Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2014 o 13:03, DarkWolf_PL napisał:

Poszukuje nowej karty grafiki do 500 zł (nie więcej), priorytet to oczywiście wydajność.


Przydałoby się żebyś tak na wszelki wypadek podał procesor i zasilacz. Ale ogółem za ok. 400 zł wyrwiesz R7 260X. To całkiem fajna karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Który laptop z wymienionej dwójkii najlepiej będzie nadawał się na Wiedźmina 2, nie są to mocarne laptopy bo więcej gram na konsolach a kupuje dla starszych tytułów i głownie do internetu...

1. Lenovo IdeaPad G505s ( czterordzeniowy AMD A8-4500M, 4GB ram, karta AMD Radeon HD 8570 2GB)
2. Lenovo G50-70 (dwurdzeniowy Intel Pentium N3558U 1.7GHz, 6GBram DDR3, karta AMD Radeon R5 M230 2GB

Moja znajomośc komputerów skończyła się na windows XP więc liczę na was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na żadnym z nich nie będziesz w stanie grać w Wiedźmina 2, nawet w minimalnych detalach ze zredukowaną rozdzielczością. Laptop który uciągnie ten tytuł z jako tako płynnością na dzień dzisiejszy (i ja nie mówię o jakimś high a low z niektórymi dodatkami w medium) kosztowałby nie mniej niż 2300-2400 zł. Gdybyś budował PC-ta to byłoby prościej, wtedy już 1200-1300 by starczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 15:05, ziptofaf napisał:

/.../


Tak myślałem :/ Wiem, że PC-ta byłoby łatwiej jednak laptop potrzebuje do pracy i jest bardziej praktyczny..
No cóż Wiedźmin 2 poczeka jeszczę trochę :) Ewentualnie w sklepie zapytam pracownika żeby znalazł mi lapka do 2500zł max który uruchomi Wieśka 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 15:12, Longer napisał:

Tak myślałem :/ Wiem, że PC-ta byłoby łatwiej jednak laptop potrzebuje do pracy i jest
bardziej praktyczny..
No cóż Wiedźmin 2 poczeka jeszczę trochę :) Ewentualnie w sklepie zapytam pracownika
żeby znalazł mi lapka do 2500zł max który uruchomi Wieśka 2 :)


W sklepie to możesz mieć z tym problemy bo jak spytasz o "lapka do grania" to jest spora szansa że poleci ci jakiś z Core i7 i zintegrowaną grafiką. Jakbyś nieco sprecyzował wymagania to można by znaleźć pewnie coś co ci będzie pasować:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/9419579
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/8853740

Dwa przykładowe modele. Ten pierwszy powinien wystarczyć do minimalnych detali, ten drugi z uwagi na GT750M powinien dać sobie radę ze średnimi.

Zawsze masz też plan B - PC za 1300 zł + mały i przenośny netbook za 1300 zł. Wtedy dostajesz i wystarczającą wydajność i przenośność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2014 o 15:26, ziptofaf napisał:

Dwa przykładowe modele. Ten pierwszy powinien wystarczyć do minimalnych detali, ten drugi
z uwagi na GT750M powinien dać sobie radę ze średnimi.

Dzięki..jade dziś na zakupy to popytam o ten pierwszy bo widze, że łatwiej dosta :)

Dnia 22.08.2014 o 15:26, ziptofaf napisał:

Zawsze masz też plan B - PC za 1300 zł + mały i przenośny netbook za 1300 zł. Wtedy dostajesz
i wystarczającą wydajność i przenośność.

Zgadza się tylko, że mieszkam z narzeczoną i ona juz ma laptopa a ja że często wyjeżdżam bardziej przyda mi się laptop..zresztą mam już konsolę a gdybym jeszcze sprowadził do mieszkania peceta to pewnie wszystko wyleciałoby na chodnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze mną to przeboje...
Pytałem się jakieś parę dni temu co do grafiki, lecz przez wzgląd na leciwy już procesor wpadłem na pomysł. Sprzedaje swoje ps4, które leży i się kurzy od samej premiery, gwarancji jeszcze półtora roku, więc nie widzę sensu dłuższego jej trzymania. Zatem na początku września będę miał coś w okolicach 3000zł +/- jakieś 100zł.
I pomyślałem w takim razie, że oprócz grafiki przyda mi się wymiana procesora. Tylko tak, czy na tą podstawkę wejdą jakieś nowe i7? Gigabyte GA-EX58-UD4
I o ile wejdzie, to jakie pamięci do tej płytki dobrać?
Z kartą grafiki to w dalszym ciągu szukam jakiś używek 290ątki, może jak coś mi zostanie to chapnę się na 290X.
Myślę, że wtedy taki zestawik wytrzyma całkiem długo, a konsolę nabędę dla exów jakoś później. Dodatkowo, myślałem coś o Intel Core i7-4790K czy bez K, czy może 4770, coś w ten deseń. Do tego mam Fortisa HE1225 i obudowę Cooler Master.
Obecny sprzęt:
Gigabyte GA-EX58-UD4
GTX260
i7 920 2,66
3gb ram 1333
chieftec 650W
dysk 500gb którego raczej póki co nie będę zmieniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eeee, że co?
Gigabyte GA-EX58-UD4 jest podstawką z 2010 roku, na LGA1366. Najnowszym procesorem jaki możesz pod nią podłączyć jest Core i7-980. Od tego czasu wyszły podstawki LGA1155 (rodzina 2xxx i 3xxx) oraz LGA1150 (4xxx).

