Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Wygląda w porządku ale:

- Dorzucenie drugiej karty wcale nie zwiększy ci ilości klatek na sekundę w wymagających grach. Prędzej ją zmniejszy. Rośnie bowiem obciążenie dla procesora (a niepodkręcony i7-4790K z trudem radzi sobie z 1x GTX980), poza tym co prawda zrobi się więcej klatek na sekundę według Frapsa ale mniej w rzeczywistości. To zagadnienie micro-stutteringu omawiałem tutaj:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=69820

Ogólnie - od SLI raczej trzymaj się z daleka. Nowe gry w dniu premiery bardzo często tego nie wspierają (choćby Shadows of Mordor), poza tym spada realna płynność animacji. Do 2x GTX970 żeby to naprawdę miało sens to musiałbyś też mieć nie i7-4790K a dopiero jego następcę z rodziny Broadwell/Skylake które wyjdą za kilka miesięcy.

Więc jeśli już to albo zostań przy 1x GTX970 (bo to dobra karta i tyle) lub jeśli naprawdę zależy ci na high-endzie to zawsze pozostaje GTX980.

Poza tym jest okej choć samemu pewnie zjechałbym z płytą główną do Gaming 5 zamiast 7 ale w zamian wziął dobre chłodzenie procesora - np. SilentiumPC Fortis 2 - i7-4790K potrafi się nagrzewać na boxowym do 90 stopni co nie wygląda zbyt pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź to zostanę w 1 grafie. A jeśli chłodzi o chłodzenie cpu to będę zmieniał na inne niż to intelowskie. I takie małe pytanie z ciekawości jaki trzeba mieć procek z tych co teraz są aby uciągną 2 karty graficzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 17:16, Odrin napisał:

Dzięki za odpowiedź to zostanę w 1 grafie. A jeśli chłodzi o chłodzenie cpu to będę
zmieniał na inne niż to intelowskie. I takie małe pytanie z ciekawości jaki trzeba mieć
procek z tych co teraz są aby uciągnął 2 karty graficzne?


Szczerze? Nie ma takiego. Bo jasne, w jakimś mało wymagającym miejscu to nawet na i5-4690K zobaczysz skok z 80 fps-ów do 150 przy 1 vs 2x GTX970. Ale nie chodzi o to by wzrost wydajności był tam gdzie nie ma znaczenia a tam gdzie mówimy o różnicy między 25 a 35 klatkami itp. I tu pojawia się problem - procesory rozwijają się, z uwagi na brak konkurencji, dużo wolniej niż GPU. W przypadku tych drugich masz średnio 30-40% szybszy sprzęt w tej samej cenie przy zmianie generacji. W przypadku CPU... cóż, jest z 10% na plus. A żeby jeszcze bardziej utrudnić sprawę - gry niezbyt dobrze wykorzystują więcej rdzeni... Ot, musiałbyś mieć coś typu i7-5820K/7-4790K kręconego do 5 GHz przy chłodzeniu wodnym. Więc dopiero kolejna generacja CPU Intel Skylake (bo potrzebne jest po prostu coś co oferuje wyższą wydajność pojedynczego rdzenia) da ci sensowną możliwość zamontowania kart w SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane komputera:
procesor: AMD Athlon(tm)II X2 245 Processor 2900mhz
ram: 4GB
plyta glowna: ASRock N68C-GS FX
karta graficzna: GTS 450 1gb ddr5

Chcialbym zmienc processor na intel core 5 najlepszego z tej serii nie pamietam nazwy.

Prosze o podpowiedz czy to wystarczy zebym mogl zamontowac ten procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 09:54, Pioto795 napisał:

/.../> Chcialbym zmienc processor na intel core 5 najlepszego z tej serii nie pamietam nazwy.

Prosze o podpowiedz czy to wystarczy zebym mogl zamontowac ten procesor.

Nie da rady. AMD ma inną podstawkę do procesorów niż Intel i musiałbyś zmienić płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Dawno mnie tu nie było (zainteresowania się lekko zmieniły) ale pamiętam, że zwykle można było dostać sensowną odpowiedź.
Przechodząc do sedna - chciałbym ostro zmodernizować komputer, upgrade głównie pod gry. Chcę przeznaczyć na to do 2000 + 150zł a same części zamówić na agito.pl.
Z obecnego komputera zostawiłbym: SSD, 2xHDD, napęd DVD, kartę dźwiękową, obudowę, zasilacz 600W OCZ. Pozostaje więc wybór CPU, GPU, MOBO, RAMu.

