Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2014 o 23:29, ziptofaf napisał:

> myslalem najpierw cos do 2000 ale do gier by nie zlozyl zbytnio za tyle

Ależ byś złożył. Sensowny zestaw do gier da się zbudować i za 1500 zł. Pytanie tylko
jakie konkretnie masz wymagania co do tytułów - jeśli nie zależy ci na ultra hiper super
detalach a po prostu chcesz żeby gry dobrze działały nie wyglądając przy tym źle to:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_radeon_r9_270_nastepca_hd_7850_2gb?page=0,4
^ Test R9 270. Z tego co widzę to nawet na niej da się grać w najnowsze produkcje, po
prostu niekoniecznie już ze wszystkimi bajerami. I tego typu maszyny to jest mniej więcej
taka klasa cenowa:
http://puu.sh/9wIrM/28535f6e51.png - 2325 zł (R9 270X, nieco szybszy od zwykłej 270tki
+ czterordzeniowy procesor)
http://puu.sh/97vRU/2bb80b7aef.png - a tu taki za niecałe 1900. Dwurdzeniowy procesor
ale nadal gwarantuję że każda obecna gra rusza na tym w wysokich (no, może poza Watch
Dogs właśnie bo ta lubi mocniejsze niż zwykle procesory) więc w średnich też podziała
jeszcze przez dobre kilka latek.


kolego a za 3200 bys zlozyl bo bd mial wiecej troche gotowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 22:47, gracek4444 napisał:

kolego a za 3200 bys zlozyl bo bd mial wiecej troche gotowki

Ech, jak sam pisałeś to planujesz kupić dopiero za 2 miesiące ale oki:
Zmień płytę główną (w tym za 3000) na:
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h97-hd3-h97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-h97-hd3-640928/
A procesor na Core i5 4690 (lub 4590 jeśli nie starczy na ten droższy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 22:51, ziptofaf napisał:

> kolego a za 3200 bys zlozyl bo bd mial wiecej troche gotowki
Ech, jak sam pisałeś to planujesz kupić dopiero za 2 miesiące ale oki:
Zmień płytę główną (w tym za 3000) na:
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h97-hd3-h97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-h97-hd3-640928/
A procesor na Core i5 4690 (lub 4590 jeśli nie starczy na ten droższy).


albo dysk, bo dysku tam niewybrales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 22:55, gracek4444 napisał:

albo dysk, bo dysku tam niewybrales


...W sumie racja. Najchętniej to wsadziłbym tam 128GB SSD-ka (przy maszynie tej klasy SSD jest już naprawdę fajny) ale przekroczyłby budżet więc pozostaje 1TB zwykły HDD:
http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/
lub nieco szybszy:
http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-1tb-sata-600-7200-64mb-cache-wd10efrx-498600/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 23:00, ziptofaf napisał:

> albo dysk, bo dysku tam niewybrales

...W sumie racja. Najchętniej to wsadziłbym tam 128GB SSD-ka (przy maszynie tej klasy
SSD jest już naprawdę fajny) ale przekroczyłby budżet więc pozostaje 1TB zwykły HDD:

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

lub nieco szybszy:
http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-1tb-sata-600-7200-64mb-cache-wd10efrx-498600/


i teraz juz jest kompletny komputer tak? czy brakuje jeszcze czegos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 23:03, gracek4444 napisał:

i teraz juz jest kompletny komputer tak? czy brakuje jeszcze czegos?


Spójrzmy...
Procesor - jest
Płyta główna - jest
Karta graficzna - jest
Pamięć RAM - jest
Dysk twardy - jest
Zasilacz - jest
Napęd DVD - jest
Obudowa - jest

Tak, tym razem jest kompletny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 23:09, gracek4444 napisał:

dzieki wielkie, jednak kupie jakos za 2 tyg i sie odezwe przed zakupem to moze sie wymieni
jeszcze procek, a ta plyta za 150 pare zloty da rade pociagnac?


