Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2013 o 14:20, killer112 napisał:

Na pewno lepiej 2 rdzeniowy intel niż 4 rdzeniowy athlonik?

Dałem ci linka do testu z pclaba.
http://pclab.pl/art50000-109.html
Wybierz w jednym polu Athlon II X4 630, w drugim Core i3-2120
Różnice w niektórych przypadkach sięgają 100% (Total War 2 Shogun - 9.7 fps na Athlonie, 18 na Core i3), często jest to mniej bo ok. 30-50% ale nadal jest to wyraźne.
Jedyna sytuacja gdy Athlon II może potencjalnie być szybszy jest w aplikacjach profesjonalnych które w pełni są w stanie wykorzystać więcej rdzeni. A nawet tam jest to rzadkie a różnice często są niewielkie. Gier, jak widać, to jednak nie dotyczy - Core i3 ma tylko dwa rdzenie ale prawdę mówiąc 2 GHz Intela to jak ponad 3 GHz AMD.

Co do możliwości przesiadki na nowszy procesor - płyty główne które zaproponowałem są nieco minimalistyczne ale zgodnie z informacją na stronie producenta tej drugiej:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4127#ov
Po aktualizacji BIOS-u wspiera wszystko do Core i7-3770k włącznie. Nie ruszą na nim dopiero procki z najnowszej rodziny 4xxx (która jest o ok. 10% szybsza przy tym samym zegarze od 3xxx).
W przypadku tej pierwszej płyty ciężko mi się doszukać tych danych więc brałbym Gigabyte''a.

Co do pytania o wydajność karty graficznej:
http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_7750/8.html
Na Battlefield 4 w wysokich detalach bym się nie nastawiał, trójka już potrafi przydusić tego HD7750 (mimo wszystko mówimy o taniej karcie graficznej w stosunku do nowej gry). Tym niemniej - na pewno się uruchomi, w niskich detalach powinno być też w miarę płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko i wygląda to tak:

obudowa: SilentiumPC Gladius x80 Pure Black
płyta główna: Asrock P67 PRO3 ( B3 )
procesor: Intel I5 - 2500K - podkręcony do 4,5
chłodzenie procesora: Thermaltake P / N:CLP0539 ISGC-300
pamięć: ADATA 2x4GB DDR3 1600
karta graficzna: Gigabyte Gefprce GTX 780 3072MB GDDR5 OC Version
zasilacz: Fatality Gaming GEAR 750W + 80W - poprzedni Chieftec ledwo zipał
system: Windows Seven Home Premium 64 bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy procesor został podkręcony ...

Core Temp pokazuje mi 4500 MHz ale to chyba nie jest to ... temperatura 38 stopni
CPU - Z w specification pokazuje mi: intel(R0 Core ( TM ) I5 - 2500K CPU @ 3. 300 GHz

gdzie jeszcze sprawdzić, czy procek jest podkręcony, czy nie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 21:36, lis_23 napisał:

Core Temp pokazuje mi 4500 MHz ale to chyba nie jest to ... temperatura 38 stopni


To jest to. Masz napisane 100x 45.0 = 4500Mhz = 4.5Ghz.
Równie dobrze możesz sprawdzić to w biosie, aby się upewnić.
CPU-Z pokazuje Ci tam model procesora ze standardowym taktowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja się na tym nie znam ;)

bardzo jestem zadowolony z obudowy: GTX 570 po uruchomieniu systemu miał 36 - 38 stopni a podczas przeglądania nata dochodziło do 50 - tutaj mam 27 po włączeniu systemu i 31 podczas przeglądania neta, jestem pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 20:58, filip1-1 napisał:

Mam pytanko odnośnie pasty termoprzewodzącej do procka, jaką byście polecili do ok 25zł
? Najlepiej z morele.net, bo tam zamawiam części. Co sądziecie o tym zestawie ?

MX-2

Dnia 07.12.2013 o 20:58, filip1-1 napisał:

Mam 660 tylko Giga. Ciche, szybkie.

Dnia 07.12.2013 o 20:58, filip1-1 napisał:

Co za mendy, chciałem to kupić to akurat kiedy kupowałem to było niedostępne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki :) mam takie pytanko jeszcze, z racji tego, że sam będę montował nowe części :P jak to jest z montażem nowej grafiki i płyt głównej ? Odistanowuje sterowniki od grafy, wyłączam kompa, montuje nową, instaloje stery i po problemie ? No i jak z płytą głowną ? Jakaś aktualizacje biosa itp... ? Jak to się robi ? :P Mam nadziej, że nie trzeba będzie reistalu systemu robić ? :P sorki za takie pytania, ale nowych częście typu grafika i płyta główna nigdy sam nie montowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przy wymianie płyty głównej to na 90% będzie reinstalacja całego Windowsa. A nawet jeśli ci system się uruchomi po jej wymianie to i tak wypada to zrobić bo masz w systemie śmieci po poprzedniej - sterowniki do chipsetu, zintegrowanej karty dźwiękowej, oprogramowanie producenta do sprawdzania temperatur itd. Nawet kontroler dysku jest inny, poza tym twoja nowa płyta chyba nawet już nie używa BIOS''u a UEFI...

W przypadku wymiany samej karty graficznej zazwyczaj obywa się bez nadmiernych komplikacji. Ale płyta główna to coś o wiele bardziej skomplikowanego. Zresztą ty akurat wymieniasz w zasadzie wszystko - procesor, płytę, kartę i RAM. Windows po czymś takim zwariuje. Linux by to przetrzymał ale na pewno nie nasz znany (i niekochany) system z Redmond :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 23:31, filip1-1 napisał:

no to trzeba się zaopatrzyć w sporą ilość płyt do zgrania wszystkiego z dysków :P no
w każdym bądź razie dzięki :)

Jak masz dwie partycje, to tylko pierwsza idzie się paść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób backup tylko tego co masz na dysku systemowym, po prostu wrzuć to na drugą partycje, domyślnie z C na D. Jak nie starczy miejsca to ogarnij sobie chmurę, w czasach kiedy większość ma internet szybszy od nagrywarki to sporo mniejszy kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z nowych klawiatur Razera ( tych podświetlanych na zielono ) ma z tyłu wyjście USB na podłączenie myszki?
szukam ale nic nie mogę znaleźć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 15:51, lis_23 napisał:

Czy któraś z nowych klawiatur Razera ( tych podświetlanych na zielono ) ma z tyłu wyjście
USB na podłączenie myszki?
szukam ale nic nie mogę znaleźć ...


A po Ci takie rozwiązanie. Co za problem podłączyć co komputera ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 15:58, Bralo napisał:

A po Ci takie rozwiązanie. Co za problem podłączyć co komputera ? :)


Wydaje mi się, że kabel byłby za krótki, od ok. 5 lat korzystam z takiego właśnie rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się