Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Do procesora AMD Phenom II X2 545 3.00 GHz chciałbym dokupić GTX-a 760. (obecnie mam GTX 260)

Czy ten procesor jest w stanie pociągnąć tą kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 22:30, kuba9876543210 napisał:

Za slaby. Nawet Phenom II X4 po O/C bylby za slaby. Najlepiej jakbys zmienil plyte +
procesor na LGA1150 i Haswella.


Ale mówimy o jakimkolwiek wzroście wydajności czy nie ma na co liczyć? Czy Intel G3220 dałby już radę? (jako procek przejściowy, później wymiana na i5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 23:14, le2enda napisał:

Ale mówimy o jakimkolwiek wzroście wydajności czy nie ma na co liczyć? Czy Intel G3220
dałby już radę? (jako procek przejściowy, później wymiana na i5)


Wzrost wydajności będzie gigantyczny. Kupuj 760 i będzie pięknie. Za jakiś czas wymienisz procka na i5 (tak jak piszesz) i wpadnie kolejnych kilkanaście FPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 23:14, le2enda napisał:

Ale mówimy o jakimkolwiek wzroście wydajności czy nie ma na co liczyć? Czy Intel G3220
dałby już radę? (jako procek przejściowy, później wymiana na i5)


W nienajnowszych grach nie obciazajacych mocno procesora roznica bedzie.

G3220 tez bedzie za slaby, zalezy co chcesz robic w okresie przejsciowym, czy grac w maks. detalach w nowe gry, czy zmniejszenie do niskich/nisko-srednich moze byc. Ale mialbys juz nowy socket i latwiejszy upgrade samego procesora.

A probowales moze czy Twojego X2 545 da sie odblokowac do X4? Jesli okres przejsciowy mialby trwac kilka miesiecy albo dluzej, to ceny czesci w tym czasie moglyby troche spasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie da się odblokować niestety. No okres przejśiowy nie wiem dokładnie ile by trwał, raczej kilka miesięcy.

Aktualnie zależy mi na poprawieniu jakości w Guild Wars 2, no i przygotowaniu kompa pod Wiedźmina 3.

I teraz pytanie czy lepiej najpierw wsadzić kartę, czy może lepiej jest wymienić płytę i procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 23:41, le2enda napisał:

Aktualnie zależy mi na poprawieniu jakości w Guild Wars 2, no i przygotowaniu kompa pod
Wiedźmina 3.

Pamiętaj że Wiedźmin 3 będzie grą next-genową. Ze wszystkimi tego konsekwencjami - takie Unity ledwo się uruchamia na GTX760 (a Lords of the Fallen chodzi w 15 fps-ach w Very High). Więc jeśli chcesz się przygotować na ten tytuł to musiałbyś mieć naprawdę mocny sprzęt.

Dnia 16.11.2014 o 23:41, le2enda napisał:

I teraz pytanie czy lepiej najpierw wsadzić kartę, czy może lepiej jest wymienić płytę
i procka?


Hmm... wybór o tyle trudny że:
a) W 2015 roku wychodzą nowe karty graficzne od AMD + modele ze średniego segmentu od Nvidii
b) Ale pojawią się też Broadwelle, nowa rodzina procesorów od Intela.

Więc to co wymienisz jako drugie będzie lepsze niż części które dostaniesz teraz - np. GTX960/R9 380 zamiast GTX760.

Na twoim miejscu zacząłbym od płyty głównej i procesora - tutaj skok między generacjami będzie mniejszy i wybranie i5 4xxx zamiast jego następcy raczej skończy się stratą 10% wydajności a nie 30-40% jak w przypadku gdybyś zaczął od karty graficznej. Płytka koniecznie na chipsecie H97/Z97 - masz wtedy gwarancję że ruszą procesory Broadwell (B85/H81 tego nie umożliwi). Przydatna sprawa jakbyś kiedyś chciał dalej rozbudowywać komputer, oszczędzisz sobie wówczas kosztów. Sensownym modelem niekosztującym majątku jest MSI H97 PC Mate (coś koło 270 zl) lub, jeśli szukasz czegoś lepiej wyposażonego - MSI Z97 Gaming 3 (ok. 400 zł). Tutaj masz recenzję tej drugiej:
http://pclab.pl/art57950-78.html
Radziłbym też unikać płyt które mają tylko 2 złącza na pamięci RAM - 2x4GB to już dla nadchodzących gier MINIMUM.

