Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2014 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

Jak MX100 to Crucial.

Łups, pomyliły mi się firmy :P

Dnia 25.09.2014 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

BTW. Masz moze namiary na jakies dobre analizy/prognozy cen RAMu? :D Pewnie gdzies w
przyszlym roku zaczna rosnac, ale nie mam jakos duzo czasu w tej chwili na wlasny research,
a przydaloby mi sie info.


Namiarów jako takich nie mam ale jeszcze nie będzie źle do momentu wyjścia Intel Skylake które działają tylko na DDR4. Bo to będzie znakiem że pora kończyć produkcję obecnych. Więc pewnie ok. 8-9 miesięcy od teraz zaczną już rosnąć koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ten GTX960 będzie zbliżony cenowo do karty, którą wybrałem?
2. Jak przedstawiają się te realne prędkości dysku Intela i dlaczego te oficjalne są takie wysokie?
3. Mam rozumieć, że płyta główna i procesor w tym przedziale cenowym są dobre i nie zaproponujesz czegoś lepszego?
4. Czy jest jakaś zauważalna różnica w grach, gdy pamięci mają inne częstotliwości pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 23:52, Achilleus napisał:

1. Czy ten GTX960 będzie zbliżony cenowo do karty, którą wybrałem?

Mniej więcej. Plus minus ok. 100 zł.

Dnia 25.09.2014 o 23:52, Achilleus napisał:

2. Jak przedstawiają się te realne prędkości dysku Intela i dlaczego te oficjalne są
takie wysokie?

To jest ten SSD:
http://pclab.pl/art48622-3.html

Prędkość odczytu jest w porządku ale zapisu o połowę niższa. Losowy zapis też nie powala. Dla porównania - mój Samsung Evo 840 który kosztuje chyba 10 zł drożej ma 520 MB/s odczytu i 480 MB/s zapisu. Ot, to był świetny SSD dwa lata temu. Ale mamy już końcówkę 2014 roku i można w tej cenie dostać coś dużo lepszego. To jest bardzo szybko rozwijający się segment rynku i 2 lata to cała wieczność. Choć nie jest to też jakiś tragiczny model, po prostu na dzień dzisiejszy znalazłbyś już lepsze opcje.

Dnia 25.09.2014 o 23:52, Achilleus napisał:

3. Mam rozumieć, że płyta główna i procesor w tym przedziale cenowym są dobre i nie zaproponujesz
czegoś lepszego?

Co do procka - ten jest okej. Płyta - nie jestem pewny czy wybieranie rozmiaru MicroATX ma sens, nie wydaje się żebyś budował komputer w którym liczy się każdy centymetr. Samemu pewnie wybrałbym taką:
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h97-hd3-h97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-h97-hd3-640928/
bądź
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-pro4-h97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-pro4-640930/

Powód? R9 280 jest dość masywny. W momencie gdy go wstawisz na tę płytkę MSI to zajmiesz sobie kolejne 2 porty PCI-E x1 poniżej niego. Niby nic ale już np. o karcie WiFi czy dźwiękowej w środku to już wtedy zapomnij.

Oczywiście oba te modele są dobre jeśli nie masz specyficznych wymagań. Zintegrowane w nich układy dźwiękowe to amatorszczyzna, nie możesz też wykorzystać jeszcze lepszych pamięci (maxem jest 1600 MHz i można tylko zmniejszać opóźnienia). Jeśli chciałbyś czegoś więcej niż standard:
http://pclab.pl/art57950-105.html

W takim segmencie cenowym zaczynają się już modele z lepszymi kartami sieciowymi (w praktyce 2-3 ms mniej w grach sieciowych), wzmacniacze słuchawkowe itp.