Ta za 150 może pociągnąć wszystkie normalne Haswelle ale już nie Haswelle Refresh (czy może raczej - one na niej by ruszyły ale wymaga to aktualizacji BIOSu) bądź Broadwelle (te wychodzą dopiero w 2015 roku).
Więc bezpiecznie możesz wsadzić do niego:
i5 4440, i5 4570, i5 4670, i7 4770k
W przypadku tej droższej opartej na H97 możesz się pokusić dodatkowo o:
i5 4460, i5 4590, i5 4690, i7 4790, i7 4790k - w większości przypadków są one o 100 MHz szybsze od swoich braci z końcówką 70 w nazwie przy tej samej co one cenie. No i masz wsparcie dla procków które wyjdą za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to najlepszy wątek, ale cóż.

Mam laptopa z wyjściem VGA i chciałbym go podłączyć do telewizora HDMI. Wystarczy zwykły kabel VGA+audio -> HDMI, czy potrzebuję do tego jeszcze jakiegoś konwertera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim kompie Radeona HD 5770, możliwe niedługo będę w posiadaniu drugiej takiej karty więc pomyślałem, czy nie spróbować by ich ustawić w crossfire. I tutaj moje pytanie - jak ogólnie spisuje się ta technologia? Można jakiś wyraźny skok wydajnościowy osiagnąć w porównaniu do jednej karty? Występują jakieś większe problemy (mikroprzycięcia, konfiguracja)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 00:39, Hoplita napisał:

Mam w swoim kompie Radeona HD 5770, możliwe niedługo będę w posiadaniu drugiej takiej
karty więc pomyślałem, czy nie spróbować by ich ustawić w crossfire. I tutaj moje pytanie
- jak ogólnie spisuje się ta technologia? Można jakiś wyraźny skok wydajnościowy osiagnąć
w porównaniu do jednej karty? Występują jakieś większe problemy (mikroprzycięcia, konfiguracja)?


Konfiguracja nigdy nie była kłopotem - mogą pojawić się przycięcia, to znany i powszechny problem. Co do wydajności - nie spadnie, może wzrosnąć. O ile? Wszystko zależy od danego tytułu. Na serię 5k nie są wypuszczane nowe sterowniki, więc już nic nie poprawią.
Ogólnie standardowy wzrost wydajności jest od 110-180%, zależnie właśnie od tytułu. Naturalnie procesor również musi być wydajny, szczególnie w konfiguracjach multi-gpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 13:14, Jackal-pl napisał:

Na serię 5k nie są wypuszczane nowe sterowniki, więc już nic nie poprawią.

Z tego co pamiętam. Do Legacy przeszły Radeony DX10. A 5k są DX11 więc nowe sterowniki są. Ale jak to z tymi sterownikami faktycznie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 13:14, Jackal-pl napisał:

Konfiguracja nigdy nie była kłopotem - mogą pojawić się przycięcia, to znany i powszechny
problem. Co do wydajności - nie spadnie, może wzrosnąć. O ile? Wszystko zależy od danego
tytułu. Na serię 5k nie są wypuszczane nowe sterowniki, więc już nic nie poprawią.
Ogólnie standardowy wzrost wydajności jest od 110-180%, zależnie właśnie od tytułu. Naturalnie
procesor również musi być wydajny, szczególnie w konfiguracjach multi-gpu.

Jeśli chodzi o procesor to mam u siebie i5 (4440 3.10 GHz) więc nie jestem pewny na ile by on się nadawał do takiego układu. Poza tym pewnie bym musiał wymieniać zasilacz, więc doszedłem do wniosku, że lepiej chyba za jakiś czas kupić jedną, porządniejszą kartę, niż się bawić w crossfire ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioski do których doszedłeś są w 110% poprawne.
Ale rozwiewając Twoje wątpliwości co do procesora - spokojnie dałby sobie radę, to nowa jednostka, niesamowicie wydajna, także on nie byłby żadnym ograniczeniem.
Zasilacz - to wszystko zależy. Jeżeli chodzi o karty serii 57xx, to nie były one zbyt prądożerne, do konfiguracji multigpu spokojnie wystraczyłąby markowa jednostka o mocy 550-600W, od biedy nie bałbym się tego też podpiąć do pięćsetki.

