Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2014 o 12:16, ziptofaf napisał:


2: Ile tej pierwszej raty w kredycie będzie?
Bo zakładam że niepotrzebny ci komp na gwałt tu i teraz. I pewnie zebranie kasy na 1-2
raty a dopiero potem zakup części nie jest czymś niemożliwym?


Pierwsza wpłata, 1700 zł za stare części i w takim wypadku mam 150 zł miesięcznie za sam sprzęt bez monitora i 208 zł z monitorem.
Niestety, uzbierać mogę ale na dwie raty do końca roku ( listopad i grudzień ), kasy na pierwszą wpłatę już nie, mam trochę wydatków do końca roku ( cztery gry, w tym dwie EK, dwa filmy BD, artbook do nowego AC z UK, albumy do trzeciego " Hobbita ", więc nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak - dozbieraj sobie trochę gotówki i się wstrzymaj na razie. Cenowo ci się to może tylko opłacić bo wyjdą nowe Radki to cena GeForce''ów spadnie. Powodując kolejne oszczędności.

Jak mówiłem - 2000 zł więcej na dzień dzisiejszy, ten upgrade się po prostu nie opłaca przy takiej kwocie. Bo dobra, będziesz mieć miejscami 70-80% skok wydajności. Świetnie. Do czasu aż nie zauważysz że ta przyjemność kosztowała ponad 6000. 4 tysiaki brzmią tutaj jeszcze rozsądnie ale już nie o połowę wyższa kwota.

Zwłaszcza że za 6 tysięcy to ja może zbuduję PC-ta niekoniecznie szybszego niż części które bierzesz ale przynajmniej nie wolniejszego. I mam na myśli całą maszynę a nie tylko kilka części. Ot, nie warto marnować takiej gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 10:56, lis_23 napisał:

gdybym Was posłuchał to w takie " Śródziemie
Cień Mordoru " musiałbym grać z teksturami na low, bo na tyle pozwala 1GB VRam.

Eee tam, sam mam kartę z 1GB i na medium chodzi jak złoto. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 12:49, ziptofaf napisał:

To powiem tak - dozbieraj sobie trochę gotówki i się wstrzymaj na razie. Cenowo ci się
to może tylko opłacić bo wyjdą nowe Radki to cena GeForce''ów spadnie. Powodując kolejne
oszczędności.

Wstrzymać się mogę ale ze trzy tygodnie do premiery AC Unity, poza tym, mój system jest już stary, zawiruysowany i reinstal na nowym dysku dobrze by mu zrobił.

Dnia 11.10.2014 o 12:49, ziptofaf napisał:

Jak mówiłem - 2000 zł więcej na dzień dzisiejszy, ten upgrade się po prostu nie opłaca
przy takiej kwocie. Bo dobra, będziesz mieć miejscami 70-80% skok wydajności. Świetnie.
Do czasu aż nie zauważysz że ta przyjemność kosztowała ponad 6000. 4 tysiaki brzmią tutaj
jeszcze rozsądnie ale już nie o połowę wyższa kwota.

Ale na czym jest tu o 2000 tys. drożej?
procek jest droższy o ok. 100 zł, reszta to podobny koszt w różnych sklepach. Taki GTX 980 na Morele jest tańszy, owszem o 200 zł ale jest to wersja referencyjna z jednym wentylatorem.
SSD, HDD, RAM, chłodzenie do procka i płyta główna są w podobnej cenie, tylko procek, grafika i monitor są drogie, ale tego ostatniego nie muszę teraz brać. Poza tym, sprawdzałem co dałaby większa pierwsza wpłata, 2700 zł zamiast 1700 zł: przy cenie 6 tys. zł 9 bez monitora ) i racie w wysokości 148 zł, rata zmniejszyłaby się o ok. 20 zł, więc zysk jest minimalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm... może takie coś:
http://puu.sh/c7X3j/84a5eb2c75.png

Core i5 4460 + R9 280 + całkiem niezłe pamięci RAM. Jest też Windows 8.1 (który będzie mieć darmową aktualizację do Windowsa 10 jak już wyjdzie). Poza tym mocny zasilacz, 1 TB dysk i całkiem sensowna płyta główna która powinna też wspierać procesory które wyjdą w 2015 roku.

W przypadku zestawu za 2500 zł:

- zmień płytę główną na Asus H81M-K a procesor na i5-4440
- ilość RAM''u zmniejsz do 4GB
- obudowę na Zalman Z1
- zasilacz np. na Corsair VS450 lub SilentiumPC Vero L1 500.