Przypomnę też że wciąż (choć już niedługo) trwa promocja Asrocka/Asusa/Intela/MSI:
https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying

Kupując części z tej listy wysyłasz im później kopię faktury. I np. przy i5 4690K + MSI Z97 Gaming 3 dostajesz 120 zł zwrotu. Co oznacza że przy niewielkiej dopłacie (jeśli dobrze liczę to wyjdzie ok. 100-120 zł) w stosunku do tego co masz teraz możesz dostać o klasę lepszy sprzęt który przy okazji daje się podkręcać. I to wysoko - i5 4690K ma zupełnie inną budowę od wszystkich innych procesorów (poza i7-4790K) i w tych samych warunkach jest o 15-20C chłodniejszy od i5-4590. Samemu bym się wręcz zastanowił czy nie warto uciąć nieco na budzie (i np. wziąć Zalman Z1) żeby w zamian móc sobie wybrać taką kombinację. Bo jest to tego zdecydowanie warte. Fabrycznie 200 MHz więcej na procesorze (choć on się kręci do 4.4 GHz jakbyś kiedyś potrzebował) + dużo lepsza płyta główna która jest w stanie obsłużyć nawet 2600 MHz RAM. Co w praktyce (aka jakieś sensowne kości 1866-2133 bo 2600 jest za drogie) dałoby ci nie mniej niż 15% skok wydajności.

Dnia 25.09.2014 o 23:52, Achilleus napisał:

4. Czy jest jakaś zauważalna różnica w grach, gdy pamięci mają inne częstotliwości pracy?


Jak najbardziej.
http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8

Fakt że żeby wykorzystać 1866 i wyżej musiałbyś już mieć płytę na chipsecie Z97, tym niemniej 1600tki z niższymi opóźnieniami i tak są lepsze niż typowe kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 00:29, ziptofaf napisał:

Przypomnę też że wciąż (choć już niedługo) trwa promocja Asrocka/Asusa/Intela/MSI:
https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying


Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale:

Terminyy promocji
18/08/14 - 03/10/14

I w regulaminie, pkt. 5:

"Pełny i poprawny wniosek musi być złożony nie wcześniej niż 30 (trzydzieści) dni i nie później niż sześćdziesiąt (60) dni rozpoczynającego się w każdym przypadku od daty zakupu podanej na paragonie lub fakturze. Data zakupu wskazana na dowodzie zakupu liczymy, jako dzień 1 (jeden). Jeżeli roszczenia są złożone przed tym terminem lub po będą one uznane za nieważne."

Jesli dobrze ich zrozumialem jak ktos kupi teraz to promocja go nie obejmie, bo dopiero 26 pazdziernika bedzie mogl zloyc wniosek, a promocja konczy sie 3 pazdziernika. Czyli najpozniej mozna bylo skorzystac z promocji jak sie kupilo 3 wrzesnia i zlozylo wniosek 3 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak kupi teraz to go jeszcze obejmie - w końcu inaczej to by była bzdura bo 03/10/14 nie jest nawet oddalony o 60 dni od 18/08. Musisz sobie kupić sprzęt pomiędzy tymi datami a potem masz 30-60 dni (czyli w praktyce do 26 listopada włącznie jeśli kupiłbyś tu i teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 03:07, ziptofaf napisał:

/.../

Jak kupi teraz to go jeszcze obejmie - w końcu inaczej to by była bzdura bo 03/10/14
nie jest nawet oddalony o 60 dni od 18/08. Musisz sobie kupić sprzęt pomiędzy tymi datami
a potem masz 30-60 dni (czyli w praktyce do 26 listopada włącznie jeśli kupiłbyś tu i
teraz).


A kiedy te nowe karty mają być na rynku o których wczoraj mi pisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 13:16, Kubson023 napisał:

A kiedy te nowe karty mają być na rynku o których wczoraj mi pisałeś.


