Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wiec .. ja tu czekałem na ten styczeń a trza było kupić w grudniu... ehh no nic ale to pompowanie ceny w sklepach bo w hurtowni cena powinna byc ta sama co w grudniu lub niższa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 18:01, Chester001 napisał:

Wiec .. ja tu czekałem na ten styczeń a trza było kupić w grudniu... ehh no nic ale to
pompowanie ceny w sklepach bo w hurtowni cena powinna byc ta sama co w grudniu lub niższa....


Eeee, ale R9 270X to dostaniesz w podkręconej wersji za jakieś 720-730 zł wliczając przesyłkę, aż tak źle nie jest:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r9-270x-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,40641.html
http://www.kurtmedia.pl/product-pol-422239-Radeon-R9-270XOC-2GB-DDR5-PCI-E-256BIT-DVI-HDMI-Dsub-BOX.html
To te wyższe modele osiągają nowe rekordy cen, z niższymi nie jest AŻ tak źle ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 18:01, Chester001 napisał:

> /.../ > Wiec .. ja tu czekałem na ten styczeń a trza było kupić w grudniu... ehh no nic ale to
pompowanie ceny w sklepach bo w hurtowni cena powinna byc ta sama co w grudniu lub niższa....

Cokolwiek chciałbyś kupić, zawsze wybierzesz zły okres. Bo to po świętach, przed świętami, wychodzą nowe modele, wychodzą nowe płyty i procesory pod nową podstawkę, niedługą będą nowe karty graficzne, nowe pamięci, nowe płyty, nowe procesory i tak będzie w nieskończoność. Tego możesz być pewny. Mozesz być pewny następnej rzeczy: złotówka będzie coraz tańsza a wszystkie części komputerowe coraz droższe, bo inflacja jest absolutnie niezawodna i ulegają jej wszystkie pieniądze, przy czym ZWYKLE dolar odrobinę wolniej niż złotówka.I nie możesz na to, bez szczególnych zabiegów NIC poradzić.
Tak, że mając świadomość, że będziesz żałował zupełnie niezależnie od tego, co i KIEDY zrobisz, czekaj do chwili, aż nie da się grać w nic, w co byś chciał zagrać (a masz jeszcze kupę starych gier, w które nie grałeś) i wtedy kup najlepszy sprzęt, na jaki Cię stać. Pamietaj też, że łatwiej zmienić kartę graficzną, niz płytę główną z procesorem. Karta graficzna, cokolwiek Ci mówią, ma wiekszy wpływ na płynność gry niż procesor (wyjątki mozna pominąc). A zresztą rób co chcesz, ostatecznie to Twoje pieniądze, Twój wybór i Twoje ewentualnie żale nad rozlanym mlekiem. Ja sam już trochę żałuję zamówień sprzed paru tygodni, bo dzisiaj prawdopodobnie, a za miesiąc czy dwa na pewno, będę żałował wyboru. Co i tak nie zmienia faktu, że przez najbliższe lata nie kupię nic nowego, chociaż byłoby mnie na to stać. Tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze ile muszę mniej więcej włożyć pieniędzy w nowy składany komputer który dźwignie B4 w dobrych detalach.Ogólnie pi razy oko.2000 zł? Napalam się na Mirrors Edge 2 a to chyba ten sam silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 21:55, Darnok_Rukia napisał:

Forumowicze ile muszę mniej więcej włożyć pieniędzy w nowy składany komputer który dźwignie
B4 w dobrych detalach.Ogólnie pi razy oko.2000 zł? Napalam się na Mirrors Edge 2 a to
chyba ten sam silnik.


A wliczając monitor, peryferia i system operacyjny? ;) Bez tych rzeczy mniej więcej 2000 zł powinno wystarczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>....

Ponieważ moja obecna konfiguracja komputera to Core i7 860 (S1156), GTX 560, płyta MSI-P55-CD53 i tak się zastanawiam nad tym aby może nie zmieniać całkowicie komputera bo procesor jest dobry, nawet bardzo dobry jak dla mnie. Może zmienić tylko płytę główną na jakąś z dodatkowymi PCI-E 16x i dołożyć GTX 760 4GB

Rendering przeprowadzany w Blender - Cycles jeśli to coś pomoże.

PS Zasilacz w tym kompie to 700 albo 750W nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 21:56, LastOrder napisał:

Co się stanie jak podłączę do kompa złe kości ram? Jest w ogóle takie ryzyko że coś
się sfajczy.

