Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

GTX650 Ti Boost to bardzo dobry wybór do ok 500 zł :) GTX660 jest trochę droższy. Nie śledzę cen przez cały rok, ale przed świętami raczej ceny rosną, a nie maleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym ponowić moją prośbę:

Aktualnie mój komp wygląda tak:

Intel Dual-Core 2.93 GHz
Radeon HD 5770 1 GB
2 GB RAM DDR2
Płyta Gigabyte G41M-ES2L
Zasilacz XFX PRO 450W

Chciałbym go lekko odświeżyć, mam zamiar wydać tak jakieś 1000 zł. Myślałem, żeby za tę kasę wymienić płytę główną, procesor i RAM, a grafikę na razie zostawić w spokoju. Znalazły by się za to jakieś konkretne podzespoły? I jeszcze pytanko - czy wypadałoby od razu zmienić zasilacz, czy ten powinien jeszcze wytrzymać? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 20:48, Hoplita napisał:

Witam, chciałbym ponowić moją prośbę:

Aktualnie mój komp wygląda tak:

Intel Dual-Core 2.93 GHz
Radeon HD 5770 1 GB
2 GB RAM DDR2
Płyta Gigabyte G41M-ES2L
Zasilacz XFX PRO 450W

Chciałbym go lekko odświeżyć, mam zamiar wydać tak jakieś 1000 zł. Myślałem, żeby za
tę kasę wymienić płytę główną, procesor i RAM, a grafikę na razie zostawić w spokoju.
Znalazły by się za to jakieś konkretne podzespoły? I jeszcze pytanko - czy wypadałoby
od razu zmienić zasilacz, czy ten powinien jeszcze wytrzymać? Z góry dzięki.


zasilacz jest ok, co do zmiany płyty - patrz w kierunku i3 na podstawke 1150 i płyty ze średniej półki, tak się powinieneś w 1k zmieścić z ramem. Konkretnych firm nie proponuję bo każdy ma swoje ulubione ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 08:58, pawbuk napisał:


nie rób koledze krzywdy - 8GB ramu to teraz minimum ;]

procesor, dobrze było by się przyjrzeć benchmarkom bo ten i5 nawet w trybie turbo jest taktowany na 3.3 a na agito za ok 450 zł jest i3 taktowany domyślnie na 3.5, oba maja 4 wątki (tylko i3 przez ht)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 10:41, gmx napisał:

nie rób koledze krzywdy - 8GB ramu to teraz minimum ;]


Tylko kość pamięci operacyjnej stosunkowo łatwo dokupić, a procesor zostaje na kilka lat :D

Dnia 25.11.2013 o 10:41, gmx napisał:


procesor, dobrze było by się przyjrzeć benchmarkom bo ten i5 nawet w trybie turbo jest
taktowany na 3.3 a na agito za ok 450 zł jest i3 taktowany domyślnie na 3.5, oba maja
4 wątki (tylko i3 przez ht)


Gdyby i3 i i5 to było to samo, to nikt by i5 nie kupował :D Jednak HT to nie to samo, co realne rdzenie :) Jeśli już kupować procesor na kilka lat, to zdecydowanie warto dopłacić to 200 zł do i5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 11:43, pawbuk napisał:

Gdyby i3 i i5 to było to samo, to nikt by i5 nie kupował :D Jednak HT to nie to samo,
co realne rdzenie :) Jeśli już kupować procesor na kilka lat, to zdecydowanie warto dopłacić
to 200 zł do i5 :)


właśnie dlatego napisałem że dobrze było by spojrzeć w benchmarki, z czystej ciekawości ;] zwłaszcza że tutaj 200zł to 25% budżetu które mogło by pójść w ram.

http://pclab.pl/art54006-5.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 11:43, pawbuk napisał:

/.../ > Gdyby i3 i i5 to było to samo, to nikt by i5 nie kupował :D Jednak HT to nie to samo,
co realne rdzenie :) Jeśli już kupować procesor na kilka lat, to zdecydowanie warto dopłacić
to 200 zł do i5 :)

Moje "prywatne" doświadczenie, przy czym nie będę się upierał, że jest "jedynie słuszne" doświadczenie, mówi mi, ze jeśli ktoś DZISIAJ kupi topowy procesor, to powinien mu starczyć na jakieś 5-7 lat. Przy czym 5 lat określiłbym jako minimumm. I, nie będę się przy tym upierał, ale 7 lat obstawiałbym jako bardziej prawdopodobną granicę. Natomiast w tym czasie chyba przynajmniej raz zmieni kartę graficzną. Może za dwa lata, może dopiero za 4, ale zmieni. Jeśli masz inny pogląd - chętnie poczytam. Zresztą w najbliższym czasie i tak sam kupuję nowy komputer. Oczywiwiściście "super, hiper, ultra" ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądalem różne testy - w jednych grach różnice są nieznaczne, w innych bardzo duże. Wszystko zależy od karty graficznej (przy zbyt słabych kartach graficznych wyniki różnych procesorów się spłaszczają) oraz od tego, czy gra wykorzystuje więcej niż dwa rdzenie. Trzeba jednak pamiętać, że najprawdopodobniej coraz więcej gier będzie korzystać z więcej niż dwóch rdzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same doświadczenia - właśnie dlatego polecam droższy procesor i proponuję dopłacenie tych 200 zł, które z perspektywy czasu nie będą dużym wydatkiem. Absolutnie nie mam zamiaru w tej kwestii z Tobą polemizować ;)
Zresztą, procesora nie można tak łatwo ulepszyć (trzeba kupić lepszy za pełną cenę) jak pamięci operacyjnej (wystarczy dokupić drugą kość) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:42, pawbuk napisał:

/.../ Absolutnie nie mam zamiaru
w tej kwestii z Tobą polemizować ;) /.../

Wiesz, czasami aż lubię się pospierać z kimś, jeśli uważam, że nie ma racji. Ale co mam robić, jeśli uważam, ze masz rację? No, nic. Zupełnie nic... Chociaż może o taktykę Wiedźmina 1 w walce z królową kikimor ;-D? Tylko to już w innym wątku ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:59, KrzysztofMarek napisał:

Wiesz, czasami aż lubię się pospierać z kimś, jeśli uważam, że nie ma racji. Ale co mam
robić, jeśli uważam, ze masz rację? No, nic. Zupełnie nic...


