Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie myślałeś o sprzedaży tych dwóch cudeniek? Jakieś 100zł/sztuka dostałbyś.
Poza tym karty od zielonych nie gryzą się z dwujajowcami?
Ale pomijając to i szukając coś od nich to.. 550ti/560? Używki rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 22:32, Niewiernus napisał:

Nie myślałeś o sprzedaży tych dwóch cudeniek? Jakieś 100zł/sztuka dostałbyś.


Sprzedać to sprzedam alo po wymianie pewno.

Dnia 30.12.2013 o 22:32, Niewiernus napisał:

Poza tym karty od zielonych nie gryzą się z dwujajowcami?


A tego to nie wiem, zakładałem ze sterowniki do starszych modeli są na tyle dporacowane że nie powinno być problemu.

Dnia 30.12.2013 o 22:32, Niewiernus napisał:

Ale pomijając to i szukając coś od nich to.. 550ti/560? Używki rzecz jasna.


No szukam właśnie używek i dlatego pytam o propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z tym procesorem, więc nie powiem Ci jak się kręci ani jak się grzeje :) Jeśli chodzi o chłodzenie, to chyba najlepiej byłoby kupić SilentiumPC Fortis za ok 130 zł - ma dobry stosunek ceny do wydajności. Jeśli chodzi o wyposażenie obudowy, to wszystko jest naprawdę dobrze opisane na stronie SilentiumPC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolejne pytanie. Moja karta graficzna to HIS Radeon HD 5770. Od dłuższego czasu jej wentylator chodzi momentami bardzo głośno (wręcz "charczy"), zdaje się że po prostu się on zaciera. Temperatury, nawet w stresie są w miarę ok, ale trochę to denerwujące. Da się do tego modelu dokupić podobny wentylator do wymiany lub ew. całe chłodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam windows 7 32 bit (oryginał) AMD phone 555 , gtx260 G-force 896 MB , 4 GB ram DDR2. Chcialbym dokupic wiecej pamieci do 8GB i troche lepsza karte graficzna od mojej wszystko uzywane i nie wiem ile by mnie to kosztowalo. Moze ktos mi doradzic co mozna tanio kupic aby poprawic prace komputera bo moja karta graficzna ma 448-bit a wiem ze to odgrywa duzą rolę a patrzec na inne karty mają więcej MB i szybciejsze taktowanie procesora a zależy mi na tym by Battlefield 4 chodził płynnie tylko na średnich ustawieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować skorzystać z alternatywnego chłodzenia:
http://www.arctic.ac/eu_en/productfinder/gpu/index/?id=214
Te wszystkie powinny pasować do twojej karty. Sam mam na swoim HD6950 od prawie 2 lat Accelero Twin Turbo II i jestem bardzo zadowolony, ale karta musiała być wyciągnięta z kompa na ponad dobę, aby cement termiczny dodawany do zestawu zastygł (trzyma radiatory na pamięciach i sekcjach zasilania). Zawsze możesz też spróbować kupić na Allegro używaną ale uszkodzoną kartę graficzną ze sprawnym chłodzeniem tego samego lub innego producenta. Nie zapomnij jednak wtedy dokupić jeszcze pasty termoprzewodzącej, bo stara się do niczego nie będzie nadawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was prośbę potrzebuję komputer do przeprowadzania obliczeń na karcie graficznej, musi mieć co najmniej miejsce na 2 karty graficzne - jedna do wyświetlania obrazu druga do obliczeń. Procesor nie musi być jakiś super, może być jakaś zwykła i5 bez szaleństwa czy nawet coś z AMD - byle taniej. Oczywiście nie muszę dodawać że główny nacisk jest położony na drugą kartę grafiki która musi być koniecznie ze stajni NVIDIA, musi mieć 3GB lub więcej pamięci.

Budżet? Chcę najpierw zobaczyć ile to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 11:12, Rafi19954 napisał:

posiadam windows 7 32 bit (oryginał) AMD phone 555 , gtx260 G-force 896 MB , 4 GB ram
DDR2. Chcialbym dokupic wiecej pamieci do 8GB i troche lepsza karte graficzna od mojej
wszystko uzywane i nie wiem ile by mnie to kosztowalo. Moze ktos mi doradzic co mozna
tanio kupic aby poprawic prace komputera bo moja karta graficzna ma 448-bit a wiem ze
to odgrywa duzą rolę a patrzec na inne karty mają więcej MB i szybciejsze taktowanie
procesora a zależy mi na tym by Battlefield 4 chodził płynnie tylko na średnich ustawieniach


a) Mając system w wersji 32-bitowej nie da się dołożyć 4GB RAM''u. MAX to 4GB pamięci ogólnie - możesz sobie wsadzić i kolejne 100GB a i tak system nie będzie tego obsługiwał.
b) Nie ma czegoś takiego jak AMD Phone. Możliwe że masz na myśli AMD Phenom II X2 555.
c) A jeśli rzeczywiście tak jest to upgrade nie ma sensu - lepsza karta będzie ograniczana przez procesor i skok wydajnościowy, jeśli nawet będzie, to minimalny.