Ale jak już wspomniałem - 57xx lepiej sprzedać, dołożyć do jednej, solidnej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 13:58, Jackal-pl napisał:

Ale jak już wspomniałem - 57xx lepiej sprzedać, dołożyć do jednej, solidnej karty.


Tak najpewniej zrobię, gdy będę chciał trochę ulepszyć kompa. Dzięki serdeczne za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień,

Ja z kolei szukam jakichś wskazówek przy wybraniu podzespołów pod złożenie kompa tak do 4 tysi (sama paka). Jeśli chodzi o kartę graficzną to myślałem nad radkiem R9290. co do procka, to tu mam największy problem, bo nie wiem czy wziąść pożądną i5, czy też zainwestować w jakieś i7 (AMD podziękuję, w dwóch poprzednich kompach miałem procki tej firmy i raczej nie chcę przedłużać tego romansu). Co jeszcze potrzebuję? Wiadomo RAM z 16 giga byłoby miło (nie wiem tylko czy wystarczy częstotliwosć 1600, czy też lepiej zainwestować w coś szybszego), SSD, który miloby było aby miał ze 128 giga,obudowę z chłodzeniem, który byłby odpowiedni dla tych podzespołów, a także zasilacz. Myślałem nad 900 W, ale nie jestem pewnien czy wystarczy do tych wszytkich zabawek. Macie jakieś pomysły co by tam wepchać, aby spełnić moje wymagania i nie przekroczyć budżetu? Bardzo byłbym wdzięczny.

Dodam jeszcze, że chciałbym aby na tej konfiguracji hulało względnie wszystko w full HD na ultra, tak przynajmniej przez najbliższy rok-dwa (chociaż wiadomo, jak wymagania teraz się zmieniają)

A i jeszcze jedno. Nie dodałem tutaj zwykłego twardziela i stacji dysków, bo te przełoże poprostu ze swojego starego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
zasilacz 900W? A po co Ci taki :D 500W spokojnie wystarczy do tego co Ci złożyłem.
Ogólnie mocniejsze zasilacze wykorzystywane są w konfiguracjach multi-gpu.
Zamiast Radeona włożyłem GTX770 - w wersji 4GB (Watch Dogs uzasadniają tę wersję), karta spokojnie wystarczy na fullhd w wysokich/ultra szczegółach.
Procesor - i5, w wersji z odblokowanym mnożnikiem - można kręcić, płyta na to pozwala, wręcz zachęca. Dorzuciłem również chłodzenie, więc tym bardziej.

Obudowa to kwestai gustu. Mnie się podoba, możesz wziąć bez okna (wersja bez PLUS). Np. Z9 usb3.
16GB RAM - jeżeli tylko gry, to branie takiej ilości ramu przeczy zdrowemu rozsądkowi. Żadna gra w najbliższym czasei chyba nawet nie zbliży się do tego pułapu. W razie czego za pół roku - rok dokupisz sobie kolejną czwórkę.

SSD 120/128GB Cruciala - dobry sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie.

SKLEP - konfigurację zrobiłem w esc.pl, bo mają fajnego konfiguratora. Obstawiam, że na morelach możesz uciąć parę groszy.

20140623200147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../


Eee...900W zasilacz? Ja na 1000W wsadzałem 3 karty graficzne klasy R9 290 naraz. Do pojedynczej z zapasem starczy ci 600W.


Więc ja bym zaproponował coś takiego:
http://www.morele.net/inventory/info/dKhky/
Najszybszy z Core i5, płyta główna na H97 która będzie w stanie współpracować także z Broadwellami które wyjdą dopiero za rok, 128GB SSD (i to całkiem niezły, mam taki sam i jest to jeden z najszybszych modeli w tej klasie cenowej), fabrycznie pokręcony R9 290 ze zmienionym chłodzeniem + 16GB RAM.

http://pclab.pl/art57916-7.html - Watch Dogs śmiga na takiej karcie graficznej płynnie w ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się