Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dzięki chłopaki - dzisiaj zamawiam części. Twoja propozycja troszkę nadgina mój już napięty budżet - ale zobaczę czy dam radę zamówić te lepsze części. Jeśli nie - to zostanę przy tym co podałem ;) Najważniejsze dla mnie jest to żeby tu i teraz mieć sensowny komputer. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super napisane, wszystko przeczytałem.

Faktycznie bez sensu, bo pojedynczy GTX 960 4gb musiałby kosztować 800-900zł, żeby się opłacało robienie z nich SLI. A drugiego GTX 750Ti nie dokupię, bo one nie mają możliwości SLI :) (wiele osób na to narzekało, bo karcioszka udana).

To w takim razie czekam jakieś pół roku i po premierze Wiesława 3 kupię jakieś monstrum (może GTX 980 jak stanieje po premierze Ti).

A swoją drogą to świetnie wyszedłem na kupnie kompa w zeszłoroczne wakacje, bo teraz wszystko podrożało i byłbym w plecy prawie 500zł! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szwagier chce kupić sobie laptopa do grania i pracy. Jego budżet pozwala na zakup do 4,5 tys. Ja dawno w temacie nie siedziałem, więc proszę o poradę: co najlepszego do tej kwoty można teraz kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie napisać, więc napiszę tutaj, na ile mniej więcej określilbyście wartość mojego sprzętu, razem z monitorem itd? Całość na gs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam zamiar zakupić sobie nową kartę graficzną z serii 970 GTX. Tylko zastanawiam się jakiej marki? Każdy producent zrobił z trzy różne rodzaje kart, które też różnią się cenowo oraz wielkością. Także doczytuję się, że jedna karta ma słabsze chłodzenie, inna, że po upływie gwarancji potrafi zdechnąć, a jeszcze w innej piszczą cewki podczas pracy.

Macie jakieś swoje typy, którym mógłbym zaufać w 100%? Na jednej marce już się przejechałem.

Jak coś karta musi się zmieścić do obudowy ZALMAN Z9 PLUS.

No i mam nadzieje, że zasilacz 600W (też ZALMAN) mi jeszcze wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 17:40, ziptofaf napisał:

Nie wiem co jest w niej udanego - 900-1000 zł.

Wydajność, przy poborze prądu choćby (rożnica nawet do 100W*).
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/geforce_gtx960/charts/power_load.png

Do tego "lepszy" narzut sterownika w stosunku do Radeona. Często się przydaje.
Szczególnie jak ktoś gra w gry "CPU bound" jak WoW.
Fakt cena mogła by być niższa.

Dnia 08.03.2015 o 17:40, ziptofaf napisał:

Za tę cenę dostajesz wydajność o 5-6% wyższą od GTX-a 760. Identyczną moc obliczeniową
oferuje R9 280 kosztując przy tym mniej. W tej samej cenie masz 280X, ta karta jest już
zawsze szybsza.

Gdzie jest znacznie cieplejsza i głośniejsza notabene.

Dnia 08.03.2015 o 17:40, ziptofaf napisał:

Jak na nową generację to jest to porażka - GTX970 kosztuje 300 zł więcej

Tak samo jak przy Radeonie. Więc nie wiem co czego pijesz. Do GTX 970, czy może do Radeona?

Dnia 08.03.2015 o 17:40, ziptofaf napisał:

wydajność. W okolicach 1200 zł jest R9 290, o połowę szybszy.

Tak samo jak od 7950/7970.

Dnia 08.03.2015 o 17:40, ziptofaf napisał:

Ot, nie widzę nic opłacalnego w tej karcie. Jak na nową generację - wydajność ta sama
co GTX760 w zasadzie, oczekiwałem czegoś dużo więcej.

Od wydajności masz 970 :P To ma konkurować z 280/x i robi to jak dla mnie dobrze.

Czepiając się innego posta:

Dnia 08.03.2015 o 17:40, ziptofaf napisał:

Sprawi że niektóre zupełnie niegrywalne tytuły staną się grywalne

Jest tak samo grywalny, lub nie na GTX 760/680/770, albo Radeonie 285.
Jest dopiero niegrywalny w konkretnych ustawieniach z najwyższymi ustawieniami tekstur.
Poza tym tytuł jest jak najbardziej "grywalny", a zdecydowana większość gier na ten moment jest zoptymalizowana właśnie pod karty z pamięcią 2gb.

Ale to takie "czepianie się" dla dodatkowego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 20:34, Zgreed66 napisał:

Fakt cena mogła by być niższa.