Więc obawiam się że modernizacja tego komputera trafiła w martwy punkt i nie da się sensownie nic z nim zrobić - RAMu nie dołożysz, karty nie opłaca się zmieniać. Na logikę to musiałbyś:
a) Zmienić system operacyjny na 64-bitowy - to umożliwi ci obsługę ilości RAMu powyżej 4GB.
b) Zmienić procesor co wiąże się również z wymianą płyty głównej (nowe komputery używają DDR3 a nie DDR2)
c) I dopiero wtedy możesz pokusić się o zmianę karty graficznej.
Czyli w sumie do wymiany płyta główna, karta graficzna, procesor, system operacyjny i pamięci RAM jeśli chcesz zauważyć znaczący skok wydajności, może też zasilacz jeśli masz jakiś niemarkowy. Co w praktyce po prostu oznacza: kup nowy komputer, tego nie zmodernizujesz sensownie bo tu po prostu nie ma co ulepszać. Ba, możesz sobie wręcz pogorszyć wydajność:
Jakbyś po prostu wsadził nawet jakiegoś R9 280X za 1300 zł który jest topową kartą graficzną na rynku - on sam w sobie ma 3GB pamięci. Ogólnie 32-bitowy system obsługuje 4GB, nieważne jakiego typu. Do czego to doprowadzi? Do tego że w twoim kompie, niezależnie od tego ile masz fizycznie pamięci, wykorzystywany będzie tylko 1 GB, 3 za to zabiera karta graficzna. A nowe gry potrzebują DUŻO więcej niż 1GB pamięci. Zresztą nawet pomijając ten problem - karta tej klasy teoretycznie wystarcza do Battlefielda 4 w max detalach w rozdzielczościach powyżej FullHD. Ale z uwagi na twój najzwyczajniej w świecie słaby procesor to nawet ona niewiele tutaj wskóra i będzie może z 25% szybsza niż twoja obecna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 11:56, ziptofaf napisał:

/.../

A ja spytam tak - w czym konkretnie te obliczenia? Rendering, kopanie litecoin? Ciężko
doradzić cokolwiek konkretnego bez tych kryteriów.


render kompletnie oparty na gpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 12:03, Konrad162 napisał:

render kompletnie oparty na gpu.

Ale CZEGO?
Są rzeczy, w których lepiej sobie radzi AMD, są też takie, gdzie króluje nVidia. A i tu trzeba zwracać uwagę na kartę, bo są na przykład dedykowane do CADa karty nVidia Quadro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 12:06, Narmo napisał:

> render kompletnie oparty na gpu.
Ale CZEGO?
Są rzeczy, w których lepiej sobie radzi AMD, są też takie, gdzie króluje nVidia. A i
tu trzeba zwracać uwagę na kartę, bo są na przykład dedykowane do CADa karty nVidia Quadro.


ale ja powiedziałem że mi potrzebna nvidia :) nie rozumiem w czym problem, wiec nie mam problemu którą z firm wybrać. A co do specjalistycznych kart to nie, wystarczy zwykła taka jak do grania tylko z odpowiednią ilością pamięci.

PS. czy karta kupiona na slot PCI-E x1 wystarczy do wyświetlania obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Właśnie mam zamiar zainstalować Windows 7 64 bit i kupic 4 GB pamięci i z tego co wiem jeśli się ma więcej pamięci obsluginawej przez system to karta graficzna bedzie troche mniej obciążona bo będzie zużywać też pamięć RAM a następnie kupł bym trochę mocniejszą kartę a dalej to już zależy czy Battlefield 4 będzie plynnie dzialać na średnich ustawieniach jeśli tak to potem nic nie zmianiam.Też zdziwiło mnie to że przy pierwszym uruchomieniu gry wszystko chodziło płynnie i ładnie tak samo kampania jak i multi a dzisiaj to masakra nie rozumiem już tego,przesada z tą jakością grafiki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 23:40, Nufiko napisał:

A tego to nie wiem, zakładałem ze sterowniki do starszych modeli są na tyle dporacowane
że nie powinno być problemu.

http://pclab.pl/art55238-6.html

"Dwurdzeniowy i dwuwątkowy procesor plus karta graficzna...

