Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Właśnie zamówiłem prawie wszystko co trzeba na Morelach. Podzieliłem podzespoły na trzy grupy ;)

Podzespoły hi-end:

Płyta - Gigabyte GA-Z97MX-Gaming 5
Procesor - Intel i5-4690K + Corsair H60 (w Morelach H60 za ponad 280zł, w Agito 247zł, wysyłka gratis)
RAM - HyperX 1866mhz HX318C10FR/8 (w miarę hi-end, ale świetnie się kręcą)

Podzespoły mid-end:

Obudowa - Aerocool PGS QS200
Zasilacz - Chieftec A80 750 watt (kupiłem okazyjnie w swojej okolicy za 265zł)
Dysk - SSD GoodRam C50 120GB
Hitachi Travelstar 500GB (1 talerz, 7200rpm, 32mb cache, 7mm)
Napęd - Asus DRW-24F1ST (tani i cośtam dodali do nagrywania płyt)

Podzespoły DEAD-END ;)

Klawiatura - Natec Piranha 2
Karta graficzna - ASUS GTX260 TOP

Jak widać na nową kartę graficzną mi brakło, zostanie wymieniona na święta - mam nadzieję :) A zdjęć nie robię, bo na razie w domu mam tylko zasilacz i H60. Będę składał to porobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Last one. xD
Mam starego peceta:
MOBO: GA-MA770-UD3
GPU: NV 9800GT
CPU: Phenom x4 955
RAM: 3x1 GB ddr2
PSU: no name 450

Fundusze 800zł.
Obudowa jest do wymiany (to mus). I teraz co?
Myślałem o wymianie zasilacza i karty graficznej
No i chyba o powtórce z rozgrywki
Ten chieftec co ostatnio, plus 750TI? W niedalekiej przyszłości pewnie będzie reszta, ale to wciąż przyszłość.

Oj chociaż może rozejrzę się za jakimś r9 270x, na allegro idzie dorwać za 500zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Buda - Zalman Z1 albo Z3 może?
Zasilacz - jeśli tam ma wejść R9 270X to nie mniej niż 450W, np. Corsaira. Albo SilentiumPC Vero L1 500. Inna sprawa że do tej karty to już raczej nie mniej niż Core i3.

Ewentualnie teraz procek, płyta, RAM itp a grafika potem. Zwłaszcza że na rynku procesorów teraz posucha, za to w przypadku kart lada moment wyskoczą R9 285, R9 285X i rodzina 8xx GeForce''ów.

To wtedy jakiś i3 4130 + Asus H81M-K (dla odmiany bo za dużo MSI ostatnio polecałem a ten Asus też jest całkiem fajny: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h81m-k-h81-pcx-dzw-vga-glan-sata3-usb3-ddr3-615793/ ) + pamięci np. http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-play-4096mb-pc1866-gy1866d364l9a-4g-604762/

A jak nie starczy na i3 to jest jeszcze G3420 choć wtedy wyżej niż R7 260X/GTX750Ti bym się nie pchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję 2 monitory 24" z możliwością regulacji wysokości i obrotu z poziomu do pionu.
Dostałem zlecenie znalezienia czegoś odpowiedniego dla mnie i kolegi z pracy najlepiej w cenie do 800 zł sztuka.
Jakieś propozycje warte uwagi podobne do poniższego, który znalazłem dla przykładu?
http://www.komputronik.pl/product/212110/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/24_Dell_P2414H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 22:54, ziptofaf napisał:

Buda - Zalman Z1 albo Z3 może?

Budę sobie młody wybierze wedle uznania ;p

Dnia 26.08.2014 o 22:54, ziptofaf napisał:

Zasilacz - jeśli tam ma wejść R9 270X to nie mniej niż 450W, np. Corsaira. Albo SilentiumPC
Vero L1 500. Inna sprawa że do tej karty to już raczej nie mniej niż Core i3.

No myślałem już o http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gps-500a8-80-500w-gps-500a8-536571/

Dnia 26.08.2014 o 22:54, ziptofaf napisał:

Ewentualnie teraz procek, płyta, RAM itp a grafika potem. Zwłaszcza że na rynku procesorów
teraz posucha, za to w przypadku kart lada moment wyskoczą R9 285, R9 285X i rodzina
8xx GeForce''ów.

Zastanawiałem się nad tym, ale zasilacz wymaga wymiany. Ledwo zipie.
A ten gt9800 to już był reflowowany i może najwyższy czas żeby odszedł na spoczynek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 02:11, nightfaler napisał:

SilentiumPC Vero jest o 30W mocniejszy (432W na linii 12V zamiast 408) i zdecydowanie nowszy.

Dnia 27.08.2014 o 02:11, nightfaler napisał:

Zastanawiałem się nad tym, ale zasilacz wymaga wymiany. Ledwo zipie.
A ten gt9800 to już był reflowowany i może najwyższy czas żeby odszedł na spoczynek xD

No to rzeczywiście R7 260/GTX750Ti/R7 265X (kolejność od najwolniejszej do najszybszej). Lub właśnie używana 270tka. Choć tej ostatniej nie warto brać jeśli w przyszłości nie pojawi się tam przynajmniej i3, marnotrawstwo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 08:23, ziptofaf napisał:

Te Delle są bardzo okej i często wybierane właśnie przez firmy.


