Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2014 o 21:57, Arthas97 napisał:

A jakaś trochę tańsza opcja niż ten Radeon?


Radeon R9 270 (bez X) albo Radeon R9 265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę złożyć komputer. Kwota, jaką chcę przeznaczyć, to tylko 1200 zł. Sprzęt głównie do multimediów/grania. Cenie podlega sama puszka, bez monitora, klawiatury, myszki, głośników.


Dzięki z góry!! ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 09:31, pibel napisał:

Witam, chcę złożyć komputer. Kwota, jaką chcę przeznaczyć, to tylko 1200 zł. Sprzęt głównie
do multimediów/grania. Cenie podlega sama puszka, bez monitora, klawiatury, myszki, głośników.


Dzięki z góry!! ;))


Nie masz żadnych części które mógłbyś przenieść z obecnej maszyny? Bo:
http://puu.sh/aaJRP/21da63facb.png

Ciężko zejść poniżej tego progu z zachowaniem dobrej wydajności. G3420 + R7 260X zwyczajowo radzą sobie całkiem płynnie z większością gier. Żeby zjechać do okolic 1200 trzeba by ucinać do:
http://puu.sh/aaJZm/19337b5516.png

Na tym konfigu też da się pograć jednak R7 250X jest znacząco wolniejszy od 260tki - tak o ok. 40%. W grach co prawda nadal sprawdza się nie najgorzej:
http://www.techon.pl/hardware/item/3183-test-sapphire-vapor-x-r7-250x.html

Aka nowe gry zwyczajowo działają w miarę płynnie w FullHD, fakt że raczej w średnich detalach aniżeli max. Ale jednak jeśli myślisz o czymś bardziej wymagającym to combo Pentiuma i R7 260X miejscami będzie o ponad połowę szybsze. O, tutaj test 260tki:
http://pclab.pl/art55096-6.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zrobię chyba tak, że poczekam troszkę czasu i dołożę jednak te 300-400 zł, żeby złożyć coś dobrego. ;) dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem ze znalezieniem dobrej karty graficznej do tego zestawu;
-Intel Core i7-4770K 3,5 GHz
-Arctic Freezer 13 PWM
-Be quiet! Pure Power L8-700W BN225
-Gigabyte GA-Z97M-D3H
-Kingston SSD V300 Sata3 2.5" 120Gb
-Kingston HyperX 4 gb ddr3-1600
-SilentiumPC Gladiatus M40
-Windows 7 64-bit
Ewentualnie jeśli by się coś nie zgadzało to proszę nanieś poprawkę.

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Prawdę mówiąc to dość paskudny ten zestaw - tragicznie wolny SSD (realne prędkości na poziomie 150 MB/s), BARDZO mało RAM''u (są gry które żrą 5-6GB, w konfigu który ma w sobie najmocniejszy procesor Intela to widziałbym co najmniej 8), przestarzały procesor (i7-4790k jest z 50 zł droższy i o 15% szybszy + 10C chłodniejszy)... Zaś co do karty - co najmniej R9 290 lub GTX780 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ten dysk to złom - realne prędkości ma na poziomie 150 MB/s a nie 450...
http://www.dobreprogramy.pl/Polujesz-na-tani-SSD-Wystrzegaj-sie-Kingstona-SSDNow-V300,News,52754.html

Zamień na Goodram C40 bądź Samsunga Evo 840 (nieco droższy ale oferuje bardzo dobre prędkości oraz, co też ważne, Samsung dołącza do niego bardzo fajne oprogramowanie:
http://puu.sh/acHMf/67096fa753.png - jednym kliknięciem ustawiasz profil pracy dysku SSD w systemie, masz też podgląd łącznej ilości zapisanych danych od początku istnienia tego dysku, możliwość sprawdzenia stanu zdrowia itp).


