Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2014 o 17:16, ziptofaf napisał:

/.../

Żaden z tych dwóch, oba to najzwyklejsze TN-ki. Radzę polować na monitory z matrycami
IPS - zazwyczaj lepsze odwzorowanie kolorów i kąty widzenia.


aha, czyli powrót do tego co podałeś wcześniej :)
Dzieki zaa pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby doradzić dobry laptop do ok 1200zł?
Napęd DVD nie potrzebny; matryca preferowana matowa; część numeryczna klaw. niepotrzebna;

Główne przeznaczenie internet i pakiet office, muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale muszę się pochwalić :) Udało mi się sprzedać ram ze starego komputera (OCZ Reaper 4GB DDR2) za 255zł na Allegro. Jeszcze mi został Core2 Duo 8500, ale nie wiem czy nawet 50zł ktoś za niego da :)

Teraz grzecznie czekam do połowy października na GeForce''y 960 i przy okazji wymienię pastę na procku na Gelida :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taką oto karte graficzną:



Jej fabryczne chłodzenie jest wydajne, jednak bardzo głośne, dlatego myślę nad zakupem innego. Najbardziej zależy mi właśnie na ciszy, tak, aby nawet przy dużym zaangażowaniu wentylatorów nie było hałasu. Na razie chciałbym się tylko zorientować w temacie, gdyż nie jestem specem od chłodzenia, a sam komputer pomogli mi złożyć forumowicze. Co powinienem kupić, jeśli się zdecyduję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiem tak - jeśli niereferencyjne chłodzenie powietrzne jest dla ciebie za głośne to zostaje tylko jedna opcja - chłodzenie wodne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę o jakiej karcie mówimy - to żre mnóstwo prądu i poważnie się grzeje. Pełne samodzielne systemy tego typu to kwota nie mniej niż 300 zł.

Jest jeszcze opcja numer 2 która zapewni ci i chłodek, i wydajność - wystaw swojego GTX780 na Allegro, dopłać z 200-300 zł i dostajesz niereferencyjnego GTX970.
http://pclab.pl/art59688.html
Co oznacza kartę o przynajmniej 10-15% szybszą i, co jest tutaj kluczem, taką która pobiera o ponad 60-70W mniej energii. Co automatycznie przekłada się na kartę dużo cichszą aniżeli 780tka.
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/09/gtx970_maxwell/charts/ucho_load.png

Jest to też rozwiązanie o tyle lepsze że bardzo łatwo o uszkodzenie karty przy zmianie chłodzenia a już na pewno utraciłbyś gwarancję (po tym zazwyczaj zostają ślady nawet jakbyś potem wstawił z powrotem stare gdybyś musiał oddać kartę do serwisu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 11:52, FAILoZOFF napisał:

Ktoś mógłby doradzić dobry laptop do ok 1200zł?
Napęd DVD nie potrzebny; matryca preferowana matowa; część numeryczna klaw. niepotrzebna;

Główne przeznaczenie internet i pakiet office, muzyka.

http://pclab.pl/art59432.html - recenzja kilkudziesięciu notebooków w twojej klasie cenowej. Wybierz sobie z niej coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie mam takie pytanie gdzieś czytałem ze maja wyjść nowe karty graficzne i podobno te w cenie 1-1.4tys będą o wiele lepsze od tych co SĄ obecnie w tym samym przedziale cenowym to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 15:11, Pawel5235 napisał:

Hej ludzie mam takie pytanie gdzieś czytałem ze maja wyjść nowe karty graficzne i podobno
te w cenie 1-1.4tys będą o wiele lepsze od tych co SĄ obecnie w tym samym przedziale
cenowym to prawda?

Przecież to wiadomo, co poł, co rok wychodzi nowy sprzęt i zastępuje poprzedni, nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 15:18, Paoro napisał:

> Hej ludzie mam takie pytanie gdzieś czytałem ze maja wyjść nowe karty graficzne
i podobno
> te w cenie 1-1.4tys będą o wiele lepsze od tych co SĄ obecnie w tym samym przedziale

> cenowym to prawda?
Przecież to wiadomo, co poł, co rok wychodzi nowy sprzęt i zastępuje poprzedni, nic nowego.

