Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Poszukuję karty graficznej do tego kompa :AMD Phenom II X4 955 Processor 3.20 GHz
4 GB RAM, 1TB. Zależy mi na tym, aby była wydajna, nie przegrzewała się podczas wielogodzinnych maratonów ;)
Chcę kupić nową grafikę głównie z myślą o Wiedźminie 3, nowym Diablo i WoWie.
Niestety mój Zotac 512 mb DDR2 nie jest niczym wyjątkowym. Cud, że ciągnął Wiedźmina 2 i resztę tych potworów przez te lata. A teraz umarł... Więc jestem zmuszony do zakupu :3

Będę wdzięczny za radę
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy taki komputer będzie wmiare do gier ?

Płyta Główna: MSI 760GM-P21 (FX)
Procesor: AMD Athlon II X3 Triple Core 450
Ram: 4GB DDR3 1333MHz
Dysk: Seagate 500GB
Karta Graficzna: VTX3D HD4850 1GB
Zasilacz: Akyga 580W
Nagrywarka: Samsung SH222BB

do wymiany w nim będę mógł przeznaczyć około 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie rozumiem co masz na myśli. Czy chcesz:
a) Już masz ten komputer i chcesz go zmodernizować za 1000 zł?
b) Zastanawiasz się nad kupnem nowego komputera za ok. 1000 zł i ten wydaje ci się całkiem ciekawym pomysłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 13:37, Bralo napisał:

Powiedz, jaką cenę możesz przeznaczyć na nową kartę ?


Zapomniałem dodać. Na kartę w tym momencie mogę przeznaczyć max. do 400 zł.
Aczkolwiek lepiej byłoby, gdyby można było dostać coś godnego w nieco mniejszej cenie.
Niestety muszę liczyć każdą złotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zachwycony Radeonem HD 7770 gdyby tylko miał wejście vga. Pozostaje tylko inna karta lub zakup przejściówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam komputer stacjonarny Dell i chciałbym w mim wymienic kartę graficzną i nie wiem czy istnieje możliwośc wymiany czego kolwiek.

Intel Pentium i5 -2400
4 GB RAM
AMD Radeon HD 7570

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Musisz zrobić jedną rzecz - otworzyć obudowę i spisać informacje z nalepki na zasilaczu - marka, moc, konkretny model. Bo okaże się że masz jakiś niemarkowy chłam i wtedy karty albo najlepiej nie zmieniać wcale albo na jakąś bardzo tanią i podstawowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2014 o 20:57, Bralo napisał:

W tej cenie Radeon jest najwydajniejszy, to może skuś się na tą przejściówkę.


Tak jak powiedziałeś ;)
Dzięki wielkie za radę.

Niech żyję Gram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Chodzi o to, że potrzebuje zmienić stary na nowy lub stary upgrade''ować bo czasami wystarczy wymienić karte graficzną i bedzie git (komputer miał by być typowo pod gry) potrzebował bym dobrej maszyny na kolejne 2-3 lata z ewentualną możliwości rozbudowania jeśli miał by to być nowy PC budżet 2-3.5k .

Obecna konfiguracja:
Typ procesora: QuadCore AMD Phenom 9550, 2200 MHz
RAM: DDR2 2GB
Karta graficzna: GeForce 9500GT 256MB
Dysk: SAMSUNG HD321KJ (298 GB)
Zasilacz: Nie wiadomo jakiś no-name wiem, że jak włożę grafike GeForce 9600 to już nie chce iść.

Lepiej coś ulepszyć czy od razu nowy bo już same RAM''y są stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 01:48, Bralo napisał:

Dysk jest 500 GB..dopłata do 1 TB wynosi zaledwie 20 zł, więc się zastanów :)
Cena zestawu na ten moment wynosi równe 2500 zł


Okej dzieki ale mam pytanie czy ten zasilacz uciągnie takiego bydlęcia i czy w późniejszym czasie była by możliwość upgrade''u czy znów będę musiał wymienić zasilacz po zmianie karty lub dołożeniu ram''ow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 02:47, Barber951 napisał:

Okej dzieki ale mam pytanie czy ten zasilacz uciągnie takiego bydlęcia i czy w późniejszym
czasie była by możliwość upgrade''u czy znów będę musiał wymienić zasilacz po zmianie
karty lub dołożeniu ram''ow?


