Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2014 o 22:45, ww3pl napisał:

Wybaczcie spam, ale możliwość edycji dawno minęła.

Nieco poczytałem i wyszło na to, że przejściówka Molex -> 4P załatwi sprawę. O reszcie
dam znać jutro.


Masz zasilacz Corsair VS Series 450W ? Jesli tak, to tam powinien być kabel EPS 4+4 pinowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 22:16, pawbuk napisał:

Tu masz rację - ludzie kupują Lenovo, bo jak na swoją cenę mają lepszą wydajności niż
konkurencja. Problem w tym, że firma na czymś musi zaoszczędzić, a tym czymś jest choćby
jakość plastików. No i serwis, który jest w Niemczech i ma fatalną opinię :D Chodzi mi
tu głownie o serię G, której główną zaletą jest cena i łatwość rozbudowy :D
Znacznie lepsze są serie Z i ThinkPad, jednak ceny są już znacznie wyższe. Co do Y510P
czy Y50-70 mam mieszane uczucia - strasznie się te laptopy grzeją. Znacznie lepsza jest
seria GE lub GP od MSi, choć firma jest jak na razie mało znana.

MSI akurat też ma problemy z grzaniem się - głównie GT70, dzięki jakże inteligentnemu zastosowaniu jednego wentylatora jako chłodzenia do CPU i GPU.

Dnia 10.10.2014 o 22:16, pawbuk napisał:

Serię G od Lenovo od razu odradzam, dużo lepiej brać R510 lub X550 od Asusa. Zresztą,
u Asusa trudno wskazać jakieś wyjątkowo słabe modele, Samsung też miał (niestety, wycofuje
się) głownie dobre propozycje.

Zdarzy im się, głównie w budżetówkach. Nie ma firm idealnych.

Dnia 10.10.2014 o 22:16, pawbuk napisał:

Mam kilku znajomych na informatyce i na sprzęcie znają się znacznie słabiej niż ja :D
Ale dla wielu, zwlaszcza starszych osób, informatyk zna się od razu na całym sprzęcie
elektronicznym :D

I umie zainstalować Windowsa :P

Spoiler

Chryste, nie wiem, co w tym jest tak trudnego, zwłaszcza jak jest instalator po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

Jestem prawie pewien, ze nie powinienes miec problemu z podlaczeniem polowy 8-pinowej*
wtyczki EPS12V do 4-pinowego gniazda na plycie glownej. Sprobuj.

*bo: patrz wyzej

Podłączyłem. Wybaczcie zwątpienie i dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 23:08, ww3pl napisał:

Podłączyłem. Wybaczcie zwątpienie i dzięki!


Tak tylko dodam bo widzę że już sobie poradziłeś:
Zapewne chodziło ci o to że masz taki kabelek:
http://puu.sh/c7gnY/d8200114a5.jpg

Ot, niektóre płyty główne wymagają złącz 4-pinowych, high-end zazwyczaj potrzebuje 8. Dlatego go się po prostu rozdziela - łapiesz w tym miejscu ( http://puu.sh/c7gxl/3226459678.jpg), ciągniesz i po chwili masz taki ( http://puu.sh/c7gzO/97a34c9363.jpg).

W przypadku kart graficznych możesz natrafić na taką samą sztuczkę - część wymaga 6-pinów a część 8. Wtedy jeśli masz kabel 8-pinowy to na 99% da się oddzielić ostatnie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 23:01, Henrar napisał:

Zdarzy im się, głównie w budżetówkach. Nie ma firm idealnych.


Generalnie budżetowki są gorzej wykonane, u wszystkich producentów. Wg mnie jednak R512 od Asusa jest znacznie lepiej wykonane niż G510 od Lenovo (tylko strasznie cięzko go rozkręcić) :D

Dnia 10.10.2014 o 23:01, Henrar napisał:

I umie zainstalować Windowsa :P

Spoiler

Chryste, nie wiem, co w tym jest tak trudnego, zwłaszcza
jak jest instalator po polsku



Nie wiem dlaczego instalacja Windowsa tak ludzi przeraża :D Swoją drogą ostatnio miałem okazję się przekonać jak wygląda instalacja Windowsa na bardziej masową skalę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki - komputer jest włączony i, z braku kolejnego klucza dla Windy (mam tylko OEM na laptopie), instaluje się już SteamOS.
... chyba nawet nic nie popsułem, choć nie zliczę, ile płyta główna dostała śrubami, śrubokrętem i ogólnie była maltretowana.

