Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wybacz, że tak truję ale muszę się podzielić smutną nowiną ;)

Zainstalowałem sobie (cały w skowronkach) Wiedźmina 2 z nadzieją (a raczej pewnością), że sobie teraz pogram na maxa (bez ubersamplingu oczywiście). Odpaliłem Frapsa, potem grę, odpalam samouczka i... aż usiadłem z wrażenia... Gra w porównaniu z Core 2 Duo 8500, 4GB DDR2 1066 chodzi ledwo 10 klatek szybciej... Fakt, że teraz mogłem włączyć trochę więcej bajerów, ale ogólnie to dupy nie urywa.

Przypominam, że teraz mam 4690K podkręcony na 4.7GHz i 8gb HyperX 1866. Z dniem dzisiejszym zupełnie się obraziłem na mojego GeForce''a GTX 260. Myślałem, że wspomagany tak znamienitym prockiem i dobrym ramem da radę, a tu cham nie dał ;)

Niech no tylko te Maxwelle wyjdą to dziada przez okno wyrzucę... Chyba nawet GF 750 jest od niego szybszy ;)

Czytałem trochę o tych nowych Maxwellach i kupiłbym za jakiś czas takiego 860. Niebardzo sie w tym orientuję, bo na jednych stronach podają, że wychodzą GeForcy 980, 970 itd, a na innej 880, 870 itd... I nie wiem co w końcu wychodzi.

Mam nadzieję, że przebrnąłeś i mnie nieco oświecisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No widzisz - R9 280X połączony z... Pentiumem G3220 i płytą na H81 = max. detale w Wiedźminie z zachowaniem pełnej płynności ;) Na co komu procek!

Zaś co do nazewnicwta - Nvidia uznała że po 7 jest 9 i zamiast GTX880 będzie GTX980.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 00:04, ziptofaf napisał:

/.../

No widzisz - R9 280X połączony z... Pentiumem G3220 i płytą na H81 = max. detale w Wiedźminie
z zachowaniem pełnej płynności ;) Na co komu procek!

Zaś co do nazewnicwta - Nvidia uznała że po 7 jest 9 i zamiast GTX880 będzie GTX980.


Ale 280x to jest bestia a nie karta to i procka nie trzeba :) Pamietam swego czasu jak w starym kompie (jakiś marny Celeron i FX 5700) wymieniłem kartę na FX 5950. To było kilka miesięcy po premierze pierwszego FEARa. Gra dostała tak okrutnego kopa i śmigała jak szalona ze wszystkim na maxa. Sama wymiana karty zapewniła mi spokój użytkowania na jakiś rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam nowy dysk Crucial m550 128gb i mam drobny problem,otóż jego wyniki odbiegają od tych podanych przez producenta o jakieś 100-200mb,czym jest to spowodowane?Obstawiam ,że winą można tu obarczyć moją płyte głowną ASROCK H61m u3s3 ale nie jestem pewien.

Edit: Tryb AHCI włączony,dysk podpięty pod Sata3 ,postawiony nowy system.

pozdrawiam

20140913031856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwus.

Brat chce złożyć sobie komputer. Potrzebuje wszystkiego poza monitorem i peryferiami i ma na to 2000zł. Zależy mu na jak najwyżej wydajności, coby mógł komfortowo pograć np. w Titanfall. Co polecicie? Czy zestaw za 2k proponowany przez redakcję purepc to sensowny wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 14:34, Maciejas napisał:

Serwus.

Brat chce złożyć sobie komputer. Potrzebuje wszystkiego poza monitorem i peryferiami
i ma na to 2000zł. Zależy mu na jak najwyżej wydajności, coby mógł komfortowo pograć
np. w Titanfall. Co polecicie? Czy zestaw za 2k proponowany przez redakcję purepc to
sensowny wybór?


