Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wielkie dzięki, trochę już wypadłem z obiegu, a teraz wiem za czym się oglądać. Czyli ogólnie pakować w szybki RAM i procesor, a grafiką za bardzo się nie przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 21:12, Woko11 napisał:

Wielkie dzięki, trochę już wypadłem z obiegu, a teraz wiem za czym się oglądać. Czyli
ogólnie pakować w szybki RAM i procesor, a grafiką za bardzo się nie przejmować.

Normalnie karta graficzna byłaby bardzo ważna ale to w końcu nie komputer do grania a do pracy. Co zmienia postać rzeczy w olbrzymim stopniu. A jakkolwiek niektóre aplikacje z wymienionych przez ciebie potrafią czasem wykorzystać GPU to nadal ich wydajność spada o 99% gdy zabraknie RAM''u (a i tak zabraknie bo zużycie Photoshopa potrafi iść w dziesiątki GB przy większych plikach, stąd SSD żeby w takiej sytuacji nadal było całkiem sensownie pod kątem wydajności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 14:44, ziptofaf napisał:

Masz na myśli ten?
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2014?page=0,8
Jest w porządku, pamiętaj tylko że w tej cenie z purepc nie ma obudowy więc wyjdzie o
jakieś 100 zł więcej niż to co tam widzisz (niezły i tani jest np. Zalman Z1).


Aktualnie rozglądam się za kompem przeznaczonym właściwie tylko do grania (laptopa mam do pozostałych rzeczy). Rozumiem, że mając do wydania nie więcej niż 2 tys. - 2.2 tys. złoty jest on nadal dobrym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 21:20, SiDi napisał:

Aktualnie rozglądam się za kompem przeznaczonym właściwie tylko do grania (laptopa mam
do pozostałych rzeczy). Rozumiem, że mając do wydania nie więcej niż 2 tys. - 2.2 tys.
złoty jest on nadal dobrym wyborem?


Jak najbardziej. To dobrze zbalansowany zestaw, powinien sobie poradzić z nowymi grami bez większych problemów (choć niekoniecznie w max. detalach, aż tak mocny nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 22:03, ziptofaf napisał:

Jak najbardziej. To dobrze zbalansowany zestaw, powinien sobie poradzić z nowymi grami
bez większych problemów (choć niekoniecznie w max. detalach, aż tak mocny nie jest).


Dziękować. Wykorzystam sklep morele i kod, który kiedyś tutaj podawałeś na złożenie wszystkich części w jedno.

Tego zasilacza morele nie ma w swojej ofercie aktualnie. Warto zainteresować się alternatywą Aerocool VP450 450W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 21:11, ziptofaf napisał:

> kiedy mają wyjść te karty?

GTX970 i GTX980 już wyszły, do kupienia w niektórych sklepach w Polsce i w zasadzie wszędzie
w EU.

Tu masz recenzje obu:
http://pclab.pl/art59688.html
http://pclab.pl/art59679.html

GTX960 pojawi się za jakieś 3-4 tygodnie.

jest to dobra karta? nie znam się za bardzo na tym ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 15:09, Pawel5235 napisał:

> GTX960 pojawi się za jakieś 3-4 tygodnie.
jest to dobra karta? nie znam się za bardzo na tym ;p


Najpewniej będzie miała wydajność zbliżoną, jeśli nie lepszą od aktualnych GTX 770. Cena poniżej 1000zł. Więc warto czekać, ja czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 15:41, KannX napisał:

> > GTX960 pojawi się za jakieś 3-4 tygodnie.
> jest to dobra karta? nie znam się za bardzo na tym ;p

Najpewniej będzie miała wydajność zbliżoną, jeśli nie lepszą od aktualnych GTX 770. Cena
poniżej 1000zł. Więc warto czekać, ja czekam :)

skąd wiesz jaka będzie cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 15:45, Pawel5235 napisał:

skąd wiesz jaka będzie cena?


Z interneta. 300 dolców, czyli 1000zł nie przekroczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 15:46, KannX napisał:

> skąd wiesz jaka będzie cena?