Chyba największym problemem było to, że po nałożeniu stockowego chłodzenia musiałem je na chwilę zdjąć (źle obrócone chłodzenie względem tego, jak ma przebiegać kabel), stąd nieco rozmazałem pastę na procesorze, która zdążyła już się tam pojawić z radiatora i możliwe, że zostawiłem tam nieco bąbelków powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znacie mnie lepiej, niż ja sam ...

Ostatniego kompa na raty wziąłem w sierpniu 2008 roku, obecnego, w październiku 2011 zakupiłem za gotówkę 9 oprócz karty graficznej ), w ub. roku dokupiłem też za gotówkę obudowę, chłodzenie, zasilacz i myszkę i znowu tylko grafikę wziąłem na raty.
Tak, odradzaliście mi wtedy zakup karty, gdybym Was posłuchał to w takie " Śródziemie Cień Mordoru " musiałbym grać z teksturami na low, bo na tyle pozwala 1GB VRam. Nie wspominając o tym, że zbyt duża modyfikacja Skyrima powodowała brak obrazu. Całkowicie pomijam już fakt, że GTX 570 podczas zwykłego przeglądania neta osiągał 50 stopni i więcej. Obecny GTX 780 ma stabilne 30 stopni i rzadko tę wartość przekracza. Tak więc uważam ten zakup za udany, a ponieważ kartę już spłaciłem to mogę ją sprzedać.

Robicie mi już trochę wodę z mózgu ...
najpierw Ziptofaf radził mi, żebym zaopatrzył się w I7:

" Jak już chcesz wydawać tyle kasy i chcesz wyraźnej poprawy wydajności w grach to już raczej sprzedaj CPU + mobo i zdobądź i7-4790K + coś na H97 (wiem że nie zamierzasz podkręcać więc najlepiej wziąć coś z fabrycznie bardzo wysokim zegarem). Przestaniesz wtedy ograniczać swojego GTX-a. "

oki, potem Pawbuk pisze:

" Nie lepiej zamiast kosmicznie drogiego GTX980 kupić o ponad 1000 zl tańszego GTX970? Różnica w wydajności niewielka, a ogromna w cenie. "

jednak Ziptofaf pisał:

" Jeśli 970tka - to nie kupuj wcale, 780tka nie jest znacząco wolniejsza. "

nie chcę już szukać konkretnego cytatu ale 980 tka ma być o 40% mocniejsza od 780, a skoro biorę już tak mocny procesor to po co go ograniczać GTX 780 lub niewiele odeń mocniejszym 970?, Przecież do pierwszej karty wystarcza mój I5 a do drugiej nie opłaca się brać I7, bo to przerost formy nad treścią.
Jak już się bawić to idąc na całość; procesor, grafika i monitor z większą rozdzielczością.