A, płyta główna też do zmiany - ten procesor na niej nie ruszy bez aktualizacji BIOS''u. O ile składa ci kompa sklep to będzie oki bo to zrobią o tyle jeśli chcesz to zrobić samemu to musiałbyś mieć starszego Haswella na 10 minut żeby zaktualizować BIOS. Sposobem na uniknięcie tego problemu jest np. wybranie takiej:
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h97-hd3-h97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-h97-hd3-640928/
Wtedy od początku masz wsparcie dla wszystkich procków Intela (włącznie z Broadwellami które wyjdą dopiero w 2015 roku a tego już B85 nie zapewni wcale). Plus masz też jakieś porty PCI-E x1 a nie tylko same przestarzałe PCI i 2x więcej złącz na RAM. Co ma znaczenie bo 2x4GB zajęłyby ci na tym Asrocku wszystkie miejsca a już teraz znam gry które żrą po 6GB pamięci więc miło mieć możliwość rozszerzenia w przyszłości przynajmniej do tych 16. Ewentualnie zamiast do płyty dorzuć do i5-4570, ten akurat ruszy. Da to większą wydajność teraz, fakt że kosztem możliwości rozbudowy.

Reszta części jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 21:11, ziptofaf napisał:

Reszta części jest okej.


Dzięki wielkie za pomoc i sugestie.

Korzystając z okazji, chciałem się zapytać o Twoją opinię czy może zamiast talerzy i sdd, nie ma może jakiegoś sprawdzonego dysku hybrydowego?
Bo w sumie, to zależy mi tylko na szybkim włączaniu się systemu i aplikacji.
Oglądałem te 2:
http://www.morele.net/dysk-twardy-toshiba-hybrid-sshd-1tb-px3005e-1hj0-632782/
http://www.morele.net/dysk-seagate-desktop-sshd-2-tb-st2000dx001-603754/
Z czego, ten drugi ma bardzo dobre wyniki na benchmarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widziałem w życiu tylko jeden dobry dysk hybrydowy i był to Fusion Drive od Apple''a. Aka 128GB SSD i 1TB HDD w jednym.

Więc imho lepiej jednak kupić pełnoprawny dysk SSD....

Zresztą sam zobacz:
http://pclab.pl/art54468-3.html

Jak na "bardzo dobre wyniki w testach" to zazwyczaj ta hybryda przegrywa nawet z talerzowcem WD VelociRaptor. A do SSD... nie umywa się wcale. Ba, z tego co widzę to on w winrarze przegrywa nawet ze zwykłym WD Red.
Bo jasne, jak 3x pod rząd włączysz i wyłączysz grę to on część danych przeniesie do swojej pamięci flash i będzie szybciej. Tylko potem zresetujesz komputer albo włączysz coś innego.

"Niemniej jednak nie można w żadnym razie powiedzieć, że taki nośnik jest równie szybki jak SSD, a przy tym pojemny. Choć wygoda korzystania z komputera wyraźnie się poprawia, dystans do SSD zmalał tylko nieznacznie. Mimo ciągłego polepszania mechanizmów pamięci podręcznej nadal rozwiązanie hybrydowe jest tylko protezą, która nie zastąpi prawdziwego SSD. "

Nie masz też możliwości wyboru co chcesz umieścić na części flashowej - mi osobiście podoba się to że samemu decyduję co zainstalować na SSD a co trzymać na HDD. Zwłaszcza że to jest już bardzo drogi HDD - 4 stówy to prawie tyle samo za ile dostaniesz 1TB + 128GB SSD. Które jednak są nawet w najbardziej optymalnym dla SSHD scenariuszu (aka ta sama aplikacja uruchomiona 3x pod rząd i nic nie zastąpiło jej jeszcze w pamięci flash) kilkukrotnie szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy przejście z core 2 duo na i3 ma jakikolwiek sens? Mam uparciucha, który twierdzi, że będzie ok. Ja wspieram opcję i5 jako bardziej przyszłościowej.