Złe czyli jakie? DDR2 do slotu DDR3? Jak wsadzisz to uszkodzisz fizycznie albo kość RAM, albo płytę główną. W zależności od tego, co pierwsze ustąpi i pęknie.
Jeżeli włożysz kość, która jest właściwego typu, ale w inny sposób niekompatybilna z danym zestawem (płyta jej nie obsługuje lub gryzie się z innymi kośćmi), to komputer się nie uruchomi w takim zestawieniu.
Spalić raczej się nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki.. ostatnio wysypał mi się monitor (dość starawy bo ma ponad 6 lat). Przez kilka dni z rzędu miałem problem z jego uruchomieniem (pojawiał się biały ekran lub w ogóle się nie włączał). Wpinanie i wypinanie kabla od zasilania za którymś razem pomagało. 2 dni później monitor padł na amen. Nie świeci się dioda, ekran się nie włącza + monitor wydaje z siebie dziwne piski. Czy jest sens szukania jakiegoś serwisu który by spróbował go naprawić czy to jest po prostu śmierć naturalna dla monitora? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam gramowiczów. Mam 800 zł (może się uda troszkę więcej) na upgrade komputera. Zastanawiam się nad 3 opcjami i chciałbym prosić was o pomoc, która jest bardziej opłacalna i która przyniesie największą różnice w wydajności.

Obecnie mój sprzęt wygląda tak:
Gigabyte GTX 460
Phenom II x4 955 3.6 GHz
4 GB RAM (dokupię nast. 4 w najbliższych miesiącach)

Rozważam 3 opcje:
1. Zakup karty GTX 760 (wiem, że procesor będzie niestety ją ograniczał, ale nie będę się musiał martwić o kartę przez następnych 6 lat.) + Zmiana procesora na nowszy AMD po wakacjach. (Ale jaki to niestety nie wiem)
2. Przesiadka na Intele, czyli kupienie płyty + procesora i5 (model zależy od tego ile pieniędzy zostanie mi po zakupie płyty głównej)
3. Kupno procesora AMD pod podstawkę AM3 i odkładanie na GTX 660.

Co o tym myślicie? Będę bardzo wdzięczny za wyczerpujące odpowiedzi. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 23:21, Paweuu napisał:

Mam pytanie trochę z innej beczki.. ostatnio wysypał mi się monitor (dość starawy bo
ma ponad 6 lat).

Prawdopodobnie padła wyłącznie elektronika. A elektronika jest łatwa do naprawienia i tania.
Gdyby padł panel, to co innego bo wtedy monitor idzie na śmietnik (tzn. oddaje się trupa przy kupnie nowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag... sam sobie tego nie naprawie, bo się nie znam. Czy taka naprawa w jakimś serwisie ma szansę zmieścić się w kwocie 100 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Potrzebuję rady/opinii ekipy "Komputer nie do poznania" ;)

Otóż mam bardzo stary komputer. Obudowa i stacja dyskietek są ze mną od 1996 roku [wtedy dostałem swój pierwszy i jak na razie jedyny (stacjonarny) komputer], reszta rzeczy przez ten czas była ulepszana. Jednakże ulepszenia te były co około 5 lat i to tylko w obrębie "systemu" AGP oraz dzięki sprzętom z giełdy komputerowej.

Obecnie komputer został uśmiercony, gdyż padłą mu bateria w BIOSie. Z tej okazji zastanawiam się nad kupnem nowego, gdyż ze starego praktycznie nic (no może poza napędem DVD) nie nadaje się do sprzedania. Komputer jest na AGP, karta grafiki najlepsza, jaką można było znaleźć na AGP.

Jakakolwiek wymiana bebechów kosztowałaby mnie drożej, niż kupno nowego (trzeba byłoby wszystko wymienić, łącznie z obudową. Zostawałby tylko sam monitor, klawiatura i myszka. Ewentualnie też zasilacz doszedłby do zostawienia, ale pewien nie jestem). W takim razie szukam porady, jak zbudować od zera dobry komputer.

Poprzez dobry komputer mam na myśli taki, gdzie będę mógł grać w gry starsze i nowsze oraz z poprzedniego roku z grafiką w jakości przynajmniej średniej lub wysokiej. No i oczywiście o takim, co udźwignie Wiedźmina 2 i się nie spali podczas gry w niego.

