Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2013 o 14:09, ScaredOfGhosts napisał:

I3 jest lepsze od tego pentiuma chociażby w tym, że obsługuje 4 wątki a to faktycznie
w nowszych grach może się przydać. Jak możesz sobie pozwolić to jasne, że i3 jest lepszym
rozwiązaniem.

będzie mnie to kosztowało więcej niż chciałem zainwestować ale wiem, że nie wyrzucam pieniędzy w błoto ;)
Dziękuję wam bardzo za pomoc a w szczególności tobie ScaredOfGhosts. Pozdrawiam i życzę udanego popołudnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 14:18, DeXterr06 napisał:

będzie mnie to kosztowało więcej niż chciałem zainwestować ale wiem, że nie wyrzucam
pieniędzy w błoto ;)
Dziękuję wam bardzo za pomoc a w szczególności tobie ScaredOfGhosts. Pozdrawiam i życzę
udanego popołudnia ;)


jeżeli dobrze pamiętam sterowniki do gf dławią się na dwóch wątkach więc do 660 poniżej i3 lepiej nie schodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 13:11, DeXterr06 napisał:

A co do procesora to zostanę przy i3 patrzyłem na porównania i o wiele ucieka już temu
Pentium i wydaje mi się, że bardziej pozwoli rozwinąć skrzydła GTX 660, dobrze myślę?

Dokładnie tak jak pisał gmx. GeForce się sypie przy 2wątkach. Dlatego należy porównywać Pentiuma w połączeniu z radeonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 17:29, Zgreed66 napisał:

Dokładnie tak jak pisał gmx. GeForce się sypie przy 2wątkach. Dlatego należy porównywać
Pentiuma w połączeniu z radeonem.

No dobrze, ale GTX wraz z i3 to już dobry wybór tak? :) wszystko będzie w porządku i całe możliwości gtx zostaną wykorzystane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 18:00, DeXterr06 napisał:

No dobrze, ale GTX wraz z i3 to już dobry wybór tak? :) wszystko będzie w porządku i
całe możliwości gtx zostaną wykorzystane ?

Nie no, ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już niemal pewny zakupu GTX 780 ale poczytałem trochę w necie i wychodzi, że I5 2500K będzie mocno ograniczał tak mocną grafikę ... ponoć trzeba wykręcić procesor na 4,70 a ja mam niepodkręcony procesor i ponoć ma on wykorzystywać tylko 70% mocy grafiki ...
niestety, dużo mocniejszy procek mi chyba nie wejdzie a podkręcić nikt mi go nie chce - proszę o radę, gdyż sprzęt chcę zakupić na przestrzeni dwóch tygodni i teraz mam pewien ból głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zepsuł mi się potencjometr do modelu X-540, o którego tak dbałem przez te pięć lat i jestem zmuszony kupić nowe głośniki komputerowe (serwis nie naprawi). Problem z tym, że firma ma do wyboru tylko model Z506, który mi w ogóle nie odpowiada, oraz Z-906, który również jest krytykowany ale jestem na nie bardziej zdecydowany.

Proszę mi podpowiedzieć, jak podłączyć ten zestaw do komputera? Mam kartę muzyczną Sound Blaster Z i ona posiada zarówno wtyczki jack, jak i optyka. Wydawało mi się, że podepnę toslinkiem Z-906 do wyjścia i będzie wszystko chulało natywnie 5.1 w filmach i w grach a także 2.1 w muzyce i na YouTube. Tu się jednak okazuje, że wtedy pominę sprzętowy dekoder i będę musiał korzystać z tego wbudowanego w głośnikach, czego z wiadomych przyczyn robić nie chcę. Dodatkowo funkcje Dolby Live czy DTS Connect wcale nie dzadzą mi 5.1 w grach a tylko stereo.

