Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2013 o 19:45, becks169 napisał:

Dzieki za odp. Mam pytanie : co mozna kupic zamiast tych rzeczy gdyz nie ma ich w morele.net
a chcę zeby wszystko bylo z jednego sklepu. Chodzi mi o te rzeczy : 8 GB Ram Crucial
CL9 i Elite 342 Black.

Możesz zamienić w sumie na dowolne pamięci RAM, byleby było to 1x8GB a nie 2x4GB (oszczędzasz miejsce na dodatkową kostkę w przyszłości). Czyli jakiś Kingston, Corsair itp.
Zaś co do obudowy - możesz zamienić na dowolny inny model od SilentiumPC lub CoolerMaster.

Dnia 24.12.2013 o 19:45, becks169 napisał:

A i co do karty to to jest 7870 z 3 wiatrakami tak ?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematy o peryferiach do kompa nie cieszą się dużym zainteresowaniem, więc zapytam tutaj. Podłączyłem sobie komputer do telewizora, wiadomo, duże ekran, mogę grać siedząc na kanapie. Nie ma problemu z grami które na PC wspierają obsługę pada, ale w Starcrafta też by się pograło na dużym ekranie. W związku tym pytanie: Czy możecie polecić jakąś klawiaturę i mysz bezprzewodową? Oczywiście w rozsądnej cenie, nie chcę wydawać 500zł na jakąś super mysz dla graczy. Problem w tym, że nie wiem od jakiej kwoty zaczyna się w miarę dobry sprzęt, nie chcę żeby się okazało że zaoszczędziłem na kupnie klawiatury i myszy 50zł i przez to kupiłem chłam. Zauważyłem, że wśród myszek jest większy wybór i generalnie są droższe. Nie chcę tylko sprzętu z Microsoftu, już kiedyś miałem zestaw i wytrzymał 3 miesiące. Widzę też że są dwa rodzaje komunikacji: radiowa i bluetooth, która lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podam Ci konkretnych modeli bo nie jestem na bieżąco z tego typu sprzętem, ale masz kilka wskazówek które ułatwią Ci zakup.

Mysz: Zależy ile chcesz wydać, do strzelanek fajnie jest dziś mieć wysokie DPI, przy innych grach nie jest ono aż tak ważne. Ale myślę że 3200 to rozsądna liczba. Koniecznie laser. BT vs Radio. W domowych warunkach bezprzewodowa transmisja radiowa na pewno jest szybsza. Próg limiti BT to bodajże 3 Mb/s w sprzyjającym środowisku, ale wątpię żeby mysz mogła wykorzystać więcej. O ile zasięg radiowej jest większy, jest on też bardziej awaryjny. Wystarczy że ktoś z domowników zacznie podgrzewać zupę w mikrofali lub podejdzie blisko z telefonem i możesz zauważyć zakłócenia.

Co do klawiatury: bezprzewodowe mają jedną wadę, konkretnie liczba jednocześnie obsługiwanych klawiszy, powodują że liczba przycisków które możesz wcisnąć naraz jest ograniczona, na czym się kiedyś złapałem właśnie przy sprzęcie microsfotu. Mianowicie konkretny przykład, CoD BO 2: niemożliwy sprint + skośny bieg i skok, do czego potrzebowałem jednoczesnego używa shift, W, D i spacji. O siekankach typu DMC nie wspominam, combosy były niemożliwe do wykonania. Klawiatura obsługiwała jedynie 3 przyciski jednocześnie, a wiele gier wymaga dziś stukania w kilka klawiszy naraz. Podobne przypadki zdarzały się nadzwyczaj często dlatego zrezygnowałem z tego zestawu.

Z klawiaturą miałem zdecydowanie większy problem, do myszki można się przyzwyczaić o wiele szybciej. Szukałem czegoś na czym będzie mi się komfortowo pisało i grało, co jednocześnie nie jest 2 razy większe niż normalna klawiatura i nie przypomina deski rozdzielczej promu kosmicznego. Niestety nie znalazłem.