Z interneta. 300 dolców, czyli 1000zł nie przekroczy :)

o to spoczko a GTX980 za ile ;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy komputer za 2tyś był by wstanie odpalić gta 5 ;d? bo planuje zakup nowego :) z racji tego że, konsola mnie znudziła a nie ma to jak myszka i klawiaturka :). Jestem w stanie max wydać 2500zł czy za tą kwotę dostanę dobry sprzęt na pare lat grania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 19:50, Kubson023 napisał:

czy komputer za 2tyś był by wstanie odpalić gta 5 ;d? bo planuje zakup nowego :) z racji
tego że, konsola mnie znudziła a nie ma to jak myszka i klawiaturka :). Jestem w stanie
max wydać 2500zł czy za tą kwotę dostanę dobry sprzęt na pare lat grania .


Odpalić na pewno. W jakich detalach - nie mam pojęcia, gra jeszcze nie wyszła. Tym niemniej powtórzę się:

Wstrzymaj się przez miesiąc (chyba że nie masz takiej opcji). Nvidia właśnie wypuściła nowe karty graficzne które zmiażdżyły wszystkie poprzednie modele a za kilka tygodni pojawi się też GTX960 który prawdopodobnie będzie dokładnie tym co możesz dostać w swoim budżecie i wydajności znacząco wyższej niż karty które kupisz tu i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2014 o 19:54, ziptofaf napisał:

Wstrzymaj się przez miesiąc (chyba że nie masz takiej opcji). Nvidia właśnie wypuściła
nowe karty graficzne które zmiażdżyły wszystkie poprzednie modele a za kilka tygodni
pojawi się też GTX960 który prawdopodobnie będzie dokładnie tym co możesz dostać w swoim
budżecie i wydajności znacząco wyższej niż karty które kupisz tu i teraz.

Zakup planuje tak na początku listopada, na allegro sprawdzałem oferty ale jestem w tym zielony i nie mam pojęcia który sprzęt jest lepszy, zakup pewnie dokonam w jakimś sklepie komputerowym z godynmi dla mnie ratami ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2014 o 19:59, Kubson023 napisał:

Zakup planuje tak na początku listopada, na allegro sprawdzałem oferty ale jestem w tym
zielony i nie mam pojęcia który sprzęt jest lepszy, zakup pewnie dokonam w jakimś sklepie
komputerowym z godynmi dla mnie ratami ;P


najlepiej złóż sobie zestaw i popytaj na forum czy dobry - w klepie zazwyczaj wciskają wszystko co im się kurzy ;]

od siebie - na pewno nie zejdź poniżej 8GB ram, na dzisiaj to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 20:06, gmx napisał:


> Zakup planuje tak na początku listopada, na allegro sprawdzałem oferty ale jestem
w tym
> zielony i nie mam pojęcia który sprzęt jest lepszy, zakup pewnie dokonam w jakimś
sklepie
> komputerowym z godynmi dla mnie ratami ;P

najlepiej złóż sobie zestaw i popytaj na forum czy dobry - w klepie zazwyczaj wciskają
wszystko co im się kurzy ;]

od siebie - na pewno nie zejdź poniżej 8GB ram, na dzisiaj to minimum

Tak jak napisałem up" jestem zielony jeżeli chodzi o dobranie zestawu, ale jak napisał kolega up wstrzymam sie jak puscili nowe karty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Koniecznie musisz kupić teraz? Za 3-4 tygodnie wychodzi GTX960. Który pewnie zje tego R9 280. Poza tym niezbyt podoba mi się dysk SSD, ten model Intela jest dosyć przestarzały i jego realne prędkości są niskie. Może Plextor MX100 bądź Goodram C40? Rozsądnym byłoby też wziąć odrobinę lepsze pamięci RAM, np. 1600 MHz CL8 zamiast CL9.

Zaś co do zasilacza - np. SilentiumPC Deus 600W, Corsair VS650. Można by pewnie wziąć nieco słabszy ale R9 280 jest jednak wysoce energożerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 22:23, ziptofaf napisał:

Może Plextor MX100 bądź Goodram C40? Rozsądnym byłoby
też wziąć odrobinę lepsze pamięci RAM, np. 1600 MHz CL8 zamiast CL9.


Jak MX100 to Crucial.

BTW. Masz moze namiary na jakies dobre analizy/prognozy cen RAMu? :D Pewnie gdzies w przyszlym roku zaczna rosnac, ale nie mam jakos duzo czasu w tej chwili na wlasny research, a przydaloby mi sie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się