W takim razie jak mam to spiąć? Zwykłymi jackami czy może optykiem, a może to i to żeby wszystko było jak należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować ale na innym forum odpisano mi, że procesor nie da rady tak mocnej karcie i będą duże spadki FPS w grach - to prawda?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąkam się ciągle z tym procesorem, nie wiem pod co i na co się nastawiać również finansowo, doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie sprawę rozwiązać tak - szukam po prostu platformy, która możliwości mojej karty wykorzysta w pełni, a do tego da mi spokój na najbliższe parę lat jeżeli chodzi o gierki - nie oczekuję pizdyliona fps i mega płynności, jeżeli klatki nie będą spadały poniżej, dajmy na to, 35 w produkcjach typu bf4 będę zadowolony. Zacząłem się nawet zastanawiać poważnie nad X8 8320, a i5 - 4440 ( a startowałem z FX-6300...), ale w AMD denerwuje mnie prądożerność ( i to, że prawdopodobnie pod tą platformę musiałbym zmienić zasilacz, co jest dodatkowym kosztem - obecnie mam 450W chiefteca ), natomiast w i5 brak możliwości oc... i sam już nie wiem. Rady? uzasadnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OC to jeszcze więcej pobieranego prądu, a i tak bywają przypadki, że nie jest lepszy od i5 (Rome 2 np).
Do AMD potrzebujesz chłodzenia, szczególnie przy OC. Nie wiem co jeszsze napisać.
Jak brać procesor AMD to tylko GeForce. Jak masz 7850, to AMD odpada.Z resztą 4440 to i tak nadto dla tej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 00:05, Zgreed66 napisał:

Jak brać procesor AMD to tylko GeForce. Jak masz 7850, to AMD odpada.

Dlaczegóż to? właściwie to niby powinno być na odwrót, ale całkiem mozliwe, że mi brakuje informacji, dlatego chce dopytać :D
>Z resztą 4440 to i tak nadto dla tej karty.
To wiem akurat. Ale w starsze podstawki chyba nie ma co się pakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 00:09, Pernia napisał:

Dlaczegóż to? właściwie to niby powinno być na odwrót, ale całkiem mozliwe, że mi brakuje
informacji, dlatego chce dopytać :D

W porównaniu do AMD, sterownik Nvidii jest zoptymalizowany do prac na kilku rdzeniach, przez co nie dusi tak słabych pojedynczych wątków procesorów AMD.

Dobrze widać to tutaj:
http://pclab.pl/art55318-3.html
Przy Radeonie, 8350 po OC do 5GHz wyprzeda 4440. Przy GeForce, wyprzedza 4570.
Już pomijając, że wyciągają ogólnie lepsze wyniki.

Dnia 02.12.2013 o 00:09, Pernia napisał:

To wiem akurat. Ale w starsze podstawki chyba nie ma co się pakować?

IMO, nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przymierzam się do kupna nowych słuchawek. Obecnie mam Sennheisery HD 201. Służyć mają w 80% do gry (FPS-y, gry akcji przede wszystkim, ważne jest więc dla mnie pozycjonowanie), reszta idzie na filmy i muzykę. Podpięte to będzie do peceta, na którym (póki co) mam zintegrowaną kartę Realtek ALC-892.

Teraz tak - właściwie zdecydowany jestem na Superluxy HD 681 EVO + Zalman MIC-1. Większy problem mam z kartą dźwiękową. Do wydania na nią mam maksymalnie 200zł i musi to być karta zewnętrzna USB. W tym przedziale cenowym wybór jest tylko między dwiema kartami:

Audiotrak Maya U5
http://www.komputron...AYA_U5_USB.html

oraz

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro
http://www.x-kom.pl/...51-pro-usb.html

Słyszałem, że Maya zapewnia bardzo dobry i naturalny dźwięk, z kolei Sound Blaster trochę go zabarwia po swojemu. W sumie zdecydowałbym się na Mayę, ale SB ma wygodne pokrętło (coś, czego brakuje mi na kablu Superluxów, a często się przydaje), pilota i ogólnie lepiej wygląda, nawet w środku. Maya to po prostu skrzyneczka.

