Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam, jako ze pieniazkow nie za duzo, a komp ma juz swoje lata postanowilem wymienic pare rzeczy. Na pierwszy ogien chcialbym aby poszedl procesor. Posiadam obecnie Athlona X2 5400, na Gigabyte ga-ma770-ds3 f3 i szczerze powiedziawszy nie za bardzo sie orientuje jaki w miare ogarniety procesor moglbym wrzucic na ta plyte glowna. No i czy to w ogole ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 23:17, TigerXP napisał:

Witam, jako ze pieniazkow nie za duzo, a komp ma juz swoje lata postanowilem wymienic
pare rzeczy. Na pierwszy ogien chcialbym aby poszedl procesor. Posiadam obecnie Athlona
X2 5400, na Gigabyte ga-ma770-ds3 f3 i szczerze powiedziawszy nie za bardzo sie orientuje
jaki w miare ogarniety procesor moglbym wrzucic na ta plyte glowna. No i czy to w ogole
ma sens?


No nie za bardzo.
Podaj PEŁNĄ specyfikację komputera, w tym zasilacz, ilość RAM i kartę grafiki. Z tego co wiem, to ten Athlonik świetnie się kręci, więc warto by go podgonić do powiedzmy 2x 3GHz. No i to zależy w czym Ci przeszkadza Twoja wydajność. No i podaj jeszcze budżet.
Bo powiedzmy za 1500zł idzie na 99% złożyc znacznie wydajniejszy komputer choćby z najgorszych (ale nowych) części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Ja wymieniłem swój procesor AMD X2 4200 na Phenoma II X6 1045T i zauważyłem ogromny wzrost wydajności w przetwarzaniu danych i każdej grze... Momentami procesor się "nudzi". Oczywiście z punktu widzenia technicznego jest to konstrukcja dosyć przestarzała (dla mnie to przesada, ale tak niektórzy twierdzą), ale nie jest droga i wystarcza aż za nadto (czy ludzie nigdy nie mieli Celeronów poniżej 1 GHz że tak bardzo im Phenom już nei wystarcza :P). Ja tam polecam, chyba że, wolisz gruntowanie odświeżyć swój komp, ale to nie będzie już w tych samych zdecydowanie granicach finansowych.

Edit. A jaka karta?
Edit2. Jak Jackal-pl wspomniał- jeśli nie interesuje cię poprawienie wydajności "tylko" na granicę możliwości twojego sprzętu, to lepiej doinwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz panowie. Pytanko zadalem bo mialem mozliwosc zakupu po taniosci phenoma II 955 i nie bardzo sie orientowalem co z tym fantem zrobic, jednak zaryzykowalem i powiem szczerze ze wzrost mocy jak za ta cene jest naprawde spory. Teraz moze inne pytanko, posiadam karte radeona hd4850, jako ze na procu zaoszczedzilem zastanawiam sie czy nie pojsc za ciosem i nie wymienic karty graficznej. Moze byscie polecili jakiegos GF tak powiedzmy do 600 pln, zeby pasowal do proca, co by nic niczego nie ograniczalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Postanowiłem ostatni raz upgrade''ować mojego 4 letniego kompa, zanim kupię coś nowego. Na celownik pójdzie karta graficzną, tym razem chciałbym coś od GeForce''a. Jaką kartę polecacie, a raczej jaka karta ma sens (bo na pewno nie najnowsza ;> ) do takiego zestawu?

Intel C2D E7200 2,53 GHz (2 CPU)
Asus P5P41T LE
4GB DDR3 1333
Sapphire Radeon 4850
Chieftec 500W

Nadchodzą pomału wielkie gry i chcę być w miarę przygotowany na wiedźmina, watch dogs itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi P2 współpracuje z HD4870 1GB.
Do Twojego kompa kupiłbym coś pokroju GTX650Ti oc Boost. Każda lepsza karta to będzie przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 09:41, John_McClane napisał:

Witam wszystkich!