I głównie do tego piję - sama karta mogłaby być udana ale nie przy cenie w okolicach 1000 zł za model z 2GB pamięci. 280X jest w fabrycznej wersji o jakieś 10% szybszy (a wersje mające 1050 MHz na rdzeniu i 1600 są o 50 zł droższe od stockowego i dadzą nam 15% zysk względem niereferencyjnych GTX960).

Dnia 10.03.2015 o 20:34, Zgreed66 napisał:

Gdzie jest znacznie cieplejsza i głośniejsza notabene.

Znacznie cieplejsza? Chyba w wersji referencyjnej... Mój R9 280X miał 75 stopni przy 100% obciążenia i pracy 24/7 przez 3 miesiące pod rząd. W grach nie przekracza 65-70.
I z tego co widzę to zrównuje się wówczas z GTX-ami 960.

Zaś co do poboru prądu - tu się zgodzę.

Dnia 10.03.2015 o 20:34, Zgreed66 napisał:

Tak samo jak przy Radeonie. Więc nie wiem co czego pijesz. Do GTX 970, czy może do Radeona?

Do obu zasadniczo - skok wydajnościowy między GTX960/R9 280/R9 280X a GTX-em 970/R9 290 jest OLBRZYMI. A cenowo niewielki. Tutaj tak Nvidia jak i AMD zdecydowanie mają sporo miejsca na manewry bo na razie albo płacisz ~1000 zł za kartę o wydajności HD7970 sprzed 3 lat albo dopłacasz 300 i masz o 50% szybszy sprzęt.


Dnia 10.03.2015 o 20:34, Zgreed66 napisał:

Od wydajności masz 970 :P To ma konkurować z 280x i robi to jak dla mnie dobrze.

Cóż, tutaj się nie zgodzę - wydajność energetyczna imho w kompie dla gracza nie ma AŻ tak dużego znaczenia. Przy identycznej mocy obliczeniowej to byłby decydujący argument ale tak nie jest. Zwłaszcza że w grach, cóż:
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/asus-geforce-gtx-960-directcu-ii-vs-msi-radeon-r9-280x-gaming-oc
(a konkretniej: http://puu.sh/guONU/e6bf4a5bf7.png)

To są jednak całkiem wyraźne różnice.

AMD ma też fajniejszy program lojalnościowy (jeśli uznać iż pobór mocy jest istotnym plusem to podobnie można napomknąć i o tym) - przy 280X dostajesz Gold Reward:
http://puu.sh/guPla/9918d0c9b0.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 18:32, Osiol napisał:

Macie jakieś swoje typy, którym mógłbym zaufać w 100%? Na jednej marce już się przejechałem.

Brałbym taki który jest tani a przy tym ma niereferencyjne chłodzenie. Wszystkie te warunki spełnia Zotac i Palit:
http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-970-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-zt-90101-10p-665620/
http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx970-jetstream-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-minidp-box-ne5x970h14g2j-649213/

Dnia 10.03.2015 o 18:32, Osiol napisał:

Jak coś karta musi się zmieścić do obudowy ZALMAN Z9 PLUS.
No i mam nadzieje, że zasilacz 600W (też ZALMAN) mi jeszcze wystarczy?

W obu przypadkach te części okażą się wystarczająco dobre dla każdego GTX-a 970 - to krótka karta o poborze mocy niższym niż poprzednia generacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 20:52, ziptofaf napisał:

I głównie do tego piję - sama karta mogłaby być udana ale nie przy cenie w okolicach
1000 zł za model z 2GB pamięci. 280X jest w fabrycznej wersji o jakieś 10% szybszy (a
wersje mające 1050 MHz na rdzeniu i 1600 są o 50 zł droższe od stockowego i dadzą nam
15% zysk względem niereferencyjnych GTX960).

Kwestia podejścia do taktów. :P Jeżeli wziąć pod uwagę to, że GTX 960 ma sporo większy zapas w stosunku do Radeona...

Dnia 10.03.2015 o 20:52, ziptofaf napisał:

Znacznie cieplejsza? Chyba w wersji referencyjnej...

W moim rozumieniu większy pobór prądu, więcej ciepła do oddania.
Tak wiem, bardziej byczym chłodzeniem/suszarką idzie to lepiej rozproszyć.
Patrzę ogółem na całokształt niżeli na czyste tempy.

Dnia 10.03.2015 o 20:52, ziptofaf napisał:

I z tego co widzę to zrównuje się wówczas z GTX-ami 960.

Zależnie od modelu... chłodzenia ;p

Dnia 10.03.2015 o 20:52, ziptofaf napisał:

Może kwestia miejsca testowego?
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/geforce_gtx960/charts/tr_1920.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/geforce_gtx960/charts/crysis3_1920.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/geforce_gtx960/charts/bf4_1920.png

Dnia 10.03.2015 o 20:52, ziptofaf napisał:

To są jednak całkiem wyraźne różnice.