Zacytuję samego siebie:
"Wstrzymaj się przez miesiąc (chyba że nie masz takiej opcji). Nvidia właśnie wypuściła nowe karty graficzne które zmiażdżyły wszystkie poprzednie modele a za kilka tygodni pojawi się też GTX960 który prawdopodobnie będzie dokładnie tym co możesz dostać w swoim budżecie i wydajności znacząco wyższej niż karty które kupisz tu i teraz. "

GTX980 i GTX970 już wyszły, fakt że trudno je dostać u nas. Ale już w Niemczech od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 04:35, kuba9876543210 napisał:

No mam nadzieje, ze tak, ale z roznymi rzeczami sie spotykalem w Internecie i nie zdziwiloby
jakby troche naciagali celem zwiekszenia sprzedazy (oby nie;)).


"The promotion period is the period during which customers have to purchase qualifying products in order to participate in the promotion.

Claims can be made after the end of the promotion period as long as they are submitted no sooner than 30 days and no later than 60 days after the date of purchase.

Please feel free to get back to us if you have any question."

Spytałem ich o szczegóły, wychodzi na to że miałem rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie odpowiedni temat, ale myślę, że uzyskam tutaj odpowiedź. Otóż zakupiłem ostatnio komputer i odpalając np. CPU-Z zauważyłem, że moje podzespoły pracują na niższych taktowaniach i napieciu niż powinny (w przypadku cpu napięcie zmienia się bardzo często). Czy jest to normalne, co można zrobić aby podzespoły pracowały w swoim nominalnym taktowaniu i napięciu?

Moje podzespoły:

i5 4690k
MSI Z97 GAMING 5
Pamięć G.SKILL RipjawsX 2x4GB 2133MHz CL9
GTX 970 MSI GAMING 4G 4GB

Załączam również screeny z cpu-z.

EDIT

Dodam, że podczas obciążenia taktowania i napięcia wydają się prawidłowe

20140926200927

20140926200934

20140926200940

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie żyjemy w erze kamienia łupanego. Sprzęt obniża taktowanie i napięcie jak jest w spoczynku. Na napięcie to może nie patrz.. od tego są pierniki a nie CPU-Z.
Jeśli chcesz żeby procesor zawsze pracował z pełną mocą musisz w biosie znaleźć odpowiednią opcje C''n''Q/C1E i ją wyłączyć. Ale po co? Procesor będzie cały czas chodził na maksymalnym taktowaniu czyt pobierał więcej prądu.
Imo wszystko jest okej, a sam jesteś "przewrażliwionym użytkownikiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 20:58, nightfaler napisał:

oi chociaż nie wszystko chyba jest okej :D
Ramy nie pracują na 2133MHz tylko na 1600 ;p


Co muszę zrobić aby pamięci pracowały w 2133MHz? Wystarczy, że zmienię te wartości w biosie? Co z opóżnieniami, jest CL11(o ile dobrze czytam z CPU-Z) a powinno być CL9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 21:36, Zbicku napisał:

Co muszę zrobić aby pamięci pracowały w 2133MHz? Wystarczy, że zmienię te wartości w
biosie? Co z opóżnieniami, jest CL11(o ile dobrze czytam z CPU-Z) a powinno być CL9?


Wejdź do swojego ślicznego UEFI Biosa i tam ustaw ramy. Dla tych Ripjawsów opóźnienia powinny wynosić: 9-11-10-28. Dla pewności sprawdź na pudełku. Nie wiem czy te pamięci maja XMP - jeśli tak to wtedy w biosie wybierasz profil i ramy same się optymalnie ustawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 21:36, Zbicku napisał:

Co muszę zrobić aby pamięci pracowały w 2133MHz? Wystarczy, że zmienię te wartości w
biosie? Co z opóżnieniami, jest CL11(o ile dobrze czytam z CPU-Z) a powinno być CL9?


Do tego co napisał KannX dodam - żeby kości działały stabilnie na 9-11-10-28 i 2133 MHz będziesz musiał im ustawić napięcia na 1.65V (ze standardowych 1.5V). Jeśli mają profil XMP to same to zrobią, w przeciwnym razie jednak zrób to samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 18:59, ziptofaf napisał:

/.../

Wstrzymaj się przez miesiąc (chyba że nie masz takiej opcji). Nvidia właśnie wypuściła
nowe karty graficzne które zmiażdżyły wszystkie poprzednie modele a za kilka tygodni
pojawi się też GTX960 który prawdopodobnie będzie dokładnie tym co możesz dostać w swoim
budżecie i wydajności znacząco wyższej niż karty które kupisz tu i teraz.