A wracając do informatyków i sprzedawców w sklepach:
8 lat temu ( w 2006 roku ) zakupiłem PC ta za 5 tys. zł. Jest tam Athlon64x2 4200+, 2GB RAM ( teraz już trzy ), ATI Radeon X1900XT, bardzo mocna płyta główna za 800 zł i zasilacz z przednim wyświetlaczem. Gościu ze sklepu miał wyraźny problem ze złożeniem całości ( szczególnie z zasilaczem ) i męczył się z tym pięć dni, a za swoją " robotę " zainkasował 400 zł ( dobrze, że chociaż zamówił mi taksówkę, która zawiozła mi kompa do domu ). Koszt robocizny jak na tamte czasy, kosmiczny, a partanina straszliwa ( okablowanie było tak niechlujne, że inny informatyk musiał mi to wszystko składać od nowa. Jego sklep nie przetrwał i już nie istnieje. Na szczęście.
Obecny informatyk / sprzedawca utrzymuje się na rynku od 20 - stu lat, sprzęt składa szybko, schludnie i solidnie ( zwykle gdy bierze kompa wieczorem to o 10 rano jest już złożony, gość pracuje sam i często do późna w nocy. Parę lat temu siostrze padł napęd DVD, który miał już końcówkę gwarancji, gość mógł go oddać do serwisu ale zamiast tego załatwił od producenta nówkę.
Tak, w grudniu ub, roku podkręcił mi w niefachowy sposób procesor, ale uprzedził mnie przed tym, że się na ym nie zna i że robi to tylko na moją odpowiedzialność. I, nie, sam sobie tego nie naprawiłem, zrobił to znajomy, który się na tym zna ale i on nie podjął się podkręcania procesora, twierdząc, że jest to zbyt czasochłonne i ryzykowne.

-----------------------------------------------------

Wracając do sprzętu: zastanawia mnie ten monitor, a konkretnie jego rozdzielczość: 2560 x 1080 , nie jest to zbyt popularna rozdzielczość, z tego co widzę, popularniejsza jest 2560x1440:

http://pclab.pl/art59993-7.html

z tego co widzę, Radki są tu górą ale ja już nie chcę AMD, Nvidia jest bardziej bezpieczna.

Wracając do tej mniejszej rozdziałki: ile tytułów z ostatnich 3-4 lat ją obsłuży? Jeżeli dana gra nie wyrobi to jak to będzie wyglądać w FHD? Poziome pasy u góry i dołu ekranu, jak na filmie, czy pionowe po bokach, jak w 4:3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A więc podsumuję bo więcej mi się pisać nie będzie chciało w najbliższym czasie:

- Kupując w sklepie w którym kupowałeś do tej pory a potem pozbywając się części łącznie dopłacisz ok. 2000 zł.
I nawet nie przesadzam:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=69707
Ot, to jest pełny PC. Więc potem możesz po prostu sprzedać swoją obecną maszynę na Allegro jako całość, nie musisz nic rozkręcać. A że to całkiem niezły komp to pewnie i z 3000 za niego byś dostał (zwłaszcza że i5 2500k + GTX780 jest high-endem po podkręceniu i skusiłby niejednego nabywcę).

Jeśli uważasz że dopłacenie tylu to małe piwo dla ciebie, to cóż, twoja sprawa.

Dalej - to że twój i5 2500k starcza dla GTX-a 780 BYŁO prawdą. Potem pojawiły się gry takie jak Watch Dogs które obciążają procesor i to mocno:
http://pclab.pl/art57916-12.html
40 fps na i5-2500k względem 60 jakie osiąga podkręcony i7-4770K (lub i7-4790K).

Więc sama zmiana procka daje ci potencjalnie 50% wzrost wydajności. Przy tej samej karcie. To całkiem nieźle jak sądzę. Dlatego jak mówiłem - albo nie wymieniasz karty wcale (bo faktem jest że 970tka jest z 10-15% szybsza od GTX-a 780 zakładając że masz CPU który jest w stanie wykorzystać moc tych kart i prawdę mówiąc nie widzę sensu u ciebie) albo od razu na 980tkę (i wtedy zyskujesz realny wzrost wydajności).

Dalej - informatycy. Czyli grupa do której sam przynależę chociażby z racji wykształcenia. Z mojego punktu widzenia koleś ma po pierwsze bardzo wysokie ceny (zauważ że zmieściłem całego kompa w cenie o kilkaset niższej niż tylko części które chciałeś) i po drugie próbuje wepchnąć ci rzeczy których nie potrzebujesz (no bez jaj, ten sam typ monitora 600 zł więcej). A co, hurtowni w Polsce zabrakło żeby sprowadzić taki jaki TY chcesz? Jasne, on może i się zna na rzeczy itd ale... co z tego? Czy to że będziesz mieć serwis (bo nic innego się nie zmienia) bliżej jest dla ciebie warte kilku tysięcy?

