Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2013 o 19:55, Bralo napisał:

Panowie. Myszkę do 100 zł możecie jakąś polecić?. Oczywiście przewodowa ma być i nie
jakiś małych rozmiarów.
Myślałem nad tą : http://allegro.pl/mysz-a4tech-xgame-x7-laser-oscar-x747-3600dpi-w24h-i3642712384.html
Lub X-748K

Mam tą myszke i polecam:) Do tego podkładka A4 tech x7gaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 20:28, Zgreed66 napisał:

Jaki chwyt?


No chyba standardowy czyli Fingertip grip, bo ona nie jest dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 21:44, Bralo napisał:

No chyba standardowy czyli Fingertip grip, bo ona nie jest dla mnie.

748 ma badziewne wykończenie przez tragiczny plastik, a mi jako osobie której łapka jest długości 21cm
747 wydaje się bardziej pod palm gripa - jest długa dość. Osobiście myślałem nad czymś w rodzaju Genius Maurus.
Choć ten ma małe możliwości ustawienia dpi 450-900-1800-3500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A klawiaturę jakąś możesz polecić z niebieskim lub białym podświetleniem do 100 zł ? Jeśli da się w ogóle coś znaleźć w tej cenie z takimi wymaganiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/monitor-iiyama-24-led-prolite-x2483hsu-b1-gwarancja-zero-martwych-pikseli-do-30-dni-od-daty-zakupu-2492-885189.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=885189 testował juz moze ktos ten monitor albo podobny i mógłby sie pochwalić czy w tym przedziale cenowym to dobry wybór czy moze jest jakiś lepszy? Monitor do gier oczywiście miałby to być oraz odtwarzania filmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 23:29, Xanas napisał:

Monitor iiyama ProLite E2607WS z rozdzielczoscią 1920x1200 (a więć nieco inny niż Twój) mam już ponad 5 lat. Żonie tak się spodobał, ze kupiła sobie taki sam. Odpukać, nic się z nim nie dzieje, a chodzi zwykle 12-16 godzin na dobę. Jeśli od początku nie ma martwych pikseli, to i nie pojawią się później. Na nim gram, ogladam telewizję, grzebię w internecie i wszystko działa. Moim zdaniem, to nie jest dobry wybór, tylko bardzo dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opisu naprawdę wyinka, iż jest bardzo dobry. Ponadto jego atutem jest rozdzielczość. 1920x1200 jest naprawdę rzadko spotykana, a dużo lepiej się an anim pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 15:14, Szczep_NML napisał:

Komputer do gier za 2000zł. Sama skrzynka bez systemu. Złoży ktoś coś fajnego?


Przkeroczyłem nieco budżet - o 250 zł. Mam nadzieję, że jesteś w stanie tyle dołożyć. Jeżeli nie będzie trzeba uciąć procesor do Ivy Bridge (zaoszczędzisz około 150-200zł, z tym, że Haswell imho jest warty dopłacenia).

Oceń sam, jakby co to odpisz: http://www.morele.net/inventory/info/PbgKvI/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie jest dla mnie, lecz dla kolegi, który miał zamiar kupować wyrób komputeropodobny z allegro, lecz odwróciłem go od tego pomysłu. Dołożyć będzie w stanie MAKSYMALNIE 100 zł. Ale za chęć pomocy dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 16:25, Jackal-pl napisał:

> Komputer do gier za 2000zł. Sama skrzynka bez systemu. Złoży ktoś coś fajnego?

Przkeroczyłem nieco budżet - o 250 zł. Mam nadzieję, że jesteś w stanie tyle dołożyć.
Jeżeli nie będzie trzeba uciąć procesor do Ivy Bridge (zaoszczędzisz około 150-200zł,
z tym, że Haswell imho jest warty dopłacenia).