Pewnie, jeszcze poczekam, sam ostatnio czytałem o nowych kartach nvidii i się zastanawiałem nad tą opcją. Dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wprawdzie ten temat jest bardziej związany z rozbudową kompa ale niedawno szukałem tu porady i wtedy nie zwróciłem uwagi na głośniki.
Czy miałbyś jakiś pomysł na ciekawe głośnik 5.1 lub ewenualnie 7.1 ? Mam dobrą kartę ale moje stare Cambridge Soundworks (5.1) mają już ok. 10 lat i ostatnio mi padły całkowicie.
Wskazane, choć niekoniecznie, aby satelitki były małe.
Szukałem w necie ale na razie nie mam żadnego pomysłu na konkretny model. Chyba poszukam jakiegoś Creative?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Z uroczystej okazji zdychania mojego aktualnego kompa (wygląda mi to na awarię płyty głównej, komp się bardzo często wiesza, nawet przy wczytywaniu biosu a czasem uruchamia normalnie by zawiesić się w ciągu kilku minut bądź godzin pracy, niezależnie od obciążenia) postanowiłem zakupić conieco by raczyć swe oczy najnowszymi giercami bez troski o full detale czy, w przyszłości, stabilny framerate przy oculusie.

Aktualny sprzęt jaki posiadam, pomijając "prawie już" trupa, to:
- Radeon HD 6870,
- Phenom II x6 1055t,
- Zasilacz be quiet pure power l7 530w (efektywna 530, szczytowa 580, 500ms),
- Ramki DDR3 HyperX Blu 8GB 1600MHz CL9-9-9.

Zwracam się więc z pytaniem, bądź kilkoma, do Was, w kwestii doboru odpowiednich komponentów.
Jak to zawsze w takich przypadkach bywa liczę na możliwie najwyższą jakość przy jak najrozsądniejszej cenie.

Z grafiki planuję dobrać coś aktualnego typu GTX 970/980/990 i akurat ten element praktycznie nie podlega już dyskusji, chyba, że ktoś zasugeruje jakąś kuszącą alternatywę bądź zaleci chwilowe odczekanie na odpowiedź od czerwonych. Pytanie pojawia się zaś w kwestii procesora. Aktualnie korzystam z 6-cio rdzeniówki, która jak by nie patrzeć sprawuje się całkiem dobrze nawet przy dość kontrowersyjnej w kwestii optymalizacji Armie 3 (na wyżej wymienionym configu utrzymuję stałe 45 fps podczas przeciętnej akcji ze spadkami do 30-32 przy wybuchach czy innym spamie wywołanym przez graczy). Z tego powodu chciałbym się dowiedzieć czy jego wymiana na jakieś przykładowe i5 4-tej generacji (np. i5-4590) przyniesie jakiś znaczny wzrost wydajności (1 czy 3 fpsy więcej można sobie w... co najwyżej wsadzić)? Czy w wypadku zachowania phenoma nie bootleneckowałby on planowanej grafiki? Macie jakieś przykładowe sugestie w dziedzinie procesorów by nie dokonać niepotrzebnego overkilla cenowego i wydajnościowego zakupując jakieś i7 bądź z drugiej strony zbyt słabą i5? Overclockingiem się nie bawię więc wersje K, jeżeli nie są w tej samej cenie teoretycznie odpadają, jeżeli nie niosą z sobą dodatkowych korzyści (np. w przypadku gdyby "odblokowany mnożnik" poza podejrzewaną przeze mnie możliwością podniesienia pracy zegarów dodatkowo pozytywnie wpływał na pracę nie kręconego procka).