No i samo złożenie PC-ta - KAŻDY większy sklep komputerowy robi to dziś od ręki. Zazwyczaj za darmo. Czasy gdy ktoś ściągnął za to 4 stówy i nawet nie wiedział jak to zrobić w zasadzie minęły. A jego sklep który to robił, już, jak zauważyłeś dawno przestał istnieć.

Co do monitora - spójrz na swój obecny. Jeśli jakaś gra nie wspiera takiej rozdzielczości to będzie wyglądać dokładnie tak jak na nim. Jeśli wspiera to dostajesz +10 cm po lewej i po prawej stronie. Czyli coś bardziej jak 4:3, czarne paski po bokach. Nic strasznego.

I tyle, więcej się już nie wypowiadam. Twoja kasa, chcesz to wydaj łącznie koło 6500 zamiast 4300 zł. Dostając w zamian to samo. Ot, ja nie mówię "nie wymieniaj", samemu planuję konfigurację nawet mocniejszą niż to co ty sobie budujesz (i7-5820K + DDR4 + R9 390X) więc rozumiem że chcesz high-endu. Ja mówię tylko - wymień tak żeby nie zrujnować sobie budżetu. Bo dla mnie dopłata tej wielkości jest absurdalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A, odniosę się tylko do jednego jeszcze:

Dnia 11.10.2014 o 10:56, lis_23 napisał:

z tego co widzę, Radki są tu górą ale ja już nie chcę AMD, Nvidia jest bardziej bezpieczna.


Nie patrz przez pryzmat jednej jedynej gry. Bo na takim materiale źródłowym to ja ci "udowodnię" zaraz że R9 280X wyprzedza GTX980 (na pewno CHOĆ JEDNĄ grę która tak będzie działać gdzieś znajdę!).
http://pclab.pl/art59679-27.html
Zerknij na recenzję ogólną.
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/09/gtx980_maxwell/charts/avg_1440p.png
^ wykres dla 2560x1440. 2560x1080 jest nieco niższa (i przez to w mniejszym stopniu obciąża też kompa), bo po prostu inne proporcje - 21:9 zamiast najpopularniejszego 16:9. Co skutkuje większa kinowością (prawdę mówiąc to jest w zasadzie to samo co właśnie masz w kinie). Fakt że o ile zmiana z 2560x1080 na 1920x1080 nie powoduje spadku jakości (bo po prostu boki się robią czarne ale ilość linii w pionie się nie zmienia) o tyle 2560x1600 jest już problematycznie bo zmiana do 1920x1080 masakruje jakość obrazu (te same proporcje ale 2x mniej pikseli więc są rozciągane po ekranie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompa nie mogę sprzedać w całości, zostaje mi z niego obudowa, chłodzenie, zasilacz, napę DVD, BD i dyski. Poza tym nie potrafię nawet zrobić takiej aukcji na Allegro .... niestety, nie znam nikogo, kto by mi w tym pomógł i z mojej strony jest to problematyczne. Wiem, że można sporo stracić ale nie mam wyboru, nie znam obecnie nikogo, kto zna się na tym na tyle, żeby mi udzielić pomocy.
Co do cen: pierwszy raz jest u niego drożej, zawsze wszystko było tańsze niż w innych sklepach. Tutaj droższy jest procesor, reszta jest w podobnej cenie. Karta grafiki jest w podobnej cenie w Komputroniku, a tylko on mi jeszcze zostaje:

http://www.komputronik.pl/product/245523/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_GTX_980_Gigabyte_4GB_2xDVI_HDMI_DP_Gaming_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience.html

a i propcek jest droższy:

http://www.komputronik.pl/product/232872/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/Intel_Core_i7_4790K_4_00_GHz_BOX.html

A jeżeli chodzi o monitor to u niego w ogóle nie było tego modelu, jakbym źle spisał, widocznie nie ma go w ogóle w ofercie, Eizo jest za 1400 zł, czyli za tyle, za ile powinien być. Monitora nie muszę zmieniać, nie muszę go zmieniać teraz albo mogę wziąć tego Eizo w FHD, zawsze to lepsza matryca bo IPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 12:00, lis_23 napisał:

Kompa nie mogę sprzedać w całości, zostaje mi z niego obudowa, chłodzenie, zasilacz,
napę DVD, BD i dyski. Poza tym nie potrafię nawet zrobić takiej aukcji na Allegro...

