Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2013 o 20:49, Razor_R napisał:

A nie lepiej takie coś ? :), jeszcze zostaje zapas jeżeli potrzebuje większego dysku
SSD. :P


Nie lepiej ;) Procesor starszej generacji i przesadnie droga karta graficzna :) Zresztą, mój zestaw (po wprowadzonych poprawkach) będzie w bardzo podobnej cenie (jeśli nie tańszy), a wydajność będzie miał bardzo podobną (no i większy dysk SSD) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 20:50, kamild506 napisał:

oto chodzi ze nie mam zamiaru wimieniac nic przez okolo 2-3 lata jakie gry pociagnie
to pociagnie xd to nie jepiej jakas inna karte?


W takim razie zmień procesor na:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4130-3m-cache-3-40-ghz-box-bx80646i34130-603029/ 427 zł,
a kartę graficzną na:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-oc-hdmi-dvi-dp-n660-2gd5-oc-530163/ 649 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie ma bezpośredniego związku z upgradem kompa, ale nie mogę znaleźć bardziej odpowiedniego. Chciałbym kupić kierownicę do PC, chcę coś w miarę dobrego, w rozsądnej cenie. Wszędzie polecają Logitech G25 lub G27, ale nie wydam 1000 zł na kierownicę, zwłaszcza, że gram w różne gry, nie tylko samochodówki, a kierownica jest mało uniwersalnym kontrolerem. Do tej pory używałem pada z x360, ale teraz chcę czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdecydowanie Logitech Driving Force GT :) Sam posiadam od kilku już lat i jestem bardzo zadowolony :)
4 albo 5 lat temu kupowałem ją za ok 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Krótka piłka - jaką kartę byście polecili z do ~600 zł? Wcześniej skorzystałem z Waszych porad i jak na razie nie narzekam :) Widziałem masę testów i benchmarków, ale wykresy i tabelki to nie wszystko, więc chciałem poznać Waszą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 09:41, eNcore napisał:

Hej :) Krótka piłka - jaką kartę byście polecili z do ~600 zł? Wcześniej skorzystałem
z Waszych porad i jak na razie nie narzekam :) Widziałem masę testów i benchmarków, ale
wykresy i tabelki to nie wszystko, więc chciałem poznać Waszą opinię.


W cenie do 600 zł najlepszym wyborem będzie Nvidia GF GTX 650 Ti Boost np:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-650-ti-boost-directcu-ii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-831358.html?attr=cena-0+650 549 zł
Jeśli możesz wydać trochę więcej (ok 650 zł) to bierz GTX660 np:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-666530.html?attr=248-544472 651 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby to temat o upgradzie, ale ile mógłbym zawołać za taki komputer (bodajże ma 2 lata)?
Grafika: NVIDIA GeForce GTX560Ti
Procek: Intel i5-2400
RAM: Patriot Memory 1333EL Series 4GB
Zasilacz: XFX 550W
Płyta główna: MSI P67-C43
Patrząc na nowe części to wychodzi ok 2150zł.

Resztę sprzętu sobie jakoś dodam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na morelach odcięli promocję z grami z kart AMD. Nie widział ktoś obijającego się newsa, co będzie dalej? Z tego co widziałem miał być BF4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powracam z pytankiem, wiem, że już raz się pytałem i zdaje się nawet dostałem odpowiedź, ale wolę się upewnić i dokładniej zapytać :D
Jutro prawdopodobnie kupię kartę, HD7850 2GB
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=50464
zdecydowałem się zmienić 1 GB na 2, ze względu na to, że kiedyś mogę zmienic monitor i karta przy 1GB może już się dusić z teksturami.
Pytanko brzmi ( znowu :P ) czy zasilacz obecny poradzi sobie z tą kartą, czy będzie na styk. W wymaganiach Club3D pisze o 500W, ale jak wiadomo, takie dane podają na zapas, a mój obecny komputer raczej nie jest konkretnym prądożercą. Do tego jednak procesor póki co troche ( bardzo... ) kartę będzie ograniczał, więc pewnie 100% z niej póki co nie wycisnę. Ale dla pewności wolałbym sobie przeliczyć na jakimś kalkulatorze czy innym patencie, bo takowe napewno istnieją. Sprzęt mój w podpisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 19:02, Chester001 napisał:

Pytanie : ddr 3 8 GB (2x4) cl 11 1600 MHz za 170 zł brać/opłaca się ?


