Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2013 o 16:09, lis_23 napisał:

Wydaje mi się, że kabel byłby za krótki, od ok. 5 lat korzystam z takiego właśnie rozwiązania.

Jeszcze w życiu nie spotkałem się z sytuacją by kabel od myszki do komputera był za krótki. Obecnie obudowy mają po kilka wejść usb z przodu by nie było z tym w razie czego problemów.

Łazisz z myszką do toalety czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 16:16, Darkstar181 napisał:

Łazisz z myszką do toalety czy jak ?


Haha +1 :D

@lis_23
Jak długi kabel ma twoja myszka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 16:31, Bralo napisał:

Jak długi kabel ma twoja myszka ?


Zakupiłem Razer Deathadder 2013 ale jeszcze nie rozpakowałem / działam na starej / ale patrzę na necie i są to dwa metry - może by starczyło ale wolę mieć to wyjście w klawiaturze - póki co, moja Tarantula jeszcze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że zamówiłem już wszystko a nawet więcje bo doszły jeszcze do zestawu RAM-y, chciałbym zakupić chłodzenie do Intela i5-4440. Nie wiem jak sprawuje się boxowe, jakie chłodzenie do ok 150-200zł polecacie ? A może jednak pozostać przy boxowym ? Słyszałem, że wiele coolerów blokuje wejście pamięci wysokim radiotorom w ramie... zamówione Patrioty ViperX 3RD takie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boxowe wystarczy do niepodkręconego procesora :) Jeśli jednak chcesz coś lepszego to zastanów się nad SilentiumPC Spartan lub droższym SilentiumPC Fera - są dość niewielkie (szczególnie Spartan), więc nie powinny nachodzić na pamięci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 16:53, lis_23 napisał:

Zakupiłem Razer Deathadder 2013 ale jeszcze nie rozpakowałem / działam na starej / ale
patrzę na necie i są to dwa metry - może by starczyło ale wolę mieć to wyjście w klawiaturze
- póki co, moja Tarantula jeszcze działa.


Jak daleko masz od siebie obudowe? :D W innym pokoju? Dwumetrowy kabel Ci nie wystarczy? Mam wrażenie, że widzisz problemy tam, gdzie ich nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 20:39, pawbuk napisał:

Boxowe wystarczy do niepodkręconego procesora :) Jeśli jednak chcesz coś lepszego to
zastanów się nad SilentiumPC Spartan lub droższym SilentiumPC Fera - są dość niewielkie
(szczególnie Spartan), więc nie powinny nachodzić na pamięci :)

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

w sumie nad tym się zastanawiełem :P ale firmy nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 20:45, filip1-1 napisał:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

w sumie nad tym się zastanawiełem :P ale firmy nie znam :P


Nie widziałem nigdy żadnych testów tego chłodzenia, jednak wydaje się ono naprawdę duże :) Nie widzę jednak potrzeby pakowania tak dużego coolera do Twojego procesora - lepiej wziąć coś tańszego i mniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 21:28, pawbuk napisał:

Nie widziałem nigdy żadnych testów tego chłodzenia, jednak wydaje się ono naprawdę duże
:) Nie widzę jednak potrzeby pakowania tak dużego coolera do Twojego procesora - lepiej
wziąć coś tańszego i mniejszego :)

to mówisz, że ten spartan jest ok ? W sumie zaoszczędzone sporo kasy by było. Jak mam teraz kasę zastanawiam się co jeszcze wymienić i myślę nad obudową tylko na jaką ? Jest coś o jakimś fajnym wyglądzie z oknem (najlepiej) do 200zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 21:54, filip1-1 napisał:

to mówisz, że ten spartan jest ok ?


Tak jak pisze Niewiernus, boxowe nawet wystarczy, ale jeśli chcesz coś więcej , to w zupełności Spartan wystarczy :)

Dnia 08.12.2013 o 21:54, filip1-1 napisał:

W sumie zaoszczędzone sporo kasy by było. Jak mam teraz kasę zastanawiam się co jeszcze wymienić i myślę nad > obudową tylko na jaką ? Jest coś o jakimś fajnym wyglądzie z oknem (najlepiej) do 200zł ?