Jeśli już kupować procesor to raczej bym się nie bawił w przejściowe rozwiązania. Bo wydasz te 200 zł na jakiegoś Pentiuma G, świetnie... tylko że on ci płynności w najnowszych grach może nie zapewnić oraz będzie ograniczać co lepsze karty graficzne. Wiec lepiej od razu wybrać coś co starczy na dłużej.

Wybór modeli w cenie poniżej 1000 zł ogranicza się więc do:
Core i5 4460 (lub 4440)- najtańszy ze wszystkich i5, wybór który ma sens gdy po prostu nie starczy ci na nic więcej. To dobry procesor choć nie łączyłbym go z kartami powyżej R9 290 (czyli GTX780/970+ są już poza twoim zasięgiem).
Core i5 4590 (lub 4570) - nieco droższy ale i zdecydowanie wyżej taktowany (o 400 MHz gdy działa turbo)
Core i5 4690/4690K - i5 4690 to najszybszy ze wszystkich Core i5. 4690K z kolei zapewnia dodatkowo istotny ficzer - daje się podkręcać. Co sprawia że po zwiększeniu zegarów można go łączyć nawet z najszybszymi kartami graficznymi na rynku. Warunkiem jest posiadanie płyty na chipsecie Z97.
Xeon E3 1231-V3 - alternatywa dla 4690K. Ten Xeon to tak naprawdę pełnoprawny Core i7 4770, tylko pozbawiony możliwości podkręcania oraz wbudowanego układu graficznego. Jeśli nie podkręcasz to jest to wybór lepszy od 4690K.

Tutaj możesz sobie porównać jakie przełożenie przy mocnej karcie graficznej ma procesor:
http://pclab.pl/art57916-12.html

No właśnie, karta graficzna. Wstępnie pisałeś o GTX760. Zastanów się dobrze czy nie warto zahaczyć Allegro - w okolicach 900-1100 zł dostaniesz choćby R9 290/290X/GTX780. I mam na myśli modele z nie mniej niż 12 miesiącami gwarancji.

http://pclab.pl/art57916-7.html
http://pclab.pl/art60405-4.html

Jak widać w linkach wyżej - różnica między nimi a GTX-em 760 jest miejscami ponad dwukrotna. Co może mieć niebagatelne znaczenie - 15 fps-ów w Very High w Lords of the Fallen w stosunku do 50 na R9 290.
Zwłaszcza że na początku 2015 roku pojawią się też nowe Radeony i GeForce''y które albo w tej samej cenie co ten GTX760 zaoferują wyższą wydajność albo (a to jest pewne) sprawią że ich poprzednicy, zwłaszcza używani, stanieją jeszcze bardziej. Dlatego z tym bym odrobinę zaczekał i zaczął właśnie od procesora - GTX760 jest już i tak za wolny dla najnowszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 17:28, Kamiloos napisał:

Jakies rady do mojego postu sprzed tygodnia? :P

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=70059


Zmień procek na i7-4790K, płytkę na Gigabyte GA-Z97-Gaming 5, kartę na jakiegoś GTX970 (lub jeśli chcesz oszczędzić z 200-300 zł to zapoluj na używanego GTX780 GHz, wydajnościowo identyczny), dorzuć trochę RAM''u. A i dokup jakiś SSD (np. GoodRAM C50/C100 bądź Crucial MX100). Warto jeszcze zainwestować w nieco lepsze chłodzenie (np. SilentiumPC Fera 2 za 90 zł) bo i7 się grzeje jak diabli na fabrycznym. I tyle, zysk wydajności powinien być kolosalny.

