilacza może się okazać, że coś tam jest nie tak - ja się na tym nie znam, więc nie nawiążę z nim rzeczowej konwersacji i nie znam też nikogo, kto mógłby sam ocenić stan mojego zasilacza ... obecnie w starej budzie zasilacz mam u góry, w nowej będzie u dołu i to też może się okazać problematyczne / coś tam z kablami /
a ze sprzedawcy jestem zadowolony, składałem już tam dwa kompy, robią wszystko sprawnie i szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 15:39, lis_23 napisał:

/.../ Sprzedawca twierdzi, że po oczyszczeniu zasilacza może się okazać, że coś tam jest nie
tak - /.../> a ze sprzedawcy jestem zadowolony, składałem już tam dwa kompy, robią wszystko sprawnie
i szybko.

Tak, jak z zasilacza zdejmiesz obudowę i będziesz wnętrze czyścił szczotką ryżową, to z pewnością okaże się, że coś jest nie tak. Ale jak użyjesz sprężonego powietrza, to nic się nie stanie - oczywiście nie licząc tego, ze kurz uniesie się w powietrze. w rezultacie zasilacz będzie lepiej chłodzony i przez to, przynajmniej przez jakiś czas, będzie działał lepiej. No, chyba, że jest stary, bo wszystko ma swój okres użytkowania i może się zepsuć, ale to zepsucie nie będzie spowodowane czyszczeniem, tylko zużyciem.
Już Ci złożono dwa komputery - najwyższy czas, żebyś się sam wziął za wymianę części (jak się coś zepsuje) a i może sam byś przeniósł wszystko do nowej obudowy. A sprzedawcy rzeczywiście należą się gratulacje: potrafił Cię przekonać do oczywistej, hmm... lipy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2013 o 16:30, KrzysztofMarek napisał:

Tak, jak z zasilacza zdejmiesz obudowę i będziesz wnętrze czyścił szczotką ryżową, to
z pewnością okaże się, że coś jest nie tak. Ale jak użyjesz sprężonego powietrza, to
nic się nie stanie - oczywiście nie licząc tego, ze kurz uniesie się w powietrze. w rezultacie
zasilacz będzie lepiej chłodzony i przez to, przynajmniej przez jakiś czas, będzie działał
lepiej. No, chyba, że jest stary, bo wszystko ma swój okres użytkowania i może się zepsuć,
ale to zepsucie nie będzie spowodowane czyszczeniem, tylko zużyciem.
Już Ci złożono dwa komputery - najwyższy czas, żebyś się sam wziął za wymianę części
(jak się coś zepsuje) a i może sam byś przeniósł wszystko do nowej obudowy. A sprzedawcy
rzeczywiście należą się gratulacje: potrafił Cię przekonać do oczywistej, hmm... lipy?

Hmmm ... nigdzie nie napisałem, że czyszczenie zasilacza może go zepsuć tylko że po oczyszczeniu może się okazać, że jest już za stary ( 5 lat )
a o jaką lipę Ci chodzi? - przy obu kompach sam wybrałem sobie części / przy poprzednim zresztą też / i tylko ja ponoszę odpowiedzialność za to, ze do poprzedniego PC ta wziąłem słabego Phenoma od AMD, słabą płytę główną i grafikę, którą ograniczał procesor - przy obecnym sprzęcie posłuchałem się Waszych porad co do płyty głównej i procesora - a w kwestii sprzedawcy; gdy w 2006 roku kupowałem kompa za ok. 5 tysięcy zł, inny sprzedawca składał mi go przez pięć dni i jeszcze policzył sobie za to 400 zł .... ja, niestety nie znam się na tym i wolę żeby sprzęt złożył fachowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2013 o 16:44, lis_23 napisał:

Hmmm ... nigdzie nie napisałem, że czyszczenie zasilacza może go zepsuć tylko że po oczyszczeniu
może się okazać, że jest już za stary ( 5 lat )

Skoro działa to w czym problem ?
Na co za stary ? Mój zasilacz ma prawie 7 lat, i nadal ciągnie cały sprzęt.
>gdy w 2006 roku kupowałem kompa za ok. 5 tysięcy zł, inny sprzedawca

Dnia 12.11.2013 o 16:44, lis_23 napisał:

składał mi go przez pięć dni i jeszcze policzył sobie za to 400 zł .... ja, niestety
nie znam się na tym i wolę żeby sprzęt złożył fachowiec.