Kolejną rzeczą, którą bym chciał się dowiedzieć to czy posiadany przeze mnie zasilacz byłby wystarczający by udźwignąć planowany, teoretyczny set komponentów (uwzględniając jego wiek, czyli 4 lata) oraz jaka byłaby najodpowiedniejsza płyta główna (obawiam się nieco płyt określanych jako MB "dla graczy" gdyż kojarzą mi się, jak to w 90% przypadków bywa, z tanim chwytem marketingowym na przeciętny sprzęt w ładnym kolorku wycenionym za 200% ceny bazowej; byłbym naprawdę wdzięczny gdyby ktoś mi w razie potrzeby objaśnił dlaczego dana gameingowa płyta nie jest tylko chwytem na idiotów).

Z góry przepraszam za rozwlekle napisaną wiadomość jak i nietypowo skonstruowane zdania, jestem po prostu dziwny :)

Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A więc:

Zmiana procesora przyniesie bardzo wyraźne korzyści i to nie klasy 1-3 fps-ów a miejscami 40-50%. Jedyną sytuacją w której Phenom II X6 może nawiązać jakąkolwiek walkę z Core i5 (którą i tak przegra) jest gra która dobrze wykorzystuje wszystkie 6 rdzeni.

Na dowód:
http://pclab.pl/art57916-12.html

Nie ma tutaj co prawda Phenomów II X6 ale X4 965 daje nam w tym tytule 25 fps-ów. Najpotężniejszy procesor AMD, FX-9590 o zegarze bliskim 5 GHz (i wydajności o wiele wyższej niż twój Phenom) daje 43. i5 4690 to już 50. A podkręcony i5-4670k podchodzi pod 56.

Dalej - pytanie czy brać i5 czy i7. Tak naprawdę w przypadku Intela warto rozpatrywać tylko 4 modele:
i5 4460 - ten bierzemy gdy nie starcza nam na nic więcej.
i5 4690 - ten bierzemy jeśli nie chcemy podkręcać.
i5 4690K - ten bierzemy jeśli myślimy o podkręcaniu. Przy okazji ma inną budowę od i5 4690 i jest o 15-20 stopni chłodniejszy. Co może mieć znaczenie - na fabrycznym chłodzeniu przy pełnym obciążeniu zwykły i5 4690 podchodzi pod 85 stopni. Ten nie przekracza 70.
i7 4790K - a ten jeśli potrzebna nam czysta i absurdalna moc obliczeniowa (ten procek ma 4-4.4 GHz). Można go też podkręcać. W przeciwieństwie do i7-4770K i podobnie do i5-4690K znacznie mniej się grzeje.
(No, są jeszcze Xeony E3 V3 i i7-5xxx ale pozwolę je sobie pominąć w tym wywodzie dla uproszczenia sprawy)
Pozostałe modele są w większości nieinteresujące.
I teraz - jeśli bierzesz GTX980 to istnieją tylko dwie możliwości by mieć procesor który sobie z nim poradzi:
a) i7-4790K
b) podkręcony i5-4690K
Co zresztą dobrze obrazował Watch Dogs z linka podanego wyżej. Dopiero tej klasy układy były w stanie doprowadzić GTX-a 780 do pokazania pełnej krasy. Jest to jeden z pierwszych tytułów które są konwersjami z PS4/Xbox One więc można się spodziewać że tego typu wymagania zaczną się pojawiać częściej.