Mam ci napisać treść do takiej aukcji i powiedzieć gdzie i jakie cyknąć fotki? Już pytam zupełnie poważnie bo mi to zakrawa o absurd - wydać 2000 zł więcej bo nie chce ci się spędzić z 20 minut na poczytaniu jak toto wygląda.

No bo bez przesady:
Tytuł aukcji:
GTX780 + i5 2500K - Gamingowy PC
"Mam do sprzedania PC-ta. Świetny do gier, niepodkręcany (nawet tutaj nie kłamiesz), karta graficzna wciąż na gwarancji. Bardzo wydajny, radzi sobie nawet bez OC nawet z najnowszymi tytułami w max. detalach"

Potem wymieniasz części:
Core i5-2500k
AsRock P67 Pro3 - świetna do OC
SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - doskonała wentylacja, super wygląda

I tak dalej! Aukcja od 2000 zł i niech leci. Warto dopłacić tylko przy wystawianiu z 20 zł za to żeby była na samej górze i by miała pogrubioną nazwę.

Dnia 11.10.2014 o 12:00, lis_23 napisał:

Co do cen: pierwszy raz jest u niego drożej, zawsze wszystko było tańsze niż w innych
sklepach. Tutaj droższy jest procesor, reszta jest w podobnej cenie.

No właśnie widzę w jak bardzo podobnej, z tysiąc złotych więcej :D

Dnia 11.10.2014 o 12:00, lis_23 napisał:

Karta grafiki jest w podobnej cenie w Komputroniku, a tylko on mi jeszcze zostaje


A to niby czemu >tylko< on? Dobra, już weźmy najbardziej nieekonomiczny wariant - kupujesz same części w sklepie typu morele, agito itp bo jest wyraźnie taniej, przecież te sklepy mają z 30000 pozytywnych opinii i też istnieją NAPRAWDĘ długo więc ryzyko to 0.00%. Idziesz do jakiegokolwiek serwisu z PC-tem i tymi częściami żeby ci je wstawili a potem oddali te co miałeś wcześniej. Zapłacisz ze 100 zł powiedzmy. Nadal 9 stów do przodu i masz części gotowe do wystawienia na Allegro.

Dnia 11.10.2014 o 12:00, lis_23 napisał:

A jeżeli chodzi o monitor to u niego w ogóle nie było tego modelu, jakbym źle spisał,
widocznie nie ma go w ogóle w ofercie, Eizo jest za 1400 zł, czyli za tyle, za ile powinien
być. Monitora nie muszę zmieniać, nie muszę go zmieniać teraz albo mogę wziąć tego Eizo
w FHD, zawsze to lepsza matryca bo IPS.


Eee, ale to co ja ci zaproponowałem to JEST IPS. Ja nie polecam byle TN-ek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 12:06, KannX napisał:

Hejka. Czy opłaca się kupić tę kartę? GTX 780, chyba najszybszy z dostępnych w cenie
GTXa 970.

http://gigabyte.strefamarek.allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-780-ghz-edition-3gb-ddr5.html


Hmm? Nie, ani trochę.
http://www.alternate.pl/html/search.html?query=gtx+970&x=0&y=0
1350 zł, GTX 970 z dwoma wentylatorami od Zotaca. Co stawia go wydajnościowo powyżej GTX780Ti więc GHz który
a) kosztuje więcej
b) jest wolniejszy
wydaje mi się bardzo nieciekawym wyborem. Jeśli już to jakiejś używki mógłbyś poszukać w okolicach 1100-1200 zł, wtedy się może opłacać jeśli ma jeszcze z rok gwarancji przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Allegro:

mój obecny GTX, nówka:

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx780-3gb-384b-oc-windforce-gra-i4673501339.html

a tu, wersja GHZ:

http://gigabyte.strefamarek.allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-780-ghz-edition-3gb-ddr5.html

nówki są w cenie GTX 970 więc wątpię, że ktoś dałby za używkę więcej niż ten 1000 zł, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym uzyskać poradę co do kupna nowego komputera.
Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
~3000 zł + ~500 zł na monitor oraz alternatywa ~2500 zł + ~500 zł na monitor
Sprzęt będzie służył do:
Gry, muzyka, filmy
Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem
Nic :)
Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
Proszę doliczyć system i jak napisałem ok 500 zł na monitor.
Chciałbym także, aby dało się podłączyć zwykłe głośniki 5.1
Jestem Absolutnym Fanboyem:
Nie jestem fanboyem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2014 o 12:07, ziptofaf napisał:


A to niby czemu >tylko< on? Dobra, już weźmy najbardziej nieekonomiczny wariant
- kupujesz same części w sklepie typu morele, agito itp bo jest wyraźnie taniej, przecież
te sklepy mają z 30000 pozytywnych opinii i też istnieją NAPRAWDĘ długo więc ryzyko to
0.00%. Idziesz do jakiegokolwiek serwisu z PC-tem i tymi częściami żeby ci je wstawili
a potem oddali te co miałeś wcześniej. Zapłacisz ze 100 zł powiedzmy. Nadal 9 stów do
przodu i masz części gotowe do wystawienia na Allegro.


Problemy są co najmniej dwa:

1: To musi być zakup na raty, nie za gotówkę.
2: Wcześniej muszę mieć kasę za części, żeby dać ją jako pierwszą wpłatę w kredycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 12:10, lis_23 napisał:

nówki są w cenie GTX 970 więc wątpię, że ktoś dałby za używkę więcej niż ten 1000 zł,
ale mogę się mylić.


Allegro jest magicznym miejscem więc daliby! I to od ręki:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&offerTypeAuction=2&order=m&string=gtx+780&search_scope=wszystkie+działy&bmatch=seng-v6-p-3-e-0904

Widze Asusa za 1032 a jeszcze cały dzień do końca więc 1100 jest jak najbardziej możliwe. Zaś przez kup teraz jest nie mniej niż 1100 i pewnie też się znajdą kupcy.

A dlaczego się znajdą chociaż to <nieopłacalne>? Bo:
a) znaleźć GTX970 u nas nie jest tak prosto w dobrej cenie. Nie każdy ma 1500 zł na kartę.
b) idziesz do sklepu i widzisz GTX780 za 1600 zł. Wchodzisz na Allegro, ta sama karta 500 zł taniej. Ale okazja!
c) no i ludzie na allegro często mają przestarzałe informacje. Nie każdy (a w zasadzie mniejszość) czyta pclab itd. Więc mogą nawet nie wiedzieć że GTX970 jest szybszy czy że w ogóle istnieje.

A, problemów nie widzę nadal:
1:
http://www.morele.net/pokaz_pomoc/22/
Każdy większy sklep nie ma problemów z ratami.

2: Ile tej pierwszej raty w kredycie będzie?
Bo zakładam że niepotrzebny ci komp na gwałt tu i teraz. I pewnie zebranie kasy na 1-2 raty a dopiero potem zakup części nie jest czymś niemożliwym?

Ot, z mojej perspektywy to zaczyna wręcz wyglądać tak jakbyś ty CHCIAŁ wydać o 50% więcej. Co jeszcze bym zrozumiał gdybyś w zamian dostał mocniejsze części ale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 12:09, ziptofaf napisał:

http://www.alternate.pl/html/search.html?query=gtx+970&x=0&y=0
1350 zł, GTX 970 z dwoma wentylatorami od Zotaca. Co stawia go wydajnościowo powyżej
GTX780Ti [...]


Hmm, no to faktycznie się nie opłaca brać 780 :) Dzięki.

EDIT: Ale malutki ten ZOTAC. Prawie jak do obudowy ITX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się