IMHO, łączenie procka za 8 stów z kartą za 450 zł sensu za dużego nie ma. Ten GTX650 działa tak samo na Core i3 co na Core i7. Moim skromnym zdaniem jeśli już dopłacać to najpierw do lepszej karty, potem dopiero do lepszego procesora. Naprawdę, wbrew pozorom niewiele gier potrzebuje super mocnych CPU... za to GPU i owszem, zwłaszcza że nawet ten GTX650Ti jest tak z 60x mocniejszy od Core i7 jeśli chodzi o czystą moc obliczeniową.
Dlatego o ile combo Core i3 + GTX650 widzę, o tyle Core i5 + GTX650 traci dla mnie sens. To już wolałbym chyba Core i3 + GTX760, śmiem twierdzić że w grach będzie DUŻO szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego chłodzenia do procka AMD FX 6100 3.30 Ghz. Jestem ciemny w tym temacie. polecicie cos w miare dobrego ? Aha i drugie pytanko, wie ktos czy w sklepie Avans mozna ewentualnie tam to chłodzenie kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka porady co do kupna nowego Komputera, na starcie już podawajcie rzeczowe informacje:

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
Ile możecie przeznaczyć na całość, żeby nie było rozbieżności typu 2000-4000 tyś zł O_o
Jeśli jeszcze nie wiecie ile będziecie mieli na nowy sprzęt, bądź czy W OGÓLE będziecie w stanie wyłożyć taką kwotę - nie piszcie ...

Sprzęt będzie służył do:
Grania, multimediów, obróbki grafiki/zdjęć/audio

Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem
może ktoś niedawno kupił nowy dysk, czy obudowę? Bądź ma całkiem dobry firmowy zasilacz?

Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
System, monitor, Karty rozszerzeń, typu: dźwiękowa; TV; etc, myszka, klawiatura, pad, etc

Jestem Absolutnym Fanboyem:
Są ludzie których nie da się przekonać że firma X robi bardziej wydajne podzespoły w tej samej cenie co firma Y, to także moglibyście od razu określać, nie gdy dostaniecie 10 propozycji z podzespołami do których jesteście uprzedzeni O_o


Moim zdaniem, jeśli będziemy się trzymać takich standardów, temat będzie bardziej uporządkowany, i o wiele bardziej przejrzysty/czytelny

Dlaczego nie kupujemy gotowych zestawów z allegro/sklepów:

http://forum.cdaction.pl/STOP-gotowcom-z-Allegro-t125008.html

Dlaczego mój zasilacz jest zły? Które w takim razie są dobre?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 13:31, Bralo napisał:

> Szukam dobrego chłodzenia do procka AMD FX 6100 3.30 Ghz.

Określ budżet?

No tak nie wiem ze stowke podobno da sie cos dobrego kupic chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, kwestie procka i mobo narazie odkładam na czas, kiedy będą na to środki, czyli jeszcze pewnie z półtora miesiąca - w międzyczasie się pewno zgłoszę.
W międzyczasie ( tj za tydzień ) będę kupował kartę, wybór padł na HD7850 od Club3D, mianowicie:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=50463
Wybór z tego co czytałem bardzo dobry, Club3D zbiera świetne recenzje za tą kartę. Jednakowóż są dwie kwestie:
1) monitor z wejściem VGA - wyjście na karcie to DVI-I, które z tego co mi wiadomo, przesyła także sygnał analogowy - jak nabędę gdzieś przejśćiówkę, nie będzie problemu z działaniem?
2) esc nie podaje takiej informacji, ale na necie wyczytałem, że karta wymaga zasilacza 500W - obecnie mam 450W Chiefteca, da radę kartę podpiąć pod to, czy będą błędy? reszta komputera niżej:
C2D E4500 @ 2.96 Ghz
MSI G31TM-P21
3GB DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 22:11, Pernia napisał:

2) esc nie podaje takiej informacji, ale na necie wyczytałem, że karta wymaga zasilacza
500W - obecnie mam 450W Chiefteca, da radę kartę podpiąć pod to, czy będą błędy?

Takie informacje są podawane na zapas. Zasilacz spokojnie da radę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje komputer do grania ( nie na max detalach) do 1900 zl z monitorem

Zastanawiam sie na tym zestawem co zlozylem
choc nie wiem czy by nie zmienic karte na http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-hd7790-dc2oc-2gd5-radeon-hd-7790-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-hd7790-dc2oc-2gd5-583822/

Nie mam pojecia ktora lepsza ?

Jakies inne propozycje? czy co zmienic? nie wliczmy win i itp tylko monitor tak 19 cali wystarczy .

20131116235036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się