Oto, co sam wymyśliłem:
Intel i5-4460 (700zł)
AMD Radeon R9 280 (800zł)
8GB RAMu (300zł)
jakieś mobo do 250zł

Dobry zestaw? Zastanawiam się czy nie warto by dać gorszego procesora (jakieś i3 ?) a zaoszczędzonych pieniędzy nie włożyć w lepszą grafikę (280X ?). Ponadto fajnie, żeby komputer nie chodził głośno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję złożyć bratu PC podobny w specyfikacji do mojego(4670/gtx770/8bg ramu) mieszcząc się w ~3,2k zł

myślałem o 4690+gtx970
albo coś z amd ale o amd mało wiem jako że dawno nie miałem nic od nich ;P
jakieś pomyśły? dużo dobrego słyszałem o cenie/wydajność w przypadku amd procków i grafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki komputer:
Procesor: Intel I5-750 2.66GHz (podkręcony do 3.2GHz)
Główna: Gigabyte P55-UD3R
RAM: DDR3 Geil 4GB 1600 2x2 GB CL8, Value + 8GB Kingston HyperX 1600 Dual Channel
Dysk: Intel SSD 520 120GB + Western Digital 750GB SATA
Grafika: PowerColor HD 5770 1024MB
Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W
Obudowa: CM Gladiator 600
Nagrywarka: DVD NEC

Jaką polecacie kartę graficzną do takiego zestawu? Cena właściwie nie gra roli (ale dla 10% wydajności nie wydam ogromnej kwoty), ale nie chce kupić za mocnej, która się będzie marnować przy tym sprzęcie, na którym mam nadzieję jeszcze posiedzieć z 2 lata. Nie chcę też zmieniać zasilacza. 2x HDMI mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 18:18, TommyPGN napisał:

Grafika: PowerColor HD 5770 1024MB


Cześć jak coś to kupił bym od ręki tą Twoją obecną kartę :P Bo i tak planujesz wymiane ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W związku z tym, że po miesiącu pracy padł mi nówka asrock (w trakcie pracy po prostu komp się wyłączył i nie dało się go zbootować; diody na płycie się nie włączały, speaker milczał a wiatraczki wszystkie się zaczynały kręcić na full obrotach po wciśnięciu power) oddałem go do punktu serwisowego morelowego serwisu (przed przyjęciem płyty serwisant pod lupą obejrzał piny procka po czym gdy stwierdził, że uszkodzeń nie ma podpisał dokument odbioru i zapaczkował płytę by dać na magazyn wysyłkowy). Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź zwotną, że w gnieździe procesora są koło siebie 4 wygięte piny (o równe 180 stopni... ciekawe, że gdy oglądałem płytę przed oddaniem do serwisu niczego nie było, wszak takie coś cholernie się rzuca w oczy. Pomijając już fakt, że ich serwisant również oglądał tę płytę.) w związku z czym tracę gwarancję i oni mają mnie oraz fakt, że piny gniazda nie mogą same z siebie wykręcić się o 180 stopni w trakcie pracy procesora, gdzieś gdzie światło nie dociera. Gdyby to była kwestia pinów naprawiłbym je sobie teraz w domu przy pomocy igły od strzykawki, jednak wiem, że to nie jest ich wina i nawet jak je naprawię płyta magicznie nie zacznie działać.

W związku z powyższym ostrzegam przed przed serwisem o nazwie jaką nosi kuzyn śliwki (podobnież jak i przed podobnym serwisem na "A" o którym, słyszałem podobne historie), polecam robić zdjęcia produktów przed wysłaniem do serwisu oraz ich odbiorze, jak i kieruję się do was z zapytaniem jaka płyta główna (z97) byłaby dobra pod procesor i7-4790k gdy oc, póki co, średnio mnie interesuje a w przyszłości planuję rozbudowę komputera bez konieczności wymiany płyty. Poziom skomplikowania uefi nie powinien być brany pod uwagę zaś wbudowany wyświetlacz post byłby mile widziany.
Oczywiście uprzednio wykluczywszy z tej grupy Asrocka, któremu chyba już nie zaufam. Oczywiście nie chciał bym też przepłacić za jakieś zbędne bajery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przejdę od razu do rzeczy. Posiadam:
Procesor - Intel Core i5 2500k 3.30 GHz 3.60 GHz
Karta Graficzna - Zotac Geforce Gtx 560 TI AMP! edition
Zasilacz - OCZ StealthXstream 2 600W
Płyta Główna - Gigabyte Z68X-UD3-B3
8 GB ram

