Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2014 o 15:23, pawbuk napisał:

(...)
RAZEM: 3945 zł


Dzięki. Wygląda chyba dobrze, ale mam jeszcze pytanie o ten zestaw.
RAMu nie podałeś celowo czy przypadkiem pominąłeś? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 20:33, Kakarotto napisał:

Dzięki. Wygląda chyba dobrze, ale mam jeszcze pytanie o ten zestaw.
RAMu nie podałeś celowo czy przypadkiem pominąłeś? ;D


W tym drugim zestawie pamięć operacyjna RAM jest taka sama jak w pierwszym - różnią się tylko procesor, płyta główna i chłodzenie procesora (w drugim zestawie go brak) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc pytam jako ktoś, kot ogarnia sprzęt tyle o ile. Rozumiem parametry, ale nie wiem co z czym lepiej itp.

Kompa mam w tej chwili takiego: ASUS P5G41C-M LX, CORE 2 QUAD Q8400 4x2,66 GHZ, GeForce GT520 1024MB, DDR3 8GB 1333Mhz, HDD 1TB SATAII 16mb cache

I nawet ja widzę, że najsłabsza jest tu karta graficzna. Tak więc chciałbym ją wymienić po kątem gier, coś koło 400/500zł mogę na to przeznaczyć. Jakie konkretne modele możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nadszedl czas na wymiane mojego bardzo starego i niedoleznego juz dysku twardego. I tutaj pytanko, jakiego producenta najlepiej wydac i oczywiscie jak zawsze, ma byc dobry i przystepny w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2014 o 19:40, TigerXP napisał:

Panowie, nadszedl czas na wymiane mojego bardzo starego i niedoleznego juz dysku twardego.
I tutaj pytanko, jakiego producenta najlepiej wydac i oczywiscie jak zawsze, ma byc dobry
i przystepny w cenie.


Ile masz kasy i jaką chcesz pojemność? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2014 o 20:19, pawbuk napisał:

Ile masz kasy i jaką chcesz pojemność? ;)


No nie wiem, od biedy bym moze ze 250 wyskrobal, chociaz wolalbym sie zamknac w 200. A pojemnosc nie musi byc jakas potezna, 400/500 gb spokojnie mi starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:
- Mamy u nas na rynku jakieś zasilacze o mocy 1000W warte polecenia?
Planowałem kupić Fractal Design R3 Newton 80Plus Platinum ale okazało się że nie mieli skąd go wziąć w sklepie z którego go brałem a od ręki dostanę go dopiero od 1000 zł co jest kwotą lekko przekraczającą moje możliwości.
Szukam czegoś do mniej więcej 800 zł.

Wstępnie myślałem nad Corsair RM 1000W (80Plus Gold, 8 złącz PCI-E, w pełni modularny), 799 zł. Wadą są przeciętnej jakości kondensatory i spore temperatury. Jakieś alternatywy? ;P Byleby co najmniej 80Plus Gold bo mi się nie uśmiecha płacenie 300 zł/miesiąc za prąd.

I tak, BĘDĘ potrzebować 1000W - 3xR9 280X plus Xeon E3 V3 + 16 GB RAM + 2 dyski twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2014 o 12:24, ziptofaf napisał:

I tak, BĘDĘ potrzebować 1000W - 3xR9 280X plus Xeon E3 V3 + 16 GB RAM + 2 dyski twarde.

Daj mi chociaz po jednej z tych rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to C2D E8400 + ASUS P5Q-SE2 + 4x2GB GB Ram DDR2 1066 + GTX 460SOC. Zasilacz
THERMALTAKE TR2 RX 550W
Mogę za 400 zł wyszarpać Q9650. Pytanie czy jest sens? Czy będzie różnica w grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję obudowy. Problem jest taki, że mam dużo dysków (obecnie SSD + 6xHDD), a cel jest taki żeby była to obudowa dobrze przystosowana do WC, które mam zamiar wprowadzić i z prostym prowadzeniem kabli. Do tego musi mieć miejsce na napęd BR i być może jakiś front panel w przyszłości. Niestety wyniki wyszukiwania w sklepach nie są zbyt zadowalające. Warunki podstawowe dość dobrze spełnia SPC gladius X80, ale może ktoś zna coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych które obsługują więcej niż 2 rdzenie - tak.
Zależnie od tytułu [czyli zależnie od tego jak dobrze obsługuje wiele rdzeni i wiele wątków] od marginalnej po znaczną/zauważalną.

P.S.
Nie lepiej dozbierać sobie kasę na nowe mobo i i5tkę ?

@edit

hans_olo
- X80tka to bardzo przyzwoita obudowa, miałem z nią styczność [pomagałem kumplowi złożyć jego zestaw do kupy i podpiąć chłodzenie] i uważam, ze jest warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie ogólne pytanie.