Problem w tym, że każdemu co innego się podoba :) Choć do 200 zł ciężko o coś porządnego z oknem. Lepiej brać coś porządnego, ale bez specjalnych udziwnień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 4850 (komp jak w podpisie).
Gdzieś od 2 lat ma uszkodzone łożysko i dość głośno chodzi (słychać ,,jarmolenie") a od jakiegoś czasu rozglądam się za tanią używką która zastąpi mi 4850 i może nawet doda parę fpsów w grach (nie narzekam na ich brak, gram głównie na xboxie360 ale i tu odpalam czasem coś) i znalazłem Radeona 4890 1GB.

Coś tam patrzyłem, że przy instalacji jest więcej roboty niż tylko wpięcie w slot i gotowe. Coś czytałem, że trzeba podpiąć pod zasilacz (?), coś jakieś kable molex itp.
Stąd moje pytania,

czy mój zasilacz wytrzyma?
czy montaż mimo wszystko jest łatwy i dam sobie z tym radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wpinasz kartę w slot, znajdujesz 6-pinowe złącze na zasilaczu, wpinasz w gniazdo na tyle karty (jest tylko jedno, ciężko o pomyłkę). I tyle.
Czy twój wytrzyma? Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 13:03, ziptofaf napisał:

/.../
Wpinasz kartę w slot, znajdujesz 6-pinowe złącze na zasilaczu, wpinasz w gniazdo na tyle
karty (jest tylko jedno, ciężko o pomyłkę). I tyle.
Czy twój wytrzyma? Jak najbardziej.



Dzięki:)

Patrzyłem na specyfikację tego R4890 i na porównywarkach wydajnościowych itp wychodziło, że ten Radeon jest lepszy choćby od GTX550Ti i trochę gorszy od GTX560.

Ujrzę kilka fpsów więcej względem R4850?

Myślę, że jak na sprzęt za kwotę poniżej 200zł to nic lepszego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 14:07, Citkowsky napisał:

> /.../
> Wpinasz kartę w slot, znajdujesz 6-pinowe złącze na zasilaczu, wpinasz w gniazdo
na tyle
> karty (jest tylko jedno, ciężko o pomyłkę). I tyle.
> Czy twój wytrzyma? Jak najbardziej.


Dzięki:)

Patrzyłem na specyfikację tego R4890 i na porównywarkach wydajnościowych itp wychodziło,
że ten Radeon jest lepszy choćby od GTX550Ti i trochę gorszy od GTX560.

Ujrzę kilka fpsów więcej względem R4850?

Myślę, że jak na sprzęt za kwotę poniżej 200zł to nic lepszego nie ma.


za mniej niż 200 faktycznie, raczej nie, natomiast czy biorąc pod uwagę całość sprzętu i obecne gry będzie się dało grać - tak sobie. W benchmarkach o których piszesz te karty były pewnie na mocniejszych prockach...
no i nie wiem jak ze sterownikami do serii 4 - aktualizują je jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2013 o 20:42, pawbuk napisał:


Jak daleko masz od siebie obudowe? :D W innym pokoju? Dwumetrowy kabel Ci nie wystarczy?
Mam wrażenie, że widzisz problemy tam, gdzie ich nie ma :D


Około metr od myszki, pewnie kabelek by starczył ale jestem przyzwyczajony do obecnego rozwiązania / mysz wpięta w klawiaturę /

z innej beczki: obawiam się, że za jakiś czas będę zmuszony wymienić monitor / Samsung SyncMaster P2470HD / i zastanawiam się nad monitorami Eizo, który byłby lepszym wyborem?:

http://www.komputronik.pl/product/165494/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/23_Eizo_Foris_FS2333_BK.html - ten model jest ponoć dobry dla graczy

http://www.komputronik.pl/product/152617/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/23_Eizo_Foris_FS2331_BK_kalibrator_EIZO_EasyPIX_2.html - ten ma lepszą matrycę i kolory ale do gier jest chyba trochę gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 17:08, lis_23 napisał:

Około metr od myszki, pewnie kabelek by starczył ale jestem przyzwyczajony do obecnego
rozwiązania / mysz wpięta w klawiaturę /


Tak często odpinasz myszkę, że nie możesz jej podłączyć z tyłu obudowy? Pewnie zdecydowana większość osób tak ma swoje myszki podłączone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że zostałem poinformowany o braku dostępności zamówionych pamięci RAM Patriot ViperX 3RD 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 jakie pamięci proponujecie do ok 300zł o podobnych parametrach ? W grę wchodzą tylko z radiatorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się