I liczymy na to że to wystarczy bo dalsze cięcia byłyby bardzo nieprzyjemne dla wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 11.10.2014 o 13:16, lis_23 napisał:

Wstrzymać się mogę ale ze trzy tygodnie do premiery AC Unity, poza tym, mój system jest już stary,
zawiruysowany i reinstal na nowym dysku dobrze by mu zrobił.


To kup sam dysk, 400 zł! Poza tym - czy fakt że AC Unity będzie działał w High a nie Ultra sprawi że z gry świetnej stanie się beznadziejny lub odwrotnie?

Dnia 11.10.2014 o 13:16, lis_23 napisał:

Ale na czym jest tu o 2000 tys. drożej?

Pisałem chyba z 9 razy, pisać 11 nie zamierzam. Basta.
Na tym za ile sprzedasz obecne części (mówiłem - twój obecny PC poszedłby za 3000 zł na Allegro od ręki jak nie lepiej a ty chcesz się pozbyć tego co masz za 1500). Poza tym...
http://www.morele.net/inventory/info/BRFY5J/
Tobie wyszło 7800 zł bez budy, zasilacza i DVD. Ja tu widzę 7224 z tymi częściami. 600 zł oszczędności od ręki.

Na więcej postów nie odpisuję, problemy z czytaniem dyskwalifikują jakąkolwiek dyskusję poprzez forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 13:23, ziptofaf napisał:

a ty chcesz się pozbyć tego co masz za 1500)

Zgubiłem wątek, ale
@Lis
Dam 1600 nawet po niego podjadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Dnia 11.10.2014 o 13:23, ziptofaf napisał:

zasilacz np. na Corsair VS450

Odradzam? Jak szukałem pomocy odnośnie tej śmiesznej usterki z wyłączającymi się portami USB, natrafiłem na recenzje na elektrodzie. Taka dolna półka ;/
tutaj link http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13730182&highlight=#13730182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 14:54, nightfaler napisał:

> a ty chcesz się pozbyć tego co masz za 1500)

Za 1500 to on chce się pozbyć 8GB RAM, GTX780, i5 2500K i płyty głównej pod to. Nie powiem, też chętnie bym przygarnął, warte toto nie mniej niż z 2200 (sama karta i procek to z 1700 zł). Za 3 mógłby być cały PC (albo i drożej - 750W zasilacz, fajna buda, zmienione chłodzenie CPU). Za max. tysiaka dostaniesz za to od Lisa GTX780 ze świetnym niereferencyjnym chłodzeniem, też warto się zainteresować tylko że on ci tego z kompa sam nie wymontuje ^_^

Dnia 11.10.2014 o 14:54, nightfaler napisał:

Odradzam? Jak szukałem pomocy odnośnie tej śmiesznej usterki z wyłączającymi się portami
USB, natrafiłem na recenzje na elektrodzie. Taka dolna półka ;/
tutaj link http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13730182&highlight=#13730182


Hmm... co prawda VS jest podstawową serią Corsaira ale nie spodziewałem się że jest tak kiepsko. Czyli tylko Corsair CS/RM/CS a VS-ów unikać.. hmm... chociaż samemu mam VS650tkę i na razie nie narzekam. A przynajmniej nie resetuje mi kompa jak Modecom Volcano 620W (470W na linii 12V wedle tabliczki znamionowej a w praktyce chyba z 250 musiał mieć żeby R9 290 + G3220 + Dark Souls 2 restartowały PC-ta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponują mi 1700 zł, nie 1500 zł za AsRock P67 PRO3 B3, I5-2500K, chłodzenie do procka, ADATA 2X4GB DDR3 1600 MHz i Gigabyte GTX 780 OC WindForce x3.
Na razie ani nic nie sprzedałem, ani nic nie kupiłem ( nie ma karty graficznej ) ale karta jest już zamówiona i ma się pojawić 15,16 października.
Zasilacza i budy nie sprzedaję, mam jeszcze napęd DVD i Blu-Ray i 2 HDD 1TB, ten systemowy się sformatuje i może jeszcze trochę podziała jako magazyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 15:38, lis_23 napisał:

Proponują mi 1700 zł, nie 1500 zł za AsRock P67 PRO3 B3, I5-2500K, chłodzenie do procka,
ADATA 2X4GB DDR3 1600 MHz i Gigabyte GTX 780 OC WindForce x3.
Na razie ani nic nie sprzedałem, ani nic nie kupiłem ( nie ma karty graficznej ) ale
karta jest już zamówiona i ma się pojawić 15,16 października.