Więc jakikolwiek nowy procesor = konieczna wymiana płyty. Jeśli na 4790k to najlepiej taka na H97/Z97 np. Gigabyte GA-H97-HD3 czy AsRock Z97 Pro 4.

I RAM wówczas też bym wymienił:
http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8
Jak widać, różnice pomiędzy współczesnym wyższej klasy RAM-em (np. 1866 MHz CL9) a tymi 1333 MHz potrafi w grach dawać ok. 15-20% więcej klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 16:33, ziptofaf napisał:

Eeee, że co?

Stąd też zwracam się do Was.

W takim razie wezmę raczej Gigabyte GA-H97-HD3, czy coś lepszego w okolicach 300zł się znajdzie?
Jaki ram do tego? Wolałbym nie wywalać na niego kroci, ale faktycznie, testy robią wrażenie.
Jest sens pakować się w wersje procesorów z dopiskiem "K"? Z tego co wiem daje to bezpośrednią możliwość kręcenia, co zapewne przekłada się na większą żywotność cepka, ale coś poza tym? Bez "K" nie ma możliwość OC?
I duża jest różnica między 4790 a 4770? I do tych procków ten fortis będzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 16:39, Qbasmok napisał:

W takim razie wezmę raczej Gigabyte GA-H97-HD3, czy coś lepszego w okolicach 300zł się
znajdzie?

Zależy - jeśli chcesz podkręcać to musisz wziąć płytę na Z97 (tu masz listę co lepszych modeli: http://pclab.pl/art57950-105.html). W przeciwnym razie ten Gigabyte będzie niezły.

Dnia 22.08.2014 o 16:39, Qbasmok napisał:

Jaki ram do tego? Wolałbym nie wywalać na niego kroci, ale faktycznie, testy robią wrażenie.

Nic szczególnie drogiego, nie ma olbrzymiej różnicy w cenie między topowymi pamięciami a tańszymi (od 10 do 30 zł więcej przy 8GB):
http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-play-8192mb-pc1866-2-x-4gb-blue-cl9-gyb1866d364l9a-8gdc-597192/
Albo 2133:
http://www.morele.net/pamiec-a-data-xpg-v1-0-ddr3-8gb-2x4gb-2133mhz-cl10-ax3u2133w4g10-dr-616088/

Dnia 22.08.2014 o 16:39, Qbasmok napisał:

Jest sens pakować się w wersje procesorów z dopiskiem "K"? Z tego co wiem daje to bezpośrednią
możliwość kręcenia, co zapewne przekłada się na większą żywotność cepka, ale coś poza
tym? Bez "K" nie ma możliwość OC?

Dokładnie. Bez K nie ma podkręcania.

Dnia 22.08.2014 o 16:39, Qbasmok napisał:

I duża jest różnica między 4790 a 4770? I do tych procków ten fortis będzie dobry?

Fortis jest oki do większości procków.
Różnica między i7-4770 a i7-4790 to 100 MHz. 4790 jest niejako zastępcą 4770. Jest też 4790k, ten jest o 500 MHz wyżej taktowany od 4770 będąc przy tym chłodniejszy o 10-15C (i5-4690k i i7-4790k to jedyne procki które mają tak zmodyfikowaną budowę że są i szybsze i chłodniejsze od wszystkich innych).

Tylko jedna uwaga - jakkolwiek i7-4790K czy i5-4690K są fajne to nie ruszą bez aktualizacji BIOS''u nawet na płytach z Z97. Problem można rozwiązać prosząc o to sklep w którym kupujesz części (o ile to robią), pożyczając na chwilę od kogoś inny procesor na LGA1150 bądź wybierając płytę Asusa z serii ROG (uwaga, to są drogie zabawki) które potrafią zaktualizować BIOS nawet bez podłączonego procesora i RAMu.