Bardzo mi przykro ;)

Dnia 25.11.2013 o 16:59, KrzysztofMarek napisał:

Chociaż może o taktykę Wiedźmina 1 w walce z królową kikimor ;-D? Tylko to już w innym wątku ;-(


To nie ta walka, w której się ją zakopywało pod zwałami ziemii? :D Czy coś mi umknęło? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 17:41, pawbuk napisał:

/.../> Bardzo mi przykro ;)

Że masz rację? No trudno, wolałbym to ja mieć rację. Ale skoro masz rację, to na pocieszenie pozostaje mi to to, ze Twoja racja jest Moją racją ;-P

Dnia 25.11.2013 o 17:41, pawbuk napisał:

/.../ To nie ta walka, w której się ją zakopywało pod zwałami ziemii? :D Czy coś mi umknęło?
:D

Ech, nie. Ja to przerabiałem kilka razy. Zgodnie "z planem", czyli jedynie słuszną "sugestią" autorów gry, trzeba było zawalić rusztowanie, które przygniatało królową kikimor. Cały dowcip w tym, że kiedyś, kiedy jeszcze byłem piekny i młody, to:
1.: zabiłem królową kikimor. Wtedy gra przeniosłą mnie do ":wyjścia" parę rzeczy zyskałem, ale nie wszystko.
2.: "uziemiłem" królową kikimor. Wykończyłem wszystkie robotnice i wojowniczki kikimor, ale nie mogłem wyjść z jaskini! Miałem wszystko, co było w "kikimorzysku", ale wyjść nie mogłem. Awansowałem o jeden stopień, ale zostałem w kikimorzysku.
3.: Uziemiłem królową kikimor, wykończyłem wszyskie "kikimorzyce", ale z jakini nie mogłem wyjść. Zabicie królowej natychmiast przenosiło mnie do wyjscia.
4.: Uziemiłem królową kikimor, wyzbierałem wszystko, co można było wyzbierać, wybiłem wszystkie kikimorzyce i wtedy dobiłem królową. Warto było. Ale od tego czasu upłynęło parę lat... :-(
Koniec, kropka, nie wiem, co będzie teraz. Jako podstarzały Wiedźmin (Tylko do Twojej wiadomości: 70 lat! to chyba ponad normę życia Wiedźminów!) muszę grać już na poziomie "łatwym", nie "normalnym" - jak poprzednio :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duży byłby wzrost wydajności w przypadku przesiadki z Gigabyte GTX460 1GB na Gigabyte GTX660 2GB? Reszta kompa to i5, 6gb ram, MSI B75A-G43.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 14:33, Hartus napisał:

Jak duży byłby wzrost wydajności w przypadku przesiadki z Gigabyte GTX460 1GB na Gigabyte
GTX660 2GB? Reszta kompa to i5, 6gb ram, MSI B75A-G43.


Moim zdaniem ten wzrost byłby bardzo znaczny - z tego co widziałem testy, to w niektórych grach prawie 100% :) Oczywiście dużo też będzie zależeć od procesora ;) Jeśli chcesz porównywać te karty, to będzie Ci łatwiej wiedząc, że GTX460 ma wydajnośc podobną do Radeona HD7770 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam ostatnio dobrze w pracy i chciałbym zmienić swojego złoma (w podpisie) na coś sensownego - najlepiej na zestaw opisany w CDA jako średnia półka + wszelkie możliwe polecane upgrade''y czyli Core i5 4440, GTX760 i 8GB RAM. Powiedzcie czy warto pchać się już teraz na zakupy czyli gdzieś w okolice połowy grudnia czy można spokojnie poczekać do stycznia i dopiero wtedy liczyć na jeszcze jakieś ewentualne zniżki by wyszło i taniej i z rozwagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którą obudowę do 400 zł polecacie?
od ok. pół roku jestem zdecydowany na tę budę:

http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

czytam jej recki i jest ok ale niektórzy posiadacze narzekają, min. na marne wentylatory

jest jeszcze coś takiego:

http://www.purepc.pl/obudowy/test_corsair_carbide_400r_i_500r_obudowy_z_potencjalem?page=0%2C7#

ale SilentiumPC Gladius x80 Pure Black ma lepsze wyposażenie i sam już nie wiem, na co się zdecydować

druga sprawa, jak już się zdecyduję, powiedzmy na SilentiumPC to czy warto dokładać tam dodatkowe wentyle?
jeżeli dołożę wentylator na dole obok zasilacza to dać go na nawiew czy na wywiew?
warto instalować wentylatory na górnym panelu obudowy?
jeżeli już brać wentylatory to Enermax UCTB będą dobre?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Sry za mały offtop, ale od ostatniego czasu 2-3 dni moja karta dziwnie się zachowuje, tj. podczas bezczynności( odejdę po prostu od kompa i zostaje sam pulpit) po ~ 3 min ( nie wiem, bo nie sprawdzałem) użycie GPU wzrasta do 100% i nie wiem dlaczego. :/
Karta to Gigabyte 7870 ma ok 2 miesiące, kupiona jako nowa w morele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się