Zasilacz do tego zestawu wystarcza. Podałem taki, aby zmieścić się w budżecie. Jak wyskrobiesz jeszcze trochę kaski, to bezpieczniej (na przyszłościowy upgrade) mógłbyś wziąć jakiś zasilacz 550-600 W - jeśli boisz się o moc.
Chieftec 600 W ~ 194 zł http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gps-600a8-600w-box-gps-600a8-605001/
I na niego właśnie mógłbyś się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chieftec 600 W ~ 194 zł http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gps-6...00a8-605001/
I na niego właśnie mógłbyś się zdecydować.


Zrobie tak jak mówisz, jeszcze jak by wyglądała sytuacja z dodaniem karty w mostek czy nie zabraknie mi fizycznie slotów ponieważ chciałbym dodać jeszcze dysk SSD.

Jeszcze co jest z tą kartą nie tak (mowa Radeon R9 270X) skoro nawet na benchmark''ach wypada lepiej a jest tańsza lub jest obok karty z wyższej półki a kosztuje 400zł mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 13:58, Barber951 napisał:

Zrobie tak jak mówisz, jeszcze jak by wyglądała sytuacja z dodaniem karty w mostek czy
nie zabraknie mi fizycznie slotów ponieważ chciałbym dodać jeszcze dysk SSD.

Przecież dysk SSD byś podłączał pod SATA3 / SATA 2, a one znajdują się pod pamięciami ram, więc grafika nic Ci nie będzie zasłaniać :) Chyba, że coś źle zrozumiałem ?

Dnia 02.03.2014 o 13:58, Barber951 napisał:

Jeszcze co jest z tą kartą nie tak (mowa Radeon R9 270X) skoro nawet na benchmark''ach
wypada lepiej a jest tańsza lub jest obok karty z wyższej półki a kosztuje 400zł mniej.

Wszystko z nią w porządku. Właśnie DUŻY PLUS dla AMD za takie ceny swoich kart graficznych.
Ta karta jest na poziomie GTX 760, a nawet wydajniejsza. AMD zawsze miało tańsze karty i tym przyciągają ludzi do swoich produktów. Tak samo 280x, ma wydajność 780-tki a tańsza o 400 zł. Jeśli ktoś ma chudszy portfel, to i tak może nabyć sprzęt tak samo wydajny (jak i lepszy) niż ma konkurencja i nie traci na wydajności.
Sam w przyszłości będę chciał nabyć coś od AMD, bo wiem, że na GeForce mnie stać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 14:24, Bralo napisał:

Ta karta jest na poziomie GTX 760, a nawet wydajniejsza. AMD zawsze miało tańsze karty
i tym przyciągają ludzi do swoich produktów. Tak samo 280x, ma wydajność 780-tki a tańsza
o 400 zł. Jeśli ktoś ma chudszy portfel, to i tak może nabyć sprzęt tak samo wydajny
(jak i lepszy) niż ma konkurencja i nie traci na wydajności.


Ekheeeem, aż tak dobrze to nie ma. R9 280X jest równy wydajnością ale z GTX770, nie 780. 780tkę może wyprzedzić dopiero R9 290 (który też jest tańszy od GTX780, i owszem) bądź 290X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 14:33, ziptofaf napisał:

Ekheeeem, aż tak dobrze to nie ma. R9 280X jest równy wydajnością ale z GTX770, nie 780.
780tkę może wyprzedzić dopiero R9 290 (który też jest tańszy od GTX780, i owszem) bądź
290X.


Upps. Mały błąd mi się wkradł. Miałem na myśli, że 270X jest na poziomie 670 GTX. Można się zamotać czasami w tych cyferkach kart graficznych :) Dzięki za uwagę i poprawienie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się