Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dzięki. Nie będę kręcił procesora raczej (obecnemu 955 nawet jakiś czas temu obniżyłem napięcie i taktowanie, gdy nie miałem czasu na granie). Ale jeżeli trzeba dopłacić do solidniejszej płyty głównej to również nie ma problemu. Rozbudowuję komputer bardzo rzadko. Obecny mam już jakieś 3 lata i jedyne, co w nim zmieniłem to dołożenie nowych dysków, nowa obudowa, kilka wentylatorów i zmiana chłodzenia na grafice, bo stare było za głośne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat zapytalem o tego GeForce''a bo mowiac szczerze, poluje na allegro ;) i to tak jak piszesz- chcialbym max 200zl wydac. Polecisz cos z uzywek, starszych kart? Obecnie posiadam GeForce 450 GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agito leci w kulki mija 4 dzień od złożenia wysyłki, a ta wciąż jest W trakcie realizacji + oczekiwaniu na przelew....
Nie sądzę żeby przelew z synca do mbanku szedł aż tak długo (puściłem go w niedziele). Na maile od wczoraj nie odpisują. GZ ;P

Normalne to z ich strony?
Zapewne dostanę białej jeśli nie pogram przez weekend (za bardzo się na hype'owałem)....


LOL, zatelefonowałem to od razu się dowiedziałem, że "przelew właśnie wpłynął"....
cunts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 14:33, Ichvander napisał:

Akurat zapytalem o tego GeForce''a bo mowiac szczerze, poluje na allegro ;) i to tak
jak piszesz- chcialbym max 200zl wydac. Polecisz cos z uzywek, starszych kart? Obecnie
posiadam GeForce 450 GTS.


Nie mam za bardzo co polecić bo musiałbyś kupić 3-4 letnią kartę - jeśli już brać używki to takie do jednej generacji wstecz tak żeby przy 24-miesięcznej gwarancji jeszcze trochę z niej zostało. Bo potem nie wiadomo do czego te karty były używane i czy je podkręcano do oporu a ich żywotność pozostaje zagadką. Zostałbym przy tym co masz teraz i dozbierał nieco więcej środków - kupowanie czegoś co może podziała z 3 miesiące a może nie uważam za absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 14:53, nightfaler napisał:

Normalne to z ich strony?
Zapewne dostanę białej jeśli nie pogram przez weekend (za bardzo się na hype''owałem)....


Normalne? Pewnie nie, u mnie zauważyli przelew od razu. Cóż, zwykły pech, zawsze możesz im potem wystawić opinię 1/6 na opineo ;P

Dnia 05.06.2014 o 14:53, nightfaler napisał:

LOL, zatelefonowałem to od razu się dowiedziałem, że "przelew właśnie wpłynął"....
cunts

Cóż, problem niestety ze wszystkimi sklepami online. Jak kiedyś kupowałem w gralu i płaciłem z góry to wysłali mi to... jako przesyłkę pobraniową (taką za 2000 zł)... było potem dużo zabawy z odkręcaniem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za porady ;) generacja wstecz to GeForce seria 6xx? A Radeonow? Pytam, bo kompletnie stracilem zainteresowanie sprzetem, wiec jestem w tyle sporo jesli chodzi o nowinki ;) moja wiedza zatrzymala sie na GF 8800 :P

EDIT: ok, google pomoglo sie rozeznac. Dzieki w kazdym razie raz jeszcze, jak uda sie cos dozbierac/na cos trafic to pewnie bede szukal tutaj porad znow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morele.net wysyłało mi kiedyś kartę graficzną jakieś 2 tydodnie. Na maile nie odpowiadali, a jak się dzwoniło to swoje trzeba było odczekać. Zawsze słyszałem coś w stylu : jutro wyślemy, wszystko w porządku. Trwało to jakieś 7 dni przy czym codziennie słyszałem że "jutro na 100%".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 15:23, Ichvander napisał:

Ok, dzieki za porady ;) generacja wstecz to GeForce seria 6xx? A Radeonow?


jest takie cos
http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych ale na koniec i tak trzeba wczytac sie w szczegoly danej karty i porownac do obecnej karty. Inne wazne pytania, na ktore warto sobie odpowiedziec czy jakies konkretne tytuly maja dzialac na nowej karcie oraz zeby po wymianie reszty czesci nie naszla chec na kolejna wymiane karty graficznej;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

huehue właśnie dostałem maila (oczywiście z automatu, ale cóż), że nie odnotowano przelewu i przesyłka do kilku dni będzię anulowana xD


jak nic ich zbesztam na opineo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaniedbałem rynek kart graficznych i kompletnie nie wiem co się dzieje.
Po wakacjach (przełom sierpnia-września) chcę nabyć nową grafikę - myślę, że wydam na nią 600-800 zł.
Dlatego mam pytanko, jaką kartę możecie mi polecić na ten czas? Nie ma różnicy, czy będzie to AMD czy konkurent.
Ma być najbardziej wydajna w tym przedziale cenowym (roz. monitora 1680x1050 ). Reszta sprzętu w podpisie (czyt. zasilacz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 15:26, Net_com napisał:

Morele.net wysyłało mi kiedyś kartę graficzną jakieś 2 tydodnie. Na maile nie odpowiadali,
a jak się dzwoniło to swoje trzeba było odczekać. Zawsze słyszałem coś w stylu : jutro
wyślemy, wszystko w porządku. Trwało to jakieś 7 dni przy czym codziennie słyszałem że
"jutro na 100%".


Pięknie, w tej sytuacji powinienem się cieszyć, że moje zamówienie zostało zrealizowane w zaledwie tydzień, jutro odbiór paczki w paczkomacie.
Wiadomym jest jedno, mnie do morele.net przyciągnęła cena, szukałem pewnej płyty głównej i u nich znalazłem najtaniej, niemniej jednak na chwilę obecną wiem, że nie było warto dla 40 złotych taniej kupować na morele.net.
Podobno są jedną z większych sieci sklepów, i tylko tyle można by było zaliczyć na plus, są wielcy więc i mogą dyktować ceny, reszta, reszta leży i kwiczy, obsługa klienta jakaś tam jest, system zarządzania zamówieniami w którym wpisywane są daty z kapelusza odnośnie kompletowania czy nawet wysyłki towaru - sam mam zmówienie wg danych z zamówienia wysłane 3 dni temu;) Można się nad tym zastanowić, dlaczego tak się dzieje, odpowiedź jest jedna, zobaczcie w jednej z zakładek są oferty pracy, jakie wymagania mają odnośnie nowych pracowników - status ucznia/studenta - to wszystko wyjaśnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszyscy mi sklep polecali, ale sam miałem z nim styczność raz i ten jeden raz wystarczył żeby zrezygnować z ich usług. Fakt jest dosyć tanio, ale nigdy nie wiadomo czy "produkt dostępny w 24h" to tylko zwykła ściema. Słyszałem o ludziach którzy na kompa czekali miesiącami i słuchali tłumaczeń o tym, że magazyn taki czy siaki wprowadził ich w błąd etc. Najzabawniejsze było jak pan z obsługi klienta chciał już z automatu odpowiedzieć, że przesyłka dojdzie jutro, ale ugryzł się w język bo za tym 5 czy 6 razem dzwoniłem w piątek(a w soboty nie dostarczają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 21:16, Bralo napisał:

Ostatnio zaniedbałem rynek kart graficznych i kompletnie nie wiem co się dzieje.
Po wakacjach (przełom sierpnia-września) chcę nabyć nową grafikę - myślę, że wydam na
nią 600-800 zł.
Dlatego mam pytanko, jaką kartę możecie mi polecić na ten czas? Nie ma różnicy, czy będzie
to AMD czy konkurent.
Ma być najbardziej wydajna w tym przedziale cenowym (roz. monitora 1680x1050 ). Reszta
sprzętu w podpisie (czyt. zasilacz).