Zależnie od wykresu:P

+

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/geforce_gtx960/charts/bf4_oc.png

Dnia 10.03.2015 o 20:52, ziptofaf napisał:

AMD ma też fajniejszy program lojalnościowy (jeśli uznać iż pobór mocy jest istotnym
plusem to podobnie można napomknąć i o tym) - przy 280X dostajesz Gold Reward:
http://puu.sh/guPla/9918d0c9b0.jpg

Oczywiście, ze tak. Jednak wiedźmin 3 zły nie jest. AC też imho złe nie było. Ani też SC: Blacklist (którego ja dostałem z resztą w swoim czasie) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas planuję wymienić płytę główną i procka, ponieważ obecny "dziad" nie daje rady i nie nadaje się do rozbudowy. Kupiłem już grafę R7 260X OC, w obecnym sprzęcie chodzi jak na łańcuchu i z kagańcem, ale to było do przewidzenia :) Pytanie z jakim tu wychodzę brzmi: jaki procek do tej karty? Tak żeby nie ograniczał oraz nie był niepotzrebnie zbyt mocny/drogi. Osobiście zastanawiam się nad i3 4160. Może też być coś z AMD, płyta główna dopiero w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 20:45, destro177 napisał:

Osobiście zastanawiam się nad i3 4160. Może też być coś z AMD, płyta główna dopiero w planach.

AMD odpada. I3 spokojnie wyrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet na nowe komponenty? I jaką masz obecnie płytę główną? Albowiem napisano kiedyś: "Gdy budżet upgrade''u poznacie, wtedy godne podzespoły zostaną dobrane" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 21:01, ziptofaf napisał:

A jak wypada w porównaniu do nich Twoim zdaniem model Gigabyte?
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

Planowałem jego kupno, ale Twój post zasiał we mnie nieco zwątpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Radeona R9 290 z tym chlodzeniem i odradzam. Chyba, ze masz miejsce z boku obudowy na wentylator wyciagajacy powietrze (na wysokosci grafiki). Strasznie skopali projektowanie tego czegos. Przy zamknietej budzie (Zalman Z3 z kompletem wentylatorow) grafa grzeje sie do 90 stopni a proc dochodzi do 70. Po zdjeciu boku obudowy, grafa nie przekracza 70 a proc 55 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 00:16, Ranveld napisał:

Planowałem jego kupno, ale Twój post zasiał we mnie nieco zwątpienia.


Cóż:
http://pclab.pl/art59688-22.html
Z tego co widzę wersja Gigabyte''a pod obciążeniem grzeje się najmniej, ale jest też zdecydowanie najgłośniejsza (o połowę względem Palita i jakieś 40% względem Zotaca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 23:39, KannX napisał:

A jaki masz budżet na nowe komponenty? I jaką masz obecnie płytę główną? Albowiem napisano
kiedyś: "Gdy budżet upgrade''u poznacie, wtedy godne podzespoły zostaną dobrane" ;)

Obecna plyta nie jest warta wspominania - socket 775 :) Chcę wydać około 800zł na ram, procka i nową płytę. Dokupię ramu później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 01:15, ziptofaf napisał:

Z tego co widzę wersja Gigabyte''a pod obciążeniem grzeje się najmniej, ale jest też
zdecydowanie najgłośniejsza (o połowę względem Palita i jakieś 40% względem Zotaca).

Taka malutka uwaga :)
Pamiętaj, że to decybele i wzrost o "40%" daje za każdym razem całkiem inne odczucia :)
25db to praktycznie cisza jak makiem zasiał. 35db to lekki szum. 45db jest imho dalej znośne. A powyżej to suszary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja ma taki dylemat otóż mam xbox one i mobilnego lapka że Dying Light uciągnie mi na średnich detalach a Wiesia 3 może chrupnie na średnich bo ostatnio ulepszałem kartę graficzna a raczej aktualizowałem sterowniki to powiem szczerze mam ama hd 8850 2 G i pobrałem sterowniki z nazwom beta i tu miałem duże obawy czy sterowniki te dadzą rade bo już myślałem że zafunduje sobie wgraniem nowego windowas i tu ze zdziwieniem polepszyłem sobie taktowność rdzenia i wszystkiego wo gule gry chodzą mi lepiej moim zdaniem nie trzeba kopa z 4000 i nawet ponad 5000 tys bo karty graficzne 2 G RAM i prosesor i7 4500u oraz 8 G Ram pamieci da rade w każdych grach bo kupowałem starsze tytuły i te nowe i chodziły mi dobrze na moim lapu a wartość jego to 2800 zl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się