Czyli naradzie nie kupować karty graficznej tylko poczekać AZ wyjdą nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę w kwestii wymiany Gigabyte GTX 780 0C WindForce na Gigabyte GTX 970 WindForce X3:
byłem właśnie w sklepie, w którym kupuję części do PC, nie ma on jeszcze fizycznie na stanie nowych GTX - ów ale widnieje już cena i tak, Gigabyte GTX 970 WindForce X3 kosztuje 1500 zł, a zostawiając w rozliczeniu moją obecną kartę będę musiał dopłacić ok. 400 zł i zastanawiam się, czy to się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 15:20, Pawel5235 napisał:

Czyli naradzie nie kupować karty graficznej tylko poczekać AZ wyjdą nowe?

Chodziło mi o to, że obojętnie co kupisz za pół roku czy rok znów w kolejce będzie nowy sprzęt. Dokładnie nie wiem kiedy te nowe karty wychodzą to już zapytaj osoby kompetentnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że przenoszę się do innego miasta na studia potrzebuję laptopa.
Nie będzie mi on potrzebny na zajęcia czy do jakieś wymagającej pracy, ponieważ nie idę na informatykę czy kierunki z nią spokrewnione.
Komputera będę używał do przeglądania internetu i pisania od czasu do czasu. Granie w gry odpada bo od tego mam komputer w domu, a możliwe, że w najbliższym czasie zakupię konsolę.
Od laptopa wymagam, aby był ładny(miło, żeby laptop był srebrny lub biały), lekki, wydajny oraz dobrej jakości obrazu, dlatego w kręgu moich zainteresowań są tylko ultrabooki i laptopy od apple''a. Aha i ekran tylko do 13 cali. Ekran dotykowy jest dla mnie zbędnym gadżetem. Z tego co się zorientowałem to idealnym komputerem dla mnie był by macbook pro 13 retina i dell xps 13(Full HD), gdyby nie ich cena, która dość znacznie wykracza po za mój budżet.
Kwota jaką mogę przeznaczyć to +/-4000 zł.

Na tą chwilę moje typy to:
# http://www.x-kom.pl/p/183024-notebook-laptop-...-mac-os.html
# http://www.saturn.pl/ultrabook-acer-aspire-s7...neo_spo=true
# http://www.x-kom.pl/p/181035-ultrabook-13-3-a...8-gt840.html
# http://www.x-kom.pl/p/202455-ultrabook-13-3-l...srebrny.html
# http://www.saturn.pl/ultrabook-sony-svp1322m2eb,id-925762

Oczywiście nie ograniczam się tylko i wyłącznie do podanych modeli i liczę na wasze opinie i propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 15:21, lis_23 napisał:

Piszę w kwestii wymiany Gigabyte GTX 780 0C WindForce na Gigabyte GTX 970 WindForce X3:
byłem właśnie w sklepie, w którym kupuję części do PC, nie ma on jeszcze fizycznie na
stanie nowych GTX - ów ale widnieje już cena i tak, Gigabyte GTX 970 WindForce X3 kosztuje
1500 zł, a zostawiając w rozliczeniu moją obecną kartę będę musiał dopłacić ok. 400 zł
i zastanawiam się, czy to się opłaca?

Kiedy te karty wyjdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2014 o 15:44, Pawel5235 napisał:

Kiedy te karty wyjdą?


Nowe GTXy?
Już wyszły ale nie wszędzie są dostępne, większość kupuje w sklepach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 15:21, lis_23 napisał:

Piszę w kwestii wymiany Gigabyte GTX 780 0C WindForce na Gigabyte GTX 970 WindForce X3:
byłem właśnie w sklepie, w którym kupuję części do PC, nie ma on jeszcze fizycznie na
stanie nowych GTX - ów ale widnieje już cena i tak, Gigabyte GTX 970 WindForce X3 kosztuje
1500 zł, a zostawiając w rozliczeniu moją obecną kartę będę musiał dopłacić ok. 400 zł
i zastanawiam się, czy to się opłaca?


1500 zł to drogo jak diabli. Te karty zamawiając z Niemiec (które jednak są częścią EU więc nie doliczasz cła itd) dostaniesz za 1250-1300. Plus sprzedając to co masz teraz na Allegro dostałbyś na perwno więcej niż tysiak. Więc tej dopłaty byłoby ze 100-200 zł a nie 500. I wtedy się opłaca. Przy 500 nie, ta karta jest o jakieś 10% szybsza niż to co masz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję komputer stacjonarny (bez systemu, bez monitora itp.) na studia do pracy na programach takich jak AutoCAD, SketchUp, 3DSMax, Photoshop. Budżet to niestety tylko 2000zł, chyba że te 200zł więcej naprawdę zrobiłoby różnicę. Proszę o propozycję jak najwydajniejszego zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję komputera w cenie ok. 2750zł(tak między 2500-3000 :P), który głównie ma służyć do gier oczywiście ;] Widziałem gotowe zestawy z purepc, jednakże tam był przedział cen 2500zł i 3000zł, a wolałbym złożyć coś między tymi kwotami. Głównymi premierami na które zwracam uwagę są Far Cry 4 i GTA V(wiem, jeszcze wymagań do pierwszej nie podano, zaś druga to zagadka z optymalizacją). Przyznam, że na wiedzy o sprzęcie to się zatrzymałem kilka lat temu, więc będę się liczyć z ekspertami z forum ;) Chodzi o sama ''skrzynkę'', nie potrzebuję w chwili obecnej monitora, klawiatury etc. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 18:04, Woko11 napisał:

Potrzebuję komputer stacjonarny (bez systemu, bez monitora itp.) na studia do pracy na
programach takich jak AutoCAD, SketchUp, 3DSMax, Photoshop. Budżet to niestety tylko
2000zł, chyba że te 200zł więcej naprawdę zrobiłoby różnicę. Proszę o propozycję jak
najwydajniejszego zestawu.


Huh, te aplikacje które wymieniłeś są pamięciożerne jak diabli... Może takie coś?

Core i5 4440 (lub 4460 jeśli kompa ma ci złożyć sklep, ten procesor może nie działać na płycie na H81 od razu i wymagać aktualizacji BIOS''u)
Asus H81M-E
Zalman ZM1-T1 Plus
Crucial Ballistix Tactical DDR3 1600 CL8 (alternatywa - za 550-560 zł dostaniesz już 16GB np. Crucial Ballistic 1600 MHz CL9)
Corsair VS 450 (alternatywa - Silentium PC Vero L1 500)
Crucial MX100 256GB (alternatywa - 120GB GoodRAM C40 + 1TB HDD typu WD Blue)
Brak napędu optycznego - Windowsa to zainstalujesz i z pendrive''a, pewnie też możesz coś przełożyć z poprzedniego kompa (alternatywa - jakakolwiek nagrywarka DVD, koszt z 60-70 zł).
Suma: 1800 zł (ceny z morele.net, jeśli podasz kod promocyjny W3FHN58JFW to wysyłkę masz za darmo a montaż za złotówkę).

Standardowo brak dedykowanej karty graficznej więc na wydajność w grach bym się nie nastawiał. Za to dostajesz 4 rdzenie i 8 GB najszybszego RAM''u jakie dało się wepchnąć w tym budżecie (można też pomyśleć o dołożeniu od razu do 16 - maksymalnej ilości jaka wejdzie na tę płytę główną). Do tego 256GB SSD. Na tej klasy maszynie da się już komfortowo pracować z plikami w rozmiarach A3 w Photoshopie przy 300 dpi nawet jeśli PS by uznał że potrzebuje 40GB pamięci dyskowej - po to zresztą SSD.

Brakującym elementem zestawu jest oczywiście sama karta graficzna (zakładając że nie wystarczy ci zintegrowana) - najtańszym modelem który ma sens byłby R7 260X. Kosztujący ok. 440 zł i podnoszący cenę całości do 2240 zł. Jeśli planujesz na tym kompie od czasu do czasu też grać to dobry wybór bo jest kilkunastokrotnie szybsza od HD4600 zintegrowanego z Core i5. Poprawi też nieco wydajność przy nakładaniu niektórych filtrów w Photoshopie. Można ewentualnie jeszcze zjechać o 100 zł i wybrać R7 250 1GB GDDR5 np. od Sapphire''a. Tym niemniej to karta o 50% wolniejsza od 260tki i nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wstrzymaj się przez miesiąc (chyba że nie masz takiej opcji). Nvidia właśnie wypuściła nowe karty graficzne które zmiażdżyły wszystkie poprzednie modele a za kilka tygodni pojawi się też GTX960 który prawdopodobnie będzie dokładnie tym co możesz dostać w swoim budżecie i wydajności znacząco wyższej niż karty które kupisz tu i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 18:59, ziptofaf napisał:

/.../

Wstrzymaj się przez miesiąc (chyba że nie masz takiej opcji). Nvidia właśnie wypuściła
nowe karty graficzne które zmiażdżyły wszystkie poprzednie modele a za kilka tygodni
pojawi się też GTX960 który prawdopodobnie będzie dokładnie tym co możesz dostać w swoim
budżecie i wydajności znacząco wyższej niż karty które kupisz tu i teraz.

kiedy mają wyjść te karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się