Masz na myśli ten?
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2014?page=0,8
Jest w porządku, pamiętaj tylko że w tej cenie z purepc nie ma obudowy więc wyjdzie o jakieś 100 zł więcej niż to co tam widzisz (niezły i tani jest np. Zalman Z1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój pecet uznał, że nowy zasilacz to mało i chce więcej pozbawił mnie mojego gtx 460. Polećcie coś w granicach 300 zł.
Teraz mam :
Amd phenom ii x4
Gtx 460 gainward
Mobo asus m4a79xtd
8 gb ramu
Zasilacz silentium pc vero l1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eeee, GTX460 + Phenom II X4 zadusiły 500W zasilacz? To jest niemożliwe, musiałbyś mieć fabrycznie walnięty model:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/silentiumpc-vero-l1-500-w-test/strona/21618.html
i5 4670K + 8GB RAM'u + dwurdzeniowa karta graficzna... i to działało.

Tym niemniej - za 200 zł dostaniesz Corsair VS650. Mam taki w PC-cie, trzyma Core i5 + R9 280X. Trzyma 16GB RAM''u, 2 dyski twarde, R9 280X, Core i5 4690. To jeden z tańszych modeli od Corsaira jednak jest wystarczająco mocny dla zestawów z pojedynczą kartą graficzną. Realna moc na linii 12V to bodajże 600W.

Zaś w okolicach 300 zł możesz dostać:
Corsair Builder CX 750 (w pełni modularna budowa i prawdziwe 750W - 744W na samej linii 12V. To dużo - dla przykładu Modecom Volcano 620W na linii 12V potrafi oddać 470 a Chieftec 500W bodajże 408), Corsair CS 650 (80+ Gold, raczej overkill w stosunku do twoich potrzeb, przeznaczony jest raczej do pracy 24/7), Fortron Raider 650-750 (odrobinę mniej realnej mocy niż Corsair CX. Rekompensuje to lepszą jakością wykonania - 80Plus Silver to nie w kij dmuchał, to się nawet nadaje do pracy 24/7 z wysokim obciążeniem, ma też w pełni modularną budowę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do drobnej modernizacji komputera. Będzie to przejście z Win XP 32bit na Win 7 64 bit. W związku z tym, chcę dokupić RAMu. Obecnie mam 2GB, chcę powiększyć do 4 lub 6.
Mój obecny RAM to 2x Patriot 1GB 800MHz DDR2 (jeśli się nie mylę, to takie: http://www.komputronik.pl/product/20641/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Patriot_EP_DDR2_2x1GB_800MHz_CL4_LLK.html).
Płyta główna to Asus P5Q-PRO ( http://www.asus.com/pl/Motherboards/P5Q_PRO/).
Mam 4 sloty na pamięć, tak więc wolę dołożyć dodatkową, a nie wymieniać obecną. Czy najlepiej będzie dokupić kolejne 2x 1GB tego samego producenta (ewentualnie 2x 2GB), czy może lepsze są Kingstony (albo innych firm), tylko czy wtedy nie będzie żadnych problemów z jakimś ewentualnym "gryzieniem się" ich? Częstotliwość powinna być taka sama (tak wyczytałem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ;) źle mnie zrozumiałeś. Ostatnio mi się zepsuł zasilacz. Kupiłem nowy(ten silentium). A teraz poszła mi karta graficzna i to o nią jest pytanie. Jak na razie to co mi gdzies tam polecali to hd 7790, hd7850, r9 270. Mam możliwość sprowadzenia sobie karty z uk, wiec moze mnie to troszke taniej wyniesie. Co mi polecicie za 300-400 zl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie tylko częstotliwość powinna być ta sama ale też CL (opóźnienia). Więc jak masz pamięci 800 MHz CL5 to wypadałoby kupić takie same. Można kupić kości innej firmy i nie powinno być problemów o ile mówimy o jakimś markowym (dla przykładu Patriot, G.Skill, Corsair).