Alternatywa - wstrzymaj się nieco. A przynajmniej z zakupem karty graficznej - po nowym roku pojawią się nowe Radeony, może będzie coś lepszego niż GTX970.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf: Jak na prawdę wygląda sprawa z zapisem danych na dysku SSD? Czy to prawda, że pod tym względem jest on mniej trwały, niż dysk HDD?
Chodzi tu o zamieszanie z " Dragon Age Inkwizycja " i z jego zabezpieczeniem antypirackim, które, ponoć, niszczy dyski SSD ( HDD ponoć też ), zapisując ok. 3GB danych na każdą godzinę rozgrywki.
Inna sprawa, czy na SSD można w ogóle instalować gry/ Nie ma żadnych przeciwwskazań? Ja zainstalowałem nań AC Unity, aby zmaksymalizować szansę na płynne działanie gry, oraz będę zmuszony zainstalować nań TES V Skyrim, gdyż inaczej Nexus Mod Manager nie widzi gry i nie można grać z modami ( NMM każe zainstalować grę na dysku C ).

Inna sprawa; martwi mnie trochę fakt, że mam bardzo małe chłodzenie do CPU ( wcześniej, do I5-2500K i procka AMD miałem dosyć dużych rozmiarów coolery ) ale czytałem, że dzisiejsze procesory wydzielają tam niewiele ciepła, że do niepodkręconego nie trzeba nic specjalnego, ale gdybym chciał go kiedyś podkręcać ( bo obecnie nie ma takiego sensu ) to trzeba by to chłodzenie zmienić, np. na SilentiumPC Grandis XE1236?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 12:55, lis_23 napisał:

Ziptofaf: Jak naprawdę wygląda sprawa z zapisem danych na dysku SSD? Czy to prawda,
że pod tym względem jest on mniej trwały, niż dysk HDD?

Typowo konsumencki 120GB dysk SSD wytrzymuje nie mniej niż 80TB zapisu (a średnio koło 130-140). 240GB, jak łatwo zgadnąć, 2x tyle (160-300TB). Dysk z serii profesjonalnej np. Samsung Pro 850 - oficjalnie 150TB w wersji 120GB, w praktyce ok. 2-5 PB (1 PB = 1000 TB).

W skrócie - musiałbyś się naaaapraaaaawdę starać żeby zabić w ten sposób dysk SSD. To jest możliwe, znajomy który specjalizuje się w grafice 3D robi po 300-400GB zapisów dziennie (Xeon E5 1650, 64GB RAM, 2x Samsung Pro 850 - gdyby miał mniej RAM''u to pewnie podchodziłby pod 1TB dziennie), podobnie pracujące 24/7 systemy telewizji przemysłowej HD nakładają bardzo dużą ilość zapisów na dysk (kilkaset GB dziennie).

Ale dyski SSD nie giną ot tak (a przynajmniej nie od tego). Mają kilka GB zapasowych komórek które normalnie nie są używane. W momencie gdy jakiś sektor dysku przestanie się poprawnie zapisywać zostaje on wyłączony a na jego miejsce wchodzi któryś z nich. Ot, ja osobiście raz na 2-3 miesiące zerknę czy w SpeedFanie bądź Samsung Magician nie pojawiły się informacje o realokowanych sektorach. I jeśli tak jest - dysk idzie do wymiany.

Problem może istnieć więc tylko jeśli nigdy nie sprawdzasz zdrowia swojego PC-ta i zostawiasz tego SSD-ka bez żadnej optymalizacji w jego kierunku (np. Documents and Settings to można przerzucić na HDD, u mnie to wygląda tak: http://puu.sh/cX1om/44e50548bb.png) a potem po X latach dziwić się że ci padł dysk. Chociaż ostrzegał przez miesiąc z rzędu a SpeedFan mówiłby że stan zdrowia tego dysku to 0%.

Dnia 19.11.2014 o 12:55, lis_23 napisał:

Chodzi tu o zamieszanie z " Dragon Age Inkwizycja " i z jego zabezpieczeniem antypirackim,
które, ponoć, niszczy dyski SSD ( HDD ponoć też ), zapisując ok. 3GB danych na każdą
godzinę rozgrywki.


Ilość zapisów niszczy teraz HDD? Nie powiem, w systemie CCTV ostatni HDD jakiego używałem przetrzymał jakieś 12 miesięcy a potem padł ale podejrzewam że to raczej dlatego iż to był jakiś 160GB szajs (jeszcze na ATA). 3GB na godzinę to zupełnie normalna wartość - jak ci brakuje RAM''u i komp zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej to w sumie tyle wychodzi. Średnio sam Windows żre 5-20GB zapisów dziennie.