Dzięki za pozostałe propozycje, ale jednak pierwszy wybór wydaje mi się najciekawszy i już zamówiliśmy 2 Delle ;)

Miałbym jednak do Ciebie jeszcze jedną prośbę na temat skompletowania zestawu komputerowego również do pracy. Szykuje nam się wymiana 3 starszych maszyn, a nie zamierzam pozwolić kupić gotowe zestawy z badziewnymi podzespołami...
Komputery będą potrzebne głównie do obsługi siecowych i instalowanych programów, katalogów, schematów, wykresów itd - tak więc nie potrzeba tu jakichś potężnych maszyn. Na pewno można zaoszczędzić na grafice, procesor wystarczy przyzwoity dwurdzeniowiec Intel, dysk minimum 500GB, pamięć RAM minimum 8GB bo w tle zawszej jest uruchomionych kilka aplikacji + kilka katalogów, kilka przeglądarek, komunikatory, programy sklepowe, bazy danych w excelu, etc... Do tego obudowa bez bajerów + zasilacz nadający się do uciągnięcia pozostałych elementów. Czy w cenie do 1900 zł wraz z Win 7 da radę coś konkretnego złożyć? Sam system to nie mniej niż 300 zł, więc na podzespoły pozostaje 1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 19:28, sirufok napisał:

Sam system
to nie mniej niż 300 zł, więc na podzespoły pozostaje 1600 zł.


http://allegro.pl/show_item.php?item=4523273561

Bierz szybko zanim wykupią. Sam miałem brać ósemkę, ale ten się trafił i już do mnie idzie :) Co do reszty to nie pomogę, od tego jest Pan Ziptofaf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 20:13, KannX napisał:

Bierz szybko zanim wykupią. Sam miałem brać ósemkę, ale ten się trafił i już do mnie
idzie :) Co do reszty to nie pomogę, od tego jest Pan Ziptofaf :)


Czyżbyś właśnie dał się oszukać? Ta cena systemu operacyjnego jest dostępna tylko przy zamówieniach powyżej 500 sztuk. Radzę więc żebyś po zakupie pokazał jak wyglądają fotki samej płyty itd bo to mi wygląda jak powtórka z rozrywki:
http://pclab.pl/art33424.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

1600 to wręcz za dużo prawdę mówiąc przy tych wymaganiach:
http://puu.sh/baktu/e1a163ecb0.png

Najszybszy z Pentiumów G, budżetowa ale całkiem niezła płyta główna, SSD + HDD (optymalne combo jeśli chodzi o czas uruchamiania się aplikacji). Brak dedykowanej grafiki (zakładam że nic większego niż odtwarzanie filmów raczej nie będzie robione na tej maszynie), więc do dyspozycji pozostają złącza DVI + D-Sub. Do tego 8GB RAM''u + obudowa w standardzie MicroATX.

Z kolei jeśli ma być bliżej tych 1600 zł to pewnie wziąłbym takie coś:
http://puu.sh/bakQ0/2b3d92b12a.png

G3420 został zastąpiony i3 4130 (wsparcie dla pamięci 1600 MHz - G3420 ogranicza ich prędkości do 1333, znacznie wyższa moc onliczeniowa i lepszy zintegrowany układ graficzny) plus lepiej wyposażona płyta główna (doszło złącze HDMI, więcej miejsc na dyski twarde czy RAM), więcej też gniazd rozszerzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Szukam laptopa dla... mojej babci. W jej starym komputerze poszła płyta główna, a poza tym to stary rupieć, więc nie opłaca się go przywracać do życia.
Szukam jakiegoś laptopa za ok. 1000zł, minimum 15 cali i Windows 7 - przesiadka z win xp na win 8 może być dla babci szokiem :d
Polecicie coś? Jak szukałem, to albo wszystko jest tylko z Windows 8, albo za nieziemską cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

1000 zł + laptop + Windows 7 + 15 cali = śmieć a nie komputer którego nawet osoba starsza nie będzie w stanie wykorzystywać. Chyba że lubi się oglądać jak przeglądarka włącza się przez minut 2 a sam komputer przez 10.

Jakby to był PC to dałoby się zbudować coś na czym Win7 działałby poprawnie ale na pewno nie notebook w tej cenie bo dostaniesz jakieś AMD E-240... nie bez powodu lwia część netbooków w tej cenie (które mają 12 calowe wyświetlacze które są tańsze w produkcji niż 15tki) są sprzedawane albo bez systemu albo jadą na OpenSuse, Kubuntu itd a nie Windowsach...

Więc cóż, nie polecę w tej klasie cenowej absolutnie niczego co mogłoby spełnić twoje wymagania i działać płynniej niż komputery z okolic 1998... notabene, jak ktoś sprzedaje laptopa z 15" ekranem + Windows 8 za 1000 zł to szczerze współczuję nabywcy. Naprawdę. Widziałem jak wygląda combo podobnej maszyny z Windows 7 i dość powiedzieć że niedawno wywalałem to na śmietnik po tym gdy nawet dokumenty Worda uruchamiały się przez 40 sekund.