Więc koniecznie sprawdź parametr odpowiadający za ilość jednocześnie obsługiwanych poleceń, jest on często podany, jak nie na jednej stronie to na innej.

Możliwe że była to wina wspólnego odbiornika myszki i klawiatury, co nasuwa kolejne pytanie: zestaw czy osobny zakup?

Oczywiście i tak postawiłbym na zestaw, z tym że porządny, zintegrowany i przeznaczony do grania a nie pracy biurowej, bo takie właśnie będą gubić część wysyłanych poleceń.


Z marek polecam Logitech. Omijaj HP. Progamingowe firmy typu Razer stawiają jednak na sprzęt przewodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dołożę 4GB 1600Mhz cl11 do 1333MHz cl9, to 1600 będzie pracować na taktowania 1333Mhz tak? bo mam okazje kupić w tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 12:18, Bralo napisał:

Jeżeli dołożę 4GB 1600Mhz do 1333MHz, to 1600 będzie pracować na taktowania 1333Mhz tak?
bo mam okazje kupić w tej samej cenie.

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 12:18, Bralo napisał:

Jeżeli dołożę 4GB 1600Mhz cl11 do 1333MHz cl9, to 1600 będzie pracować na taktowania
1333Mhz tak? bo mam okazje kupić w tej samej cenie.


Tak, ale pamiętaj że cl pozostanie 11, co prawda różnica w praktyce prawie niezauważalna. Do tego powyżej 4 GB ramu lepiej zacząć stawiać na szybkość niż ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM :(

Potrzebuje zainstalować jeszcze raz directx 11 (mam windows 7 64 bit PL ) ... problem polega na tym że ze strony microsoftu ściągam jedynie pliczek który m a 280 KB. jest to taki instalator online problem w tym, że z jakiegos powodu nie chce mi nic pobierać, potrzebowałbym zatem ściągnać go całego .... ale jest problem bo ze strony microsoftu nie da się a z innych co szukałem to znalazłem jedynie dx9 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 08:14, Chester001 napisał:

Potrzebuje zainstalować jeszcze raz directx 11 (mam windows 7 64 bit PL ) ... problem
polega na tym że ze strony microsoftu ściągam jedynie pliczek który m a 280 KB. jest
to taki instalator online problem w tym, że z jakiegos powodu nie chce mi nic pobierać,
potrzebowałbym zatem ściągnać go całego .... ale jest problem bo ze strony microsoftu
nie da się a z innych co szukałem to znalazłem jedynie dx9 :/

2 sprawy:
Windows Update- włączony jest?
Plik - uruchamiasz jako administrator?

BTW Rozumiem, że pobrałeś stąd
http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=36805
właściwą wersję? Bo powinna mieć 11 MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 01:48, Grodhar napisał:

Tak, ale pamiętaj że cl pozostanie 11, co prawda różnica w praktyce prawie niezauważalna.
Do tego powyżej 4 GB ramu lepiej zacząć stawiać na szybkość niż ilość.


Szukałem pamięci jak najtańszych, bo kiepsko u mnie z gotówką i liczy się każda zł.
Znalazłem na promocji 4gb 1333mhz cl9, ale okazało się, że nie mają na sklepie i zaproponowano mi właśnie 1600Mhz, więc się zgodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 10:35, zadymek napisał:

Windows Update- włączony jest?
Plik - uruchamiasz jako administrator?

BTW Rozumiem, że pobrałeś stąd
http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=36805
właściwą wersję? Bo powinna mieć 11 MB...


Upadate mam wyłączony, plik exe uruchamiak jako admin ale to on dopiero pobiera te 11 MB... ale już sobie poradziłem.

