Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zasilacz posiada dwa miejsca na molex, chyba nie byłoby problemu z podłączeniem karty i z prawidłowym działaniem.
Tak dla upewnienia, to działałaby ona spokojnie na pełnych obrotach w grach?czy wszystko jest na ryzyku. na stronie producenta wymagany zasilacz 600 W (nie ogarniam tego zawyżania przed producentów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 11:37, Bralo napisał:

Zasilacz posiada dwa miejsca na molex, chyba nie byłoby problemu z podłączeniem karty
i z prawidłowym działaniem.

Zapewne nie, po prostu mówię że musisz mieć 8-pinowe molexy a nie 6 (a nie wszystkie starsze zasilacze mają porządne 6+2)

Dnia 06.06.2014 o 11:37, Bralo napisał:

Tak dla upewnienia, to działałaby ona spokojnie na pełnych obrotach w grach?czy wszystko
jest na ryzyku. na stronie producenta wymagany zasilacz 600 W (nie ogarniam tego zawyżania
przed producentów).


Producenci z góry uznają że zasilaczem jaki masz jest chłam pokroju Codegena który mimo nazwy 600W na linii 12V ma np. 420W.
Co do działania na pełnych obrotach w grach - używałem R9 280X do kopania na tym Chieftecu więc miała zużycie 99% pamięci i rdzenia. Działała i to stabilnie. O ile więc CPU nie będzie żreć 100+ W to będzie okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Raczej pecha, żeby coś poszło nie tak. Sam w przeciągu maja składałem u nich pięć zamówień i ani razu nie miałem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 16:59, RhastA napisał:

Raczej pecha, żeby coś poszło nie tak. Sam w przeciągu maja składałem u nich pięć zamówień
i ani razu nie miałem problemu.


Różnie z nimi bywa. Gdy składałem zamówienie za tyś zł, to wszystko zostało zrealizowane w 2 dni a kurier był 3-go dnia. Niestety, gdy kumplowi złożyłem zestaw (net), a on im kazał go złożyć aby sprawnie działał, to niestety wsadzili zalaną pamięć ram (co najlepsze winem!) i komputer się co chwilę wyłączał. Naprawa usterki (z odebraniem,naprawą,przysłaniem) trwała dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega chcę zmodernizować kompa na max co w niego da się włożyć,z tego widziałem max wejdą jakieś Quady? pomożecie?


Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
bez limitu?

Sprzęt będzie służył do:
gry na tyle ile się da

Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem

775 LGA Intel D946GZIS
pc 400 4 GB
radek 5770
C2D E6300
jakiś zasilacz Deer350W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet jest bezograniczeń, to lepiej złożyć nowy komputer. Dzisiejszy najtańszy Pentium jest lepszy, niż quad na LGA775.

Jeżeli na maxa uparł się na modernizację, to brałbym E5450 oraz przelotkę LGA775->771. No i koniecznie tego jelenia trzeba wymienić! Na jakiś markowy zasilacz.., np. Corsair VS-450.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 19:48, Jackal-pl napisał:

Skoro budżet jest bezograniczeń, to lepiej złożyć nowy komputer. Dzisiejszy najtańszy
Pentium jest lepszy, niż quad na LGA775.

Jeżeli na maxa uparł się na modernizację, to brałbym E5450 oraz przelotkę LGA775->771.
No i koniecznie tego jelenia trzeba wymienić! Na jakiś markowy zasilacz.., np. Corsair
VS-450.

tylko czy to obsłuży chipset 946?
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/d946gzis/sb/CS-026620.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie żaden chipset "domowy" nie obsłuży tych serwerowych jednostek. W praktyce jednak większość płyt działała z nimi w 100% poprawnie.
Poszukaj na google chipset946+ lga 771.
Jeżeli nie, to tak jak mówiłem - obecny sprzęt wystawić na allegro i kupić nowy (choćby budżetowy), który i tak będzie ZNACZNIE lepszy od tamtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprzedać to co ma teraz i:
Pentium G3420: 225 zł
MSI H81M-P33: 139 zł
Crucial 4GB 1600 CL11: 125 zł