Postanowiłem ostatni raz upgrade''ować mojego 4 letniego kompa, zanim kupię coś nowego.
Na celownik pójdzie karta graficzną, tym razem chciałbym coś od GeForce''a. Jaką kartę
polecacie, a raczej jaka karta ma sens (bo na pewno nie najnowsza ;> ) do takiego
zestawu?

Intel C2D E7200 2,53 GHz (2 CPU)
Asus P5P41T LE
4GB DDR3 1333
Sapphire Radeon 4850
Chieftec 500W

Nadchodzą pomału wielkie gry i chcę być w miarę przygotowany na wiedźmina, watch dogs
itd. ;)


Jeżeli nie wykręcisz tego procesora, to kupno jakiejkolwiek karty to będzie strata pieniążków.
Ponadto karty zielonych nie komponują się z dwurdzeniowymi procesorami. (są udowodnione znacznie gorsze wyniki wydajności w grach).
Żeby nie być gołosłownym proszę testy: http://pclab.pl/art55953-9.html Pierwsze zdanie pod obrazkiem z wykresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 11:10, Jackal-pl napisał:

Jeżeli nie wykręcisz tego procesora, to kupno jakiejkolwiek karty to będzie strata pieniążków.
Ponadto karty zielonych nie komponują się z dwurdzeniowymi procesorami. (są udowodnione
znacznie gorsze wyniki wydajności w grach).
Żeby nie być gołosłownym proszę testy: http://pclab.pl/art55953-9.html Pierwsze zdanie
pod obrazkiem z wykresem.


Chodzi o to, że jakieś 300 zł około mogę wydać teraz, a nowego kompa może za rok dopiero. Czy na pewno nie znajdzie się jakaś karta która jeszcze trochę wydusi z tej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 12:08, John_McClane napisał:

> Jeżeli nie wykręcisz tego procesora, to kupno jakiejkolwiek karty to będzie strata
pieniążków.
> Ponadto karty zielonych nie komponują się z dwurdzeniowymi procesorami. (są udowodnione

> znacznie gorsze wyniki wydajności w grach).
> Żeby nie być gołosłownym proszę testy: http://pclab.pl/art55953-9.html Pierwsze
zdanie
> pod obrazkiem z wykresem.
>

Chodzi o to, że jakieś 300 zł około mogę wydać teraz, a nowego kompa może za rok dopiero.
Czy na pewno nie znajdzie się jakaś karta która jeszcze trochę wydusi z tej maszyny?



Szkoda kasy.
Co z tego, że będziesz miał (względnie i tak mierną) nową kartę, skoro nic Ci to nie da, bo w każdej grze będzie ograniczał jej moc procesor.
Można by spóbować kupić xeona, przelotkę socket lga 775->771 (jakieś GÓRA 150zł na zestaw) i to wykręcić ile się da (3GHz-3.5GHz) i kupić używaną HD7770. Innych możliwości nie widzę.
Szkoda kasy.

Albo kupić dobre chłodzenie i kręcić tego core2duo na maxa - 3.5GHz i kupić używanego HD7770.
Też szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Niedawno mojej pocziwej maszynce stuknęło prawie 8 lat. Pomimo zmian, jakich dokonałem w trakcie jej życia (dorzucenie RAMu i wymiana karty graficznej) czuję już, że nadszedł jej czas. Dlatego też zwarcam się o pomoc w złożeniu nowej maszynki.
A zatem po kolei.
Specyfikacja staruszka
CPU - Intel Core2Duo E8400
Płyta główna - Asus P5KC
Pamięć - 6 GB RAM (DDR2)
GPU - HIS Radeon HD5770
Zasilacz - Chieftec CFT-560-A12S o mocy 560W
Przedział cenowy - od 700 do 900 euro (ceny podaję w euro, gdyż obecnie mieszkam na terytorium Republiki Federalnej Niemiec)
Przenaczenie - w dużej mierze gry + multimedia
Co może zostać ze staruszka (to jednak jedynie moje odczucia, jeżeli nie zgadzacie się, piszcie):
- Obudowa PCATX (zdjęcia załączam poniżej)
- 2 dyski twarde (HDD, pierwszy 300 GB, drugi 1 TB) - chciałem jednak dorzucić jednego pojemnego SSD aby szybcie wczytywały się gry i mapy w nich zawarte.
- Zasilacz
Peryferia - niepotrzebne, wszystko co mam obecnie działa bez zarzutu
Preferencje producenckie - brak - mam pozystywne doświadczenia zarówno z produktami Intela, Nvidii, ATI i AMD, więc tu problem "zażartego fanboja" nie istnieje.
Powodzenia :).