Wziąłem sobie dx11 z gry na płycie cd ;) po "zaktualizowaniu" i restarcie w końcu mogłem uruchomić gierke ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w sumie przymierzałem się do zakupu nowych komponentów, ale czytając trochę literatury sieciowej złapałem parę wątpliwości. Ogólnie chciałem brać GTX760, ale nie wiem czy jest to odpowiedni moment, bo podobno szykują się jakieś obniżki, podobno wchodzi coś nowego. Nie ogarniam. Może ktoś kto bardziej siedzi w temacie, powiedzieć czy opłaca się w tym momencie brać kartę za 1k?
Dodatkowo gdyby się opłacało, to procek i7 920 2,66 (oc do 3,0) nie ograniczał będzie tego gtxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam powyższe pytania, plus dwa nowe.
1. Potrzebuje jakiegoś coolera pod socket 1366, znajde coś lepszego niż to w miarę rozsądnej cenie?
http://allegro.pl/silentiumpc-fera-2-pro-he1224-1155-6-1366-am2-am3-i3823615442.html
2. Buda mi się grzeje, więc pomyślałem też o nowej obudowie, coś takiego sprawdzi się i nie będzie szumieć jak odkurzacz?
http://allegro.pl/obudowa-atx-zalman-z11-plus-czarna-usb3-0-fvat-i3818461372.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 12:31, Bralo napisał:

Dołożyłem drugą kość pamięci DDR3 1600Mhz cl11 do 1333Mhz cl9 i jak widać wszystko działa
?

Spodziewałeś się czegoś innego, że kupiłeś drugą kość? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 12:42, Zgreed66 napisał:

Spodziewałeś się czegoś innego, że kupiłeś drugą kość? :D


Sugerujesz coś ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 12:42, Zgreed66 napisał:

Spodziewałeś się czegoś innego, że kupiłeś drugą kość? :D


Powiem tak. Jak mam trochę wolnego czasu, to zazwyczaj sobie grywam ze znajomymi w Bf4. Przy 4GB ram, strasznie długo wczytywało mapę, oraz były spadki fps. Teraz przy 8Gb nie ma żadnych spadków i mogę sobie w końcu spokojnie pograć i się wyluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z zakupami do stycznia, raczej nie dłużej :) GTX760 będzie ok, procesor warto podkręcić :)
SilentiumPC Fera to dość dobry cooler za niską cenę. Jeśli chodzi o obudowę, to możesz wziąć Gladius M40 Pure Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 16:05, pawbuk napisał:

Ja bym poczekał z zakupami do stycznia, raczej nie dłużej :) GTX760 będzie ok, procesor
warto podkręcić :)
SilentiumPC Fera to dość dobry cooler za niską cenę. Jeśli chodzi o obudowę, to możesz
wziąć Gladius M40 Pure Black.


No właśnie po nowym roku chciałbym już pieniądze zainwestować. Jeszcze i7 kręcić? Do ilu w ogóle jest możliwość jego oc? I czy ta fera 2 sobie poradzi? Ten Gladius ma jakieś wiatraki w środku? Bo zalman miał, aż 2, więc jakiś tam spokój duszy jest, że w budzie będzie chłodniej. Dodatkowo, w sumie najważniejsze pytanie czy Gigabyte GA-EX58-UD4 podpasuje pod GTX760 i czy i7 nie będzie tej karty ograniczać (nie jestem jakkolwiek przekonany o mocy jakiekolwiek z podzespołu, więc sory za noobowskie pytania)? Z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić grafikę w moim kompie na coś cichszego trochę. Obecnie posiadam dwie Radeon 4850 w wersji ze standardowym chłodzeniem (te co się grzeje niemiłosiernie i hałasuje) połączone w CrossFire. Zamieniłbym je na jakąś pojedyńczą kartę za nieduże pieniądze (oczywiście bez spadku wydajności, a jak się uda to nawet z uzyskiem). Chodzi głównie o to żeby pracowała ciszej, aczkolwiek nie musi być super cicha bo w komputerze kilka innych wentylatorów pracuje i da się je mimo wszystko słyszeć. Myślałem o uzywanym Geforce GTX 460. Mój budżet to do 300PLN (ale im mniej tym lepiej). Pozostałe komponenty to C2D E8400@3,8GHz, 4GB RAM DDR2 800 MHz.
Może być zrówno radeon jak i geforce. Skłaniałbym się osobiście ku Nvidii, bo chciałbym zobaczyć jak wyglądają niektóre gry z PhysX, a konkretnie Batman AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się