Dodajmy - mój Evo 840 gości w ostatnim PC-cie od czerwca. Obecnie wygląda tak:
http://puu.sh/cX1z8/9f2d041dd6.png (screenshot z programu Samsung Magician, nie działa dla dysków SSD innych firm).

Czyli przez 5 miesięcy zrobiłem 1.68TB zapisu. W rok zrobię pewnie z 4TB. 80TB wyciągnę więc w skromne... 20 lat. A jest spora szansa że mój SSD wytrzymałby ponad 100. Fakt że mam nieco niestandardowe ustawienia - wyłączona hibernacja, pamięć wirtualna od 200-1000MB, wyłączenie indeksowania i ogólnie całego chłamu którego SSD nie używa:
http://puu.sh/cX1EM/4dfb8c887f.png
Ale nawet gdybym te funkcje miał włączone to najwyżej podwoiłbym tą wartość... czyli nadal 10 lat życia, do tego czasu ten dysk zmienię 2-3 razy.

Więc te 3GB na godzinę to naprawdę nic takiego - dobra, uznajmy że grasz 5h dziennie, robisz 15GB z tego. Pograsz w to powiedzmy ze 100 godzin. 100*3=300GB. 300GB w stosunku do 100TB. Wow, skracasz żywotność dysku o 2 tygodnie!

Dnia 19.11.2014 o 12:55, lis_23 napisał:

Inna sprawa, czy na SSD można w ogóle instalować gry/ Nie ma żadnych przeciwwskazań?

Można. Ja tam osobiście głównie trzymam WoW-a i LoL-a. Zwłaszcza ten pierwszy jest bardzo szczęśliwy z tego powodu - zamiast 40 sekund ładowania starcza mu 5.

Dnia 19.11.2014 o 12:55, lis_23 napisał:

Ja zainstalowałem nań AC Unity, aby zmaksymalizować szansę na płynne działanie gry, oraz
będę zmuszony zainstalować nań TES V Skyrim, gdyż inaczej Nexus Mod Manager nie widzi
gry i nie można grać z modami ( NMM każe zainstalować grę na dysku C ).


Argument z kategorii bezsensownych - to już nie da się instalować modów bez pomocy Mod Managerów? o_O Skopiować pliki we właściwe miejsca i tyle. Ale znowu - liczby masz wyżej. Sam oceń czy te kilka GB coś dla ciebie zmienia.

Dnia 19.11.2014 o 12:55, lis_23 napisał:

Inna sprawa; martwi mnie trochę fakt, że mam bardzo małe chłodzenie do CPU ( wcześniej,
do I5-2500K i procka AMD miałem dosyć dużych rozmiarów coolery ) ale czytałem, że dzisiejsze
procesory wydzielają tam niewiele ciepła, że do niepodkręconego nie trzeba nic specjalnego,
ale gdybym chciał go kiedyś podkręcać ( bo obecnie nie ma takiego sensu ) to trzeba by
to chłodzenie zmienić, np. na SilentiumPC Grandis XE1236?


i7-4790K akurat się grzeje jak smok. Czy może raczej - on nie tyle się tak grzeje (bo to jest akurat bezpośrednio zależne tylko od poboru energii - 88W i7-4790K to dużo mniej niż np. 200W FX-9590) co źle oddaje ciepło. Lepiej niż i7-4770K ale nadal wystarczy włączyć jakiś benchmark i po chwili zresetuje ci się komputer bo procesor dobił do 100C. W praktyce do ceny tego procesora warto wliczyć SilentiumPC Fera 2 jeśli nawet NIE planujesz podkręcać (a przynajmniej jeśli nie tylko grasz - tam spotkasz co najwyżej 80C, nic strasznego. Ale spróbuj już renderingu i... ups, 100C. Z kolei taka Fera 2 zbija temperaturę o 10-15C czyli robi się przyzwoicie). Jeśli już planujesz dobić do 4.5 GHz to fakt, od razu jakiś Grandis czy od razu chłodzenie wodne.