Raczej też zostałbym przy 4GB, nie warto rozszerzać platformy opartej na DDR2 aż do 6. Zwłaszcza że starszy typ RAM''u jest zaskakująco drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 09:24, dreamer94 napisał:

Nie, nie ;) źle mnie zrozumiałeś. Ostatnio mi się zepsuł zasilacz. Kupiłem nowy(ten silentium).
A teraz poszła mi karta graficzna i to o nią jest pytanie. Jak na razie to co mi gdzies
tam polecali to hd 7790, hd7850, r9 270. Mam możliwość sprowadzenia sobie karty z uk,
wiec moze mnie to troszke taniej wyniesie. Co mi polecicie za 300-400 zl ?

A, w ten sposób.
W twoim budżecie nie ma szczególnego wyboru prawdę mówiąc. Nawet na R7 260X chyba nie starczy. Co oznacza że jedyną pozostałą opcją wśród nowych kart jest R7 250X. Który tak naprawdę mógłby się nazywać HD7790, to zasadniczo ten sam układ. Wydajnościowo da ci on mniej więcej 30-40% wzrost w stosunku do GTX460.

Ewentualnie można by pomyśleć o GTX750Ti ale przekracza twój budżet. Jego zaletą są sterowniki lepiej zoptymalizowane pod układy 4 rdzeniowe takie jak twój Phenom II więc prawdopodobnie taki tandem byłby szybszy niż porównywalny cenowo R7 265 + ten sam procesor. Tym niemniej jego cena jest dość wysoka (i raczej oscyluje w okolicach 500 zł a nie 400)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 13:09, dreamer94 napisał:

R7 260x na allegro jest za 420 zl. Jakby sie w moim pc sprawowal ?


Na pewno byłby dużo szybszy od starego GTX-a 460. Tylko upewnij się że wybierasz model z pamięciami GDDR5 a nie DDR3 bo to morduje wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 10:40, ziptofaf napisał:

Nie tylko częstotliwość powinna być ta sama ale też CL (opóźnienia). Więc jak masz pamięci
800 MHz CL5 to wypadałoby kupić takie same. Można kupić kości innej firmy i nie powinno
być problemów o ile mówimy o jakimś markowym (dla przykładu Patriot, G.Skill, Corsair).

Raczej też zostałbym przy 4GB, nie warto rozszerzać platformy opartej na DDR2 aż do 6.
Zwłaszcza że starszy typ RAM''u jest zaskakująco drogi.

Dzięki za radę. Co do tego CL, to czy mógłbyś mi podpowiedzieć, bo w nazwie tej pamięci, do której podałem link (na 99,9% mam taką) jest napisane CL4, a w programie do sprawdzania sprzętu podaje CL5, jeśli dobrze to odczytuję (zdjęcie w załączniku) :/ Poza tym, tam jest podane 400MHz, ale z tego co przeczytałem, to trzeba to pomnożyć przez 2, tak?

@KannX
Dzięki, ale chyba nie skorzystam, inna częstotliwość. Ale widzę, że kupców masz, także niewielka strata ;)

20140915162220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To jest 800 MHz CL4. Może pracować też w trybie 800 MHz CL5. Ot, standardowo BIOS ustawił ci nieoptymalne parametry a te kości mogłyby pracować nieco szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:10, ziptofaf napisał:

To jest 800 MHz CL4. Może pracować też w trybie 800 MHz CL5. Ot, standardowo BIOS ustawił
ci nieoptymalne parametry a te kości mogłyby pracować nieco szybciej.

Ok, dzięki. Jeszcze ostatnie pytanie, czy lepiej będzie włożyć 2x po 1GB czy jedną kość 2GB, czy to bez różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:10, ziptofaf napisał:

To jest 800 MHz CL4. Może pracować też w trybie 800 MHz CL5. Ot, standardowo BIOS ustawił
ci nieoptymalne parametry a te kości mogłyby pracować nieco szybciej.

Powyższe miało być ostatnie, ale napiszę jeszcze, że poszukałem i w sumie jedyne pamięci DDR2 z CL4 jakie mi znalazło to takie: http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/729185
Uważasz, że byłyby ok?
PS. Sorry, że Cię tak męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się