Bo sensu w ulepszaniu tego trupa nie widzę. Jak nawet wsadzisz tam QX6800 to i tak najtańszy G3420 go zje na śniadanie. Jest sens czasem ulepszać 2-3 letnią platformę ale na pewno nie taką która niedługo będzie obchodzić swoje dziesięciolecie. Modernizacja tego co ma teraz to po prostu wywalanie kasy do śmietnika - kupujesz 8-letni procesor który może będzie działał a może i nie, różnicy wyraźnej w wydajności też nie będzie. To już lepiej wziąć nawet takie coś:
http://www.dobreprogramy.pl/AMD-Athlon-5350-test-taniego-procesora-do-gniazdka-AM1,Lab,53549.html
^ Socket AM1. Platforma dla komputerów które mają brać z 20-30W w obudowach mini-ITX... za 300 zł już byś dostał całość (płyta, procesor i ram) a i tak zje ci te Quady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Pod koniec kwietnia zestawiłeś mi komputerek, który bardzo mi się podobał. Jednak w tym czasie wyczytałem, że w maju mają wyjść nowe technologie (procki i płyty główne itd.), które zmieniają w bardzo dużym stopniu wydajnosci kompa.
Czy mógłbyś jeszcze raz postawić mi zestaw na poprzednich warunkach.

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
* 3500zł

Sprzęt będzie służył do:
* Grania, obróbki grafiki/filmów, internetu

Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem
* Monitor

Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
* System, antywirus, dźwięk,

Jestem Absolutnym Fanboyem:
* Wolę Nvidię i Intela


Jeżeli to będzie uzasadnione mogę wyskrobać jeszcze 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2014 o 18:07, ziptofaf napisał:

Plusem za to jest to że możesz wówczas wziąć:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4150-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i34150-haswell-refresh-nowosc-636602/
Cena dokładnie ta sama co i3 4130, za to taktowanie wyższe (bardzo niewiele, dosłownie
o 100 MHz, ale zawsze). Wadą jest jednak właśnie wymagana nowa płyta główna.

Powiedz mi jeszcze gdzie jest jakaś informacja, że np ta płyta http://tinyurl.com/pqrdyac
nie obsługuję tego i3 4150? (czyli jak mniemam, nie radzi sobię z Haswell Refresh?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 16:03, nightfaler napisał:

Powiedz mi jeszcze gdzie jest jakaś informacja, że np ta płyta http://tinyurl.com/pqrdyac
nie obsługuję tego i3 4150? (czyli jak mniemam, nie radzi sobię z Haswell Refresh?)


http://pl.msi.com/product/mb/H81MP33.html#/?div=CPUSupport - bezpośrednio na stronie producenta płyty.
Sporo płyt na H81 obsługuje Haswell Refresh po aktualizacji BIOS-u ale akurat nie ta - coś za coś, to w końcu najtańszy dostępny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
W bardzo dużym stopniu? Nie.

W stosunku do poprzedniej wersji:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=68536
Zmieniłbym procesor na Core i5 4590 (odświeżona wersja i5 4570, kosztuje w zasadzie tyle samo i jest odrobinę szybsza) lub i5 4690 a płytę na Gigabyte GA-H97-HD3 (która ma również wspierać nowe Broadwelle wychodzące za rok). I tyle, więcej zmian nie trzeba.
Tylko jeśli chcesz SSD to dopłać kilkanaście złotych do Samsung Evo 840 lub GoodRAM-a C50/C100 - A-Data SP900 zbierało mnóstwo negatywnych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 15:46, kindziukxxx napisał:

domyślam się,kolega zwyczajnie zapytał to przekazałem info :)
a jak myślisz ten zasilacz Deer 350W to uciągnie?


Powinien, Pentium G3420 żre mniej prądu od Core 2 Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 16:24, ziptofaf napisał:

Powinien, Pentium G3420 żre mniej prądu od Core 2 Duo.


Pomijając fakt, iż ma kilka lat i jest z czarnej listy zasilaczy? Wymieniłbym go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 22:46, Jackal-pl napisał:

Pomijając fakt, iż ma kilka lat i jest z czarnej listy zasilaczy? Wymieniłbym go.


A nie powiem, zdecydowanie wypadałoby. Ale czysto teoretycznie to zmiana z C2D na Pentium G nie powinna powodować problemów i można z tym się wstrzymać o kilka tygodni skoro działało dobrze do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 22:46, Jackal-pl napisał:

Pomijając fakt, iż ma kilka lat i jest z czarnej listy zasilaczy? Wymieniłbym go.

powiem o tym kumplowi niech znajdzie jeszcze trochę kasy na zasiłkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się