Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2014 o 11:51, Malevyn napisał:

istnieje jakas lista gdzie jest kolejnosc procesesorow intela ? interesuje mnie miejsce
i5 3470, chce wiedziec ktore sa starsze (gorsze) i nowsze (lepsze) bo najwyrazniej bede
musial wymienic proca zeby moc komfortowo grac w titanfalla. a komp w opisie btw


Przecież to jest Source sprzed 10 lat nie ma po co zmieniać dobry masz sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 11:51, Malevyn napisał:

istnieje jakas lista gdzie jest kolejnosc procesesorow intela ? interesuje mnie miejsce
i5 3470, chce wiedziec ktore sa starsze (gorsze) i nowsze (lepsze) bo najwyrazniej bede
musial wymienic proca zeby moc komfortowo grac w titanfalla. a komp w opisie btw


http://www.vg247.com/2014/04/14/latest-titanfall-patch-reportedly-causing-performance-problems-on-pc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 12:58, Malevyn napisał:

ale mam spadki do 30 fpsow

@surgeonofdeath
nie mam nic z tych rzeczy, poprostu gra wymaga szybszego proca.


Ja i tak bym nie wymieniał Intel za niedługo wyda nowe procesory pod twoją podstawkę wtedy bym się zastanawiał nad wymianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 12:58, Malevyn napisał:

@surgeonofdeath
nie mam nic z tych rzeczy, poprostu gra wymaga szybszego proca.

kupno procka nie wiele Ci da. I tak będziesz ograniczony przez kartę, a z tego co wiem
połowa problemów z tą grą to wina silnika.
I kupno nowego procka, bo w jednej grze masz spadek do 30 fpsów jest śmieszne.(33fpsy zamiast 30)
I ja, też bym poczekał na nowe podstawki jak kolega albo i jeszcze dłużej.

Żeby nie było, to tu masz garść porad. Może jakimś cudem ci, to pomoże. W każdym razie może znajdziesz wąskie gardło.
http://bf4only.com/news-battlefield-4/titanfall/111-titanfall-tweak-guide-nvidia-and-amd-configuration-guide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 16:43, Malevyn napisał:

ograniczony przez jaka karte ?

graficzną.
GTX660no jest słaby jak chcesz grać na full detalach bez spadków fps poniżej 60.
Lepszy procesor dużo Ci nie da. Dopiero jak procek bardzo ogranicza gpu, to odczujesz różnicę.

Jeśli chcesz wydać kasę, to zainwestuj w GTX 770, GTX 680 albo coś nowszego.
Osobiście bym tego nie robił, ale ja nie mam takich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat co do karty jestem spokojny bo ona uciaga bf3. a co jest bardziej wymagajace graficznie, titanfall czy bf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 11:51, Malevyn napisał:

istnieje jakas lista gdzie jest kolejnosc procesesorow intela ? interesuje mnie miejsce
i5 3470, chce wiedziec ktore sa starsze (gorsze) i nowsze (lepsze) bo najwyrazniej bede
musial wymienic proca zeby moc komfortowo grac w titanfalla. a komp w opisie btw

Masz pełny ranking:
http://www.jaki-procesor.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 18:34, Malevyn napisał:

akurat co do karty jestem spokojny bo ona uciaga bf3. a co jest bardziej wymagajace graficznie,
titanfall czy bf ?

To zależy. Po którym patchu? :)
Wszystko zależy od optymalizacji. To, że gra wygląda gorzej nie znaczy, że będzie lepiej chodzić. Mi BF3 też chodzi lepiej niż Titanfall, chociaż ten drugi korzysta ze znacznie starszego i mniej wymagającego silnika. Ale taki Wiedźmin korzystał z silnika Neverwintera i też widać różnicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam karte graficzna Hd 7850 2GM OC chialbym ja wymienic na lepsza oczywiscie.
Tak do 1000zł

CPU: i5 3450
plyta: MSI Z77A-G43
ram: 2x 4gb
zasilacz: XFX 550W

myslalem nad GTX 760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam niedlugo bede kupowac nowego kompa.
zastanawialem sie ostatnio nad monitorem, niestety czym wiecej czytam tym mniej wiem :)
szukam monitora o przekatnej 27
tutaj wpadl mi w oko asus 3d, jestem ciekaw jak to dziala(3d)
Rowniez rozmyslam nad ekranem 29 calowym w proporcjach 21:9
moj budzet to 400f
cel glownie to granie, w mniejszym stopniu filmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../


Hmmm...