Mam też opcję, że zostawię PC w takim stanie, w jakim jest, a wezmę sobie nowego laptopa, bądź naprawię starego. Szczegóły tutaj -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=5239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile kasy jesteś w stanie wydać na nowy komputer? :) Jak rozumiem interesuje Cię sama buda, bez monitora? Może zostać napęd DVD, coś jeszcze? Potrzebujesz też systemu operacyjnego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem tego, żeby od razu wymieniać wszystkie podzespoły odpowiadające za wydajność komputera - przede wszystkim procesor (a zazwyczaj razem z nim i płytę główną) oraz kartę graficzną :) W tej chwili Twój zestaw jest dość sensowny - procesor jest dobrze dobrany do karty graficznej, do tego 4 GB pamięci operacyjnej. Na Twoim miejscu bym dozbierał kasę i od razu wymienił wszystkie wymienione przeze mnie podzespoły - zaproponowane przez Ciebie rozwiązania to tylko takie półśrodki.
Poczekaj na wyjście na rynek nowej generacji procesorów oraz kart graficznych, teraz nic nie ulepszaj. Wtedy zobaczysz ile ostatecznie masz kasy i na co Cię stać. Wiem, że jest pokusa, żeby kupić nową, wypasioną kartę graficzną, ale i tak będzie ona ostro blokowana przez stosunkowo powolny procesor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 21:01, pawbuk napisał:

A ile kasy jesteś w stanie wydać na nowy komputer? :) Jak rozumiem interesuje Cię sama
buda, bez monitora? Może zostać napęd DVD, coś jeszcze? Potrzebujesz też systemu operacyjnego?
;)



Właściwie oba napędy DVD, które komputer posiada, nie są już pierwszej świeżości i raczej też poszłyby do kasacji (jeden już słabo czyta płyty, drugi przeżył wybuch płytki podczas jej odczytywania).

Zasilacz, który później wymieniłem na liście do zostania, jest nowy, ale jest to zamiennik [zwie się Corsair] przyniesiony przez tatę z pracy, żeby w ogóle komputer działał (poprzednim był Tracer, którego szlag wziął, jak odpaliłem Wiedźmina 2). Takoż raczej bym musiał kupować PC z nowym zasilaczem.

Co do kasy, to początkowo napisałem w tekście, że "na początek do około 3500 zł", ale potem stwierdziłem (po sprawdzeniu ponownie regulaminu na górze strony), że prawdę mówiąc, to nie wiem, ile mogę wydać. Rodzice sponsorują, jeśli osiągnę dobre wyniki na studiach (ale jak ich znam, pewnie maksymalnie do 5000 zł) :D.

W sprawie systemu, to może być bez lub z Windowsem 7. Mi to bez różnicy, choć pewnie bez OSa jest tańszy.

XP choć zasłużony i dobry system, to już jednak za stary. W8 wolę nie brać, jak za rogiem czai się W9, który pewnie będzie lepszym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzymam się tego 3500 zł :) Za taką kasę możnaby złożyć coś takiego:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/ 719 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-snd-gln-u3-sata3-in-b85-pro4-581488/ 255 zł

Pamięc operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-crucial-2x4gb-ballistix-sport-1333mhz-ddr3-cl9-non-ecc-dimm-1-5v-heat-spreader-bls2cp4g3d1339ds1s00ceu-540178/ 269 zł

Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx760oc-4gb-pci-e-256bit-gv-n760oc-4gd-597911/ 1069 zł

Dysk twardy:
http://www.morele.net/dysk-seagate-dysk-seagate-1tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-432403/ 215 zł

Dysk SSD:
http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/ 349 zł

Napęd optyczny:
http://www.morele.net/lg-gh24nsb0-rbbb-black-bulk-sata-bez-soft-gh24nsb0rbbb-602337/ 57 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/ 240 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/ 205 zł

RAZEM: 3378 zł
Do tego system operacyjny ok 350 zł :)

Cenę zestawu można zwiększyć biorąc szybszy procesor (nawet i7 albo jakiegoś i5 przeznaczonego do podkręcania), płytę główną umożliwiającą podkręcanie, dodatkowe 8 GB pamięci operacyjnej, większy dysk SSD oraz wydajniejszą kartę graficzną (ja bym celował w GTX770) :) Napisz tutaj jak będziesz już konkretnie wiedział ile masz kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, posłucham się twoich rad i poczekam do końcówki roku, chyba że wypuszczą Wiedźmina 3 trochę wcześniej ^^. Dzięki mimo to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 10:03, WeziWoo napisał:

OK, posłucham się twoich rad i poczekam do końcówki roku, chyba że wypuszczą Wiedźmina
3 trochę wcześniej ^^. Dzięki mimo to.


Nawet nie do końca roku, myślę, że już w sierpniu można będzie coś ciekawego kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się