400 zł za samo złożenie kompa, niezły biznes. Ja bym za to nie wziął więcej niż 40 zł. Niektóre sklepy oferują złożenie za 50 zł.

Nie rób z siebie ofiary i poproś kogoś by w końcu Ciebie nauczył. Inna sprawa że ja byłem w stanie zrobić to samemu mając w łapie instrukcję płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 16:44, lis_23 napisał:

Hmmm ... nigdzie nie napisałem, że czyszczenie zasilacza może go zepsuć tylko że po oczyszczeniu
może się okazać, że jest już za stary ( 5 lat )

To z reguły można przeczytać na tabliczce znamionowej. Jeśli takowa jest w środku i dopiero na niej przeczytasz, ze ma 5 lat - to jeszcze nie powód do wymiany, zasilacze działają zwykle parę lat dłużej, chociaż nie ma reguły, nawet taki z 5-letnią gwarancją może się popsuć po kilku miesiącach.

Dnia 12.11.2013 o 16:44, lis_23 napisał:

a o jaką lipę Ci chodzi? - /.../

O to, że wmówił Ci, że po oczyszczeniu może okazać się, że "coś tam jest nie tak". Dotąd działał? No to będzie działał dalej. Chyba, że zamówiłeś taki komputer, że zasilacz go nie uciągnie, ale to widać bez czyszczenia.

Dnia 12.11.2013 o 16:44, lis_23 napisał:

a w kwestii sprzedawcy; gdy w 2006 roku kupowałem kompa za ok. 5 tysięcy zł, inny sprzedawca
składał mi go przez pięć dni i jeszcze policzył sobie za to 400 zł .... ja, niestety
nie znam się na tym i wolę żeby sprzęt złożył fachowiec.

Na złożenie komputera przeciętnemu użytkownikowi, takiemu jak ja, potrzeba dwóch godzin, fachowcowi wystarczy pół godziny (z przerwą na siusiu). Wgranie sterowników i systemu mają zautomatyzowane, ja muszę to robić po kolei, taki fachowiec ma wszystko na jednej płycie DVD , uruchamia napęd i idzie składać drugi komputer. Ten, który składał Ci przez 5 dni i jeszcze za 400 zł, to naciągacz.
Na składaniu nie musisz się znać - nauczysz się w trakcie. Po prostu otworzysz stary komputer i zobaczysz, co i jak jest podłączone. Trzeba się bardzo starać, żeby coś zrobić źle - do danego gniazdka da się podłączyć tylko właściwy kabel i to widać od razu. Za pierwszym razem może Ci to zająć nawet cały dzień, ale to nie powód, żebyś go sam nie składał.
Ale zresztą jak chcesz, Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2013 o 17:02, Darkstar181 napisał:

400 zł za samo złożenie kompa, niezły biznes. Ja bym za to nie wziął więcej niż 40 zł.
Niektóre sklepy oferują złożeni

e za 50 zł.

Dnia 12.11.2013 o 17:02, Darkstar181 napisał:


Ten obecny sklep, gdzie kupiłem już dwa kompy nie bierze nic a złożenie, jeżeli części są zakupione u niego a za przełożenie części do nowej budy, oczyszczenie ich i wgranie windowsa chce 50 zł, więc niezbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 17:17, lis_23 napisał:


> 400 zł za samo złożenie kompa, niezły biznes. Ja bym za to nie wziął więcej niż
40 zł.
> Niektóre sklepy oferują złożeni
e za 50 zł.
>
Ten obecny sklep, gdzie kupiłem już dwa kompy nie bierze nic a złożenie, jeżeli części
są zakupione u niego a za przełożenie części do nowej budy, oczyszczenie ich i wgranie
windowsa chce 50 zł, więc niezbyt wiele.

Sam ostatnio pierwszy raz składałem kompa niemal od zera (modernizacja i naprawde nie było to trudne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 22:20, Bralo napisał:

/.../
Nie. Równie dobrze możesz dołożyć jedną kość 8GB, aby później mieć możliwość dorzucenia
jeszcze jednej :).

Zawsze dobrze jest się dowiedzieć czegoś nowego. :D
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 00:30, Pernia napisał:

ten FX wydaje mi się być strasznie fajną alternatywą z genialnym
stosunkiem ceny do jakości, ale może jestem wybitnie w błędzie...

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4/charts/bf4_cpu_radeon.png
Pentuym G3320 kosztuje 210zł w proline. W parze z radeonem jest niewiele gorszy od FX6300 przy 2x niższej cenie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się