Ot, to akurat jest wada konstrukcyjna Intela (czy może raczej - nadmierna oszczędność) - ludzie którzy zdjęli czapę z procesora (aka jego metalową obudowę) i wsadzają dobrą jakościowo pastę i radiator bezpośrednio na rdzeń (bo standardowo jest jakiś szajs, zazwyczaj nierówno rozprowadzony) odnotowują spadki temperatur rzędu 30 stopni.Z kolei nawet najlepsze chłodzenie jakie możesz kupić średnio sprawdza się normalnie na tym CPU - on po prostu źle oddaje ciepło do radiatora, nieważne jaki ten radiator będzie. Choć nadal jest to różnica na tyle wyraźna by wydać te 100 zł na Fera 2. Można też się bawić w zmniejszenie napięcia rdzenia (przy 4 GHz może pracować na nieco niższym niż normalnie nie tracąc na stabilności) i inne dziwactwa ale to jest już przesada, poza tym wymaga wiedzy o tym co robisz.

PS Od razu uprzedzam - jakakolwiek z modyfikacji które podałem w tym akapicie (poza po prostu zmianą chłodzenia choć tutaj sprawa też jest dyskusyjna - jak pokruszysz obudowę przy robieniu tego to oczywiście twoja wina) kończy się utratą gwarancji. Zwłaszcza zaś ucinanie nożem obudowy procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 13:32, ziptofaf napisał:

W skrócie - musiałbyś się naaaapraaaaawdę starać żeby zabić w ten sposób dysk SSD.


Inna sprawa, że podejmując odpowiednie środki ostrożności, względem takich dysków, wyskakuje DRM który - mimo wszystko - jako dodatek, wpływa w takim stopniu na sprzęt. To raczej nie jest fair.

http://asidcast.com/index.php/2014/11/new-drm-denuvo-might-damaging-ssd/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 13:32, ziptofaf napisał:



Problem może istnieć więc tylko jeśli nigdy nie sprawdzasz zdrowia swojego PC-ta i zostawiasz
tego SSD-ka bez żadnej optymalizacji w jego kierunku (np. Documents and Settings to można
przerzucić na HDD, u mnie to wygląda tak: http://puu.sh/cX1om/44e50548bb.png) a potem
po X latach dziwić się że ci padł dysk. Chociaż ostrzegał przez miesiąc z rzędu a SpeedFan
mówiłby że stan zdrowia tego dysku to 0%.


Ja używam HD Tune oraz Crystal Disc Info, Speed Fan nie jest polecany dla laików ;)
Mam obecnie cztery dyski:

nowy SSD 256 GB
nowy HDD 2TB
stary HDD 1TB ( 3 letni )
stary HDD 1TB ( ponad dwuletni )

Dnia 19.11.2014 o 13:32, ziptofaf napisał:


Dnia 19.11.2014 o 13:32, ziptofaf napisał:



Dnia 19.11.2014 o 13:32, ziptofaf napisał:

Argument z kategorii bezsensownych - to już nie da się instalować modów bez pomocy Mod
Managerów? o_O Skopiować pliki we właściwe miejsca i tyle. Ale znowu - liczby masz wyżej.
Sam oceń czy te kilka GB coś dla ciebie zmienia.

Niestety, modowanie bez NMM nie bardzo mi wychodzi ;) wolę jednak robić to za jego pomocą ale to nie teraz, mam w co grać, więc Skyrima na razie nie ruszam.

Dnia 19.11.2014 o 13:32, ziptofaf napisał:

W praktyce
do ceny tego procesora warto wliczyć SilentiumPC Fera 2 jeśli nawet NIE planujesz podkręcać
(a przynajmniej jeśli nie tylko grasz - tam spotkasz co najwyżej 80C, nic strasznego.
Ale spróbuj już renderingu i... ups, 100C. Z kolei taka Fera 2 zbija temperaturę o 10-15C
czyli robi się przyzwoicie). Jeśli już planujesz dobić do 4.5 GHz to fakt, od razu jakiś
Grandis czy od razu chłodzenie wodne.