Opłaca się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mój procesor (AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6000+ ) będzie zgodny z tą kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 260 ? Aktualnie mój komputer posiada Ge Force 8800GT lecz z powodu usterki muszę go wymienić na lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 11:29, Durzo napisał:

Czy mój procesor (AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6000+ ) będzie zgodny z tą kartą
graficzną NVIDIA GeForce GTX 260 ? Aktualnie mój komputer posiada Ge Force 8800GT lecz
z powodu usterki muszę go wymienić na lepszy.

Podaj lepiej zasilacz i jego moc, bo to on będzie grał tu rolę, nie procesor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam komputer, kupiony w styczniu 2010 roku, chciałbym go nieco ulepszyć.
Procesor: Intel I5-750 2.66GHz (podkręcony do 3.2GHz)
Główna: Gigabyte P55-UD3R
RAM: DDR3 Geil 4GB 1600 2x2 GB CL8, Value
Dysk: Western Digital 750GB SATA
Grafika: PowerColor HD 5770 1024MB
Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W
Obudowa: CM Gladiator 600
Nagrywarka: DVD NEC

Jaka karta graficzna najlepiej pasowałaby do tego zestawu? Myślałem nad HD 7850(fanboyem nie jestem, nvidia też może być). Warto zwiększyć RAM do 8GB? Przy zwiększaniu Ramu sprzedać ten i włożyć nowe 8gb czy dołożyć 4gb do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki szalony pomysł, żeby nie instalować na nowo systemu na nowym dysku i nie instalować wszystkich gier na Steam od nowa
mój obecny dysk ma już ponad dwa lata ale sprawuje się on jeszcze b. dobrze, więc może nie padnie ;)
obecnie dysk 1 TB podzielony mam na 4 partycje:

C: - 325 GB / z czego prawie 200 GB to Steam /
D: Gry 1 - 185 GB
E: Gry 2 - 205 GB
G: Zdjęcia - 214 GB / dysk praktycznie pusty

myślę więc tak, żeby przenieść zdjęcia z G na inny dysk, odinstalować gry z partycji E, połączyć partycję E i G i przenieść tam Steama / skopiować Steam z partycji C i przenieść na tą połączoną partycję /
dało by się coś takiego zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 13:22, TommyPGN napisał:

Jaka karta graficzna najlepiej pasowałaby do tego zestawu? Myślałem nad HD 7850(fanboyem
nie jestem, nvidia też może być). Warto zwiększyć RAM do 8GB? Przy zwiększaniu Ramu sprzedać
ten i włożyć nowe 8gb czy dołożyć 4gb do tego?


Moim zdaniem najlepiej by pasował albo wspomniany Radeon HD7850 albo GTX660 :) Jesli chodzi o pamięć operacyjną, to warto dokupić 4GB, najlepiej w jednej kości o podobnych parametrach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 14:34, pawbuk napisał:

> Jaka karta graficzna najlepiej pasowałaby do tego zestawu? Myślałem nad HD 7850(fanboyem

> nie jestem, nvidia też może być). Warto zwiększyć RAM do 8GB? Przy zwiększaniu Ramu
sprzedać
> ten i włożyć nowe 8gb czy dołożyć 4gb do tego?

Moim zdaniem najlepiej by pasował albo wspomniany Radeon HD7850 albo GTX660 :) Jesli
chodzi o pamięć operacyjną, to warto dokupić 4GB, najlepiej w jednej kości o podobnych
parametrach :)


Myślałem jeszcze nad GTX 650 Ti Boost. Ale podobno nie kręci się najlepiej. Ogólnie w obudowie komputera nie zmieszczą się te bardzo duże karty. A widzę, że jest już pomniejszona wersja HD7850. Jeszcze 1 pytanie. Kiedy jest najlepszy okres w roku na kupowanie kart graficznych? W którym momencie ceny zazwyczaj najbardziej spadają? Czy np kupno pod koniec tego roku to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się