Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Potrzebuję w miarę tanie głośniki które będą mi umilały granie na xboxie 360. Do komputera mam dobre 5.1 ale nie chce mi się za każdym razem wypinać i podpinać 1 kabel w monitor (mam 1 wejście słuchawkowe w monitorze).

Także głośniki muszą być zakończone 1 jackiem a zasilanie z gniazda (usb odpada raczej).


Pomoże ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właściwie nie jestem pewien, czy dobry temat, no ale trudno, piszę.
W moim poczciwym zasilaczu chiefteca 450W padł ostatnio wentylator, co jest dosyć znaną przypadłością i szukam jakiegoś zastępcy. Byłby mi ktoś w stanie wskazać coś efektywnego i nie tak drogiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w zupełności starcza Ci 450 to z sensowna polecana opcja:

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

lub tańsza alternatywa http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/

Żaden kosmos, ale ładna średnia ocen i dużo pozytywnych komentarzy jak na tą cenę. Chyba że może rozważasz jakiś upgrade komputera w najbliższym czasie, wtedy poszukamy coś z większą mocą, bo to 450 to dziś minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle sie wyrazilem, przepraszam :D chodzilo mi oczywiście o sam wentylator, bo zasilacz daje sobie rade jak narazie. Upgrade komputera planuje - chcialbym przerzucic sie na podstawke 1150 i wstawic i5 4440, ale z tego co sobie liczylem, zasilacza zmieniac musial nie bede, bo obecny powinien sobie poradzic. Oczywiscie, jezeli jestem w bledzie to poprosilbym o poprawienie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To zależy od karty graficznej, dysków twardych, nawet napędów. Zawsze warto mieć te dodatkowe 50W w zanadrzu, bo nawet USBki ciągną trochę prądu, nie mówiąc już o skokach napięcia.

Samego wentylatorka w zasilaczu nie wymieniałem, więc nie wiem jak to wygląda. Wydaje mi się że przede wszystkim musiałby tam pasować, bo rozmiarowo mogą się różnić. Poszukaj wśród tego:

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/wentylatory-radiatory-chlodzenie-60/

A ode mnie pytanko o średniej klasy wewnętrzny czytnik kart pamięci, głównie SD, micro SDHC, ale miło żeby miała jakieś inne popularne wejścia. Sęk w tym żeby pasował pod moją płytę Asus P5N-E SLI, a ja nie mam pojęcia jak to podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś tutaj pisałem, gdyż szukałem propozycji związanych z laptopem. Doszedłem jednak do wniosku, że chyba zapomnę o przenośnym komputerze na jakiś czas i postanowiłem poszukać jakiegoś dobrego stacjonarnego piecyka, który kosztowałby do 2000 zł.

Szukałem czegoś już na aukcjach, poczytałem nieco też w sieci na temat niektórych kart graficznych proponowanych w zestawach i zgłupiałem tak naprawdę co można by było wziąć i żeby starczyło na jakiś czas, a przy okazji można byłoby pograć w to, co teraz już jest na rynku i dopiero ma mieć premierę. Jeśli miałby ktoś jakiś pomysł co można by było kupić za taką cenę to chętnie wysłucham porad.

P.S: odpowiedź "kup konsolę" nie wchodzi w grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapomniałem dopisać, jeżeli chodzi o ten zestaw - nie potrzebuję systemu operacyjnego, dobry by był jakiś w miarę tani monitor. Nic szczególnego. Ze starego komputera mam tak naprawdę 2 dyski (tak naprawdę mało na nich miejsca by było) i jeden przenośny dysk. Więc raczej jeżeli chodzi o pojemność to taki 500 czy nawet 250 GB byłby ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc w dosyć banalnej sprawie?
tzn. mam teraz obudowę z kontrolerami obrotów wentylatorów ale nie bardzo łapię które ustawienia są które:

L - to wolne obroty?
H - szybkie obroty
po środku - wyłączone?

dobrze to zrozumiałem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 22:53, Grodhar napisał:

Stawiałbym na automat, u mnie są 3 stopnie i wyłączenie, która oznacza właśnie dostosowanie
wentylatorów do pracy/temperatury.


Tzn?
ja mam po lewej L, po prawej H i środek - z tego co zaobserwowałem to środek to wyłączenie wentylatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem w tych 2000 zł ma być uwzględniony także monitor? ;) Monitor można kupić za ok 400 zł, więc zostałoby 1600 zł na budę.
Tutaj masz w miarę porządny komputer w tej cenie:
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2013?page=0,4

Przy czym dopłaciłbym do tej alternatywnej karty graficznej:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/ 579 zł

Obudowę wziałbym taką:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-spc090-580233/ ok 140 zł(akurat nie ma jej w morele)

a zasilacz taki:
http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/ 150 zł

Warto by też było dokupić w przyszłości dodatkowe 4 GB pamięci operacyjnej, najlepiej takiej samej jak już posiadana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak - ewentualnie, bo jeszcze nie wiem czy czasem nie uda mi się monitora jakiegoś załatwić osobno. Więc może być jeszcze zestaw za te full 2000 zł ;)

Po prostu wolę mieć dwa warianty ;)

Ale sobie na tej samej stronie, z której podałeś zestaw ten wcześniejszy ogarnąłem sobie też taki za 2000 zł jeden. Więc nie będę już Cię tym niepokoił, chyba że masz jeszcze jakiś fajny pomysł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 00:02, Muradin_07 napisał:

Ale sobie na tej samej stronie, z której podałeś zestaw ten wcześniejszy ogarnąłem sobie
też taki za 2000 zł jeden. Więc nie będę już Cię tym niepokoił, chyba że masz jeszcze
jakiś fajny pomysł :D


Problem jest tam taki, że ceny tych zestawów nie uwzględniają obudów - w związku z tym bezpiecznie patrzeć na zestaw o ok 150 zł tańszy niż tam podany. Np zestaw za 2000 zł w rzeczywistości kosztuje 2070 zł + obudowa (ok 150 zł), co daje razem ponad 2200 zł :D Ideałem by było, gdyby do zestawu udało się wcisnąć jakiegoś Intela i5, ale może to nie być możliwe. Może np. nie jest konieczne kupno dysku twardego (posiadane przez Ciebie wystarczą)? Albo możesz dołożyć trochę więcej kasy? :)
Ja bym na pewno starał się jak najbardziej zaoszczędzić na płycie głównej (bez żadnych bajerów) oraz wziąć 4 GB pamięci operacyjnej - zawsze można dołożyć kolejne 4 GB, a procka się tak łatwo nie ulepszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się