Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

W sensie zamiast Radeona? Nie kupuję "już teraz" więc i tak chwilkę poczekam ;) A nóż widelec ceny podzespołów nieco spadną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy gry zaczną wymagać od graczy posiadania na pokładzie pamięci DDR3? Mam nadzieję, że nie prędko, podobnie jak w przypadku DX12.
A o co chodzi z tym, że przyszłe procesory nie będą już wspierać pamięci DDR3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 19:48, lis_23 napisał:

Kiedy gry zaczną wymagać od graczy posiadania na pokładzie pamięci DDR3?


Nigdy. Gra nie jest w stanie w żaden sposób ocenić jaki ty masz rodzaj RAM''u - możesz mieć nawet DDR1, problemów z tego powodu nie będzie. Z jednym ale - tylko kości DDR4 będą wydawane w wersjach 1x 16GB. Więc problemem może być ilość a nie wydajność (DDR4 nie jest szybsze od DDR3 tak swoją drogą... a przynajmniej jeszcze nie, to się zmieni za 2-3 lata, wtedy powinny być nieco szybsze).

Dnia 31.01.2015 o 19:48, lis_23 napisał:

Mam nadzieję, że nie prędko, podobnie jak w przypadku DX12.

DX12 jest wspierany przez każde GPU wydane od czasów GTX-a 460. W przypadku Radeonów na pewno wspierane będą wszystkie karty od 7xxx wzwyż. Jego użycie ma zwiększać wydajność a nie ją zmniejszać - coś podobnego do Mantle ale obecnego tak dla Radeonów jak Geforców a nie tylko dla AMD - priorytetem jest dwu-trzykrotnie zmniejszenie narzutu GPU na CPU.

Więc na twoim miejscu to liczyłbym na to że gry zaczną wymagać DX12 jak najszybciej bo jeśli nie podkręcasz procesora to jest to jedyny sposób żeby mieć więcej fps-ów w wymagającym tytule :P

Dnia 31.01.2015 o 19:48, lis_23 napisał:

A o co chodzi z tym, że przyszłe procesory nie będą już wspierać pamięci DDR3?

To bardzo proste - fizycznie ich nie wsadzisz do płyty głównej. Inne rozmieszczenie pinów, inne napięcie zasilające, inny kontroler. Broadwell będzie ostatnią rodziną która wspiera DDR3. Skylake już tylko DDR4. Taka sama przesiadka jak z DDR2 na DDR3 - chcesz nowego procesora to i tak musisz wymienić płytę główną + RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 18:50, Caridin napisał:

Poszukuję dobrych głośników do komputera z wyjściem optycznym. Chciałbym, żeby jednocześnie
obsługiwały mój komputer i ps4. Czy obecnie można dostać coś sensownego w rozsądnej cenie?


Ponawiam pytanie, które chyba gdzieś zaginęło w tym natłoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Czy obecnie można dostać coś sensownego w rozsądnej cenie?

Co rozumiesz przez rozsądną cenę?

Na Twoim miejscu poszukałbym amplitunerów(wzmacniaczy) z wejściami optycznymi i dwóch kolumn stereo. W większości przypadków dają o niebo lepszy efekt dźwiękowy niż głośniki komputerowe przy niższej, bądź zbliżonej cenie. I spokojnie możesz poszukać w działach używanych - do tej pory kupiłem 3 używane wzmacniacze i kolumny i ze wszystkich jestem zadowolony ;).

Wady - zajmuje więcej miejsca, pożera więcej prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2015 o 17:33, Furr napisał:

Wady - zajmuje więcej miejsca, pożera więcej prądu.


Właśnie tutaj dotknąłeś wrażliwego tematu. W tym momencie jak by nie patrzeć, mieszkam w małej klitce i nie mogę szaleć z gabarytami.

Myślę, że ok 150 zł mogę przeznaczyć na głośniki.
Potrzebuję ich pilnie, ponieważ nie posiadam żadnych w tym momencie.
Nie jestem w stanie też przeznaczyć więcej pieniędzy na chwilę obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję programu do oczyszczania systemu. Chodzi mi o to, by dany program zdiagnozował błędy, zbędne oraz szkodliwe oprogramowania - po czym będę mógł się pozbyć wszystkich tych śmieci z systemu.
Pracuję na Windows 7. Z góry dziękuję na ewentualną pomoc.
P.S. szukam darmowego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CCleaner jest chyba najlepszy. W każdym razie, sam używałem i gdyby nie to, że posiadam Linuxa dalej bym używał. Diagnozuje i naprawia problemu oraz usuwa śmieci z komputera.

Mojej dziewczynie usuwało też jakiś plik z Simsów i musiała instalować na nowo :> (hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 19:52, Snafu napisał:

Jak najbardziej ;)

Od rana napastuje mój system windowsowski PC Mechanic. Robi sobie sam skan i żąda kasy za ewentualną naprawę :D Uświadomiło mi to, że warto by zaprowadzić porządki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość programów "naprawiających" niestety ma taką wredną politykę :D
CCleaner usuwa tylko pomniejsze problemy w postaci pozostałości rejestru itd. Nie wiem jakiej naprawy Ty potrzebujesz, ale spróbuj przeskanować Cleanerem i zobaczymy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bede kupowal nowego komputra pod Wieska, więc muszę pozbyć się starej jednostki i mam prośbę o pomoc w wycenie :) moj aktualny komputer to i7-920, 6 gb ramu g-skill, karta graficzna to msi hd6950 twin frozr, mobo gigabyte x58-ud4, zasilacz tagan 600W, obudowa cooler master dominator. Komputer, procz grafiki, ma jakieś 4,5 rok mu więc oczywiście nie spodziewam się kokosow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej obudowy w formacie mATX/ATX żeby pomieścła kartę R9 280 od Gigabyte z trzema wiatrakami. Najlepiej coś w okolicach 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wczesniej o upgrade mojego kompa i wyszlo by to ok 1700-1800 zl wiec postanowilem nie robic chyba upgrade i mysl jest troche inna zakupic laptopa tylko czy w granicy 2500-3000 cos znajde zeby grac w gry ?
Jakies propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Chciałbym poradzić się w sprawie wentylatorów do obudowy Zalman t4. W środku siedzi i5 4690 i gtx970 Jetstream od Palita. Procesor jest na boxowym chłodzeniu i pod dużym obciążeniem w wymagających grach (typu Crysis 3) osiąga czasami 70 stopni, ale najbardziej niepokoi mnie karta graficzna, która potrafi dobić nawet do 80 stopni. W tej chwili mam zamontowany tylko jeden wentylator Zalmana - wyrzucający powietrze na zewnątrz z tyłu komputera. Chciałbym dokupić wentylator 120mm, który można zamontować z przodu obudowy, w dolnej części, pod koszem na dyski twarde, który zaciągałby zimne powietrze z zewnątrz. Czy uważacie, że to może jakoś pomóc? Czy zbije temperature karty chociaż w niewielkim stopniu? Jeśli tak, to jaki wentylator byłby najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wentylator z przodu spowoduje znaczny spadek temperatury - jak kiedyś miałem GTX 560Ti temp. spadły z około 80 do max 60/70. Dopóki nie masz wiatraka powinno pomóc też zdjęcie panelu bocznego z obudowy, ale jeśli komputer stoi na ziemi pewnie szybko się zakurzy.
Możesz też przerzucić wiatrak z tyłu obudowy na jej przód. Efekty będą lepsze, bo do środka będzie ciągle zasysane chłodniejsze powietrze wypychające te ciepłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się