Podaję to tak żeby wyprzedzić pytania o poszczególne podzespoły. Planuję podjąć się wymiany karty graficznej (że wytrzymałem z tą patelnią zotaca tyle lat to cud), poszukuję najlepiej karty ponad 3 GB. No ale, z jakimi kartami ten procesor będzie jeszcze dobrze współpracował? I generalnie, jakby ktoś mógł doradzić jaką kartę dobrać? Budżet planuje na około 1200 zł.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno pada Xbox 360. Jest przecudowny. Zastąpił wysłużonego Saiteka P880 (był świetny, tylko kabel przestał kontaktować). Oczywiście fabryczne sterowniki nie pozwalały na konfigurację niczego ;) Ani martwych stref, ani ustawienia triggerów jako przycisków (standardowo działają jak manetki). Ale na szczęście znalazłem niestandardowe sterowniki napisane przez jakiegoś mądrego Japończyka i teraz wszystko tak sobie ustawiłem, że chyba sobie jeszcze ChatPada dokupię i będę nim pisał zamiast klawiatury :P Taki jest świetny! Bardzo polecam tego pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestaw: Pentium G3420 (Hashwell), płyta MSI H81M P32L, karta graf Geforce GTX 650 1 GB i 4 GB RAMU DDR 3 1866. No i gry chodzą jak ostatnie ścierwa. Far Cry 4 to nawet na średnich ledwo-ledwo. Ogólnie to to chodzi nawet gorzej niż na starym Radeonie 4850 (czy jak on tam miał). World of Tanks w takich samych ustawieniach. Co tu można zrobić? Ramu dokupić? Niby grafika wygląda jako tako ale mam pokazy slajdów. Ktoś jakieś rady ma?
Co za szajs!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki? Może zasyfiony system?
Pamięci operacyjnej też by się więcej przydało, choć chyba nie tutaj jest problem.
Niestety, obecnie nowsze gry mają niebotyczne wymagania sprzętowe w stosunku do tego co oferują :D Ja mam problemy z Unity (i nie mówię nawet o ustawieniach Ultra), a trochę kasy na sprzęt poszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 20:59, pawbuk napisał:

Sterowniki? Może zasyfiony system?

Sterowniki zaktualizowałem, dalej to samo. System jest postawiony na partycji C, reszta na inncyh patrycjach została. Wcześniej dysk działał na starych bebechach, jest przełożony ze starego komputera. Czyżby to miało jakiś wpływ na płynność? To nie jest dysk z gatunku tych nowych (SSD) tylko starszy, wejście na SATA. Właściwie nie wspomniałem o tym wcześniej, więc to może jest przyczyna. Można coś z tym zrobić czy znowu upgrade podzespołu?

Dnia 17.12.2014 o 20:59, pawbuk napisał:

Pamięci operacyjnej też by się więcej przydało, choć chyba nie tutaj jest problem.

Bardziej wziąść się za disk czy RAM?

Dnia 17.12.2014 o 20:59, pawbuk napisał:

Niestety, obecnie nowsze gry mają niebotyczne wymagania sprzętowe w stosunku do tego
co oferują :D Ja mam problemy z Unity (i nie mówię nawet o ustawieniach Ultra), a trochę
kasy na sprzęt poszło :D

No bez jaj że na tym nie mogę nic nowego w miarę przyzwoici odpalić. Aż tak źle jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 23:28, Pierogi_z_Cukrem napisał:

No bez jaj że na tym nie mogę nic nowego w miarę przyzwoici odpalić. Aż tak źle jest?


Nie tyle źle co... cóż, poskąpienie na GPU daje się we znaki:
http://pclab.pl/art51012-7.html
http://pclab.pl/art55096-4.html

Bo cóż, gdyby to był 650Ti BOOST to jeszcze. Ale zwykła 650tka odpowiada wydajnością R7 250/250X, kartom z okolic 250-300 zł. Na tym nowe gry NIE będą działać płynnie. Bądź nawet się nie uruchomią - od Assassin's Creed Unity to bym się trzymał z daleka bo będziesz mieć z 5 klatek na sekundę w najniższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 18:18, TommyPGN napisał:

Jaką polecacie kartę graficzną do takiego zestawu? Cena właściwie nie gra roli (ale dla
10% wydajności nie wydam ogromnej kwoty), ale nie chce kupić za mocnej, która się będzie
marnować przy tym sprzęcie, na którym mam nadzieję jeszcze posiedzieć z 2 lata. Nie chcę
też zmieniać zasilacza. 2x HDMI mile widziane.


http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx970-4gb-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n970ixoc-4gd-694686/

Idealny GTX 970. I nie musisz zmieniać zasilacza, bo to jedyny 970 na rynku który wymaga tylko jednej wtyczki zasilającej 8-pin. Gigantyczny przyrost wydajności zapewniony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 16:29, KannX napisał:

Idealny GTX 970. I nie musisz zmieniać zasilacza, bo to jedyny 970 na rynku który wymaga
tylko jednej wtyczki zasilającej 8-pin. Gigantyczny przyrost wydajności zapewniony!

Co on taki mały? I5-750 nie będzie go ograniczał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 16:43, Tomek1120 napisał:

Co on taki mały? I5-750 nie będzie go ograniczał?


Mały ale wariat ;) I mało prądu pobiera. Nawet jeśli ten i5 będzie go ograniczał to w niewielkim stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się