20140317131229

20140317131241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 11:08, Jackal-pl napisał:

Mi P2 współpracuje z HD4870 1GB.
Do Twojego kompa kupiłbym coś pokroju GTX650Ti oc Boost. Każda lepsza karta to będzie
przerost formy nad treścią.


Myslalem nad czyms takim http://www.gral.pl/Palit+Microsystems+GTX750Ti+2048MB+PCI-E_561.html, akurat takie mam fundusze. Ale moze w sumie faktycznie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 16:01, TigerXP napisał:

Myslalem nad czyms takim http://www.gral.pl/Palit+Microsystems+GTX750Ti+2048MB+PCI-E_561.html,
akurat takie mam fundusze. Ale moze w sumie faktycznie nie ma sensu.


Myślę, że warto. Tylko zerknij na coś od Gigabyte, mają fajny schładzać - Windforce (jest sprawdzony, wydajny i stosunkowo cichy) i co najważniejsze 3 lata gwarancji :)
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=59673
Przy wyborze w innym sklepie patrz na cenę i taktowania, bo są wersje OC jak i bez OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, złożyłem coś w okolicy 3500zł, po obecnym kursie ojro mamy więc jeszcze mały zapas.
Komputer zdecydowanie nadaję się do zarówno starszych, jak i nowszych gier.
Zakładam, że ze starego kompa przełożysz sobie HDD, aczkolwiek 128GB SSD Ci dołożyłem :)
Od biedy można by też przełożyć Chiefteca, choć nie ryzykowałbym, w końcu ma już te 8 latek, czas na coś świeższego :)

No i obudowa. Wybrałem Z11 zalmana, bo mi się po prostu podoba, a oprócz tego, że wygląda ma również odpowiedni przewiew. Obecna obudowa nie wydaje mi się na tyle dobra, by mogła zostać.

Po trzecie - procesor można podkręcić, w zasadzie w banalny sposób, w kilka minut. Ale to tak tak przyszłościowo myślę, żeby nie musieć od razu nowego CPU kupować, tylko wykrzesać ze starego powiedzmy i 20% mocy więcej.
Tylko do tego potrzebujesz lepszego chłodzenia, aniżeli boksa.
Jak ja bym to widział - poniżej zdjęcie :)

20140317213508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się kupić używaną Gigabyte hd 7770. W areście we Wrocławiu wołają za nią 355, na necie nowa chodzi w granicach 350. Znalazłem jak na razie z kosztami wysyłki za 300zł używkę i teraz do was pytanie. Czy to uczciwa cena za używaną? Warto czekać jeszcze trochę na lepszą aukcję? A jeśli czekać to jakiej ceny się spodziewać czekając dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę datę produkcji karty, może być już nieco wygrzana. 300 zł za używkę to sporo jeśli nowa kosztuje jedynie 50 zł więcej. Poszukałbym lepszej okazji lub znalazł jakąś nówkę w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Postanowiłem podkręcić procesor. Mam tylko ogólne pojęcie na ten temat i szukam jakiegoś tutoriala do mojej płyty głównej ale nic nie znalazłem przydatnego. Czy ktoś może ma takie materiały? Moja płyta główna to Asus p5p41t LE, a procesor to Inter C2D E7200 (2 x 2,53 GHz).

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się