Pierwszym co powinieneś wybrać jeśli kupować już monitor tej klasy to taki z lepszą matrycą niż typowe TN-ki. Czyli najlepiej jakiś IPS. Pierwszym co przychodzi mi do głowy byłby Dell U2913WM. Niedawno na rynku pojawił się również LG 29UB65-P. I tu niestety moja wiedza się kończy - nie widziałem tych monitorów w akcji więc nic więcej nie doradzę poza właśnie ogółami - szukaj takich z matrycami IPS, najlepiej takich które niedawno zeszły z linii produkcyjnej. Najlepiej by było jeszcze znaleźć taki który dobrze oddaje kolory AdobeRGB.

Tutaj masz co nieco na temat tego typu ekranów, może ci to rozjaśni nieco sytuację:
http://www.chip.pl/artykuly/porownania/2013/12/testujemy-monitory-21-9

Tak tylko spytam - masz komputer który uciągnie ci tą rozdzielczość? Bo co jak co ale jej znaczące zmniejszenie potrafi zarżnąć jakość obrazu. Jeśli chcesz na tym grać to z góry zalecałbym jakieś combo Core i5 + GTX770/R9 280X wzwyż (a najlepiej wręcz R9 290 lub GTX780).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mam, ale pracuje ostatnio po 6 dni w tygodniu zeby miec jak najszybciej :) moze wiesz kiedy beda geforce z serii 8, i nowe procki intela ? ps gtx 780 to minimum :) ps 2 a co z monitorami 3d ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 01:01, vip_konius napisał:

jeszcze nie mam, ale pracuje ostatnio po 6 dni w tygodniu zeby miec jak najszybciej :)
moze wiesz kiedy beda geforce z serii 8, i nowe procki intela ?

GeForce''y - pewnie nie wcześniej niż na wakacje, brak oficjalnych danych. Co do procków - następna generacja ma być bodajże zintegrowana z płytami głównymi więc nie wiem czy warto na nią czekać. Teraz wyjdą tylko odświeżone Haswelle z lepszymi zintegrowanymi kartami czyli nic nadmiernie przydatnego do grania.

Dnia 09.05.2014 o 01:01, vip_konius napisał:

ps 2 a co z monitorami 3d ??

Nie chcę się wypowiadać na temat czegoś na czym się nie znam. Gier które korzystają z 3D nie widziałem. A dobre 3D wymaga czegoś więcej niż tylko ekranu - najlepiej np. Nvidia 3D Vision + jakiś monitor mający 120Hz odświeżania. A to kosztuje sporo dając w sumie nie aż tak wiele w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupić Xeona E3 1225v3 czy lepiej i5 4670k? Wiem, że Xeon się nie podkręca, no ale jest trochę tańszy i ma HT. Czy to za mało, żeby brać go pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 13:30, RhastA napisał:

Jest sens kupić Xeona E3 1225v3 czy lepiej i5 4670k? Wiem, że Xeon się nie podkręca,
no ale jest trochę tańszy i ma HT. Czy to za mało, żeby brać go pod uwagę?


Samemu mam Xeona. I powiem tak - to lepszy wybór o ile właśnie nie podkręcasz. HT daje naprawdę niewiele w typowych aplikacjach a nawet w specjalistycznych programach nie da ci więcej niż z 10-11% przewagi nad procesorem pozbawionym tej technologii.

Jeśli jednak myślisz o komputerze typowo do grania i nie przeszkadza ci OC to 4670K jest o wiele lepszym wyborem - ze standardowych 3.4 GHz da się go przetaktować bez większych trudności do ok. 4 GHz co oznacza że nawet i7 4771 zostaje daleko w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
zastanawiam sie czy sa dostepne lub beda dostepne w przeciagu 6 miesiecy monitory 2560 x 1440, 144 hz, 3d ??
Ogolnie jak wiedze 144hz i 3d to tylko w hd. w dzisiejszych czas wydaje mi sie ze full hd moze juz nie wystarczyc, zwlaszcza w monitorach 27+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 20:33, Bralo napisał:


Trójkę, trójkę wybierz Panie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się