Nie planuję podkręcać i tylko gram ( + normalnie korzystam z przeglądarki internetowej, itp. ) ale w trybie turbo procek sam się podkręca, więc czy nie będzie mu za gorąco podczas gry?
Dziwne, że do takiego procka dobrano mi takie dziwne chłodzenie, do tej pory wszystkie kupione coolery były ok, więc zostawiłem to sprzedawcy ...
Moje chłodzenie to coś takiego:

http://www.amazon.co.uk/Scythe-SCTTM-1000B-Tatsumi-Cooler-92mm/dp/B00JUBJTXY

Dnia 19.11.2014 o 13:32, ziptofaf napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morze jeszcze opiszę, jak u mnie wygląda chłodzenie w obudowie:

mam dwa wentylatory na przedzie obudowy ( nawiew ), dwa na górze ( wywiew, dosyć hałaśliwe na max obrotach, a i na normalnych trochę " charczą " ), jeden z tyłu ( wywiew ) oraz jeden u dołu, pod zasilaczem ( nawiew ).
Trzy z tych wentylatorów dokupiłem, tan, który był fabrycznie zainstalowany z tyłu obudowy dałem na dół pod zasilacz, a tam dałem lepszy wiatrak.
Dwa pierwsze mam ustawione na maks ( nawiew ), dwa górne na niskie ( daję na maksa podczas gry ) a tylni i dolny, również na maks.
Po ok. dwóch godzinach gry w AC Unity u góry budy czuć było trochę ciepła od procesora, mam nadzieję, że to normalne temperatury, bo ten cooler frapuje mnie od dnia zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 14:15, Shinigami napisał:


Poziom bullshitu: Extreme
http://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/2mn21a/as_a_warning_dont_install_games_with_denuvo_drm/cm6pepp
http://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/2mn21a/as_a_warning_dont_install_games_with_denuvo_drm/cm6udlm

http://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/2mn21a/as_a_warning_dont_install_games_with_denuvo_drm

Z tego co widze to zużycie to 20 MB na godzinę a nie GB z tego co pokazują gracze. Niestety nie mam ani Fify ani Lords of the Fallen więc samemu nie sprawdzę ale coś podejrzewam że te 30GB na godzinę wzięło się z tego że jakiś idiota pewnie ściągał film z internetu podczas grania i zobaczył że mu mnóstwo GB się pojawiło "znikąd". Zwłaszcza że źródłem tego newsa są ruscy crackerzy co dodatkowo zmniejsza ich wiarygodność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, gdzie kupowałem PC i sprzedawca powiedział, że zawsze mogę zmienić co chcę, bo to zależy ode mnie i od tego, czy mam kasę ale składając mi kompa dobrał taki cooler, który, jego zdaniem, w zupełności wystarcza do normalnej pracy, gry i lekkiego OC, polecił też sprawdzić temperaturę CPU podczas gry i teraz, jakim programem? Drugi problem jest taki, że ja zwykle nie potrafię odczytać temperatury całego procesora, gdyż rozbija ja na rdzenie a tej całościowej nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 20:47, lis_23 napisał:

Drugi problem jest taki, że ja zwykle nie potrafię odczytać temperatury całego procesora, gdyż
rozbija ja na rdzenie a tej całościowej nie mogę znaleźć.


SpeedFan pewnie, najprościej. Masz oznaczone jako Core 0, 1, 2, 3. A to że rozbita? A to trudno sobie średnią wyliczyć z tych 4?
Inna sprawa że dla własnego zdrowia psychicznego możesz nie chcieć tego sprawdzać, 4790K... potrafi się naprawdę rozgrzać (i dlatego naprawdę odradzam jego stress testy bo nawet przy niezłym coolerze potrafi zresetować komputer i rozgrzać się w nich do 100 stopni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 21:09, lis_23 napisał:

Ale podczas gry nic mi nie grozi? ( Teraz się trochę boję grać w takiego AC Unity ;)
).


AC Unity, podobnie jak zresztą nowy Far Cry, są crapami jeśli chodzi o optymalizację.
http://i.imgur.com/LCaMNKM.jpg
Na 4-8 rdzeni używany jest... jeden.

Więc nie, tutaj nic ci nie grozi. Mówię o czymś co nie jest szajsem który nie umie poprawnie wykorzystywać więcej niż 1-2 rdzeni. Jak będziesz mieć powyżej 90% zużycia wszystkich 4 to można się zacząć niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się