Dalej - kwestia płyty głównej. Otóż moim skromnym zdaniem - prawie zawsze WARTO dopłacić do lepszych modeli opartych na Z97 aniżeli tkwić na tańszych. Chyba że nie masz wyboru z powodów finansowych.
Dlaczego?
Po pierwsze - one są w zasadzie niezniszczalne. Potężne sekcje zasilania, wysokiej jakości kondensatory, czasem nawet 5-letnie gwarancje w systemie Door-to-Door. O ile nie używany naprawdę ekstremalnie to ten sprzęt się nie psuje.
Po drugie - wyposażenie. Zazwyczaj w modelach z wyższej półki trafiają się lepsze karty sieciowe (w praktyce dające z 2-3 ms mniej w grach, niby nic a cieszy), poza tym dochodzą dobrej jakości układy dźwiękowe (realna jakość w praktyce miejscami dogania dedykowane układy klasy Audigy 2 ZS kosztujące po 140 zł), złącza pod dyski M.2 (obecne SSD-ki są limitowane przez normalne SATA a używając tego można, choć to droższe, podłączyć sobie nawet taki który ma 700 MB/s), mini PCI-E, często też o wiele lepiej rozmieszczone złącza - w przypadku mojej poprzedniej płytki wsadzenie R9 280X zakrywało mi 2 porty PCI-E x1 zostawiając mnie z jednym... więc już o wifi + dźwiękówce w środku obudowy mogłem zapomnieć). Lepiej wykonane modele eliminują ten problem bądź go przynajmniej redukują.
Po trzecie - BIOS/UEFI. Tylko płyty na chipsetach Z97 umożliwiają podkręcanie (no, jeszcze jest Z87 ale nie warto bo Z97 po prostu go zastąpiło). Te najnowsze potrafią to wręcz robić automatycznie, za ciebie. Nie dając co prawda jakichś olbrzymich zysków ale te 10-15% już tak. Poza tym tylko na nich da się używać lepszego jakościowo RAM''u niż 1600 MHz... co też ma znaczenie w grach:
http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8
I to czasem naprawdę spore.
Po czwarte - tylko i wyłącznie H97 i Z97 umożliwią współpracę z procesorami Broadwell wychodzącymi za 6-7 miesięcy. Starsze modele już nie. Co może mieć znaczenie przy upgradzie.

No i oczywiście już same bajery. Te już są różne - są płyty główne pozwalające na aktualizację BIOS''u nawet bez włożonego procesora, są takie do których dodawane jest oprogramowanie pozwalające tworzyć Ramdiski, półroczne abonamenty do Xsplita itp itd. Czasem przydatne, czasem mniej.


Tutaj dodam że jeszcze przez kilka dni trwa promocja Asusa/MSI/Asrocka:
https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying
Kupujesz części z tej listy (np. MSI Z97 Gaming 3 + i5 4690K), wysyłasz im skan faktury i po 30 dniach dostaniesz zwrot części pieniędzy (w przykładzie 120 zł). Fakt że liczy się tylko sprzęt kupiony do 3 października włącznie więc musiałbyś się spieszyć. Potencjalnie sprawia to że droga płyta główna nagle spada do akceptowalnego pułapu cenowego.

W przypadku kart graficznych - GTX980 raczej brać nie warto chyba że niereferencyjny model który jeszcze będziesz kręcić. Inaczej to blisko 2200 zł i nie warto. GTX970 za to... na tego sam się czaję bo można wyrwać w Niemczech za 309€ + przesyłka (u nas jeszcze nie ma). W wersji niereferencyjnej dając wydajność wyprzedzającą GTX780Ti i żrąc 100W energii mniej od niego. Jasne, jest o te 15-20% wolniejszy od 980tki ale 1000 zł to jednak spora przepaść cenowa.

Ostatnia kwestia - zasilacz. Musiałbyś zerknąć na tabliczkę znamionową i podać informacje dot. jego linii 12V. Jeśli będzie tam powyżej 430-440W to starczy (zakładam sporą przebitkę na wszelki wypadek, teoretycznie realny pobór mocy z linii 12V nie powinien przekraczać 310-320W). Ale jeśli będzie mu bliżej do 390-410 to wolałbym go zmienić na coś klasy Corsair CS650/Silentium PC Deus 650. Bo to co chcesz przypomina mi wysoce high-endową maszynę i lepiej żeby zasilacz nie okazał się niestabilny w takiej sytuacji - stare modele często nie są w stanie oddać tak dużo jak wynika z ich specyfikacji technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się