Oczywiście, kto zamierza połączyć taki procesor z kartą graficzną Nvidia GeForce, ten wręcz się prosi o problemy z wydajnością. Taki tandem już od kilku lat nie jest optymalny, jeśli system operacyjny jest nowszy od Windows XP. Nie oznacza to, że nie da się grać, ale wymiana karty na porównywalnie szybkiego Radeona często zapewnia znacząco lepsze osiągi. Wynika to, oczywiście, z bardzo różnej specyfiki działania sterowników Nvidia GeForce i AMD Catalyst. Te pierwsze wykorzystują wiele wątków i działają optymalnie dopiero we współpracy z procesorem czterowątkowym. Natomiast sterowniki AMD dobrze sobie radzą nawet w konfiguracji z procesorem dwuwątkowym, ale tracą, gdy liczba wątków to cztery lub więcej"

Dnia 30.12.2013 o 23:40, Nufiko napisał:

No szukam właśnie używek i dlatego pytam o propozycje :)

Im wyższy numerek znajdziesz tym lepiej.
Jednak patrz na konstrukcje z niereferencyjnym chłodzeniem i nieodbiegające parametrami od innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zostawiłbym tylko kartę graficzną.
Poszedłbym zupełnie w nową podstawkę od Intela. Musiałbyś troszkę kasy wyłożyć, ale byś miał zestaw przyszłościowy i nie martwiłbyś się, że zaraz coś Ci nie będzie działać = na prawdę warto
Sam posiadam GTX 260 połączonego z I5 oraz 8GB pamięci ram i gram w BF4 na 1680x1050, co prawda nisko w 50-60Fps, więc dla mnie efekt jest zadowalający, jak na taką kartę.
Pewno ograniczam trochę procesor (niech się ktoś wypowie na ten temat) ale nie mam kasy na kupno lepszej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 12:15, Konrad162 napisał:

ale ja powiedziałem że mi potrzebna nvidia :) nie rozumiem w czym problem, wiec nie mam
problemu którą z firm wybrać. A co do specjalistycznych kart to nie, wystarczy zwykła
taka jak do grania tylko z odpowiednią ilością pamięci.

PS. czy karta kupiona na slot PCI-E x1 wystarczy do wyświetlania obrazu?


A po co tak? ;p Przypomnę ci jedno - każdy nowy procesor ma przecież na chwilę obecną wbudowany układ GPU. Nie jest szczególnie wydajny ale do przeglądania stron, oglądania filmów czy innej typowej pracy starczy.

To co mi wstępnie by przychodziło do głowy to np. takie coś:
AMD APU A4-5300
Asus F2A55
DDR3 4GB
Seagate Barracuda 7200 500GB
AeroCool PGS VS-3 Black
XFX Core (450-850W zależnie od potrzeb)
Brak napędu DVD (uznaję że na czas instalacji systemu możesz sobie podłączyć jakiś z innego PC-ta bądź wręcz zrobić to z pendrive'a)

W ten sposób masz chyba najtańszy możliwy konfig (~ok. 1080-1300 zł zależnie od zasilacza) z dwoma pełnoprawnymi gniazdami PCI-E x16 oparty na nowych podzespołach. Jak się uprzesz to możesz teoretycznie pod to wsadzić nawet 2xGTX780 (które będą używane tylko do obliczeń, można wykorzystać zintegrowane GPU do wyświetlania grafiki... o ile oczywiście używasz aplikacji które pozwalają na wybór tego co będzie się zajmowało renderingiem).
Procesor jest co prawda powolny ale z doświadczenia mogę powiedzieć że jeśli masz coś co wykorzystuje TYLKO GPU to realne zużycie nawet takiego CPU nie będzie przekraczało 30% (czasem nawet mniej). Możesz też dorzucić ok. 100-150 zł, wtedy dostaniesz czterordzeniowy CPU zamiast dwurdzeniowca.

Zaś co do kart wsadzonych w slot x1 - to się DA zrobić ale jest jedno ale - musisz mieć Riser PCI-E z PCI-E x1 na PCI-E x16 a to wydatek dodatkowych 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 13:37, Niewiernus napisał:

> A tego to nie wiem, zakładałem ze sterowniki do starszych modeli są na tyle dporacowane
> że nie powinno być problemu.
http://pclab.pl/art55238-6.html


To dałeś mi tym do myślenia musze powiedzieć. Zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić mojego E8400 na jakiegoś quada, tylko teraz pytanie jakiego tak żeby nie stracić na wydajności i nie zmieniać płyty głównej i całej reszty?

Ehh... same dylematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, to co zlinkowałeś to stary procesor... do notebooków. Do PC-ta tego nie upchniesz. Z nowych modeli to wypadałoby zamówić np.
Intel Core i3 3220 + jakaś tania płyta główna pod niego np. Gigabyte GA-B75M-D3H, sumarycznie wychodzi wtedy ok. 630 zł. Dorzucenie 8 GB pamięci to kolejne 300. Ewentualnie zamiast Core i3 możesz wziąć Intel Pentium G3220, oszczędzasz wtedy 200 zł (fakt że jest to znacząco wolniejszy procesor i nie ma co pakować do niego jakichś szczególnie mocnych kart graficznych).

I NIE MOŻESZ kupić pamięci DDR2 jeśli zmieniasz procesor bo MUSISZ zmienić przy okazji też płytę główną z podstawką która go obsługuje (nie możesz użyć płyty głównej pod AMD do procka Intela i odwrotnie) a te nowe obsługują tylko DDR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się