Pytanie brzmi - czy opłaca się w ogóle te karty kupować, czy lepiej zostać przy zintegrowanej, by wycisnąć coś ze słuchawek? Audiofilem nie jestem, więc nie przywiązuję aż tak wielkiej wagi do tego, co słyszę, ale chciałbym jednak wykorzystać gamingowy potencjał słuchawek...

Co radzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Problem: Wybranie obudowy obecnie myślę o Fractal Design r4, ale zastanawiam się czy za mniejsze pieniądze nie dostane coś... podobnego ?
O co mi chodzi:
- filtry antykurzowe
- duży rozmar ( w przyszłości chcę zainstalować duże chłodzenie na cpu)
- aby jakość obudowy nie była najgorsza
- maty wygłuszające
- prosty wygląd bez fajerwerków i tak gdzies będzie z boku albo pod biurkiem jedno jest pewne będzie gdzieś z boku.

Dlaczego fractal ?
- Jedna z najlepszych obudów do PC... ale matrwi mnie ta cena.. i zastanawiam się czy nie kupiłbym coś tańszego a pieniądze przeznaczył na coś innego.

Zasilacz:

Seasonic G-Series G-550 SSR-550RM 80Plus Gold 550W.

Zalety zasilacza Seasonic G-Series G-550:

Wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold
W odpinanie (modularne) okablowanie poza głównym kablem ATX 24-pin
Układ konwersji prądu DC-DC dla wysokiej stabilności napięć
Zaawansowany układ kontroli wentylatora S2FC
Cichy wentylator ADDA 120mm
Stałe kondensatory aluminiowo-polimerowe
Niezawodne japońskie kondensatory przystosowane do pracy przy 105°C
Niska tolerancja wahań napięć z regulacją na poziomie ±3%
Aktywny układ PFC o typowym współczynnik mocy na poziomie 99%
Mocna pojedyncza linia +12V (45A)
Wysoko prądowe złącza pokryte złotem
Doskonała wentylacja dzięki otworom w kształcie plastra miodu
Pełne wsparcie dla zasilania kart graficznych
Kable All-in-One ułatwiają zachowanie porządku w obudowie
Wtyczki z technologią Easy Swap dla łatwego odłączania
Uniwersalne wejście prądu przemiennego
Pięć lat gwarancji


Informacje ogólne:

Model: G-550 SSR-550GP
Producent: Seasonic
Seria: G-Series
EAN: 4711173872108

Specyfikacja techniczna:

Moc maksymalna: 550W
Obciążalność linii +3.3V i +5V: 100W
Obciążalność linii +12V: 540W
Łączna obciążalność linii +3.3V & +5V, +12V: 550W
Łączna obciążalność linii -12V: 3.6W
Łączna obciążalność linii +5Vsb: 12.5W
Standard wykonania: ATX12V v2.3
Zgodność z dyrektywą RoHS: Tak
Zgodność z dyrektywą ErP Lot 6: Tak
Certyfikat sprawności: 80Plus Gold
Podświetlanie zasilacza: Brak
Zakres napięcia: 90~264V, 7-3.5A, 50/60Hz

Chłodzenie zasilacza:

Ilość wentylatorów: 1
Automatyczna kontrola wentylatorów: Tak
Typ chłodzenia: aktywne
Wymiary [mm]: 120 x 120 x 25
Napięcie znamionowe: DC12V

Charakterystyka prądowo-napięciowa:

+3.3V: 20A
+5V: 20A
+12V: 45A
-12V - 0.3A
+5Vsb - 2.5A

Zabezpieczenia zasilacza:

OPP (Over Power Protection) - zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe
OVP (Over Voltage Protection) - zabezpieczenie nadnapięciowe
UVP (Under Voltage Protection) - zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem
SCP (Short Circuit Protection) - zabezpieczenie przeciwzwarciowe
OCP (Over Current Protection) - zabezpieczenie nad-prądowe
OTP (Over Temperature Protection) - zabezpieczenie termiczne

Cechy fizyczne:

Wymiary zasilacza (sz x wys x dł): 150 x 86 x 160 mm
Kolor obudowy: Czarny
Wykończenie obudowy: Gładkie
Waga zasilacza: 1.80 kg

Rozplanowanie wiązek zasilających: Podane wartości są odległościami wiązek przewodów, bez uwzględnienia samego złącza.