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że podany przez ciebie zestaw nie jest, aż taki mocny. Nowe gry, z wysoką zalecaną konfiguracją, ruszą na "fulu"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać czy obecny mój zasilacz uciągnie taki zestaw :
Procesor: AMD Athlon II X2 245 @ 3,5GHz
Ram: 2 GB OCZ Platinum
Dysk: Samsung 160GB + Samsung F3 500GB
Płyta Główna: ASRock A770DE+
Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A - 450 W
i kartę RADEON HD 6870 (którą mam zamiar kupić) ?
Btw. może macie jakieś lepsze propozycje kart do tego zestawu do 400zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 15:46, Kakarotto napisał:

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że podany przez ciebie zestaw nie jest, aż
taki mocny. Nowe gry, z wysoką zalecaną konfiguracją, ruszą na "fulu"? ;)


Ale co w tym zestawie jest niby słabe? Rzeczywiście, można by dołożyć trochę do jeszcze solidniejszego i pewnego zasilacza, albo dorzucić kolejne 8GB pamięci operacyjnej. Jednak za te pieniądze nic lepszego się raczej nie znajdzie. Jeśli chcesz bardziej wydajną kartę graficzną, to musisz zapłacić z 400 zł więcej - całkiem nieopłacalne ;)

EDIT: Tak właściwie, to nawet ten Intel i7 jest tutaj tak na wszelki wypadek, bo w tej chwili do gier wystarczy i5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 17:03, pawbuk napisał:

Ale co w tym zestawie jest niby słabe? Rzeczywiście, można by dołożyć trochę do jeszcze
solidniejszego i pewnego zasilacza, albo dorzucić kolejne 8GB pamięci operacyjnej.


Znaczy się, że zasilacz, który zaproponowałeś nie jest zbyt dobry? ;)
16GB RAMu to jednak by było, ciutek za dużo.

Dnia 01.02.2014 o 17:03, pawbuk napisał:

Jednak
za te pieniądze nic lepszego się raczej nie znajdzie. Jeśli chcesz bardziej wydajną kartę
graficzną, to musisz zapłacić z 400 zł więcej - całkiem nieopłacalne ;)


Idąc drogą logiki. Lepsza karta, oznacza, że lepsze, od zaproponowanych, pozostałe podzespoły musiałaby być, czyż nie?

Dnia 01.02.2014 o 17:03, pawbuk napisał:

EDIT: Tak właściwie, to nawet ten Intel i7 jest tutaj tak na wszelki wypadek, bo w tej
chwili do gier wystarczy i5 :)


Na przykład Watch Dogi mają w zalecanych i7. To pewnie jest specjalnie zawyżone, ale jednak. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2014 o 17:29, Kakarotto napisał:

16GB RAMu to jednak by było, ciutek za dużo.


Jeśli oprócz grania na komputerze kiedyś w przyszłości zechcesz np pobawić się w obróbkę audio/video to taka ilość ramu wcale nie jest na wyrost :)
Ba nawet dwa razy tyle niejeden grafik czy montażysta powita z otwartymi ramionami [a i niektóre gry mmo kolejnej generacji jak się pojawią zaczną korzystać wydajniej z dużej ilości ramu do lepszego ładowania chociażby obiektów i tekstur, tak aby np dało się zasymulować bardzo realistyczne pole widzenia, doczytywanie obiektów na horyzoncie, efektów atmosferycznych itp itd]

Na dziś dzień do grania 8gm spokojnie starcza, patrząc bardziej perspektywicznie do grania i za jakiś czas też starczy, ale do cieszenia się niektórymi wodotryskami czy obróbki audio/video może zaczac go kiedyś brakować :)

Dnia 01.02.2014 o 17:29, Kakarotto napisał:

Idąc drogą logiki. Lepsza karta, oznacza, że lepsze, od zaproponowanych, pozostałe podzespoły
musiałaby być, czyż nie?

>

Nie bo ten procesor nie będzie ci dławił lepszej karty. Lepsza karta oznacza tu tylko lpeszą wydajność od strony GPU.

Dnia 01.02.2014 o 17:29, Kakarotto napisał:

Na przykład Watch Dogi mają w zalecanych i7. To pewnie jest specjalnie zawyżone, ale
jednak. :P


Masa gier która ma w rekomendowanych i7mki działa bez zająknięcia na i5tkach :)
Chyba, ze ktoś ma zachciewajki an stereoskopowe 3d, rozdzielczości niestandardowe [multiscreen, rzutniki czyli rozdziałki 3-4k], wtedy może zajść potrzeba posiadania dobrze podkręconego i7 i solidnego zestawu kart graficznych [o ile dany tytuł dobrze skaluje się z wieloma układami, bo sa takie gry które się z CF/SLI gryzą] podpartego wysoka ilością ramu, żeby to wszystko w takich rozdzielczościach pomieścić.

Dla standardowego gracza który gra w gry na full w rozdzielczości 1080p wystarczy "normalny gamingowy" zestaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 14:14, Pietro87 napisał:

W tych które obsługują więcej niż 2 rdzenie - tak.
Zależnie od tytułu [czyli zależnie od tego jak dobrze obsługuje wiele rdzeni i wiele
wątków] od marginalnej po znaczną/zauważalną.

P.S.
Nie lepiej dozbierać sobie kasę na nowe mobo i i5tkę ?


Może i lepiej ale to jest tak że I5 i mobo to i chłodzenie do I5 potem RAMY, potem Karta Graf , co za tym idzie zasilacz i wychodzi nowy komp. Obecnie E8400 CZKA na najnowszym SIMCITY i na NFS Rivals, a sądziłem że na Q9650 troszkę lepiej to pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się