Dodam, że owa osoba używa tego procesora gdzieś od 2008-2009 roku. Z nowym procesorem byłaby grafika R9 270X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Do R9 270X? i3 4150 spokojnie może być, w stosunku do Core 2 Duo to jest i tak niebo a ziemia - wydajność wyższa o ponad 100%. i5 miałby na pewno sens przy mocniejszym GPU klasy R9 280X. Ale wcześniej niekoniecznie. Ot, wszystko się rozbija o budżet na całość - zmiana z i3 na i5 to niby tylko 250 zł więc nie aż tak wiele i jest to bardziej perspektywiczne na pewno jeśli myśleć potem o kolejnej zmianie GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednordzeniowego procka od amd i crysis warhed był nie grywalny. Kupiłem GF 9800GTX i dało się grać nawet dobrze. Przejście procesora dwurdzeniowego na dwurdzeniowy dopichczony mija się z celem. Już lepiej dołożyć o cenę nowego proca do nowej grafiki.
Zmiana proca, wzrokowo jest mało albo w ogóle nieodczuwalna. Jeśli jest już rozpatrywanie zmiany pod bardziej wymagające gry to nie ma sensu iść na kompromis i lepiej nie łądować się w jakieś i3 tylko od razu i5 albo i7.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co maja nowe procesory typu i3,5 itd czego nie maja stare 2 rdzeniowce oprocz wyzszego zegara z 2 na 3,5 lub 4? Bo w przypadku kart wiem, ze pixel shader i inne rzeczy:P
Zmiane z z core 2 duo na i3/i5 mozna zrobic bez wymiany plyty głownej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 20:37, Sarinew napisał:

Co maja nowe procesory typu i3,5 itd czego nie maja stare 2 rdzeniowce oprocz wyzszego
zegara z 2 na 3,5 lub 4? Bo w przypadku kart wiem, ze pixel shader i inne rzeczy:P
Zmiane z z core 2 duo na i3/i5 mozna zrobic bez wymiany plyty głownej??


Jak sam zauważyłeś, choćby wyższe taktowanie o kilkadziesiąt procent. Co tam dalej:
a) Core i3 mają HT, starsze C2D już nie.
b) Zupełnie inna budowa, możliwość przetworzenia większej ilości instrukcji w jednym cyklu zegara.
c) Więcej pamięci i to szybszego typu.
d) "Odpowiednik" shaderów dla procesorów - i3 4130 wspiera np. SSE4.1 i 4.2. Jeszcze AVX, AVX2 itp. http://pl.wikipedia.org/wiki/Streaming_SIMD_Extensions
e) tryb turbo - wyższa wydajność w aplikacjach jednordzeniowych gdy pozostałe rdzenie się nudzą.
f) inna budowa - C2D Q6600 na przykład to były po prostu 2xE6550 w jednej obudowie. Core i5 4460 od początku był tworzony z myślą o 4 rdzeniach - ma wspólną dla wszystkich rdzeni pamięć (aka nie trzeba przenosić danych z jednego rdzenia do drugiego), może łatwiej się zarządzać wątkami itp.

Ogólnie różnic jest tyle samo co w przypadku GPU jeśli nie więcej.

Co do zmiany bez zmiany płyty - tak się niestety nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 18:38, ziptofaf napisał:

/.../

Do R9 270X? i3 4150 spokojnie może być, w stosunku do Core 2 Duo to jest i tak niebo
a ziemia - wydajność wyższa o ponad 100%. i5 miałby na pewno sens przy mocniejszym GPU
klasy R9 280X. Ale wcześniej niekoniecznie. Ot, wszystko się rozbija o budżet na całość
- zmiana z i3 na i5 to niby tylko 250 zł więc nie aż tak wiele i jest to bardziej perspektywiczne
na pewno jeśli myśleć potem o kolejnej zmianie GPU.


Okazało się, że tylko 200 pln dzieli go od i5, także jednak dał się przekonać. Po rozmowie dowiedziałem się, że myślał iż i5 to minimum 900 złociszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajac zycie to trzeba uwazac by nie nadziac sie na model z wyzsza cyferka w nazwie i cenie, a jest odswiezonym modelem czy ma gorsze parametry niz by wynikalo z "logiki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 19:19, Sarinew napisał:

Znajac zycie to trzeba uwazac by nie nadziac sie na model z wyzsza cyferka w nazwie i
cenie, a jest odswiezonym modelem czy ma gorsze parametry niz by wynikalo z "logiki"
;)


Ale... to się nie da. Każdy Core i5 4xxx jest szybszy od dowolnego i3 4xxx. A takiego z poprzedniej generacji to musiałbyś upychać młotkiem bo ma inny rozkład pinów. Więc to jest akurat bardzo logiczne - i3 < i5 < i7. Zawsze.

No, poza laptopami. Tam już nie zawsze. Ale w PC-tach jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się