Zresztą:
http://puu.sh/baPfY/8eeb4af9cf.png
To chyba jedyny sposób żeby mieć pełny komputer (fakt że nadal musisz zdobyć skądś ekran) za mniej niż 1000 zł z Win 7. Budżetowa podstawka AM1, 2GB RAM''u, najtańszy nowy dysk, napęd DVD + obudowa na zasadzie byleby były, bez patrzenia na jakość. W sumie procesor za to ma 4 rdzenie, fakt że bardzo nisko taktowane ale za to tanie.

A i jedno ale - AM1 jest jedyną nową podstawką (wyszła w 2014) która... ma wsparcie dla Windowsa XP. Więc może zainstalowałbyś właśnie ten system zamiast przerzucać się na Siódemkę. Bo ten system naprawdę ma spore wymagania sprzętowe + znacząco różni się od XP-ka i może wydać się przez to nieczytelny dla osoby starszej.

Jedynym sposobem żebyś miał szansę na kupno laptopa w tej cenie są używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ziptofaf
Postanowiłem poczekać z zakupem karty do premiery GF8xx. To co zamowiłem wczoraj dołączam w załączniku i proszę jeszcze o poradę odnośnie zasilacza.
Jeżeli GFy 880 nie będą znacząco wydajniejsze przy sporo wyższej cenie w porównaniu do GTXów 780 to wezmę tego drugiego. Ale w przyszłości chciałbym dołożyć drugą taką kartę i tutaj pojawia sie moje pytanie: jaki zasilacz wziąć aby później go nie wymieniać przy zakupie 2 karty?

20140828102650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 10:26, T3de napisał:

Jeżeli GFy 880 nie będą znacząco wydajniejsze przy sporo wyższej cenie w porównaniu do
GTXów 780 to wezmę tego drugiego. Ale w przyszłości chciałbym dołożyć drugą taką kartę
i tutaj pojawia sie moje pytanie: jaki zasilacz wziąć aby później go nie wymieniać przy
zakupie 2 karty?


Szkoda że nie napisałeś że już zamawiasz. Dostałbyś przy tym procku do 180 zł zwrotu gdybyś wybrał płytę Asusa/Asrocka a nie MSI:
https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying

Więc jeśli jeszcze ci tego nie wysłali to napisałbym z prośbą o zamianę na Asus Maximus VII Ranger (jest nieco droższa ale nieprawdopodobnie dobrze wyposażona, ma nawet takie bajery jak możliwość aktualizacji BIOSu bez podłączonego procesora/RAMu + po zwrocie wyjdzie ogółem taniej, recenzja tutaj: http://pclab.pl/art57950-30.html) lub AsRock Z97 Extreme 6. Albo tańszy Z97X Killer.

Co do zasilacza - z 800-850W. Np. Corsair RM850 bądź Fractal Design Newton 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 11:05, ziptofaf napisał:

Ciach


Jeszcze nie zmieniono statusu, czyli mam szansę ;)
5 latek gwarancji Rangera to bardzo miła sprawa :0 No i wygląda świetnie (a, że będę miał okienko w obudowie to też ma znaczenie). Wielkie dzięki, ale zapewne jeszcze Cię ponękam przy premierze nowych GeForców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 12:05, 8bit napisał:

1000 zł + laptop + Windows 7 + 15 cali = śmieć a nie komputer /.../


Czyli rozumiem, że ten Dell, co go teraz promują na każdej możliwej stronie, to raczej
odpada?
Mowa o tym http://www.komputronik.pl/product/237972/Komputery/Laptopy/DELL_Inspiron_3531_Celeron_N2830_4GB_500GB_W8_1.html/?utm_source=KT_BG_08_08_2014_dell_i&utm_medium=banner&utm_campaign=dell_i
Ja oczywiście wiem, że stacjonarny komputer byłby tańszy do złożenia, ale ta osoba się
uparła na laptopa. No cóż. Będę musiał z nią jeszcze pogadać.
edit: Wiem, że to co pokazałem jest na win 8, ale chciałem mieć ogólne pojęcie, czy taka maszynka będzie w ogóle chodliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo zastanawiałem się nad lapkiem, który ma służyć przede wszytskim do prac biurowych, a w między czasie do gier (gram w zasadzie tylko w serię Total War - ostatnia odsłona to Rome II + okazjonalnie w World of Tanks).
Mój wybór padł na model jak w linku:
http://www.x-kom.pl/p/172746-notebook-laptop-15-6-lenovo-thinkpad-e540-i7-4702mq-16gb-1000-dvd-rw-gt740m.html
Tyle, że po analizie ile razy będę używał go mobilnie, wyszło mi, że nie ma takiej potrzeby.
Więc czy możecie mi doradzić jakiś zestawik stacjonarny? Peryferia to myszka, klawiatura, głośników nie potrzebuję, ale zastanawiam się czy w przyszłości nie podłączyć go z kinem domowym (samsung ht-f6500).
Koszt maksymalny zestawu to 3000 PLN brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się