PS Tak też przypomnę o:
http://pclab.pl/news59224.html
https://toptechcashback.com/fi/en/pages/cashback/qualifying

W skrócie - kupując płytę Asrocka z tej listy (choć nie tylko, jest też tam trochę Asusa, MSI czy Gigabyte''a) + i5 4690k/i7 4790k można dostać całkiem miły dla oka zwrot pieniążków. Dotyczy to raczej lepszych płyt głównych ale warto pamiętać o tej możliwości bo to potencjalnie albo 150 zł na lepszy model albo 150 zł zaoszczędzone ;) Samemu niedawno składałem znajomej kompa z i7-4790k i dzięki tej miłej promocji starczyło na Maximus VII Ranger zamiast Z97-K :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, bo nie mogę nic o tym znaleźć.

Czy lepiej podkręca się RAM w konfiguracji 2x4gb czy 1x8gb? Jest jakaś różnica? Bo jeśli chodzi o wydajność to dual-channel można o kant pupy potłuć i niewiele on daje. Tylko o możliwości OC mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 19:20, ziptofaf napisał:

Tylko jedna uwaga - jakkolwiek i7-4790K czy i5-4690K są fajne to nie ruszą bez aktualizacji
BIOS''u nawet na płytach z Z97.

Nie omsknął ci się tu palec przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zignorujcie mój poprzedni post. Przecież wszystko zależy od nowości płyty, a de facto od biosu, który już w niej siedzi. Nie mniej na niektórych Z97 Refreshe startują od razu. Późno jest i lekkie zaćmienie umysłu miałem... Przepraszam za zaśmiecanie wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 02:20, heyboy napisał:

Zignorujcie mój poprzedni post. Przecież wszystko zależy od nowości płyty, a de facto
od biosu, który już w niej siedzi. Nie mniej na niektórych Z97 Refreshe startują od razu.
Późno jest i lekkie zaćmienie umysłu miałem... Przepraszam za zaśmiecanie wątku.


Refreshe startują od razu na każdej płycie z H97/Z97. Z jednym ale - i5 4690k i i7 4790k wyszły bodajże 2 miesiące po premierze większości płyt głównych i refreshy na te chipsety, to jedyne modele z rodziny Devil''s Canyon. Stąd i ich problemy z wymaganą aktualizacją BIOS-u. Choć możesz mieć farta i jeśli dostaniesz model wyprodukowany możliwie niedawno to wtedy znajdzie się na nim odpowiednia wersja. Ale możesz go też nie mieć bo jakoś wątpię by topowe płyty schodziły jak ciepłe bułeczki biorąc pod uwagę ich wysoką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 00:03, KannX napisał:

A ja mam takie pytanko, bo nie mogę nic o tym znaleźć.

Czy lepiej podkręca się RAM w konfiguracji 2x4gb czy 1x8gb? Jest jakaś różnica? Bo jeśli
chodzi o wydajność to dual-channel można o kant pupy potłuć i niewiele on daje. Tylko
o możliwości OC mi chodzi.


1x8GB. W przypadku jednej kości łatwiej znaleźć jej limit możliwości aniżeli gdy masz 2. Łatwiej też płycie głównej bo jedna kość bierze mniej prądu (choć jeśli myślisz o podkręcaniu nawet RAM''u to pewnie i tak masz dość high-endowy model z potężną sekcją zasilania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 04:06, ziptofaf napisał:

1x8GB. W przypadku jednej kości łatwiej znaleźć jej limit możliwości[...]


Dzięki wielkie. W ten weekend zamawiam wszystkie części do nowego kompa. Będzie to najbardziej dopracowany zestaw (stosunek cena/jakość) jaki kiedykolwiek złożyłem, a składałem ''aż'' 3 :) Jak złożę to wrzucę fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 12:23, KannX napisał:

Dzięki wielkie. W ten weekend zamawiam wszystkie części do nowego kompa. Będzie to najbardziej
dopracowany zestaw (stosunek cena/jakość) jaki kiedykolwiek złożyłem, a składałem ''aż''
3 :) Jak złożę to wrzucę fotki.


Pokazałbyś najpierw co tam za części w ogóle kupujesz :P Bo jeśli nawet RAM będziesz kręcić to obstawiam jakieś high-endowe ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 13:13, ziptofaf napisał:

Pokazałbyś najpierw co tam za części w ogóle kupujesz :P Bo jeśli nawet RAM będziesz
kręcić to obstawiam jakieś high-endowe ^^


Opiszę wszystko i dam fotki tego co już mam w niedziele wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2014 o 09:42, gracek4444 napisał:

doradzicie jakiegos laptopa do 2800 zeby nowe gry dzialaly?


Poszukaj jakiejś wersji Lenovo Y510p ;)

Pytanie odnośnie tego zestawu http://www.morele.net/inventory/info/PnHJX/ ,co o nim sądzicie? Ewentualnie jakie zmiany byście proponowali? Ma być tanio i jak najwydajniej w grach, zastanawiam się też nad dołożeniem do r9 280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się