Jak ci się uda to może kupisz używanego r9 280x. Jeśli koniecznie ma być nowa to r9 270x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 22:34, RhastA napisał:

Jak ci się uda to może kupisz używanego r9 280x. Jeśli koniecznie ma być nowa to r9 270x.


Dzięki. Przejrzałem i używki są po 700 zł - pewnie skuszę się na którąś. Zasilacz spokojnie to uciągnie?
Jeszcze jedno - w razie czego na którą się decydować, Gigabyte, MSI czy możę Sapphire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 23:46, Bralo napisał:

Dzięki. Przejrzałem i używki są po 700 zł - pewnie skuszę się na którąś. Zasilacz spokojnie
to uciągnie?
Jeszcze jedno - w razie czego na którą się decydować, Gigabyte, MSI czy możę Sapphire?


270x da radę spokojnie z tym zasilaczem, natomiast co do 280x nie jestem pewien, wydaje mi się, że wejdzie na styk. Sam miałem mocniejszą z ww. kartę na sześcioletnim Corsair HX520W, także twój XFX może podoła, chociaż linię 12V ma słabszą. Musisz poczekać na odpowiedź kogoś mądrzejszego ode mnie. Co do marki, to w sumie obojętnie, ja brałbym Sapphire z sympatii do firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 03:26, RhastA napisał:

270x da radę spokojnie z tym zasilaczem, natomiast co do 280x nie jestem pewien, wydaje
mi się, że wejdzie na styk. Sam miałem mocniejszą z ww. kartę na sześcioletnim Corsair
HX520W, także twój XFX może podoła, chociaż linię 12V ma słabszą. Musisz poczekać na
odpowiedź kogoś mądrzejszego ode mnie. Co do marki, to w sumie obojętnie, ja brałbym
Sapphire z sympatii do firmy.


Ok, dzięki. W takim razie czekam jeszcze na wypowiedź kogoś w sprawie zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 11:00, Bralo napisał:

Ok, dzięki. W takim razie czekam jeszcze na wypowiedź kogoś w sprawie zasilacza?


Ile masz watów na linii 12V? Jeśli powyżej 405W (i nie będziesz kręcić karty) to będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 11:05, ziptofaf napisał:

Ile masz watów na linii 12V? Jeśli powyżej 405W (i nie będziesz kręcić karty) to będzie
git.


Według danych na lini 12V jest 408W, czyli całe 3W więcej niż napisałeś :) Kręcić nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 11:06, Bralo napisał:

Według danych na lini 12V jest 408W, czyli całe 3W więcej niż napisałeś :) Kręcić nie
zamierzam.


408 ci starczy - Phenom II X4 945 (125W) + 4GB DDR2 + R9 280X + 250GB i 1TB HDD działały okej na Chieftecu 500W (coś koło 405W na linii 12V). Nawet R9 290 wszedł... choć z nim już nie ryzykowałem (warto pamiętać że karta nie była używana na tym procku w 100%) i potem zmieniłem zasilacz.

Tylko przypomnę - o ile większość R9 280X ma 1x 6-pin i 1x8-pin to niektóre, np. Sapphire, mają 2x 8-pin. Więc tutaj radzę wybrać taki który ci wejdzie bo potem będziesz ganiał za przejściówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tu marudzicie na morele.net, a ja sobie zamówiłem u nich w zeszłym tygodniu komputer i wszystko poszło bezproblemowo. W czwartek wieczorem złożyłem zamówienie, w piątek rano zostało ono zatwierdzone. Zaraz po tym wpłaciłem im pieniądze - przelew został od razu zaksięgowany. Paczka została wysłana w poniedziałek, czyli zgodnie z planem, bo karta graficzna miała czas realizacji 1-2 i przez to ten dodatkowy dzień roboczy oczekiwania.
Także wygląda na to, że trzeba mieć po prostu szczęście do tego typu sklepów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się