ATX12V 24-pin (20+4) [55cm]
EPS12V 8-pin / ATX12V 4-pin [55cm] *
PEG 8-pin / PCI-E 6-pin [55cm] *
Molex 4-pin [40cm] - Molex 4-pin [52cm] - Molex 4-pin [64cm] *
Molex 4-pin [30cm] - Molex 4-pin [42cm] *
Serial-ATA [40cm] - Serial-ATA [52cm] - Serial-ATA [64cm] - Serial-ATA [76cm] *
Serial-ATA [30cm] - Serial-ATA [42cm] *
* - wiązka odpinana

Ilość poszczególnych wtyczek:

1 x ATX12V 24-pin (20+4)
1 x EPS12V 8-pin / ATX12V 4-pin
2 x PEG 8-pin / PCI-E 6-pin
5 x Molex 4-pin
6 x Serial-ATA
2 x Floppy 4-pin

W komplecie znajdziesz:

1 x Seasonic G-Series G-550 SSR-550RM 80Plus Gold 550W
1 x Adapter z Molex 4-pin na 2x Floppy 4-pin [14cm]
1 x Zestaw opasek zaciskowych Zip-Tie
1 x Zestaw opasek zaciskowych Velcro
1 x Komplet śrubek
1 x Naklejka na obudowę
1 x Kabel zasilający


Czy znajdę coś lepszego czy może ten styknie ?
A może zainwestować jeszcze więcej i .. wybrać jakiegoś bez wiatraczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może już w tym tygodniu wezmę się za wymianę paru części w PC, będą to:

- obudowa: SilentiumPC Gladius x80 Pure Black
- dodatkowe chłodzenie do obudowy
- myszka - Razer Deathadder 3500 DPI
- podkładka pod mysz
- karta graficzna - GTX 780

i teraz parę pytań:

I5 - 2500K nie pociągnie bez podkręcenia nowej grafiki, sprzedawca / informatyk zgodził się, acz niechętnie podkręcić mi procek i tutaj potrzebuję pomocy; do jakiej wartości?

czy warto pakować do kompa drugie 8 GB pamięci RAM? - czy wspomoże ona jakoś grafikę, procesor?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 20:06, lis_23 napisał:

czy warto pakować do kompa drugie 8 GB pamięci RAM? - czy wspomoże ona jakoś grafikę,
procesor?.


Najlepiej tak do 4,5Ghz i wszystko hula. Oczywiście zależy jakie masz chłodzenie.
RAM''u nie musisz dokupywać chyba, że obróbka wideo to 16 GB minimum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 20:43, Razor_R napisał:

Najlepiej tak do 4,5Ghz i wszystko hula. Oczywiście zależy jakie masz chłodzenie.
RAM''u nie musisz dokupywać chyba, że obróbka wideo to 16 GB minimum. :)

Radiator + wentylator za 160 zł
nie bawię się w obróbkę video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 20:50, lis_23 napisał:

Radiator + wentylator za 160 zł
nie bawię się w obróbkę video.


Spróbuj podkręcić ten procesor SAM. Na internecie jest mnóstwo poradników oraz filmików (wystarczy napisać - I5-2500K OC) jak to zrobić m.i.n ten
http://www.youtube.com/watch?v=vMzc8D_IAoI
Kręcenie tego procka to żaden problem. I nie pisz, że się boisz czegokolwiek ruszać, bo nawet przy tym zabiegu nie musisz zdejmować obudowy. Po podkręceniu śmiało wsadź Gf 780 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką podkładkę pod mysz, najlepiej Razera, polecacie?
obecnie używam Goliathus, największy rozmiar ale ma już ona 3, 5 roku i mocno się zużyła, poza tym jest troszeczkę przydługa / położyłem ją sobie w pionie na wysuwnej półce przy biurku i trochę wystaje ponad nią - ma 44 cm w pionie /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się