Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Panowie to

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m500-120gb-sata3-2-5-500-130-mb-s-7mm-9-5mm-adapter-ct120m500ssd1-pk01-575942/

czy to

http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-60gb-v300-sata3-2-5-mlc-7mm-odczyt-zapis-450-450mb-s-sv300s37a-60g-534180/

cena minimalnie wieksza i nie ona gra tu role.

Jeszcze czy taka obudowa może być czy coś w niej jest nie tak i będzie kolidować z zestawem

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

Sory że tak męczę ale nie chciał bym dostać wszystkiego w paczkach bo Panowie z morele nie będą mogli części wsadzić do obudowy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czym różnią się te wszystkie karty:


http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=Radeon+R9+270X

Jedyne co zauważyłem to możliwością boost i zastosowanymi technologiami których ni w ząb nie rozumiem.
Wierze jednak, że wybraliście najlepszą z możliwych czyli firmy Sapphire.

Sory za duble post nie ogarnołem opcji edytowania i już chyba jest po fakcie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 12:33, Mefisto napisał:

Mam takie być może głupie pytanie, po wymianie ramu konieczna jest reinstalacja systemu


Nie, nie trzeba na nowo reinstalować systemu. Dane na pamięci RAM są kasowane po wyłączeniu zasilania (tak zwana pamięć tymczasowa) więc nie ma tam potrzebnych danych do opalenia systemu :) Spokojnie możesz wymieniać pamięć.

@Barber951 Wybrałem kartę od Sapphire, bo podałeś taką kwotę, w której musiałem się zmieścić.
Nie mniej jednak, wydaje mi się, że będzie z niej zadowolony. Karta osiąga w grach satysfakcjonujące wyniki jeśli patrząc na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemam mam problem z google chorom. Otóż na początku wysakuje mi komunikat, że na komputerze brakuje pamięci, za chwilę nie chce mi się załadować żadna strona i w końcu zamyka mi przeglądarkę. Ktoś wie jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej przeglądarce wyskakuje Ci ten błąd ? może tylko Chrome coś odwala.
Jeśli nie, to sprawdź ile masz pamięci ram w systemie, może padła Ci kostka jedna, czy coś ?
Podaj użycie ramu podczas przeglądania pulpitu oraz gdy włączona jest przeglądarka.
Również napisz, ile masz miejsca wolnego na dysku, tam, gdzie zainstalowana jest przeglądarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 00:15, Bralo napisał:

W każdej przeglądarce wyskakuje Ci ten błąd ? może tylko Chrome coś odwala.
Jeśli nie, to sprawdź ile masz pamięci ram w systemie, może padła Ci kostka jedna, czy
coś ?
Podaj użycie ramu podczas przeglądania pulpitu oraz gdy włączona jest przeglądarka.
Również napisz, ile masz miejsca wolnego na dysku, tam, gdzie zainstalowana jest przeglądarka.


To jest laptop więc nie wiem jak to tam wygląda. Mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie znajdę te parametry bo to win8 i od niedawna go mam i przyznam szczerze, że jeszcze go nie ogarniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 12:09, GZG napisał:

To jest laptop więc nie wiem jak to tam wygląda. Mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie znajdę
te parametry bo to win8 i od niedawna go mam i przyznam szczerze, że jeszcze go nie ogarniam.


Sprawdź inną przeglądarkę np: firefox,opera
Użycie pamięci - alt+ctrl+delete > menedżer zadań > wydajność (tam też powinno być napisane, ile masz razem pamięci)
I też zobacz ilość wolnego miejsca na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję zakupić dysk twardy o wymiarze ok. 1TB w cenie tak około 200-300zł. Na razie przymierzam się do Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) w cenie 208zł na morele.net . Problem w tym, że na razie (prawdopodobnie do początku maja) będzie on podłączony do płyty głównej Abit IP35-E, która posiada SATA 2. Chciałbym dowiedzieć się o tym, czy nie będzie problemów z kompatybilnością czy kabelkami(no, czy jest dorzucany do twardziela?)? Osobiście jeszcze z SATA3 jeszcze nie miałem przyjemności się spotkać, a jeśli miałbym zaufać wiki to są dokładnie te same wtyczki tylko o innej przepustowości, za to nie ma problemów z działaniem w obydwie strony(oczywiście, aby osiągnąć prędkość 6Gbit/s, to obydwa urządzenia muszą to obsługiwać).