Mozna spytac z ktorej czesci Polski jestes? Bo moge wiecej zaoferowac jesli jestes z okolic Lodzi albo Warszawy, podjechalbym i nie musialbys nigdzie isc/jezdzic. Platnosc gotowka PLN lub EUR, albo w kryptowalutach (najlepiej BTC). A informatyk sie jeszcze zorientuje, ze na mniejsza oferte bys przystal i moze probowac jeszcze lepszy deal dla siebie zgarnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 15:09, ziptofaf napisał:

tylko ko że on ci tego z kompa sam nie wymontuje
^_^

Przyjadę z informatykiem.
ok żarty na bok.

Dnia 11.10.2014 o 15:09, ziptofaf napisał:

ale nie spodziewałem się że jest tak kiepsko.

Któryś, że speców tamtejszych wydał też opinie, że tylko 450 jest takim brzydkim kaczątkiem te mocniejsze są już w miarę ok.

Dnia 11.10.2014 o 15:09, ziptofaf napisał:

A przynajmniej nie resetuje mi kompa jak Modecom Volcano 620W (470W na linii 12V wedle tabliczki
znamionowej a w praktyce chyba z 250 musiał mieć żeby R9 290 + G3220 + Dark Souls 2 restartowały PC-ta)

psu gold certified xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Od ostatniego razy wpadło trochę grosza(do końca roku będę o chlebie i soli, ale co mi tam)
Jako, że na tych lepszych prockach znam się lepiej niż na tych słabszych stworzyłem sobie zestaw, i chciałbym usłyszeć opinie o nim.

Koszt to MAKSYMALNIE 1700zł

Zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/lvHDlo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 16:16, Commander_Shepard napisał:


Hmmm.. nie znam tego konkretnego modelu płyty głównej. Z97X-Gaming 5 jest polecany ale nie jestem pewny jak się ma jakość radiatorów w trójce.

Więc proponowałbym wziąć coś sprawdzonego - MSI Z97 Gaming 3:
http://pclab.pl/art57950-78.html
Model polecany przez pclab, dał sobie radę by pracować stabilnie przy maksymalnie podkręconym i5-4670K co wcale nie jest takie popularne w płytach w okolicach 400-450 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2014 o 15:45, kuba9876543210 napisał:


Mozna spytac z ktorej czesci Polski jestes? Bo moge wiecej zaoferowac jesli jestes z
okolic Lodzi albo Warszawy, podjechalbym i nie musialbys nigdzie isc/jezdzic. Platnosc
gotowka PLN lub EUR, albo w kryptowalutach (najlepiej BTC). A informatyk sie jeszcze
zorientuje, ze na mniejsza oferte bys przystal i moze probowac jeszcze lepszy deal dla
siebie zgarnac.


Sosnowiec, niedaleko Katowic, woj. Śląskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić komputer, PC miałby być do gier i pracować przy telewizorze 32 cale zamiast monitora. Kwota jaką jestem wstanie wydać to około 1600zł przeglądałem parę for internetowych i złożyłem sobie taki oto zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/Y0saDQ/
Jednak ja jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy i może się okazać, że coś nie pasuje do siebie, prosiłbym o sprawdzenie i ewentualne zmiany tak żeby było jak najwydajniej. Zależy mi aby chodziły na nim płynnie najnowsze tytuły typu BF4 czy FIFA 15. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żeby ci płynnie chodziły NAJNOWSZE tytuły przy kompie za 1600 zł w rozdzielczości FullHD? Tak to się nie da niestety.

Tym niemniej - procka zmieniłbym do G3420 - na tej płycie i tak za bardzo się podkręcać nie da. Podobnie pamięci 1866 MHz nie wejdą - zmień na jakieś 1600 MHz CL9 - są w zasadzie równie dobre. Bądź 1600 MHz CL8 - takie byłyby nawet lepsze niż 1866 CL10.

GPU pewnie też podmieniłbym na GTX750Ti - cena ta sama ale będzie wydajniejszy przy słabszym procku. Radeony potrzebują ogółem mocniejszych CPU by działać jak trzeba.

Ponoć też VS450 jest bardzo przeciętnym zasilaczem zgodnie z tym co dziś przeczytałem. Może SilentiumPC Deus 500 bądź Fortron Hexa 500? Trochę droższe ale przy okazji jakbyś kiedyś chciał usprawniać sprzęt to obejdzie się bez wymiany zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pracować przy telewizorze to może jeszcze pójdziesz w obudowe mini-itx? Ładniej by się prezentowało.
A jeszcze jak uciekniesz z r7 265 na GTX 750 ti +G3420 to spokojnie możesz zrobić bardzo cichą i energooszczędną jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się