Względnie na razie będzie na nim cała praca, po czym za 0,5 roku dorzucę do niego SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 19:01, Gol_Galad napisał:

czy nie będzie problemów z kompatybilnością czy kabelkami(no, czy jest dorzucany
do twardziela?)? Osobiście jeszcze z SATA3 jeszcze nie miałem przyjemności się spotkać,
a jeśli miałbym zaufać wiki to są dokładnie te same wtyczki tylko o innej przepustowości,


Nie będzie problemu, SATA III jest wstecznie kompatybilne, po prostu będzie wolniejszy przesył, ale na dysku talerzowym i tak niespecjalnie Cię to dotknie. Co do kabelka nie wiem - jeśli to wersja oem, czy inny bulk to raczej nie. Ale kabelek kosztuje grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, dzięki. Wybór twardziela teraz się zmienił na Western Digital Caviar Blue, 3.5'''', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX), jako, że sąsiad przypomniał mnie o awaryjności Seagate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jakieś 800 zł do wydania na swój komputer, zastanawiam się nad zasilaczem( na razie wybrałem Corsair VS550 lub Enermax Triathol Eco 550W, ale może ktoś zna coś lepszego), bo ten co mam chyba będzie za słaby do nowych części, a pozostałą kasę przeznaczę na inne podzespoły(więcej ramu, inna karta - zależy co mi doradzicie). Obecna Konfiguracja to:



- i5 760

- GTX 460 768 mb

- LC Power LC600H

- MSI H55M P31

- 4GB ramu Kingston 1333Hz DDR 3



800 zł to tak na oko, zawsze tam trochę mogę dołożyć jeśli będzie duża różnica w wydajności.

Zamówiłem nowe chłodzenie do procesora i będę się bawił w kręcenie. Karty graficzne, które mi doradzano to GTX660 lub R9 270.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 21:57, Gol_Galad napisał:

Hm, dzięki. Wybór twardziela teraz się zmienił na Western Digital Caviar Blue, 3.5'''',
1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX), jako, że sąsiad przypomniał mnie o awaryjności
Seagate.


To ja mam inne doświadczenia: zewnętrzny dysk WD padł dosyć szybko, wewnętrzny HDD Seagate dobrze się sprawuje już ponad dwa lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Szczerze, to dużego wyboru nie masz w tym budżecie.
Weź zasilacz od Corsair.
Kartę weź Radeona, bo jest wydajniejszy od GTX''a i dokup drugie 4 GB ram.
Innej opcji nie masz, bo następnie w cenach kart graficznych jest duży przeskok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 22:48, lis_23 napisał:

To ja mam inne doświadczenia: zewnętrzny dysk WD padł dosyć szybko, wewnętrzny HDD Seagate
dobrze się sprawuje już ponad dwa lata ;)

Chodziło mnie o statystyczną awaryjność. Bo mam takiego Seagate co chodzi już 7 lat, czy WD co już jakoś w tym roku dobija chyba 10 czy 11. :)
Zawsze są odstępstwa od wyjątków (albo kiedyś tam prdukowane lepsze twadziele), jednak w wypadku awaryjności dysków twardych moim zdaniem lepiej zaufać statystyce i mieć nadzieję, by być w tej sprawnej większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko
Powiedzcie mi czy moja płyta główna - Gigabyte PH67A-UD3-B3 udzwignie GF GTX 760 ?
I tak na marginesie, wersji tejże karty graficznej jest dość sporo, która sprawdza się najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 15:59, Dalvert napisał:

Siemanko
Powiedzcie mi czy moja płyta główna - Gigabyte PH67A-UD3-B3 udzwignie GF GTX 760 ?
I tak na marginesie, wersji tejże karty graficznej jest dość sporo, która sprawdza się
najlepiej?


Ja proponuję brać kartę firmy, która daje 3 lata gwarancji. Takimi firmami są np. GIGABYTE (przy okazji mają świetny autorski system vhłodzenia WINDFORCE 3X) lub ASUS (tutaj polecam DirectCu II, natomiast DCII jest droższe niż w przypadku chłodzenia GB).
Co do płyty głównej - udźwignie ona każdą kartę ze złączem PCIe. Natomiast trzeba by się przyjrzeć zasilaczowi.
I procesorowi. Czasami nie warto kupować bardzo odbrej karty do słabego procesora, bo to po prostu nieopłacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się